Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΒΕΡΟΙ ΠΟΝΟΙ!!!!!!!!!


Recommended Posts

Αλήθεια.... από το πρωϊ (μάλλον από χθες βράδυ ξεκίνησε αλλά σήμερα με αποτελείωσε!!!!) πονάει πάρα πολύ το στήθος μου!!!!! Η αριστερή θηλή..... νομίζω "θα εκραγεί" έτσι και κατά λάθος ακουμπήσω...... νομίζω θα ουρλιάξω!!!!! Ούτε σουτιέν δεν αντέχω! Βέβαια, είμαι σε αναμονή περιόδου.... κανονικά είναι σήμερα να με επισκεφθεί, αλλά μέχρι στιγμής δεν...... Πάντοτε πονάει το στήθος μου και στην αναμονή περιόδου και στην ωορρηξία, αλλά 1η φορά πονάω τόσο πολύ!!!!! Έχω βάλει 2-3 φορές λαδάκι (baby-oil) γύρω από τη θηλή, πολύ προσεκτικά, αλλά..... δεν έχει βοηθήσει καθόλου!!!! Υπάρχει τίποτε άλλο να το κάνω να περάσει????? Εσείς τί κάνετε???? Υπάρχει κάποια κρεμούλα ίσως???? Μάλλον λείπει και η γυναικολόγος μου σε άδεια..... Δεν αντέχω.... πονάω πάρα πολύ..... και φοβάμαι πιο πολύ ακόμη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΦΟΒΑΣΑΙ?ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΝΟΣ-ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΣ-ΟΥΤΕ ΣΟΥΤΙΕΝ -ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΩ ΔΕΝ ΤΟΛΜΟΥΣΑ,ΑΛΛΑ ΕΙΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ.ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA τι επαθες κουκλα μου?

Εγω δυνατους πονους στο στηθος ενιωσα μονο στο πρωτο

τριμηνο της εγκυμοσυνης μου..

(βρε μπας και μας κρυβεις τιποτα...? :woohoo: :woohoo: ..)...?

Ο πονος ειναι εξωτερικος σαν χτυπημα ή εσωτρερικος?

Το υπολοιπο στηθος δεν ποναει καθολου?

Μια πολυ καλη ας την πω "κρεμουλα" για θηλες (και οχι μονο..!) ειναι η purelan της medela..

ειναι καθαρη λανολινη.

Αχ! δεν ξερω αν μπορω να σε βοηθησω..

Αλλα γιατι πονας τοσο?

Να παρεις τον γιατρο σου στο κιν. του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pipitsazouzouna εγώ τον πόνο που περιγράφεις τον ενιωθα όταν ήμουν έγκυος..Απο εκεί άρχισα να υποψιάζομαι ότι πιθανόν να έχω ένα σποράκι στην κοιλίτσα μου..Υπέφερα!!Δεν μπορούσα ούτε να το ακουμπήσω..Ούτε νερό δεν άντεχα να τρέχει πάνω..Φοβερός πόνος!!!! Και μου έκανε εντύπωση περισσότερο το γεγονός ότι πονούσα αρκετές μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, η οποία τελικά δεν ήρθε ποτέ..

Μήπως περιμένεις μωράκι και δεν το ξέρεις;;;;;;;;Εγώ πάντως σου το εύχομαι ολόψυχα!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Να πας για χοριακή και περιμένουμε να μας πεις τα νέα..

Όσο για την κρεμουλα θα συμφωνήσω με τη Φανούλα για την Purelan..Εμένα μου την έδωσαν στο μαιευτήριο για να τη βάζω στις θηλές μου, επειδή μου τις μάτωνε το κοριτσάκι μου..Δεν ξέρω όμως αν κάνει για την περίπτωσή σου..:dry:

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή..Περιμένουμε σύντομα τα ευχάριστα!:P

:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες μου, σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντησούλες σας! Φοβάμαι, γιατί δεν έχω ξαναπονέσει ποτέ τόόόσο πολύ...... και το μυαλό μου φυσικά και πηγαίνει σε εγκυμοσύνη.... αλλά μάλλον θα πρέπει να κάνω υπομονή και να περιμένω!!!!! Την κρεμούλα Φανούλα μου θα την αγοράσω (μάλλον από Δευτέρα) γιατί..... δεν ξέρω καθόλου εάν θα βγω έξω το ΣΚ!!!! Αν δω πάντως πως πονάω πάρα πολύ.... θα κοιτάξω να μιλήσω με τη γιατρό μου ή να πεταχτεί ο αντρούλης μου σε εφημερεύον φαρμακείο.....

