Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΕΥΗ ΝΙΩΘΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΠΕΤΡΩΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ.ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΡΕΠΑΡ Η ΓΙΟΥΤΟΠΑΡ.ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΜΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΕΡΝΟΥΝ Κ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΩΣΑΝΕ ΧΑΠΙΑ ΤΗΝ ΕΙΠΑΝ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΜΟΝΟ.ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ 7.ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΕΤΡΩΜΑΤΑΚΙΑ.ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΠΕΤΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΟΛΗ Η ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.Ο ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΟΜΩΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ, ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΑΝ Η ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΠΕΤΡΩΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΗ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. ΤΑ PREPAR ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΟΡΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ. ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ 8ο ΤΑ ΕΙΧΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΕΛΗΣΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΚΟΛΙΤΙΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ. ΓΙΑΥΤΟ ...ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ.... ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΧΩ ΠΑΡΑΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΜΟΥ .ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ poopita KAI ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινούλα και εγω τα εχω αυτα τα σφιξιματα από τον 6ο κιολας..ο Γιατρος μου παρότι με ειδε μου εδωσε 2 buscopan τη μερα για να αποφυγω τα prepar..ο καθε γιατρος ομως κρινει διαφορετικά..μερικες φορες που ειναι ισχυρο το σφιξιμο θα προτιμούσα κατι πιο δυνατο!!

βεβαια συσπάσεις χαμηλα΄δεν εχω νιωσει..μονο αυτα τα σφιξιματακια ψηλά στην κοιλιά...ξεκουρασου και χαλαρωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fwteinoula kalispera. Min thimoneis me ton giatro sou, k na pigenes apo kei na se dei pali den tha katalavene tpt, tha eprepe na se valei se kardiotokografo gia na metrisei sispaseis (kati to opoio den to exoun oi perisoteroi sto iatreio tous). K ego otan ton pira tilefono proti fora k tou eipa gia ta petromata pou eniotha mou edose kateftheian yutopar, apla ego epemena na pao apo to iatreio tou gia na nioso pio asfalis. Ton rotisa episis an auta ta xapia iparxei periptosi na kanoun kako sto moraki mou k me diavevaiose pos oxi, den epirazoun katholou ta paidakia mas, isos gi'auto ta dinoun k me tosi anesi. Sto leo auto giati o dikos mou o ginaikologos einai poli sigkratimenos me ta xapia. Se mia ourologiki exetasi pou eixa kanei eixan vrei kolovaktiridia (ourolimoxi) me evale na xanaplitho poli kala k na xanapao na kano tin exetasi gia na sigoureuti an einai ourolimoxi gia na mi mou dosei xapia kateuthian, telika eixe dikio den eixa tpt. Me ton giatro sou prepei na exeis tharos k na apaiteis na sou ta exigei ola k na min se afinei me erotimatika etsi oste na eisai iremi k na xereis ti sou ginete!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπουλα, η καθε εγγιμοσινη ειναι διαφορετικι, απλα χαλαροσε, συμβενει δεν ειναι κατι το τρομερο, αφτα ποθ σου εδωσε πρεπει να τα παρεις, αλλα το παν ειναι να εισαι χαλαρι και χαρουμενη για το νεο σου μωρο,

Να ακους μουσικουλα, και απολαφσετω, οταν πια θα ερθει η ωρα η καλη, και θα εχεις αγαλιτσα το μωρακι, θα τα ξεχασεις ολα,

ΟΛΑ ΤΗΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινούλα γεια!Συσπάσεις είχα και εγώ 33 εβδομάδα και αμέσως μου πρότεινε πρεπάρ και ξάπλα!Όντως μία ταχυκαρδία θα την έχεις...

Ακολούθησε τον γυναικολόγο σου καλύτερα...

Επίσης εγώ έκανα και καρδιοτοκογράφο...

