Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανεπιθιμιτη εγκυμοσινη SOS


Recommended Posts

RUBELA έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΕΛΛΥ ΜΟΥ....ΝΑ ΜΟΥ ΦΙΛΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΝΟΥΛΑ!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Mόλις ξυπνήσει Ρουμπίτσα!!!:woohoo: Την καλημέρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 158
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!!ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΗΔΕΜΙΑΣ ΕΞΑΙΡΟΥΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΕΜΟΥ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΕΠΙΣΗΣ!!!Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩς ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΕΔΩ;;;;;ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΙΩΝΙΖΟΥΜΕ ΕΠ ΑΠΕΙΡΟΝ;;;ΕΛΕΟΣ!!ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΚΛΗΡΑ ΟΜΟΛΟΓΩ ΑΛΛΑ ΦΤΑΝΕΙ ΕΝΤΑΞΕΙ!!!ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω εντυπωσιαστει απο την τροπη που εχουν παρει οι απαντησεις εδω μεσα και ο σημαντικος αριθμος απαντησεων σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα!!!! :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις διάβασα το θέμα και όσες κατάφερα απαντήσεις των κοριτσιών.

Κατερίνα με λένε Μαρία και σε 2 εβδομάδες κλείνω τα 24. Με το αγόρι μου είμαστε μαζί 1,5 χρόνο σχεδόν. Πρίν 2 εβδομάδες έκανα τεστ και ήταν θετικό. Δεν είμαστε παντρεμένοι, ούτε έχουμε τις κατάλληλες συνθήκες όπως λες κι εσύ αλ΄λά χαρήκαμε πάρα πολύ που ήμουνα έγκυος. Στην αρχή αγχώθηκα για αυτά που έπρεπε να κάνουμε, όπως να επισπεύσουμε τον αρραβώνα μαε κλπ αλλά πρέπει να σου πω πως ήθελα σαν ΤΡΕΛΛΗ αυτό το μωράκι. Δυστυχώς όμως απέβαλα πριν μια εβδομάδα και έσκασα από τη στεναχώρια μου.

Είναι πολύ όμορφο και μαγικό να έχεις μια ζωούλα μέσα σου. Θα έδινα τα πάντα για αυτό το παιδί αλλά δυστυχώς το έχασα..Τώρα περιμένω κι εγώ και ο φίλος μου να μπορέσουμε να αρχίσουμε πάλι τις προσπάθειες.

Σκέψου πολύ καλά αυτό που πας να κάνεις..Μην κάνεις κάτι που μετά θα το μετανιώνεις μια ζωή. Πάντα υπάρχει χώρος για ένα μωράκι και όλα μπορούν να γίνουν. Τα παιδιά είναι ο θησαυρός μιας γυναίκας, ότι πιο πολύτιμο..Σκέψου το..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina22 έγραψε:

LOIPON exete dikio malwn gia to site pou dialeksa ..exw panikoblithei k den exw pira oute edw mesa sta foroum..episis exete dikio gia to toi den exw paei akoma se ginekologo..to gnorizw idi to lathos

an k to problima twra den einai auto..osdo anfora to ginekologo eixa ena fovo gia na katalabete lipothimaw mia mia apli eksetash aimatos..k eeki pou to eixa parei apofash prin apo ena xrono na paw sto telos fovithika..se auto fteei k ligo h mama mou pou de me parotrine pote..elege oti einai noris akoma gia test pap ktlp k egw parolo pou iksera oti eprepe paroth eixe mia mikri fovia anti na me parei na pame mazi to afine..tespa

de thelw na ksefigw apo to thema einai ligo periploko

hlikrina lipame poli gia oti egine h malwn aporw giati eperna profilaksis me to sintrofo mou kai lipame oxi giati einai kati lipiro ..alla einai kati pou apeth megalh euthinh orimotita apofash k geres baseis gia na to baleis mprosta..episeis anarotieme giati den epiase to xapi tis epomenis hmeras

epesa sto 1%

oi goneis mou de kseroun tpt

molis exthes to apogeuma ekana to test k sokaristika giati den eixe perasei apo to mialo m oti tha simbei efoson pira to xapi..

h mama m den einai psixremos anthropos (k menw me tous goneis mou)

an tis to elega proton tha misouse gia panta to filo mou k deuteron gia panta tha me theorouse aneuthinh..kserw pws mono anxos mporei na m metadosei..thelw na parw mia apofash irema an k sas lew de skeutomai katahra exw tholosei mou irthe poli ksafniko k niothw k asxima pou ales ginekes prospathoune k egw kathomai sas sas klegomai..skeutiteto omos ligaki diaforetika..niothw akoma paidi

exw zisei se mia oikogenia pou den htan petiximenh enow oi goneis m metaksi tous pola psixologika tous bgikane panw se mas dld emena k ton aderfo mou..apo auta pou exw dei , exw pei ston eafto mou oti otan tha apofasisw na kanw oikogenia tha prepei na iparxoun oxi mono oi kataliles sinthikes alla kai geres baseis giati to pedi den einai ena pexnidaki prepei prota na matheis na sintiris esena k na mporeis na sintiriseis alous 10 pou leei o logos na eisai dinatos gia oti mporei na antimetopiseis..thelw na to kanw auto afou iparxoun oi geres baseis k ta gera themelia..

o sintorofos m to emathe amesos fisika mazi pirame to test..mou eipe oti opoia k an einai h apofash mou na einai edw dipla mou..alla de m eipe k na to kratisoume,,imaste 5 mines mazi hmaste se poli periergh psixologiki katastash giati molis prin 1mish mina xasame mia koinh mas filh apo troxeo..epomeneos idi den hmoun kala..signomh pou ta egrapsa ola edw ..opos eipate mono eutixia tha prepei na iparxei se auto to foroum:):)

kai pali euxaristw olous osous apantisan tha ta labw ola ipospsin mou..

