Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΕΑ..οχι και τοσο καλα...


Recommended Posts

Εχω πολυ καιρο να μαθω νεα απο τις μανουλες της παρεας κι ελπιζω ολες να ειστε καλα...

Εγω δυστυχως οχι και τοσο γιατι θα κανω εγχειρηση να αφαιρεσω μια κυστη μηκους 7 εκατοστων απο την δεξια ωοθηκη.

Δυστυχως η ψυχολογια ειναι ασχημη καθως εχω ξαναπερασει απο το ιδιο λουκι το 2004...Αυτες τις ημερες εκανα μαγνητικη τομογραφια,εξετασεις...και μπαφιασα απο γιατρους και ολα αυτα ενω η Αλεξανδρουλα μου ζωηρευει...γιναμε 4,5 μηνων σχεδον τσιριζουμε, παιζουμε και γελαμε...

Εχω εκνευριστει πολυ με την παρουσα κατασταση, ξερω τι αντιμετωπιζω τι ειδους κυστη ειναι λεγεται δερμοειδης αλλα μου κανει πολλη εντυπωση που τον Απριλιο δεν την ειχα και τωρα ξαφνικα 3 μηνες μετα την απεκτησα -ποσο μαλλον μετα απο γεννα...

Εχω την απορια αν καποια αλλη κοπελα αντιμετωπισε αυτην την κατασταση (εστω και μια φορα-οχι σαν κι εμενα 2....:):P ) και αν γνωριζετε αν κανει να ξανακανω επισκληριδιο μεσα σε 4 μηνες αφοτου εκανα οταν γεννησα.

Για την αφαιρεση της κυστης θα γινει κανονικη τομη μαλλον οχι λαπαροσκοπηση και αναρωτιομουν αν θα ηταν καλο να ναρκωθω ολικα ή οχι.

Η γιατρος μου λεει οτι η επισκληριδιος μπορει να επαναληφθει αλλα εγω φοβαμαι...οπως φοβαμαι και την ολικη ναρκωση....

Αυτα τα νεα μας..Ευτυχως το μωρο μου ειναι γερο...εγω λιγο κλαταρα :blush: αλλα θα τα βγαλουμε περα...

Φιλακια σε ολες και αναμενω νεα σας , τι προτεινετε περι ναρκωσεως και αν σας ετυχε δερμοειδης κυστη...ποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου καλησπερα! Δυστυχώς δεν ξερω να σου απαντήσω στα ερωτήματά σου! Θελω ομως να σου ευχηθώ καλη επιτυχία. Καλη δυναμη να εχεις και καλή ανάρρωση! Μια δοκιμασία ειναι θα περάσει!Φιλία στην μπουμπου σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου καλησπερα!

Δεν εχω ιδεα για το θεμα που σε απασχολει αλλα ευχομαι ολα να πανε καλα,περαστικα γρηγορα και αλλο ¨κακο" να μη σε βρει!

Χαιρομαι για την μικρουλα σου που ειναι μια χαρουλα!

Τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννιω μου μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω κοπελα μου. εγω τουλαχιστον δεν το εχω ξανακουσει ισως να υπαρχει καμια γιατρινα εδω μεσα που θα μπορουσε να σου δωσει παραπανω πληροφοριες.

περαστικα σου και παιρνε δυμανη απο την μπουμπουκα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ μου ευχομαι γρηγορα καλή αναρρωση!!!

όλα να είναι περαστικά και γρηγορα πάλι χαρούμενη!!!

να περνας καλά με το κοριτσακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου χαθηκαμε..Λυπαμαι για αυτα που γραφεις..

Εμενα η κυστη ηταν σοκολατοειδης (αφου ειμαι λατρης της σοκολατας!!)

Εκανα ολικη και δεν το μετανιωνω..

Μην τη φοβασαι κοριτσακι μου!!

Φιλακια στην Αλεξανδρα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν βρε παιδακι μου εκει που πας να χαρεις το μωρακι σου,σου ηρθε αυτη η στεναχωρια!:(

σου ευχομαι καλη επιτυχια στην επεμβαση κ γρηγορη αναρρωση

Ολα απο δω κ περα να σου ειναι ευχαριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπών Αννιώ μου...