Καλή συνέχεια και χωρίς άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ.ΤΕΛΙΚΑ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΛΙΓΟ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΣΤΡΑΒΩΣΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ''ΑΦΟΥ ΜΙΛΗΣΑΤΕ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ''ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟΥ.ΗΡΕΜΟΣ ΜΟΥ ΕΛΥΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ.ΠΗΡΑ ΓΙΑ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΓΙΟΥΤΟΠΑΡ ΑΠΟ ΜΙΣΟ ΧΑΠΙ ΟΝΤΩΣ ΦΕΡΝΕΙ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΠΑΣΙΚΛΑΚΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΝΟΧΛΩ ΚΑΙ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ...ΤΕΣ ΠΑ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά τα νεα σου!!

εχεις απόλυτο δικιο για τις ενοχλήσεις στο γιατρ'ο!!

νομίζω ότι η εγκυμοσυνη ειναι μια ευαισθητη κατασταση κατα την οποία οι γιατροί ,όσοι ειναι συνειδητοποιημενοι, πρέπει να εχουν απίστευτη υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινούλα ηρέμησες τώρα;;;Άντε ωραία! Καλή συνέχεια και καλύτερα όπως λες ΣΠΑΣΙΚΛΑΚΙ!΄

Εγώ που συνήθως ''ΠΡΗΖΩ'', κάποια στιγμή το πήρα ΧΑΛΑΡΑΑΑΑ και δεν ενημέρωσα άμεσα τον γιατρό και ΜΕ ΚΑΤΣΑΔΙΑΣΕ!

Ο παθών-μαθών! Τώρα στον παιδίατρο όλο απορίες είμαι...ΧΙ!ΧΙ!

Χαλάρωσε και απόλαυσε το ομορφότερο γεγονός της ζωής σου!

Ήδη μου έλειψε που ήμουν έγκυος...Τώρα το συνειδητοποιώ!Είναι μία κατάσταση πράγματι μοναδική! Και έπειτα κοιτάζοντας το μωρό σου, θα σκέφτεσαι ότι το είχες μέσα σου!ΘΑΥΜΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινουλα καλησπέρα και από εμένα.

Χαίρομαι που μας γράφεις ότι ήδη αισθάνεσαι καλύτερα, όμως σου παραθέτω τη γνώμη του γιατρού μου για την αρχή του 3ου τριμήνου: ότι πρέπει να είμαστε περισσότερο προσεκτικές και να μην κάνουμε σωματικές υπερβολές και να κουραζόμαστε γιατί ελοχεύει ο κίνδυνος του πρόωρου τοκετού και είναι κρίμα τα μωράκια μας να μπαίνουν στη θερμοκοιτίδα.

Γιαυτό χαλάρωσε ψυχικά και σωματικά όσο μπορείς βέβαια και να ξεκουράζεσαι καλή μου.

Σου ευχομαι καλή συνέχεια και με το καλό να κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Lilaki Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΟΥΡΑΣΗ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΚΟ ΑΤΟΜΟ.ΜΑΛΛΟΝ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΜΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε φωτεινουλα μου - οντως ειναι προβλημα αυτες οι συσπασεις. κι εγω απο των 6 τις ειχα. ευτυχως τωρα σχεδον εδω κι ενα μηνα εχουν σταματησει σχεδον τελειως - ισως να παθω καμια αν κανω αποτομη κινηση ή αν κατσω πολυ ωρα στην ιδια θεση.

ακουω τις αλλες που μου λενε οτι ο γιατρος τους τους εχει πει να αρχισουν το πεερπατημα και τις βολτες κι εμενα μου λεει μεσα και φρικαρω τρελλα. γιαυτο υπομονη τωρα για λιγο.

βρε κοριτσια μιααλλη φιλη μου απο τον 8 οταν μπηκε ειχε παρει διαδρομο να κανει να φανταστειτε. αχ τι ωραια μακαρι να μπορουσα κι εγω.

φωτεινουλα τελικα στα σταματησε τα χαπια; ή τα περνεις ακομα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φωτεινουλα μου ναι κι εγω επερνα επερνα τρεις φορες την ημερα γιουτοπαρ απο μισο χαπι και τωρα μου το μειωσε σε 2 την ημερα απο μισο γιατι παω πολυ καλυτερα. εχω ακομα συσπασουλες αλλα οχι ανησυχητικες του ζητησα να με βλεπει και περισσοτερο συχνα (καθε 2 βδομ) , να μου φευγει το αγχος και πιστευω οτι ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...