Ο πόνος, Φανούλα μου, μου μοιάζει περισσότερο εξωτερικός, θα έλεγα.... σαν να έχει κάτι η θηλή (αόρατο.....) και να μη μπορώ να καταλάβω τί.... αν και μου φάνηκε πως είδα κάτι που μοιάζει με σπυράκι.... με πύον.... δεν ξέρω.... δεν είμαι σίγουρη όμως..... φοβάμαι να ξανακοιτάξω..... μπορεί και να το καταπλάκωσα στον ύπνο μου..... τί να πω???????

Στο υπόλοιπο στήθος, δεν πονάω καθόλου, αλλά είναι φουσκωμένο, όπως είναι πάντοτε σε αναμονή περιόδου!!!!! Είναι και νωρίς που να πάρει..... 25η μέρα μόλις...... Υπομονή.....

Τώρα.... για 30' βγήκα για το super..... και την ώρα που ακουμπούσε ο στηθόδεσμος στο στήθος.... ούρλιαξα!!!!! Υπομονή θα κάνω..... και θετικές σκέψεις:laugh: :P Μακάρι να είναι αυτός ο λόγος, αλλά θα περιμένω λιγάκι!!!!! Ευχαριστώ πολύ πάντως για το ενδιαφέρον σας καλές μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ mpempoula μου, τί ωραία που τα λες κι εσύ! Κι όλες οι φιλενάδες μας εδώ μέσα! Μακάρι να είναι λόγω bebe..... και δεν θα με νοιάζει καθόλου μετά.... ας ουρλιάζω!!!!! Δε μπορώ όμως ακόμη να το ψάξω.... είναι πολύ νωρίς.... θα περιμένω!!!! Φιλιά και σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου αν κι εγώ είχα ασταθή κύκλο και ούτε ήξερα γόνιμες ημέρες κτλ έκανα τεστ εγκυμοσύνης ένα μήνα ακριβώς μετά την τελευταία περίοδο, βγήκε αρνητικό και 2 μέρες μετά που ξανάκανα βγήκε θετικόόόόό...:laugh:

Αν προσπαθείτε για μωράκι, σίγουρα αυτό θα είναι...:woohoo::woohoo: Μακάρι να σου χαρίσει ο Θεούλης ένα μωράκι..Πότε περιμένεις περίοδο;;;;

Εγώ πάντως θα περιμένω να μας ανακοινώσεις τα ευχάρσιτα...Κοίτα μες στη χαρά σου μη μας ξεχάσεις...:angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!!:laugh: :laugh: Σήμερα περιμένω Mpempoula μου και δεν είναι ιδιαίτερα σταθερός ούτε άστατος ο κύκλος μου..... πιο πολύ από το άγχος μου τρελαίνεται κι αυτός ο έρμος!!!!! Πάντως, 1η φορά πονάει περισσότερο το στήθος από την κοιλιά..... η οποία.... σχεδόν δεν πονάει, μη σου πω......

Όχι τίποτε άλλο..... έχω πάψει να υπολογίζω γόνιμες..... να κρατάω σημειώσεις..... εντυπώσεων στο ημερολόγιο μου..... γιατί κόντεψα να τρελαθώ στο τέλος!!!! Απλώς, λόγω καλοκαιριού και ζέστης..... έχω πιο πολλά υγρά.....

Μακάρι...... Φιλιά κορίτσι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ μια απο τα ίδια στην αρχή της εγκυμοσύνης, περίμενα περίοδο σε 5-6 ημέρες κ με πονούσε φοβερά το στήθος, όπως το γράφεις, ούτε σουτιέν δεν ανεχόμουν..

Πήρα τηλ τον γιατρό κ τον ρώτησα αν είναι ένδειξη εγκυμοσύνης απο νωρίς (5-6 ημ πριν την περίοδο) τόσο πρήξιμο κ πόνος κ μου είπε ΟΧΙ!!!

