Μετάβαση σε περιεχόμενο

κυκλος-γονιμη μερα -εγκυμοσυνη


Recommended Posts

κοριτσια γεια χαρα σε ολες θα ηθελα να μου πειτε αν θελετε για να μαθω κι εγω κατι παραπανω χαχαχα σαυτο το θεμα που ειμαι ασχετη.:P

εμενα ο κυκλος μου δεν ξερω ακριβως να πω 28 η 29 (περιοδος μου ερχεται 3 μερες νωριτερα παντα αντε 2.γονιμη μερα δεν καταλαβαινω ποτε ειναι και δεν καταλαβαινω ουτε ποτε εχω ωοριξια διοτι σπανια εχω δει υγρα.

σας παρακαλω πειτε μου εσεις τι κυκλο εχετε ?ποτε ειναι η γονιμη μερα σας?και οσες εχετε νινακια ποτε συλλαβατε?????????B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου αργυρω,...καλημερουδια!!! εμενα ο κυκλος μου ειναι σταθερος, 26-28 ,μερες, αλλα αυτο διαφερει απο κοπελα σε κοπελα. μετρησε καθε ποσες μερες ερχεται η περιοδος,...

οσο για τις γονιμες μερες, υπαρχουν τα τεστ ωορηξιας στα φαρμακεια για να μαθεις ακριβως τις γονιμες σου μερες.

δεν εχει καμια σχεση ποτε ο κυκλος της καθε γυναικας, ειτε ποτε ειναι οι γονιμες της, γιατι εσυ μπορει να ανηκεις σε σπανια περιπτωση....οποτε

η συμβουλη μου ειναι αν θελεις να κανεις παιδακι, να μην μετρας τιποτα! ουτε ποτε θα εχεις περιοδο, ουτε γονιμες, ουτε ΤΙΠΟΤΑ! ετσι εκανα εγω!

....

ελπιζω να σε βοηθησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα!! εμενα ο κυκλος μου ειναι σταθερος καθε 28 - 29 μερες!! αυτο που θα σου πω κ εγω ειναι να μην μετρας τιποτα!! απλα κανε πολυ σεξ!! εγω αυτο εκανα !!!! κανε μερα παραμερα!! απο την 10η μερα του κυκλου περιπου εως την 20η!! και να δεις θα ερθει το σπορακι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποια ημερα του κυκλου σας συλλαβατε εσεις?ταχω παιξει πραγματικα με τις μερες...και τα τεστ ωοριξιας?ποτε πρεπει να το κανω ?πως γινεται?ποσο κοστιζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω 27 καλησπερα..!!

Εγω με κυκλο σταθερο 26 ημερων και διαρκεια 7 μερες

εμεινα εγκυος κατα 99% την 8η μερα του κυκλου μου

δλδ μια μερα αφου μου ειχε τελειωσει η περιοδος.

Κανε ερωτα οσο πιο συχνα μπορεις..

Καλη επιτυχια..!

Θα περιμενουμε τα ευχαριστα...!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΗΜΕΡΩΝ (2 ΜΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ) ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 11/12 ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ 25/12 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ !:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρυρω εγω ειμαι απο αυτες που εκανα λάθος υπολογισμους στην αρχη των προσπαθειων μας ευτυχως όχι για μεγαλο διαστημα..νομιζα ότι ανεξαρτητως κυκλου οι γονιμες αρχιζουν την 14 η μερα!!!!(φαντασου)

εγω όμως εχω κυκλο σταθερο 25-26 ημερων.. κατα συνεπεια οι γονιμες μου μερες ειναι η 9η , η 11η και η 13η..συνελαβα στις 6/1 με τελευταια μερα περιοδου 29/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chrysoyla έγραψε:

Αρυρω εγω ειμαι απο αυτες που εκανα λάθος υπολογισμους στην αρχη των προσπαθειων μας ευτυχως όχι για μεγαλο διαστημα..νομιζα ότι ανεξαρτητως κυκλου οι γονιμες αρχιζουν την 14 η μερα!!!!(φαντασου)

