Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ ΕΠΙΛΕΞΑΤΕ?


Recommended Posts

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ:unsure: :unsure: :unsure: .ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Η ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ?ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΓΙΑΤΙ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KIDER έγραψε:

ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΟΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ.

ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΚΟΠΕΛΙΑ!!!!!!

ΕΥΑ , ΕΓΩ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΗΝ BIOHELLENICA.ΕΙΝΑΙ -ΣΑΦΩΣ-ΙΔΙΩΤΙΚΗ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΚΑΛΥΨΕΙΣ.

ΕΧΕΙ 2 ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ (ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ ΕΡΕΥΝΩΝ.

ΠΕΣ ΠΩς ΚΛΕΙΝΕΙ, ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΛΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΔΡΥΜΑ.

ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ.ΟΙ ΔΟΣΕΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ, ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΚΛΙΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΟΚ.

ΑΝ ΘΕς ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΕΙΛΕ Μ ΠΜ.

ΦΙΛΙΑ ΣΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακαδημια Αθηνων,αν θελεις το ψαχνεις στο www.eom.com ή gr εκει ψαχνεις για ομφαλοπλακουντιακο αιμα,εχω ανεβασει ποστ αναλογο με πληροφοριες στο μαμυ στον καταλογο.Οτι εταιρεια και αν επιλεξεις καλο θα ηταν να κανεις μια σχετικη ερευνα,εχουν βγει ανακοινωσεις απο αρμοδιους φορεις ευρωπαικους κ αμερικανικους σχετικες με τα βλαστοκυτταρα.Τα περισσοτερα απο αυτα που διαφημιζουν δεν εφαρμοζονται.Ψαξτο λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.ΑΛΛΑ ΨΑΞΕ ΨΑΞΕ ΣΑΛΑΤΑ ΤΑ ΧΩ ΚΑΝΕΙ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΤΕΛΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ego tha simfoniso me tin bebadomama...theoro pos oi dimosies etairies se tetoies periptoseis einai pio axiopistes. prin kanena mina pou to epsaxa katelixa se dimosia, i moni pou leitourgouse itan i Akadimia Athinon k den xero an xekinise k to Papanikolaou stin Thessaloniki, prepei na epikoinoniso mazi tous giati k se mena plisiazei o kairos.

Kider an psaxeis ligo sto internet k diavaseis ola auta pou exoun vgalei gia tis idiotikes trapezes k ti apati krivete piso apo auta pou lene nomizo pos tha allaxeis gnomi!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

folympia μου,ολοι οι γονεις θελουμε να κανουμε το καλυτερο δυνατο για το μελλον των παιδιων μας.Αλλα ειναι καθαρη εκμεταλλευση η κατασταση αυτη.Στοιχιζει αρκετα,κανεις δεν εξασφαλιζει οτι στο μελλον δεν θα ζητηθει "ενοικιο" για να συνεχισουν τη φυλλαξη,και το χειροτερο ειναι οτι πετυχαινουν το στοχο τους δημιουργωντας ενοχες στους μελλοντικους γονεις. Δεν θα το εψαχνα τοσο,δεν ειμαι η πανεξυπνη,απλως εχω επαφες με γιατρους στον κυκλο μου και απο εκει ενημερωθηκα για το "μαγαζακι" που εχει στηθει. Ασε που χρησιμοποιωντας την Ακαδημια Αθηνων μπαινεις σε μια λιστα,σε περιπτωση που το δειγμα σου δεν μπορει να βοηθησει το παιδι (γιατι ειναι πολυ πιθανο αυτο),μπορεις να χρησιμοποιησεις αλλο και το αντιστροφο.Εμενα αυτο με καλυψε.Σορυ KIDER που σου εφαγα χωρο:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL έγραψε:

ΕΥΑ , ΕΓΩ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΗΝ BIOHELLENICA.ΕΙΝΑΙ -ΣΑΦΩΣ-ΙΔΙΩΤΙΚΗ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΚΑΛΥΨΕΙΣ.

ΕΧΕΙ 2 ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ (ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ ΕΡΕΥΝΩΝ.

ΠΕΣ ΠΩς ΚΛΕΙΝΕΙ, ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΛΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΔΡΥΜΑ.

ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ.ΟΙ ΔΟΣΕΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ, ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΚΛΙΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΟΚ.

ΑΝ ΘΕς ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΕΙΛΕ Μ ΠΜ.

ΦΙΛΙΑ ΣΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bebadomama magazaki kanoniko k xoris eisagogika "....". Auto to leo giati den enimeronoun tous pelates tous pos ta vlastokittara den mporoun na xrisimopoiithoun sto idio to paidi tous apo to opoio parthikan k episis polles periptoseis vlastokittaron otan ftanoun sta ergastiria tous den theorounte ugeii na xrisimopoiithoun ta petane k den enimeronoun fisika oute sou girnane ta lefta sou piso.

Opote koritsia me ola auta pou exo akousei k exo diavasei sto internet apo epistimones giatrous den xreiazete na to paixo panexipni k polixeri gia na min epilexo idiotiki trapeza k na leo tin gnomi gia auto to thema!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasoula 2 . εγώ έχω τα τηλέφωνα της Ακαδημίας Αθηνών , αλλά επειδή είμαι εκτός σπιτιού , θα στα στείλω με μηνυμα αργά το βράδυ.

Εξυπηρετούν επαρχία μέσω εταιριών που είναι εξουσιοδοτημένες να μεταφέρουν γενετικό υλικό- σαν courier-

Aλλά οπωσδήποτε να τους τηλεφωνήσεις γιατί εγώ γέννησα πέρσι στη Θεσσαλονίκη και δεν γνωρίζω αν οι διαδικασία είναι ακόμη ίδια.

Οτι θέλεις να ρωτήσεις στείλε μηνυματάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://hcbb.bioacademy.gr/index.php?opt ... age&Itemid

Mpes se auti tin selida k tha vgaleis akri me oti aporia exeis k ti diadikasia prepei na akolouthiseis.

Den xero pou meneis pantos exo arxisei na xanapsahno gia to nosokomeio Papanikolaou (Thessaloniki) gia to opoio xero oti tha leitourgisei alla prin 3 mines pou eixa epikoinonisei mazi tous den itan akoma etoimoi. Molis matho tha grapso se auto to thema neotera!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου η καλυτερη εταιρεια που υπάρχει αυτη τη στιγμή στην ελλαδα , και ειναι παγκοσμίως εγκεκριμένη είναι το τμήμα ¨Ομφαλοπλακουντιακού αίματος¨ το οποίο ανήκει στο Ιατροβιολογικών ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών , τα τηλ: 2106597000 και εσωτερικό 2106597341.σας το λέω με το χέρι στη φωτια γιατι ασχολούμαι με αυτά μεσω της δουλείας μαυ. όπως αναφέρανε παραπάνω η φύλαξη είναι δωρε'αν και αν πάρετε τηλ θα σας κλείσουν και ραντεβού να πάτε απο εκει να σας τα εξηγήσουν όλα ακόμα και μάθημα σας κάνουν. θα έλεγα πρώτα να κάνετε την έρευνα σας και μην ακούτε πολλά πολλά απο αυτά που λένε οι ιδιωτικές.

το ομφαλοπλακουντιακό αίμα δεν είναι κάτι προσωπικό του καθενός όπως λένε οι ιδιωτικές χρησιμοποιείται όπως και στην μεταμόσχευση μυελού των οστών. όποιος το δίνει τις εθνικές τράπεζες μπαίνει αυτόματο αυτός και όλη του η οικογένεια στην παγκόσμια τράπεζα παραλαβής μονάδων. σκεφτείτε μόνο οτι από μια σιλογή ομφ/κου βγένει μια μονάδα μεταμόσχευσης και αν τύχει κάτι χριάζονται πάνω από 3 για να γινει η μεταμοσχευση , η οποία δεν μπορεί να είναι του ίδοιου του ατόμου που το έχει δώσει γιατί αυτό το αίμα είναι "μολυσμένο με την ασθένεια". στο περίπου σας τα γράφω. οπότε αυτό που λένε οι ιδιωτικές έρχεται σε αντίφαση με την πραγματικότητα.

στο ιατροβιολογικών ερευνών θα σας πούν και παγκοσμίως ποιες ιδιωτικές είναι εγκεκριμένες από τον παγκόσμιο οργανισμό και μπορούν να δίνουν και να πέρνουν μονάδες. τουλάχιστον σε μας το ειχαν πει αλλα τώρα δεν θυμάμαι.

