Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΡΕΒΑΤΙΟΥ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΤΟΥ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΗΓΑΜΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ,ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΙΣΑΜΕ ΤΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΓΧΥΖΟΜΑΙ ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ,ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΠΟΡΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΙ (ΠΑΡΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ,ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ) ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥΠΟΛΗ Κ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΜΕ ΡΟΖ ΚΑΓΚΕΛΑ Κ ΖΑΧΑΡΙ ΚΕΦΑΛΑΡΙ,ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΚΑΘΟΤΙ ΑΝ ΕΠΕΡΝΕΣ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΕΙΧΕΣ 30 % ΕΚΠΤΩΣΗ,ΟΛΑ ΟΜΟΡΦΑ Κ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ,ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ Κ ΤΟ ΕΣΤΗΣΑΝ,ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΑΡΧΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΘΟΤΑΝ ΕΤΣΙ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ 40 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟ ΟΛΙΓΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΥ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ,ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ,ΜΕΤΑΚΙΝΕΙΤΑΙ ΑΜΑ ΤΟ ΣΠΡΩΞΕΙΣ ΛΙΓΟ Κ ΕΧΕΙ 3 ΔΑΧΤΥΛΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ,ΧΩΡΑΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΕΣΑ,ΚΑΙ ΔΙΕΡΩΤΟΜΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ,ΟΠΩΣ Κ ΣΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΡΕΒΑΤΙΑ?ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΣΤΡΩΜΑΤΟΣ Κ ΚΑΓΚΕΛΟΥ?ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΟΥΤΕ ΤΙ ΜΑΡΚΑ ΕΙΝΑΙ (ΑΝ ΕΙΝΑΙ) ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ....ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.

Να σου πω, ελαττωματικο δεν ειναι, μικρο ειναι.Το δικο μου εφαρμοζει πολυ καλα.Τι διαστασεις εχει το κρεβατι κ τι το στρωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαυροπιγκουίνε μάλλον οι διαστάσεις του στρώματος είναι λάθος.Θα πρέπει να μετρήσετε ακριβώς και να παραγγείλετε ένα καινούριο .Σας το έδωσαν λάθος απ'ο,τι κατάλαβα :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΡΗΣΩ ΣΤΟ ΜΗΚΟς ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΛΑΤΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΗΘΕΛΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 5 ΜΕ ΕΞΙ ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΜΑ ΠΑΩ ΜΙΝΤΙΑΣΤΡΟΜ Η΄ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΚΑΛΑ ΣΤΡΩΜΑΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΞΕΡΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το στρωμα σου ειναι μικρο

δε νομιζω οτι φτιαχνει ουτε οτι υπαρχουν εταιριες που το επιμυκηνουν

ετσι οπως το σκεφτομαι υπαρχουν 2 λυσεις

1ον να βαλεις ενα διπλωμενο κουβερτακι ωστε να κλεισεις το κενο στη μερια των ποδιων κατα προτιμηση

2ον να αγορασεις ενα καινουργιο αν εχεις τη δυνατοτητα

εγω πηρα ενα απο τα κουκου καλο με 50 ευρω αν θυμαμαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το στρώμα της κούνιας της κόρης μου δεν έχει καθόλου κενό, εφαρμόζει τέλεια στο στρώμα να φανταστείς ότι το βάζω με δυσκολία όταν αλλάζω σεντόνι!!!! αλλά, όπως σου είπαν και τα κορίτσια θα σου φτιάξουν στρώμα αν τους δώσεις τις διαστάσεις της κούνιας. Όμως όλες οι κούνιες έχουν τις ίδις διαστάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

Το στρώμα της κούνιας της κόρης μου δεν έχει καθόλου κενό, εφαρμόζει τέλεια στο στρώμα να φανταστείς ότι το βάζω με δυσκολία όταν αλλάζω σεντόνι!!!!

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα διαπίστωσα τη μέρα που μου φέρανε το κρεβατάκι με το στρώμα στο σπίτι και αμέσως πήρα τηλ και τους είπα να μου το αλλάξουνε. Λογικά το στρώμα πρέπει να είναι 1-2 πόντους πιο στενό και πιο κοντό από το κρεβάτι. Ακριβώς για να μπορείς να το ντύνεις. Είχα πληγώσει τα δάχτυλά μου, είχανε ματώσει οι παρανυχίδες μου και δε χωρούσε το σεντόνι γιατί πάνω από το στρώμα και κάτω από το σεντόνι έστρωσα και ένα προστατευτικό.

Γιωτάκι εσένα παρά είναι μικρό, για να χωράει το ποδαράκι της μέσα...

Πάρε διαστάσεις κρεβατιού και παρήγγειλε άλλο, αλλά αν θέλεις να με ακούσεις 1-2 πόντους πιο μικρό τόσο σε φάρδος όσο και σε μήκος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Συνηθως οι διαστασεις του κρεβατιου ειναι 70Χ140εκ ή 60Χ120εκ. Αντίστοιχα και τα στρωματα. Αν το παιδι γυρναει προσεξε να ειναι εντελως ασφαλες στο κρεβατι του.

Εμενα 6 μηνων ακομα αγαλματακι ακουνητο ειναι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Καλησπέρα!

Συνηθως οι διαστασεις του κρεβατιου ειναι 70Χ140εκ ή 60Χ120εκ. Αντίστοιχα και τα στρωματα. Αν το παιδι γυρναει προσεξε να ειναι εντελως ασφαλες στο κρεβατι του.

Εμενα 6 μηνων ακομα αγαλματακι ακουνητο ειναι!!!!!

Ναι έτσι είναι κι αναγκάστηκα να κάνω ειδική παραγγελία. Ήταν βάσανο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...