Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είναι η απιστία κάτι αναπόφευκτο;;


tirogaridaki

Recommended Posts

Περσι στα γενεθλια του, αγόρασα 2 εισιτηρια για το ΝΒΑ που θα ερχοταν στο Βερολινο για εναν και μόνο αγώνα. Εκείνος δεν είχε ιδεα ότι παιζοταν κάτι τέτοιο. Λατρευει το μπασκετ. Του ειπα λοιπον ότι εγω δεν ειμαι το δευτερο άτομο. Να παρει εναν φιλο του και να πανε παρεα. Αντρες μεταξυ τους θα περασουν καλυτερα. Ξετρελαθηκε.

Το ιδιο εκανα και στο Final 4. Ταξιδευαμε την μερα του αγωνα για Βερολινο. Προσγειωθηκαμε 1,5 ωρα πριν αρχισει. Τα κανονισα όλα έτσι ώστε να παρει ταξι και να παει απευθειας στο γηπεδο και εγω γυρισα με τα παιδια στο σπιτι.

Φετος λεμε να περασουμε τα γενεθλια του στο Παρισι. Θα πεταξω μονη με τα παιδια και θα συναντηθουμε εκει γιατι εχει μια υποχρεωση πιο πριν στο Ανοβερο.

Το τι αρνητικα σχολια ακουσα και για τις 3 φορες που εγραψα.... Ότι τον εχω κακομαθημενο και ότι δεν με βοηθαει. Κουραζομαι και εκεινος περναει μια χαρα εις βαρος μου, κλπ...

Όταν αγαπας θες να κανεις τον ανθρωπο σου χαρούμενο. Αν δεν κρατησει για μια ζωή, τουλάχιστον έχουμε περασει όμορφα χρόνια παρεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 187
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αυτο ακριβώς Αθηνά μου!

όταν αγαπάς πραγματικά χωρίς ανασφάλεια και κτητικότητα θέλεις να είναι ο συντροφος σου χαρούμενος και με σενα και με τα παιδιά του και μόνος του!!

Τίποτα δεν είναι αναποφευκτο...το θέμα είναι να αγαπάμε και να μας αγαπούν μέχρι εκεί που μπορουμε και θέλουμε...χωρίς εγωϊσμούς!

Η ζωή είναι ωραία και μικρή τόσοι το λένε...όταν πλησιάζει το τέλος...!

γιατί να τη χαλάμε???

όλα μέσα στη ζωή είναι και λάθη και σωστά...!

Τι αγαπάμε μόνο όταν μας προσφέρουν μόνο? και στη μακακία αν προκύψει δεν αγαπάμε..Εκεί σε θέλω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάσση έγραψε:

Αυτο ακριβώς Αθηνά μου!

όταν αγαπάς πραγματικά χωρίς ανασφάλεια και κτητικότητα θέλεις να είναι ο συντροφος σου χαρούμενος και με σενα και με τα παιδιά του και μόνος του!!

Τίποτα δεν είναι αναποφευκτο...το θέμα είναι να αγαπάμε και να μας αγαπούν μέχρι εκεί που μπορουμε και θέλουμε...χωρίς εγωϊσμούς!

Η ζωή είναι ωραία και μικρή τόσοι το λένε...όταν πλησιάζει το τέλος...!

γιατί να τη χαλάμε???

όλα μέσα στη ζωή είναι και λάθη και σωστά...!

Τι αγαπάμε μόνο όταν μας προσφέρουν μόνο? και στη μακακία αν προκύψει δεν αγαπάμε..Εκεί σε θέλω...!

Συμφωνώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντίνα ήμουν σίγουρη οτι θα συμφωνήσεις!!!!!!B)

Αλοίμον αν η προσωπική μου ηρεμία και ευτυχία εξαρτιόταν απο το αν θα βγει μόνος του ο άντρας μου!?

