Μετάβαση σε περιεχόμενο

δεκατα απο την 15 ημερα μεχρι 26 ημερα του κυκλου


sofialep

Recommended Posts

Δεν γνωριζω τι γινεται εχω δεκατα απο την 15 ημερα του κυκλου μεχρι26 ημερα,ο κυκλος μου ειναι 28.Εχω αναγουλες,ζαλαδες και εχουν πρηστει τα στηθη μου καθε μερα 37,19

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς όρισες Σοφία!

Να υποθέσω ότι η 26η μέρα είναι η σημερινή? Αν όχι έχεις καθυστέρηση?

Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι ίδια με αυτά της περιόδου, αλλά επειδή τα έχεις από τις γόνιμες μέρες, μπερδεύομαι και πιστεύω ότι είναι πολύ καλά...

Θα σου ευχηθώ να έχεις ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μέτρησε τη θερμοκρασία σου πρωί (πριν σηκωθείς από το κρεβάτι) μετά από συνεχόμενο ύπνο 6 ωρών. Αν είναι πάνω από 37 και είσαι μετά την 14-15η μέρα μετά την ωορρηξία είσαι εγκυος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα ειδα το μηνυμα και έχω να πω οτι κι εγώ έχω τα ίδια συμπτώματα!Εχω κύκλο 28 ημερών.Την 15η μέρα ανέβασα δεκατα δηλ. είχα ωορηξία και απο τότε έχω κάθε μέρα δέκατα 37,2 κάθε μέρα.Σήμερα ειναι η 27η μέρα και περιμένω αύριο.Το στήθος μου είναι πρησμένο και βαρύ αλλα αναγούλες και ζαλάδες δεν έχω.Τελικα σου ήρθε περίοδος η ακόμα περιμένεις?Δε θελω να το σκέφτομαι πολυ.Αν και είμαι καλύτερα απο τις προηγούμενες φορές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri μου μαλλον εισαι εγκυος κι εγω ειχα δεκατα οταν περιμενα περιοδο και ημουν εγκυος.ακομα και τωρα η θερμοκρασια μου ειναι ανεβασμενη.σου ευχομαι τα καλητερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω την αλήθεια δε θέλω να το βάλλω στο μυαλλό μου γιατι αν δεν είμαι ξέρεις τι ψυχολογία θα έχω. Και επειδή εχω και όρεξη για τρέλες αν και πλησιάσει η ώρα να μου έρθει, λέω να το απολαύσω και να μην το σκέφτομαι. Να σου και την αλήθεια, βαρέθηκα ένα και μίσο χρόνο τα ίδια. Σε ευχαριστώ πολυ όμως!!!!!!!!!!!φιλάκια. Χαιρομαι πολύ για σένα που το βιώνεις αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ότι έχεις πάνω από 37 είναι πολύ θετικό. Αλλα πρέπει αυτή η θερμοκρασία να ειναι πρωινή, το θερμόμετρο κάτω από τη γλώσσα, και να συνεχίζεται και τη 13η-14η DPO (=Day Past Ovulation = ημέρα μετά την ωορρηξία). Δε μετράει τόσο σε ποιά μερα του κύκλου είσαι, όσο μετράει ποιά μέρα μετά την ωορρηξία.

Μετρα αυριο το ΠΡΩΙ τη θερμοκρασία, και μέτρα τη κάθε πρωί. Αν πέσει, την επόμενη μέρα θα αδιαθετήσεις :) αν δεν πέσει είμαστε σε καλό δρόμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσυ που έχεις και μια ιδεα από το θέμα,δώσε μου τα φώτα σου!Εβαλα το πρωι μόλις ξύπνησα θερμόμετρο και είχα 36,8 μέχρι το μεσημεριείχει ανέβει στους 37.Το στηος μου με ποναει ακομα.Η περίοδος μου είναι να έρθει σήμερα. Αν μου έρθει σήμερα η αύριο ποση πρέπει να είναι η θερμοκρασία μου? Λες να έχω κάτι άλλο η μπορεί και να έχω μια έλπίδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax makari na eisai egkuoula...sto euxomai...koritsia na sas pw kai egw tin alitheia mou????ebala kai egw thermometro simera to prwi kai eixa..37...simera einai i 21 mera tou kuklou mou...exw stathero 28 meres kai 14 woruksia..as perimenoume ti na pw???alla makari....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν θέλω να σας στεναχωρήσω αλλά επειδή και γω το εψαξα τον προηγούμενο μήνα, αν μετριέσαι από το στόμα το πρωι πριν σηκωθείς για όλη την διάρκεια μετά την ωορρηξία και μέχρι την περίοδο έχουμε δέκατα. Εάν την ημέρα της περιόδου δεν κατέβει, τότε αρχίζουν οι ελπίδες.

Sorry, και γω ξενέρωσα τον προηγούμενο μήνα αλλά όντως την ημέρα της περιόδου έγινε 36,5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri έγραψε:

Εσυ που έχεις και μια ιδεα από το θέμα,δώσε μου τα φώτα σου!Εβαλα το πρωι μόλις ξύπνησα θερμόμετρο και είχα 36,8 μέχρι το μεσημεριείχει ανέβει στους 37.Το στηος μου με ποναει ακομα.Η περίοδος μου είναι να έρθει σήμερα. Αν μου έρθει σήμερα η αύριο ποση πρέπει να είναι η θερμοκρασία μου? Λες να έχω κάτι άλλο η μπορεί και να έχω μια έλπίδα?

Τη μέτρηση της θερμοκρασίας πρέπει να την κάνεις το πρωί ΠΡΙΝ σηκωθείς απο το κρεβάτι. Μετά, υπεισέρχονται πολλοι παράγοντες που επηρεάζουν τη θερμοκρασία μας και δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα.

Αν η θερμοκρασία σου παραμείνει υψηλή, πάμε πολύ καλά. Σημερα δε θα σου έρθει περίοδος με 36.8. Θα δουμε μήπως αυριο

Αν αυριο πέσει στους 36.3 (πχ) τότε μέσα στην ημέρα ή την επόμενη μέρα θα αδιαθετήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...