Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ;;ΑΝ ΝΑΙ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ!

Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΑΠΟ 20 ΕΩΣ 40 ΕΥΡΩ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ,ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσια σορυ που αργησα αλλα πρεπει να μαγειρεψω πεινασα.αυριο λοιπον αν δεν μου ερθει η ακατανομαστη παω για χοριακη!προσευχηθητεε ολεσ !:) ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσια δεν προλαβα να παω αλλα απο το πρωι εχω κατι κυλιδεσ ετρεχα ολη μερα στην εφορια ηταν επειγον .μεχρι τωρα εχω κατι σταγονιτσεσ καφε εκανα και ενα τεστ στο σπιτι που ειχα αλλα αρνητικο οποτε τζιφοσ η υποθεση για αλλη μια φορα, τριτη συγκεκριμενα μεγαλη απογοητευση.φιλια σε ολεσ :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα σημερα το πρωι αδιαθετησα κανονικοτατα οποτε αλλη μια προσπαθεια χαμενη.το σεπτεμβρη παλι γιατι αυγουστο ειναι κλειστο το κεντρο.εσεισ τι κανετε? εγω μεγαλη στεναχωρια .σκεφτομαι μηπωσ αλλαξω και κεντρο αλλα σκεφτομαι επισησ οτι αν παω σε αλλο θα θελουν και αυτοι να τα αρπαξουν τρεισ τεσσερισ φορεσ μεχρι να το πετυχουν εσεισ τι λετε?φιλακια πολλα σε ολεσ και καλη μασ επιτυχια απο τωρα για την επομενη προσπαθεια!

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.ΕΜΕΝΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΕΡΠΑΦΑΡ.ΑΠΛΑ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΙΑΥΤΟ1ΦΙΛΑΚΙΑ:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.ΕΜΕΝΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΕΡΠΑΦΑΡ.ΑΠΛΑ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΙΑΥΤΟ1ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου, εγώ έκανα 3 σπερματεγχύσεις χωρίς να πάρω τίποτα πρίν όμως αυτό σίγουρα θα εξαρτάται από το ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα της υπογονιμότητάς σας (αν το έχουν εντοπίσει) και ποιός από τους δυό σας το έχει. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ρωτήσεις το γιατρό σου εάν μπορείς να πάρεις εσύ ή ο σύντροφός σου κάτι επιπλέον για να βοηθήσεις τη κατάσταση. Η άποψή μου γενικά είναι να ρωτάς τον γιατρό σου για τα πάντα τα οποία σε απασχολούν, είναι ο μόνος που μπορεί να σε καθοδηγήσει και πρέπει να του έχεις εμπιστοσύνη. Αν δεν του έχεις, πρέπει να σκεφτείς να τον αλλάξεις. Καλή επιτυχία την επόμενη φορά και μην το βάζεις κάτω, στο λέω εγώ που είμαι έγκυος μετά από ΠΟΛΛΕΣ προσπάθειες..αξίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

butterfly1 , μην στεναχοριεσαι, τι να κανουμε ετσι ειναι η ζωη. και εγω αυτο το μηνα ειχα πολλες ελπιδες, αλλα τιποτα. μεθαυριο θα παω στον γυναικολογο μου. να σου πω κοριτσι μου,εσυ σε ποιο κεντρο πηγαινεις που κλεινει το Αυγοθστο? και να σου πω, πριν κανεις σπρματεγχυση ποσεσ φορες σε κοιτακσε ο γιατρος? ειχες ωοθυλακιο? εκανεσ καμια ενεση? με τα φαρμακα,μπορω να πω, οτι συνυθως πινουνε το Σερπαφαρ η Κλομιφενι απο την 3-5 μεχρι μεχρι 7-9 μερα του κυκλου. και τοτε βλεπουνε ποσα ωαρια εχεισ κανει και αν μεγαλωνοωνε μετα. αν δεν μεγαλωνουνε,μπορει να σου δωσει και παραλληλα να κανεις καποιες ενεσεις. τελος παντων ειναι πολλα. αλλα εξερταται απο την δικια σου περιπτωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jurgita έγραψε:

butterfly1 , μην στεναχοριεσαι, τι να κανουμε ετσι ειναι η ζωη. και εγω αυτο το μηνα ειχα πολλες ελπιδες, αλλα τιποτα. μεθαυριο θα παω στον γυναικολογο μου. να σου πω κοριτσι μου,εσυ σε ποιο κεντρο πηγαινεις που κλεινει το Αυγοθστο? και να σου πω, πριν κανεις σπρματεγχυση ποσεσ φορες σε κοιτακσε ο γιατρος? ειχες ωοθυλακιο? εκανεσ καμια ενεση? με τα φαρμακα,μπορω να πω, οτι συνυθως πινουνε το Σερπαφαρ η Κλομιφενι απο την 3-5 μεχρι μεχρι 7-9 μερα του κυκλου. και τοτε βλεπουνε ποσα ωαρια εχεισ κανει και αν μεγαλωνοωνε μετα. αν δεν μεγαλωνουνε,μπορει να σου δωσει και παραλληλα να κανεις καποιες ενεσεις. τελος παντων ειναι πολλα. αλλα εξερταται απο την δικια σου περιπτωση... στω εξωτερικο ολα κανουνε με τα φαρμακα, ασ πουμε το Σερπαφαρ λεπταινει το ενδομητριο, τοτε πινουνε κοριτσια και την εστραντιολη. και μετα την σπερματεγυση και εδω και στο εξωτερικο δινουνε το Ουτρογεσταν, την Προγεστερονη... αχ πολλα πολλα, και δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εγω στις δυο πρωτες σπερματεγχυσεισ τισ εκανα σε φυσιολογικο κυκλο χωρισ φαρμακα με ενα ωαριο.τζιφοσ.στην τριτη πηρα σερπαφαρ απο την 5 εωσ 9 μερα του κυκλου.πηγα για υπερηχο ειχαν μεγαλωσει αρκετα και ηταν και μπολικα.θυμαμαι ηταν δευτερα ο γιατροσ μου ειπε οτι εμαι ετοιμη και ετσι μου εκανε την σπερματεγχυση.την πρωτη δοση γιατι εκανα διπλη την τριτη φορα.την τεταρτη λοιπον ξαναπηγα και μου ειπε οτι ειχαν σπασει τα αυγα και μου εκανε και την δευτερη. δεν μου εδωσε κανενα φαρμακο για μετα.παρολο που διαβαζω οτι οι περισοτερεσ πηρατε. το εκανα στον παρασχο www.ivf-embryo.gr φιλακια:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τελεια Μαριλου μου!!!! Ευχομαι μια μεγαλη χοριακη κ γερα μωρακια!!!🙏🥰❤️🤰🧿 τωρα ξεκουραση κ ολα θα πανε καλα!!!😊
    • Πόσο χαίρομαι που είσαι καλά και το αγοράκι σου επίσης! 💙☺️  Σε καταλαβαίνω απόλυτα.... Κι εγώ full time μαμά χωρίς βοήθεια από κανέναν! Ο μικρός κολλημένος πάνω μου, δε κάθεται λεπτό μόνος... Κάνω όλες μου τις δουλειές το βράδυ που κοιμάται, έχω ξεχάσει πως είναι να κοιμάσαι και να ξεκουράζεσαι.  Τώρα για το φαγητό εμείς επιλέξαμε από τον 6ο μήνα να κάνει blw, σίτιση δηλ με κομμάτια. Στην αρχή ήταν ζόρι, δεν έτρωγε κτλ μετά όμως πήρε μπρος και τώρα δε τον σταματάει τίποτα, θα φάει κι εμάς σε λίγο!  🤣 θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις σε κάποιο μικρό γεύμα δηλ δεκατιανο ή απόγευματινο να κάνεις εισαγωγή σε πατημένα αν όχι σε κομμάτια. Υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται solid starts αν θες να τη κατεβάσεις για να πάρεις ιδέες. Μην απογοήτευσε! Ας παίξει με το φαγητό! 1_3_4 κάποια στιγμή θα το βάλει στο στόμα το φαγητό και θα φάει μόνος του.  Σας κράτησαν πολύ οι κολικοί.... Ηρωίδα είσαι! 💪🏼  Ότι έγραψες για δεύτερο παιδί με κάλυψε απόλυτα! Ίδιες σκέψεις πάνω κάτω... Την υγειά μας να έχουμε κι εμείς και τα μωρακια μας και βλέπουμε στο μέλλον... Εγώ τώρα είμαι σε φάση που αποθηλαζω σιγά σιγά και από τη μια χαίρομαι που δε θα έχω το θηλαστρο, που θα πάρω πίσω το σώμα μου αλλά από την άλλη -δε ξέρω γιατί- νιώθω θλίψη και ενοχές απέναντι στον μικρό.. αντικρουόμενα συναισθήματα... 🙄 Προσπαθώ πολύ να το δουλέψω μέσα μου.    
    • Όλα καλά κ εμείς.. έφτασε σχεδόν 1,5 κιλο η μπέμπα μας 🤩🤩.. προχωράμε όμορφα .. 
    • Α δεν το είχα καταλάβει, με συγχωρείς! Μια οικογενειακή φίλη έκανε 8 εξωσωματικές μέχρι να έρθει ο μικρός και μέσα σε 3 μήνες έμεινε έγκυος με φυσιολογική σύλληψη κι έτσι ήρθε και η κόρη!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...