εγω εκεί θα τα δώσω οταν ερθει η ωρα με το καλο. αν και στο ιδιωτικό μαιευτηριο σου πέρνουν χρηματα για την συλλογή και μόνο της μονάδας και μετα τα πας την ιδια μερα εσυ ή με κουριερ στο κεντρο. ενω σε δημοσιο νοσοκομειο η συλλογη ειναι δωρεαν και ερχονται να το παρουν αυτοί.

συγνώμη αν σας κούρασα.

κάντε πάντως ενα κόπο να πάρετε κι εκει να τηλ.

φιλια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Με όλα αυτα που ακούω και εχω διαβάσει κατάλαβα οτι οι ιδιωτικές είναι μεγάαααλη απάτη.Έλπιζω να μπορέσουμε να τα στείλουμε στην δημόσια τράπεζα αλλιώς τίποτα..

Ψάχνοντας στο ίντερνετ βρήκα και αυτά τα άρθρα να τα διαβάσετε και τα συμπεράσματα δικά σας..

http://www.alopsis.gr/modules.php?name= ... le&sid=619

http://osholiastis.blogspot.com/2009/02 ... st_18.html

http://www.ekathimerini.gr/4Dcgi/4Dcgi/ ... 009_315688

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_art ... 007_228576

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

folympia έγραψε:

Bebadomama magazaki kanoniko k xoris eisagogika "....". Auto to leo giati den enimeronoun tous pelates tous pos ta vlastokittara den mporoun na xrisimopoiithoun sto idio to paidi tous apo to opoio parthikan k episis polles periptoseis vlastokittaron otan ftanoun sta ergastiria tous den theorounte ugeii na xrisimopoiithoun ta petane k den enimeronoun fisika oute sou girnane ta lefta sou piso.

Opote koritsia me ola auta pou exo akousei k exo diavasei sto internet apo epistimones giatrous den xreiazete na to paixo panexipni k polixeri gia na min epilexo idiotiki trapeza k na leo tin gnomi gia auto to thema!!!

εαν δεν κανουνε τα βλαστοκυταρρα δεν τα κρατανε και σου δινουν πισω την προκαταβολη που εδωσες.

εμενα τουλαχιστον η biohellenica ετσι θα εκανε.

επισης τα βλαστοκυταρα δε μπορουν να χρησιμοποιηθουν στο ιδιο το παιδι μονο σε περιπτωσεις καρκινου(μακρια απο μας!!!!!!!)

μπορουν ομως να κανουν χιλια δυο πραγματα με αυτα και οσο προχωραει η επιστημη γινονται πολλα...

εγω τα εδωσα σε ιδιωτικη δεν μετανιωσα...

το σκεφτομουνα για δημοσια αλλα δεν υπηρχε τοτε εδω και εαν χρειαζομασταν τα δικα του ως μονα συμβατα δεν θα τα ειχαμε..στην ουσια γινεσαι μελος σε μια παγκοσμια τραπεζα βλαστοκυταρων.

εαν ειναι να μην τα δωσει καποιος καθουλου καλυετρα παντως να τα δορισει στην δημοσια απο το να πεταχτουν.

αχρειαστα να'ναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

folympia μου,ολοι οι γονεις θελουμε να κανουμε το καλυτερο δυνατο για το μελλον των παιδιων μας.Αλλα ειναι καθαρη εκμεταλλευση η κατασταση αυτη.Στοιχιζει αρκετα,κανεις δεν εξασφαλιζει οτι στο μελλον δεν θα ζητηθει "ενοικιο" για να συνεχισουν τη φυλλαξη,και το χειροτερο ειναι οτι πετυχαινουν το στοχο τους δημιουργωντας ενοχες στους μελλοντικους γονεις. Δεν θα το εψαχνα τοσο,δεν ειμαι η πανεξυπνη,απλως εχω επαφες με γιατρους στον κυκλο μου και απο εκει ενημερωθηκα για το "μαγαζακι" που εχει στηθει. Ασε που χρησιμοποιωντας την Ακαδημια Αθηνων μπαινεις σε μια λιστα,σε περιπτωση που το δειγμα σου δεν μπορει να βοηθησει το παιδι (γιατι ειναι πολυ πιθανο αυτο),μπορεις να χρησιμοποιησεις αλλο και το αντιστροφο.Εμενα αυτο με καλυψε.Σορυ KIDER που σου εφαγα χωρο:)

ενοικιο δινεις στα 18του χρονια και εαν θελεις...