Είμαστε μεμονωμένα άτομα..που δένουμε, που μοιραζόμαστε, που παλεύουμε, που ψαχνόμαστε, που μαθαίνουμε, ερωτευόμαστε , μαλώνουμε, διαφωνούμε..και ξανα μανά απο την αρχή... σε ένα κύκλο 20 χρόνων και άνω Αδύνατον να μην παρασυρθείς, να μην παραφερθέις, να μην κάνεις λάθη..ένα απο αυτα τα λάθη μπορεί να είναι η απιστία!

Κανείς δεν το επιθυμεί να το βιώσει ...μπορεί απλά να πορκύψει ..και εμείς πρέπει να έχουμε την ωριμότητα να το αντιμετωπίσουμε...

Σημασία έχει το χέρι και η αγκαλιά να είναι πάντα εκεί...και στα καλά και στα άσχημα..

Καθένας έχει τις εμπειρίες του και τα βιώματα του και με βάσει αυτα πορέυεται...

όσο κια να ξέρουμε καλά τους συντρόφους μας ΠΑΝΤΑ θα θπάρχει κάτι που δεν θα ξέρουμε...

και δεν είναι λάθος ...Υπάρχει η ζωή μου ...η ζωή του....η ζωή ΜΑΣ...και σε λίγο που θα μπορεί και η ζωή του παιδιού μας....καθείς για τον ευατό του ..και όλοι για τον καθένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με την άποψη της Κάσσης. Νομίζω ότι έπιασες το νόημα του θέματος εντελώς!

Κι εγώ κάπως έτσι λειτουργώ με τον άντρα μου. Κάνουμε πολλά πράγματα μαζί αλλά έχουμε και τις παρέες μας ο καθένας και κάνουμε και πράγματα για τον εαυτό μας. Και όχι μόνο δεν μας απομακρύνει αυτό, ίσα ίσα μας ολοκληρώνει σαν προσωπικότητες ώστε να μην έχουμε απωθημένα ή καταπιέσεις ο ένας με τον άλλο. Νομίζω ότι είναι ό,τι πιο υγιές αυτό!

Επίσης (προσωπική εντελώς άποψη) προτιμώ ο άντρας μου να κοιτάει άλλες γυναίκες μπροστά μου παρά να μην τολμάει και να το κάνει πίσω από την πλάτη μου. Κι εγώ θα θαυμάσω μια ωραία γυναίκα ή έναν ωραίο άντρα και αισθάνομαι ελεύθερη να το κάνω μπροστά του. Αν υπάρξει καταπίεση τότε ένα κοίταγμα μπορεί να μετατραπεί σε κάτι πιο "απαγορευμένο" και γι'αυτό πιο επικίνδυνο! Εννοείται ότι δεν το κάνει βέβαια και συνέχεια ή μπροστά σε άλλους γιατί αυτό θα ήταν προσβλητικό για μένα. Πιο πολύ είναι απλός θαυμασμός του ωραίου και πολλές φορές ανταλάσσουμε και τις απόψεις μας περί αυτού!!!

Όσο για το φλερτ που ανέφερα σε ποστ πιο πάνω, εννοώ εντελώς αθώο, έτσι; δεν εννοώ "πέσιμο", δεν είμαι ΤΟΟΟΣΟ προχωρημένη!!!!

Το θέμα είναι ο καθένας μέσα στο γάμο να νιώθει όσο πιο ελεύθερος γίνεται ώστε να μπορέσει να διαχειριστεί τη δέσμευση για πολλά χρόνια. Είναι λίγο οξύμωρο αυτό αλλά εγώ προσωπικά αυτό προσπαθώ να κάνω όπως και ο άντρας μου για μένα!!!

Φιλιά σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάσση έγραψε:

Κωνσταντίνα ήμουν σίγουρη οτι θα συμφωνήσεις!!!!!!B)

Αλοίμον αν η προσωπική μου ηρεμία και ευτυχία εξαρτιόταν απο το αν θα βγει μόνος του ο άντρας μου!?

