Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!" ΑΝ ΠΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ;(DeniM)


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΠΗΓΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΝΑ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΩΡΕΣ Η ΜΙΚΡΗ ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΟ ΛΩΡΟ, ΕΠΕΦΤΑΝ ΟΙ ΣΦΥΓΜΟΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ. ΟΤΑΝ ΕΘΕΣΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ. ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ Η 2η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 2 ΕΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ 1η ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 3500 ΚΙΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΚΛΗΘΕΙ ΡΗΞΗ ΜΗΤΡΑΣ. ΣΤΟ 2ο ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΗΓΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΗΤΑΝ 4 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ Η ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πουλάκι μου μη νομίζεις οτι στον φυσιολογικό τοκετό είναι κ τόσο εύκολα κ απλά τα πράγματα!Μακάρι όλα να σου πάνε τέλεια κ να γεννήσεις όπως θέλεις...

Αλλά εγώ γέννησα φυσιολογικά 22 μέρες πριν,ακόμη δε μπορώ να γελάσω δυνατά ή να βήξω ή να φτερνιστώ γιατι τα ράμματα με πεθαίνουν,το έντερό μου στην άκρη του έχει υποστεί κάκωση απο την πίεση του μωρού κ είμαι με θεραπεία κ παρακολούθηση απο χειρουργό(ακόμη δεν πάω τουαλέτα κανονικά),για να μη μιλήσω κ για τις πρώτες 10 μέρες που έκλαιγα όλη μέρα γιατι πονούσα παντού φρικτά!!

Μια πολύ φίλη μου έκανε ένα μωρό με καισαρική κ ένα φυσιολογικά κ λέει κ επιμένει οτι αν ήξερε θα τα έκανε κ τα 2 με καισαρική-λέει πως δεν έχει καμμία σχέση το ένα ζόρι με το άλλο!

Είναι πως το βιώνει η κάθε γυναίκα....

Τα παιδάκια μας να είναι καλά κ όλα τα άλλα έρχονται κ παρέρχονται!!

Φιλάκια πολλά,όλα βολικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθε περίπτωση είναι μοναδική. Εγώ γέννησα με καισαρική και το μετάνιωσα πάρα πολύ. Όχι φυσικά με τη θέληση μου αλλά επειδή ο γιατρός έτσι είπε, παντως το μωρό μου δεν ήταν σε κίνδυνο και μπορούσαμε να περιμένουμε κι άλλο. 17 μήνες μετά γέννησα με φυσιολογικό τοκετό. 8 μέρες μετά την ΠΗΤ μου κάνανε ράμματα και με βεντούζα και απτην επόμενη κιόλας μέρα δεν πονούσα καθόλου την περιοχή εκει κάτω. Ούτε πρόβλημα να κάτσω ούτε τα ράμματα πονούσα, Σαν να μην είχα γεννήσει καν. Σήκωνα πάνω μου τον 1μιση χρόνου γιο μου μέσα στην κλινική. Ενώ αν είχα κάνει καισαρική θα περνούσε ένας μήνας για να μπορώ να τον σηκώσω. Είναι όλα σχετικά. Υπάρχουν εύκολες γέννες και δύσκολες γέννες. Πάντως το ότι πρέπει να περάσουν 2 χρόνια και το ότι το μωρό είναι κάτω απο 3500 δεν είναι απόλυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...