το συμβολαιο ειναι μεχρι 18ετων.

το ποσο που πληρωνεις ισχυει μεχρι 18χρονων και μετα εχει ενα εξτρα ποσο που δεν θυμαμαι τωρα..

τα βλαστοκυταρα σου παντως δινοντας τα στην δημοσια ειναι κοινης χρησης και δεν σου εγγυαται κανεις πως θα τα εχεις οτανκαι αμα τα χρειαστεις.απλα μπαινεις σε προτεραιοτητα για συμβατα βλαστοκυταρα.

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ma auto einai to provlima me tis idiotikes etairies. Dinontas ta vlastokittara se autes desmevontai mono gia esena. Plironeis gia na sou ta kratisoun k i xrisi tous den proorizete gia kanenan allo. Vasi auton omos pou lene oi epistimones ta vlastokittara tou paidiou sou den tairiazoun pote sto idio, isos sta aderfia tou isos stous goneis tou. Giati loipon na pliroso tin filaxi tous apo ti stigmi pou den tha mporesoun na to voithisoun (fisika axreiasta na nai). Dorizontas loipon se dimosia trapeza exeis dikaioma na ta xrisimopoiiseis ef'oson k ean tairiazoun se kapoio melos tis oikogeneias k to idio to paidi pernei simvata vlastokittara apo tin dimosia trapeza (kapoiou allou dld). Apopsi mou, apo ti stigmi pou einai axrista gia to paidi mou as ta doriso gia na voithiso kapoio allo....poios o logos na pliroso gia kati to opoio den tha exei ofelos kanena k se kanenan????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις τα δωσαμε στη δημοσια... οπου το αιμα ειναι σαν αιμοδοσια - δεν χρεώνεσαι για κατι - και φυλαξη λωρου με 1000 ευρω

θεωρω οτι οι ιδιωτικες κλινικες δεν κανουν κατι διαφορετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γεννάω τον Οκτώβριο και άρχισα να ψάχνω για τράπεζες φίλαξης.

Συμφωνώ με τη δημόσια τράπεζα γιατί είναι δωρεάν αλλά και γιατι μπορείς να σώσεις κάποια άλλη ζωή.

Δυστυχώς, είμαι κάτοικος Κύπρου και δεν μπορούν να με εξυπηρετήσουν...

Τα κορίτσια που έχουν επιλέξει τη biohellenica, πόσο σας στοίχισε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kider μου, χαθηκαμε...εχουμε καιρο να τα πουμε στο τσατ...Εμεις επιλεξαμε την LIAISON ειναι εληνικη κ εδρευει στην Θεσσαλονικη, στελνουν οι ιδιοι κουριερ για να παραλαβει το δειγμα μετα την γεννα κ δεν το στελνεις εσυ οπως κανουν καποιες άλλες.Κ οι οροι το συμβολαιου πιστευω πως ειναι καλοι..Αλλα οπως κ να χει μια εταιρια φυλαξης θα αποδειχθει εαν ειναι σωστη οταν τη χρειαστουμε...οποτε επελεξε εσυ συμφωνα με τη προσωπικη σου κριση! φιλακια κ με το καλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

kider κι εμεις Ακαδημια Αθηνων επιλεξαμε. Δωσαμε ως δωρεα το ομφαλοπλακουντιακο και πληρωσαμε περιπου 1200 για τη φυλαξη κυτταρων απο τον ομφαλιο λωρο, που ειναι για ασθενειες ιστων. Επειδη και αλλοτε ειχα εκφρασει την αποψη οτι οι ιδωτικες ειναι απατη και πεσαν να με φανε, αν θες οποιαδηποτε διευκρινηση στειλε μου προσωπικο μηνυματακι και τα λεμε. Παντως τα στοιχεια της Ακαδημιας υπαρχουν στον καταλογο.

Ελπιζω να επιλεξεις το καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...