Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Η ΑΠΟΣΤΗΡΩΣΕΙ ΣΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ Η ΑΠΟΣΤΗΡΩΣΕΙ ΣΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ? ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΚΑΠΟΙΟ SAITE ΟΤΙ ΣΥΝΑΙΧΙΖΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ 1 ΕΤΟΥΣ:huh: ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟΣΤΗΡΩΤΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΔΕΗ 350Ε:blink::dry: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpoympoyki έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ Η ΑΠΟΣΤΗΡΩΣΕΙ ΣΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ? ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΚΑΠΟΙΟ SAITE ΟΤΙ ΣΥΝΑΙΧΙΖΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ 1 ΕΤΟΥΣ:huh: ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟΣΤΗΡΩΤΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΔΕΗ 350Ε:blink::dry: :woohoo: :woohoo:

Μπουμπουκάκι χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω, είναι σωστό αυτό? Στο είπε ο παιδίατρός? Θέλω να πω χωρίς να πεινάει του δίνεις να τρώει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλλιοπώ έγραψε:

mpoympoyki έγραψε:

Μπουμπουκάκι χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω, είναι σωστό αυτό? Στο είπε ο παιδίατρός? Θέλω να πω χωρίς να πεινάει του δίνεις να τρώει?[/quote:m60derxh] ΟΥΠΣ :blink: ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΕΓΩ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΗΡΩΣΕΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Η ΑΠΟΣΤΗΡΩΣΕΙ ΣΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα στον πρωτο η παιδιατρος μου την εκοψε με την εισαγωγη των στερεων τροφων(κοντα στον 5ο μηνα).Αλλη φιλη μου στην 100 ημερα.Τωρα, καθε παιδιατρος εχει τα δικα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΟΙ ΤΡΟΦΕΣ! ΤΙ ΘΑ ΑΠΟΣΤΗΡΩΝΕΙΣ ΠΠΙΑΤΑΚΙΑ, ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ? ΟΠΟΤΕ ΣΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΦΑΤΕ, ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΗΡΩΣΗ! ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΠΥΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΜΙΚΡΟΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ, ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΣΤΗΡΩΜΕΝΟ(10 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΧΟΧΛΑΣΕΙ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TA PIATAKIA K TA KOUTALAKIA DEN APOSTEIRONONTAI,(ARXISAME PRO 4 IMERON FROUTA K RUZALEVRO),MONO TA MPIMPERO MOU EIPE NA EKSAKOLOUTHO NA APOSTEIRONO I PAIDIATROS EPEIDI KRATANE PIO POLLA MIKROVIA,MEXRI POTE DEN KSERO THA MOU PEI,SE DIAFORES FILES OI PAIDIATROI TOUS TOUS EIPAN STO XRONO..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:) 9 ΤΟΥ ΜΗΝΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΣΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟΣΤΗΡΩΤΗΡΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΣΤΗ ΔΕΗ 350:angry: :angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωρίζω πως μόλις το μωρό βάλει στο στόμα κουτάλι σταματάει και η αποστέιρωση. Εμείς λοιπόν την σταματήσαμε όταν ξεκινήσαμε φρουτάκι. Το νεράκι μας όμως το πίναμε βρασμένο μέχρι 1 έτους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αποστειρωση σταματαει οντως με την εισαγωγη στερεων τροφων απλως καλο ειναι τουλαχιστον να ζεματιζεις τα μπιμπερο γιατι το γαλα αμα μεινει στο μπουκαλι κατευθειαν δημιουργει μικροβια.Αν η ποιοτητα του νερου εκει που μενεις δεν ειναι πολυ καλη για αρχη μεχρι να συνηθισει και το κουταλι βραζε το νερο που θα πινει.Αν πλενεις τα σκευη του μωρου με ζεστο νερο και σαπουνι δεν υπαρχει προβλημα αρκει να μην τα σκουπιζεις αλλα τα αφηνεις να στεγνωνουν μονα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου πει ο παιδιατρος ποτε να σταματησεις.Εμεις στον 6ο μηνα σταματησαμε να αποστειρωνουμε.Τωρα μονο τις πιπιλες αποστειρωνω.Αντε,καλες κρεμες!Μην παρεις αποστηρωτη,σφουγγαριστρες παρε :laugh: :laugh: εχει να φτυσει κρεμουλες το μωροοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη σταματήσαμε 3 μηνών, με το που άρχισε να βάζει χέρια και όχι μόνο στο στόμα.. Ο κάθε παιδίατρος δίνει τις δικές του οδηγίες, εφόσον έχεις επιλέξει κάποιον που εμπιστεύεσαι, συμβουλέψουν τον!