εγω όμως εχω κυκλο σταθερο 25-26 ημερων.. κατα συνεπεια οι γονιμες μου μερες ειναι η 9η , η 11η και η 13η..συνελαβα στις 6/1 με τελευταια μερα περιοδου 29/12

Αρα εγω εχω κυκλο 27 η 26 ημερων αφου μου ηρθε τη μια 22 ιουλη καιτην αλλη 18 αυγουστου.και μου κρατα 5 ημερες.?????????????:huh: τωρα ποτε ειναι η γονιμη μερα????εχω μπερδευτει εντελως???:blink:

παντως εγω απο τις 23 αυγουστου που μου τελειωσε μεχρι και εχθες 30 καναμε καθε μερα;) και σε ενα σαιτ μου εβγαλε γονιμη μερα τη 1/9 .και με τη θερμοκρασια τι γινεται?εγω σημερα ειχα 37 αλλα και εχθες 37 παλι.λες ναναι σημερα ωοριξια και εγω ο βλακας δεν εκανα τιποτα?εκανα εχθες ομως...χαχαχα

αν καταλαβες τιποτα,ετσι οπως στα γραφω μπερδεμενα,απαντησε μου οτι ξερεις!!!!!

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα μου διαιρεις τον κυκλο δια δυο και βρισκεις την ωορηξια σου αρα 26 δια 2 =12 αρα αυτη ειναι η μερα της οωρηξιας ,αλλα συμβουλη μου μολις τελειωσει η περιοδος κανε μερα παρα μερα για να προλαβαινει το σπερμα να ανανεωθει και να ειναι πιο TURBO αν αντεχεται να βγαλετε ετσι το μηνα θα το πετυχετε το νινι που θα παει;) , διοτι οι οργανισμοι μας ειναι διαφορετικοι και ποτε δεν ξερεις, ποτε ειναι η τυχερη ημερα της καθε μιας μας, ασχετα με οωρηξια -μετρησεις-θερμοκρασιες κ.α.καλυτερα να μην τα σκεφτεσαι αυτα απλα να τα εχεις σε μια ακρη του μυαλου σου γιατι αν τα σκεφτεσαι γινονται εμμονες -αγχος και στο τελος παθαινουμε καταθλιψη.

χαλαρα βαλε κατω ;) τον αντρουλη σου και πεστου μερα παρα μερα εχουμε δουλεια :P

που θα παει θα ερθει:woohoo: το μικρουλι που περιμενετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

&γω θα σου πω να μην μπεις στη διαδικασία να μετράς, γιατί θα αγχωθείς και δε θα σε βοηθήσει αυτό...

Επίσης, κάθε κύκλος είναι διαφορετικός, καθώς και κάθε οργανισμός...

Παρ' όλ' αυτά, είναι καλό να γνωρίζουμε κάποια πράγματα!

Λοιπόν...

Η οωρρηξία πραγματοποιείται στη μέση του κύκλου και μπορεί να διαρκέσει μέχρι 2 μέρες!

Τα σπερματοζωάρια μπορούν να ζήσουν, στη μήτρα της γυναίκας, έως και 6 μέρες (άρα προσθέτεις και τις 6 προηγούμενες).

Το ωάριο μπορεί να ζήσει μέχρι και 2 μέρες (άρα προσθέτεις και τις 2 επόμενες).

Σύνολο 10 μέρες, περίπου.

Αυτές είναι οι γόνιμες μέρες.

Σου εύχομαι σύντομα να δημιουργηθεί 1 φασολάκι στην κοιλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφησε στην ακρη ημερομηνιες, μετρησεις, τεστ ωορηξιας κτλ κανε πολυ ερωτα και το μωρακι σου ειναι στο δρομο :):) !!