Αλλά εγώ ήμουν έγκυος... :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι αγαπουλα μου οι ρωσοι ή ο κοκκινοσ σιφουνασ να σου ξαναερθει μετα απο 11 μηνες να ξεχασεισ τι ειναι οι always φιλακιαααααααααααααααααααααααααααααααααααα :silly: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA έγραψε:

Όχι τίποτε άλλο..... έχω πάψει να υπολογίζω γόνιμες..... να κρατάω σημειώσεις..... εντυπώσεων στο ημερολόγιο μου..... γιατί κόντεψα να τρελαθώ στο τέλος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pipitsa.... ευχομαι όλα αυτα να ειναι η έδειξη για το τέλειο αποτελεσμα που τόσο πολύ θέλεις! Και εγω νομίζω οτι ένα ελαφρύ και προσεκτικό μασαζ θα σου έκανε καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο ελπιζω να ειναι το μπεμπε που τρελενει τις ορμονες σου....εγω παντως εβγαζα υγρο απο το στηθος και τελικα ημουν εγκυος:)

ελπιζω και ευχομαι το ιδιο να ισχυει και σε σενα!!!!!!!!φιλακια και καλ αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ.... μα τί ωραία που τα λέτε όλες σας καλέ?????? "Με φτιάξατε"........

Ναι, δεν έχω αδιαθετήσει ακόμη, ναι πονάει ακόμη το στήθος (λιγότερο), ναι πονάει ακόμη η κοιλιά μου (παροδικά θα έλεγα) αλλά ΟΧΙ δεν θα κάνω TEST ακόμη...... είναι πολύ νωρίς και δεν θέλω να ξανα-απογοητευτώ! Να κάνω..... και μετά από λίγο.... τσουπ..... άστο καλύτερα!!!!! Όχι τίποτε άλλο, θέλω να πιω καφέ και φοβάμαι..... έχω και κουβάλημα στο Super Market.... συνέχεια θαρρώ πως κατουριέμαι.... αλλά δεν το ψάχνω ακόμη..... είναι μόλις η 28η μέρα!!!!! Είναι πολύ νωρίς!!!! Θα σας ενημερώσω πάντως καλές μου!!!!

Πολλά-πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!! Και σας ευχαριστώ που μου απαντήσατε!!!! Μόλις έχω νεότερα, θα σας πω! Φιλιά!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!!ειμαι καινουργιο μελος στην παρεα σασ κ χαιρομαι που η μια βοηθαει την αλλην..εγω ειμαι 24 χρ κ 5 χρονια παντρεμενη εχω μια κορουλα 5 χρονων κ εδω κ ενα μιση χρονο προσπαθουμε κ για δευτερο.περσυ τα χριστουγεννα εμεινα εγκυος αλλα δυστυχως απεβαλα λογο κουρασης στην δουλεια,αλλα απο τοτε δεν ξαναεμεινα κ το θελω πολυ.αυτο τον μηνα εχω εντονους πονους σαν την περιοδο κ ποναει παρα πολυ το στηθος λεμε να ειμαι εγκυος???κανονικα περιμενω 1 του μηνα αλλα ποτε δεν ειχα σταθερο κυκλο.παντα ερχονται στις 40 μερες...βοηθηστε με!:( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pipitsazouzouna mou kalispera!!!!mallon eisao egkioula!!!ante ante sou euxomai na eisai!!!!

mia polu kali kremoula kai polu fthini...pou tha tin xrisimopoiiseis kai kata tin diarkeia tis egkimosinis alla kai meta me to thilasmo einai i fissan i mama me amugdalelaio..kai go etsi stin arxi pethaina stous ponous kai me voithise polu!!!!!ase pou einai kai polu oikonomiki...peripou 3 euro kai theoreite i kaliteri...

me to kaloooooooooooooooo!!!!!

maria

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσάκι μου γλυκό τι έγινε με τον πόνο και την περίοδο? Αδιαθέτησες?

KALLI μου να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό να τη μεγαλώσεις κι άλλο!

Καλσόρισες στην παρέα μας! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω ifigeneia μακαρι να την μεγαλωσω κι αλο.αλλα δυστυχως μονο πονουσ νιωθω.το στηθος ου γυρω απο τη θηλη ποναει κ ειναι πρισμενο κ εχω κ πονακια σαν τις περιοδου αλλα οχι συνεχεια .μου δινουν σουβλιεσ να καταλαβεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιπιτσα μου,τι εγινε?κανα νεο?ευχαριστο?εχουμε?αντε κουκλιτσα ου με το καλο!!!!!!!μακαρι ναναι αυτο που περιμενεις!!!!!!!!!1:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...