Είμαστε μεμονωμένα άτομα..που δένουμε, που μοιραζόμαστε, που παλεύουμε, που ψαχνόμαστε, που μαθαίνουμε, ερωτευόμαστε , μαλώνουμε, διαφωνούμε..και ξανα μανά απο την αρχή... σε ένα κύκλο 20 χρόνων και άνω Αδύνατον να μην παρασυρθείς, να μην παραφερθέις, να μην κάνεις λάθη..ένα απο αυτα τα λάθη μπορεί να είναι η απιστία!

Κανείς δεν το επιθυμεί να το βιώσει ...μπορεί απλά να πορκύψει ..και εμείς πρέπει να έχουμε την ωριμότητα να το αντιμετωπίσουμε...

Σημασία έχει το χέρι και η αγκαλιά να είναι πάντα εκεί...και στα καλά και στα άσχημα..

Καθένας έχει τις εμπειρίες του και τα βιώματα του και με βάσει αυτα πορέυεται...

όσο κια να ξέρουμε καλά τους συντρόφους μας ΠΑΝΤΑ θα θπάρχει κάτι που δεν θα ξέρουμε...

και δεν είναι λάθος ...Υπάρχει η ζωή μου ...η ζωή του....η ζωή ΜΑΣ...και σε λίγο που θα μπορεί και η ζωή του παιδιού μας....καθείς για τον ευατό του ..και όλοι για τον καθένα!

Και ξανασυμφωνώ...Κάσση μήπως να μιλάς εσύ για εμένα;Χεχε:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ καλα τα λετε βρε κοριτσια,αλλα δεν μπορω να συμφωνησω...μαλλον,συμφωνω,αλλα θεωρητικα..για τους αλλους...οχι για μενα!!!!

δεν τον καταπιεζω σε τιποτα,δεν ειμαι υστερικη(σκηνες κλπ),δεν ζηλευω(δηλαδη ζηλευω,αλλα δεν το δειχνω,γιατι ξερω οτι η ζηλια μου οφειλεται στην ανασφαλεια μου και δεν προερχεται απο κεινον..αν προερχοταν απο κεινον,εννοειται οτι θα του το εδειχνα!!!!!!!)

παρ ολα αυτα,ξερει πολυ καλα οτι αν με απατησει,δεν προκειται να τον συγχωρησω,δεν θα μπορω να ζω μαζι του αλλο,δεν θα μπορω να με αγγιζει,δε θα τον αγαπαω πια,γιατι θα τον νιωθω ξενο..γνωριζεις και αγαπας εναν ανθρωπο,τον εχεις ψηλα,μετα αν σου παρουσιασει αλλο προσωπο μπορεις και εξακολουθεις να νιωθεις το ιδιο???μου φαινεται αδιανοητο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ, ΑΝ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΤΙ, ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΩ.

ΙΣΩΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ "ΚΑΠΩΣ" ΑΥΤΟ, ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΘΑ ΕΦΤΑΙΓΑ ΕΓΩ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΦΤΑΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΜΟΝΟ.

ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΦΘΗΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΛΑΓΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΙΣΤΙΑ (ΟΧΙ ΣΧΕΣΗ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σισσυ μου, το "δε θα χαλαγα την οικογενεια μου" πως το εννοεις,οτι θα τον συγχωρουσες και θα ησασταν οπως πριν???η θα συμβιβαζοσουν λογω της κοινωνιας,των παιδιων,κλπ..

αλλο το ενα,αλλο το αλλο...

το θεμα ειναι οτι καταστρεφεται η σχεση,το οτι μπορεις να συνεχιζεις απλα να συμβιωνεις ειναι αλλο,δεν λεει κατι..

