Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ


Recommended Posts

450 μαζι με την επεξεργασια σπερματοσ υπερηχουσ και εφαρμογη.οταν πηγαινω για υπερηχο δεν περνει χρηματα.τι να πω θα προσπαθησψ τον σεπτεμβριο εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

butterfly1, κοπελα μου για την απαντηση. θελω να υπολογισω ποσο κανει για να ετοιμαστω και ψυχολογικα και οικονομικα. εγω αλλαξα γιατρο. επινα και εγω δυο μηνες Κλομιφενη (σαν το Σερπαφαρ), ενεση Πρεγνυλ και μετα Ουτρογεσταν 10 μερες. τιποτα!!! γενικα σε αυτο το γιατρουλι πηγαινα πανω απο 1 χρονο, δεν καταφεραμε τιποτα. τωρα πηγα σε αλλον ενα,εχει πολυ καλα μηχανηματα και τα λοιπα. επειδη, αυτος μου ειπε οτι μαλλον απο την Κλομιφενη το ενδομητριο μου εχει γινει χαλεια, πολυ λεπτο, μου ζητησε αυτο το μηνα να μην πινω καθολου φαρμακα για να δουμε πως ειμαι σε φυσικο μου κυκλο. και λεει, αν εχουμε αυτο το μηνα και 1 ωαριο ασ πουμε,να παμε για σπερματεχγυση, να εκμετελευσουμε αυτο το μηνα, γιατι μετα τα φαρμακα που επινα, ο οργανισμος μου ακομμα παραγει τα ωοθυλακια. σημερα ειναι 6 ημερα του κυκλου, εχω κλεισει ραντεβου για την επομενη Τριτη και τοτε θα δουμε πιο καλα την οικονα. σημερα ειδε πολλα μικρα ωοθυλακια, τα οποια ειμαι σιγουρη δεν θα μεγαλωσουνε... τοσο θα ηθελα να πιω το Σερπαφαρ, αλλα τοτε ξανα το ενδομητριο θα λεπταινει, πρεπει παραλληλα να πιω και αλλη ορμονη η οποια παχαινει αυτο το πραγμα. αλλα λεω δεν θα το κανω, θα δω, τι θα γινει αυτο το μηνα και μετα βλεπουμε. θα εχω τωρα πιο στενη παρακολουθηση, γιατι ο αλλος γυναικολογος με εβλεπε μονο 1 φορα το μηνα. οποτε ισως και εγω θα καταληξω σιγα σιγα στην σπρματεγχυση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πας σε καποιο κεντρο ή στον γιατρο σου?εγω οταν θα παω θα του πω για ολα αυτα τα φαρμακα θα τον ρωτησω βρε παιδι μου.το λεω αυτο γιατι με οσεσ κοπελεσ μιλησα ολεσ πηραν [ριν και μετα και μαλιστα με καλα αποτέλεσματα.αν μπορεισ πεσ μου σε ποιον πηγενεσ παλια και σε ποιον τωρα μπασ κι αλλαξω και εγω.πολλα φιλακια :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

butterfy μου μαζι ξεκιναμε το Σεπτεμβριο εμενα ειναι η πρωτη μου φορα εσενα απ οτι διαβαζω οχι .

τι να πω το σκεφτομαι και ψιλοαγχωνομαι :( λιγακι και σκεφτομαι "ωχ ουτε και εμενα θα πετυχει με την πρωτη θα πρεπει να κανω υπομονη πολυ για τις υπολοιπες που θα ακολουθησουν ":S

εδω θα ειμαστε κοριτσακι μου να τα λεμε :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια και εγω στη λίστα για σπερματέγχυση.. απο Οκτώβρια γιατί τώρα πίνω αντισυλληπτικά για να φυγει μια κύστουλα που εχω στην μια ωοθηκη και μας ενοχλεί για τη σπερματέγχυση..

Καλή μας επιτυχία κ εδω είμαστε για να τα λέμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια. τι κανετε? butterfly1, εισαι καλα? μαλλον ολες κανετε διακοπες... καλα να περασετε! εγω αυτο το μηνα εχω επισκεπτες απο το εξωτερικο, οι γονεις μου και ο θειος με την οικογενια του. 5 ατομα δηλαδη... και εχουνε πεσει ακριβως στις πιο γονιμες ημερεσ :S μου.οποτε, παει η σπερματεγχυση... :dry: και βασικα με τισ μετρησεις του γιατρου μου η ωορρηξια πρεπει να ειναι γυρο στην Κυριακη. και ο γυναικολογος μου την δευτερα λειπει. τελος παντων...

εγω butterfly1 πηγαινα σε ενα γιατρο, ο οποιος ανεικει στο Μητερα, αλλα το γραφειο του εχει στα Πατησια. τωρα πηγαινω σε εναν αλλον που δουλευει στον Λητω αλλα εχει το δικο του γραφειο στη Βασιλησης Σοφιας. και αν κανω σπερματεγυση θα το κανει στο Λητω... αυτα κοριτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα γεια σασ γυρισααααααααααααααααααα! ολεσ καλα ηθικο ακμαιο θελω και παμε ολεσ μαζι για νεεσ προσπαθειεσ.να εισε σιγουρεσ οτι θα το πετυχουμε!φιλακια πολλα !:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δειτε τιμεσ σπερμοδιαγραμματοσ και πειτε μου γιατι κατι δεν μου αρεσει.οι πρωτεσ τιμες ειναι οι δικες μας και οι δευτερες οι φυσιολογικες.

Δικες μας Φυσιολογικες

Ογκος(ml) 3,2 >2.0ml

Ρευστοποιηση(λεπτα) 20 <60min

Ph - >7.2

Γλοιοτητα 1 1=φυσιολ.

Συγκεντρωση(mil/ml) 36 >20mil/ml

Κινητικοτητα

Ταχεα προσ τα Εμπροσ(% Α ) 5 >25%

Βραδέα (% Β ) 30 Α+Β>50%

Νωθρα (% C) 5

Ακινητα(% D) 60

Προωθητικά (% Α+Β) 35

Κινητικότητα (%Α+Β+C) 40

Σύνολο Κινητών Σπζ(mil) 46,08

Μορφολογία

φυσιολογικές Μορφές (%) 25 >40%

Συγκόλληση(%) 5 <5%

Φυσιολ.Ταχ.Συγκέωτρ.(mil/ml) ,45

Τώρα είναι νορμάλ αυτά? Σας ξαναλέω τα πρώτα νούμερα είναι τα δικά μας και τα δεύτερα οι φθσιολογικές.

Κάτι δεν μου κολάει.Σας παρακαλώ οποια ξέρει ας με βοηθήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες butterfly1 . να σου πω που εκανες τετοια λεπτομερεις εξεταση? μαλλον και κοστιζει πιο καριβα... εμεις καναμε 2 φορες αλλα ητανε πολυ πιο απλη και πληρωσαμε 15- 10 ευρω. ομως ο γιατρος δεν μου ειπε τιποτα. εγω νομιζω οτι τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματοσ σας θα σας σχολιασει ο γυναικολογος σου. αν δεν εχεις υπομονη μπορεις να γραψεις στο www.gyn.gr εκει θα σου απαντησουνε οι ειδικοι, μονο πρεπει να εγχραφθεις εκει. καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...