Εγώ μάλλον είμαι η ομοιοπαθής που ψάχνεις!!! Το 2007 έχω ΄κάνει λαπαροτομή για αφαίρεση κύστης στην δεξιά ωοθήκη η οποία τελικά δεν ήταν δερμοειδής, ήταν μια απλή κύστη. Η δερμοειδής υπάρχει στον οργανισμό ως αρχέγονα κύτταρα από τη σύλληψη και κάποια στιγμή μεγαλώνει. Εσύ γέννησες με καισαρική; Αν ναι, ο γιατρός σου δεν είδε τιποτα κατά τη διάρκεια του χειρουργείου; Νάρκωση προτείνω ολική γιατί θα ανχώνεσαι αλλοιώς. Δεν είναι παιδί και θα το δεις που γεννιέται. Στην προηγούμενη σου επέμβαση αφαίρεσες πάλι δερμοειδή; Έκανες λαπαροπτομή ή λαπαροσκόπηση. Ο γιατρός τι σου είπε για την επανεμφάνιση της κύστης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ μου καλή επιτυχία στην επέμβαση! Να αναρρώσεις καλά και γρήγορα για να επιστρέψεις ακόμα πιο γερή και δυνατή στην Αλεξάνδρα σου!

Τα φιλιά μου!

Υ.Γ. Κι εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτά που ρωτάς..:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι εχουμε καιρο να τα πουμε...

Ευχομαι να ειναι περαστικα και αλλο κακο να μη σας εβρει!

Μια χαρα θα πανε ολα!

Εχεις ολη τη θετικη μου ενεργεια!

Να μου φιλησεις τη μ ικρουλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κσλησπερα κ γω δεν ξερω να σου απαντησω στις ερωτησεις σου...Θελω μονο να σου ευχηθω ολα να πανε καλα κ να κανεις κουραγιο για την κορουλα σου..Να σκεφτεσαι θετικα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw exw kanei 6 laparoskopiseis gia afairesei

kystwn olwn twn eidwn!! Apo ola eixe o mpaxes kathe

fora Annoula mou!:laugh: Alla panta ekana laparoskopish kai

olikh narkwsh thn opoia den prepei na thn fovasai katholou.

Esena giati o giatros sou thelei na se anoixei kai den sou

kanei laparoskopish pou einai kai pio eykolh? Emena akoma

kai sta dyskola shmeia pali me laparoskopish mou tis afairesan.

Perastika sou kai na mhn fovasai tipota.Akou me exw peira! xexexe :)

Filakia polla kai sthn mpoumpouka!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου γεια σου.Λοιπον...εγω εχω δερμοειδης κυστη 4εκ.Η δερμοειδης κυστη υπαρχει απο παντα απλα μαλλον δεν την ειχε δει ο γιατρος σου.Εγω ηξερα χρονια οτι την ειχα,γεννησα δεν επαθε τιποτα αλλα τωρα ο γιατρος μου μου ειπε οτι καλυτερα να την βγαλω πριν ξαναμεινω εγκυος.Τον Σεπτεμβρη λεω να κανω τηνεπεμβαση με λαπαροσκοπηση και ολικη ναρκωση(και φοβαμαι πολυυυυυυ).Επισκληριδιος δεν γινεται στην λαπαροσκοπηση μονο στο ανοιχτο χειρουργειο

αχ σε καταλαβαινω απολυτα που φοβασαι!

Καλη επιτυχια και ολα καλα θα πανε!

φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου.. δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω κι εγώ σε αυτό που ρωτάς αλλά ήθελα να σου ευχηθώ όλα να πάνε καλά και να είναι περαστικά και γρήγορα!! Και φυσικά να μην ξανασυμβεί τίποτα!! Πολλά φιλάκια.. Θα σου στείλω ένα θετικό καρμάκι για καλή τύχη όταν λήξει η προθεσμία μου από το άλλο!!!! Φιλάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκειά μου κι εγώ δεν έχω εμπειρία σε κάτι τέτοιο, σου εύχομαι όμως καλή επιτυχία και να μη φοβάσαι!!Περαστικά και καλή ανάρρωση ;) και εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία φορά που ταλαιπωρείσαι!

Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...