Κατερινακι μου με ολα αυτα που διαβασα για σενα καταλαβα πως τελικα εισαι μια ωριμη κοπελα και μπραβο σου!!!Ναι εγλημα η εκτρωση αλλα κατω απο αυτες τις συνθηκες τις οποιες βιωνεις τωρα ναι ισως να μην ειναι οι καλυτερες για ενα μωρο..ενιωσα πολυ ασχημα για %7Boption%7D τον τροπο που σου απαντησαμε ολες οσες σου απαντησαμε επιθετικα...Ολες οι παροιμιες ειναι σωστες ποτε μη μιλας αν δεν ξερεις...

Ευχομαι κοπελα μου οτι καλυτερο για σενα και παλι συγνωμηγια

την απαντηση που σου δωσα πριν...

Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι τετοια η λαχταρα μου να αποκτησω το μωρακι μου που πιστευω οτι δεν θα σου απαντησω μαλλον οπως θα επρεπε απλα σου ευχομαι να λαβεις την πιο σωστη αποφαση για σενα και τον θησαυρο που εχεις στην κοιλιτσα σου.και ακομη οτι εγω ειμαι 24 ετων παντρευρηκα στα 21 ενω ακομη ημουν φοιτητρια και ομως με τον αντρουλη μου τα καταφεραμε μια χαρουλα και αν δεν ειχα ειχα αποβαλλει τωρα θα ημουν και μανουλα και θα ειχε ολοκληρωθει η ευτυχια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου εγω θα σου έλεγα να μιλήσεις άμεσα με το αγόρι σου, γιατί εσείς οι δύο φέρετε την ευθύνη κατά πρώτο λόγο. Αν κι εκείνος είναι θετικός και διατεθιμένος να κάνει μια προσπάθεια να βρει δουλειά κλπ, τότε σκέψου κι εσύ αν θέλεις να μοιραστείς τη ζωή σου μαζί του και αν μέσα σου θες να γίνεις μάνα. Άσχετα από τα οικονομικά, πιστεύω πως η ιδέα της μητρότητας συγκινεί όλες τις γυναίκες, είναι ένστικτο!

Αν εσείς οι δύο συμφωνήσετε να μείνετε μαζί και να κρατήσετε το παιδί, τότε θα δεις πόσο πιο εύκολα θα καταφέρετε να πείσετε και τους δικούς σας να σας στηρίξουν! Και όλα τα άλλα (δουλειά, σπίτι κλπ) θα έρθουν σιγά σιγά!

Αν ο φίλος σου είναι αρνητκός και εσύ νιώθεις ότι μόνη σου δε θα τα καταφέρεις, τότε άρχισε να σκέφτεσαι την έκτρωση. Αν δεν σε ενοχλεί σαν ιδέα, αν δε σου προκαλεί τύψεις σε αυτή τη φάση, αν αισθάνεσαι ότι είναι δικαιολογημένη απόφαση δεδομένων των συνθηκών, τότε να την κάνεις. Σημαίνει ότι θα μπορέσεις και να αντέξεις το ψυχολογικό βάρος αυτής της πράξης.

Εγώ βρέθηκα στη θέση σου όταν ήμουν 16 χρονών, 2α λυκείου πηγαίναμε τότε με το αγόρι μου. Πριν 17 χρόνια, ούτε ίντερνετ υπήρχε ούτε τίποτα για να ενημερωθούμε. Παρόλαυτά πήγαμε αμέσως σε ένα νοσοκομείο να με δει ένας γιατρός, ξέραμε δηλαδή πως να κάνουμε τα στοιχειώδη, αν και ήμασταν παιδια! Δεν καταλαβαίνω τη φοβία σου να πας στο γιατρό...

Στη συνέχεια έκανα έκτρωση, στο μυαλό μου τότε αυτό ήταν μονόδρομος, η περίπτωση να το κρατήσω ενώ πήγαινα σχολείο απλά δεν υπήρχε. Το έβλεπα σαν μεγάλη ντροπή! Από τότε πέρασαν χρόνια χωρίς να το ξανασκεφτώ ή να μετανιώσω, πεπεισμένη ότι αυτή ήταν η σωστή απόφαση...όταν όμως έφτασα τα 27-28, μετά από σπουδές, καριέρα κλπ και άρχισα να θέλω να κάνω οικογένεια, τότε είδα πόσο δύσκολο είναι και να βρεις κατάλληλο σύντροφο και να μείνεις έγκυος...από τότε θυμάμαι το παιδάκι μου καθημερινά και μετανιώνω που δεν τόλμησα τότε να ακολουθήσω το μητρικό μου ένστικτο που μου έλεγε να το κρατήσω...γιατί υπήρχε αυτό το ένστικτο κι ας ήμουν μόνο 16.

Λοιπον αυτά...όσο για το χάπι αν το πήρες μέσα σε 72 ώρες είναι απίθανο να μην λειτουργήσει, όπως και νάχει όμως πρέπει να δεις ένα γιατρό να ελέγξει την κατάστασή σου άμεσα!!

Θα χαρούμε πολύ να μάθουμε νέα σου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...