Μέχρι τον χρόνο είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΤΑΤΟ κατ εμέ!

Φιλάκια στο μπουμπουκάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpoympoyki έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:) 9 ΤΟΥ ΜΗΝΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΣΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟΣΤΗΡΩΤΗΡΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΣΤΗ ΔΕΗ 350:angry: :angry: :angry:

Γιατι δεν παιρνεις ενα γκαζακι για να μην καις την κουζινα??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ.

ΑΦΟΥ ΕΒΑΖΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ!

ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ?

ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις σταματησαμε την αποστειρωση στον 6ο με 7ο μηνα οπου και ξεκινησαμε φαγακι αλλα το μπιμπερο του ωρες ωρες το αποστειρωνω (την νυχτα που κοιμαται ο μικρος του ριχνω ζεστο νερο και το αφηνω ετσι μεχρι το πρωι) καλα τα λεει η bebadomama σφουγγαριστρες θα χρειαστεις (ευτυχως ο δικος μου τα τρωει ολα και δεν χρειαζομαι σφουγγαριστρα το πιατο το κανει γυαλι ετοιμο πλυμενο χιχι)και οχι αποστειρωτη τωρα θα τον παρεις?? τωρα τελος αυτα αρχιζει η μαχη του τσιτσι χιχι φιλακια στην μπουμπουκα με το υπεροχο μαλι και καλη σας αρχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

mpoympoyki έγραψε:

Γιατι δεν παιρνεις ενα γκαζακι για να μην καις την κουζινα??????????[/quote:3rl5w6f4]

:ohmy::ohmy::ohmy: ΓΚΑΖΑΑΑΑΚΙΙΙ!!! ΑΣΤΑ ΚΟΠΕΛΙΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΑ ΤΙΣ ΠΙΠΙΛΕΣ ΤΟΥ ΜΕ ΓΚΑΖΑΚΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 3 ΜΙΚΡΑ ΠΡΑΜΑΤΑΚΙΑ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ.....1 ΦΙΑΛΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑΖΑ!!!:blink::blink::blink::blink:

ΑΣΤΑ ΔΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ :laugh: :laugh: :laugh: !!! ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΟΝΤΡΑ ΦΙΛΕΝΑΔΕΕΕΕΣ!!!

ΕΜΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΚΡΕΜΕΣ!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΝΥΠΟΜΩΝΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ:P:) ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΕΧΘΕΣ ΤΙΣ ΔΩΣΑΜΕ ΛΙΓΟ ΡΙΖΑΚΛΕΥΡΟ:P :silly: ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ 2 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΤΑ ΕΦΑΓΑ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο δικος μας παιδιατρος μας ειπε να σταματησουμε την αποστειρωση στον 4ο μηνα, αλλα επειδη θα παμε διακοπες σε νησι τον Αυγουστο να τη συνεχισουμε κανονικα μεχρι το τελος των διακοπων για να μην παθει καμια γαστρεντεριτιδα με τα νερα εκει.παντως εκει καπου στο τελος του 4ου αρχες 5ου τη σταματαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς σταματήσαμε 4 μηνών και λίγες ημέρες,εφόσον έφαγε κρεμούλες για 3 συνεχόμενες ημέρες. Σαφώς τα σκεύη της τα σαπουνίζω με ειδικό σαπούνι χωρίς χρωστικές και τα ζεματίζω όλα! Όπως και τις πιπίλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...