Εγω συμφωνα με την τελευταια περιοδο και τον υπερηχο πρεπει να συλλαβα γυρω στην 9-10 μερα του κυκλου... ολα ειναι πιθανα γι αυτο βουρρρρρ στο ψητο... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα έγραψε:

Αφησε στην ακρη ημερομηνιες, μετρησεις, τεστ ωορηξιας κτλ κανε πολυ ερωτα και το μωρακι σου ειναι στο δρομο :):) !!

Εγω συμφωνα με την τελευταια περιοδο και τον υπερηχο πρεπει να συλλαβα γυρω στην 9-10 μερα του κυκλου... ολα ειναι πιθανα γι αυτο βουρρρρρ στο ψητο... ;)

εχεις δικιο;) απλα εχω αγχωθει τρελα!!!:ohmy: δεν σταματησα παντως απο την ημερα που μου τελειωσε η ακατανομαστη,συνεχεια σεξ αλλα τα επαιξα ...χαχαχχα

ειναι και οτι ειμαι και λιγο χαζη και δεν καταλαβαινω ποτε εχω ωοριξια ,παντως μεχρι εχθες που ηταν και η 15η μερα του κυκλου δεν αφησα τον αντρουλη μου σε χλωρο κλαρι:silly: ελπιζω να τα καταφεραμε!!!!τι να πω????θα σας κραταω ενημερες!!!!Τομα σου ευχομαι οτι καλυτερο σε σενα και στην οικογενεια σου!φιλια πολλα:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ngel μου σε ευχαριστω πολυ.να σε ρωτησω και κατι ακομη,αν ας πουμε η γονιμη μερα ειναι 12η του κυκλου μου κι εγω ερθω σε επαφη την 11η η την 13η μερα του κυκλου,τοτε παλι εχω ελπιδες?και τα τεστ ωοριξιας ποτε και πως τα κανουμε?και ποσο κοστιζουν?αν ξερει καμια σας θα χαιρομουν να μαθω.ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω 27 έγραψε:

@ngel μου σε ευχαριστω πολυ.να σε ρωτησω και κατι ακομη,αν ας πουμε η γονιμη μερα ειναι 12η του κυκλου μου κι εγω ερθω σε επαφη την 11η η την 13η μερα του κυκλου,τοτε παλι εχω ελπιδες?και τα τεστ ωοριξιας ποτε και πως τα κανουμε?και ποσο κοστιζουν?αν ξερει καμια σας θα χαιρομουν να μαθω.ευχαριστω πολυ

Aργυρουλα μου και αυτες μια χαρα ειναι και 11η και 13η γιατι το σπερματοζωαριο εχει μαγαλυτερη ζωη απο το ωαριο και μπορει το σπερματοζωαριο να "φτασει "πρωτο μετα να γινει η ωορηξια να επιτευχθει συλληψη και νατο το μπεμπακι ;):P .

ΑΛΛΑ για αλλη μια φορα θα πω να μην μετρατε ημ/νιες και θερμοκρασιες διοτι ειναι αγχωτικα ,να τα εχεις ομως σε μια ακρη του μυαλου σου για να ξερεις τι σου γινεται.

το τεστ ωορηξιας αν θυμαμαι καλα εχει γυρω στα 20-25ε εγω ειχα παρει το predictor γιατι αυτο ειχε το φαρμακειο,ειναι πολυ απλο να το κανεις αλλα εμενα μου εσπασε τα νευρα που ειχα κανει μονο τα μισα τα υπολοιπα τα πεταξα διοτι ειχα αγχωθει :angry: τη μια δεν εδειχνε τιποτα την αλλη παλι το ιδιο ωσπου στο τελος μου εδειξε τη 14η μερα που υπεφερα απο τους πονους και το ηξερα και απο μονη μου οτι ηταν ωορηξια δεν χρειαζομουν αυτο για να το μαθω ,απο τοτε δεν ξαναπηρα

και εγω εχω εφαρμοσει το μερα παρα μερα ;) ε! και αν χασω καμια μερα παω στην επομενη τι να κανω :P .

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...