νομιζω οτι χαλαει η οικογενεια μετα απο αυτο..πως γινεται να τον νιωθεις αυτον τον ανθρωπο οπως πριν???

ενταξει ας μη λεω και μεγαλα λογια,δεν ξερεις πως τα φερνει η ρημαδα η ζωη!!!!

παντως για την ωρα,αυτο πιστευω,φανατικα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xara12 έγραψε:

sweetmammy έγραψε:

Για να ακριβολογούμε, "εκπολιτιστήκαμε" σημαίνει ότι επικράτησε στο δυτικό κόσμο ο Χριστιανισμός και τα χριστανικά ιδεώδη, σωστά; Γιατί η φύση πράγματι απαιτεί το θηλυκό να αναζητά συνεχώς το πιο ισχυρό αρσενικό για να τη γονιμοποιήσει, καθώς φύση σημαίνει επιβίωση και όχι "ους ο Θεός συνέζευξε άνθρωπος μη χωριζέτω"...[/quote:3p3ih1ky]

eida oti polu trabaei ayth h balitsa .....

to theorw atopo na shgrinoume emas me ta enstikta twn zown kai na ftanoume na emplekoume akoma kai htriskies.

ta zwa prospathoune se kathe gena na briskoun ton pio'DYNATO 'arseniko gia na eksasfalisoun thn epibiosh twn apogonwn tous me thn prikish twn kaluterwn gonidiwn .

mporei ekselitika na masminane kapoies teties shmperifores alla apo tote pou o anthropos katafere na stisei tous protous katablismous egine kai monogamikos gia na apofigei thn aimomiksia stis mikres omades pou htan .

o anthropos exeiaisthimata polu pio eksiligmena apota zwa kai denete me to teri tou (opos kaimerika zwa,xelidoni,delfini,almpatros,likos ka)

ta zwa apofeugoun thn aimomiksiagiati h epibiosh tous os thn anaparagogikh hlikia einai polu diskolh kai spania shnantiete "shgenhs" .

einai atopo na shgrinomaste me ta enstikta twn zown giati ekselixthikame polu apo tote pou den epibioname kai psaxnane ton piodunato gonidio .

exoumeapoktisei poluplokes prosopikothtes kai den mas kateuthinoun ta enstikta .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

b]Ηλέκτρα έγραψε:ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ(ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ) ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΙΑΛΕΞΕΣ ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΖΩΗ ΣΟΥ,ΑΡΑ ΗΤΑΝ Ο ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟΣ .ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ,ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΧΕΣΗ,ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΜΙΑ "ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ",ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΤΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ,ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΖΩΗ ΜΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost έγραψε:

σισσυ μου, το "δε θα χαλαγα την οικογενεια μου" πως το εννοεις,οτι θα τον συγχωρουσες και θα ησασταν οπως πριν???η θα συμβιβαζοσουν λογω της κοινωνιας,των παιδιων,κλπ..

αλλο το ενα,αλλο το αλλο...

το θεμα ειναι οτι καταστρεφεται η σχεση,το οτι μπορεις να συνεχιζεις απλα να συμβιωνεις ειναι αλλο,δεν λεει κατι..

νομιζω οτι χαλαει η οικογενεια μετα απο αυτο..πως γινεται να τον νιωθεις αυτον τον ανθρωπο οπως πριν???

ενταξει ας μη λεω και μεγαλα λογια,δεν ξερεις πως τα φερνει η ρημαδα η ζωη!!!!

παντως για την ωρα,αυτο πιστευω,φανατικα!!!!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ.ΟΧΙ ΠΩΣ "ΕΓΙΝΕ" ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ,

ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ, ΕΧΩ ΣΠΙΤΙ, ΠΑΙΔΙ, ΑΡΧΙΖΩ Κ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΙΣΤΙΑΣ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΣΥΜΒΙΒΑΖΟΜΟΥΝ ΑΡΧΙΚΑ

ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΘΑ ΣΥΓΧΩΡΟΥΣΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...