Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες αγορές


Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες και μέλλουσε μανούλες!

Πώς είστε;

Θα ήθελα να με βοήθησετε σε κάτι :unsure:

Περιμένω διδυμάκια.Είναι τα πρώτα μου παιδάκια και δεν ξέρω τι χρειάζονται στην βρεφική ηλικία.

Έχω μια (τεράστια)λίστα αποριών :blush:

-Πότε θα πρέπει να ξεκινήσω να κάνω τις πρώτες αγορές επίπλων,ρούχων και λοιπών πραγμάτων;

-Τι θα χρειαστούν τα μωράκια απο ρουχαλάκια στην αρχή(γεννάω χειμώνα)

-Τι τύπο καροτσιού να πάρω;

-Πόσα μπιμπερό,πιπίλες χρειάζονται;Σαλιάρες;

Όπως καταλαβαίνετε είμαι ανίδεη :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μήνα.

Πώ πώ twins!Καλό κουράγιο...

Καταρχάς πήγαινε σε ένα κατάστημα & ρίξε μια ματιά-προσοχή στις πωλήτριες που προσπαθούν να φορτώσουν διάφορα μη χρήσιμα πράγματα-.

Σίγουρα θα χρειαστεί αρκετά φανελάκια ,μερικά φορμάκια -μην πάρεις πολλά απο αυτά διότι θα σου φέρουν πολλά σε δώρα-,σελτεδάκια,πολλά πανάκια για γουλίτσες,σαλιάρες,πάρε 3-4 μπιμπερό (ίσως να θυλάσεις & μη σου μείνουν),αποστηρωτή ίσως χρειαστείς,θερμό για να αποθυκεύεις το νεράκι,καλτσάκια ,ζακετούλα, σκουφάκια, είναι πάρα πολλά αυτά που θα πάρεις & στην πορεία!

¨οσον αφορά τα έπιπλα εγώ τα πήρα 1μηνα πριν & έτρεχα να φτιάξω το δωματιό της :cheer: ......

Εννοείτε κουνια,καρότσι,συρταριέρα (άποψη μου είναι μην πάρεις & καλά αλλαξιέρα, ενώ μπορείς να πάρεις ενα μαλακό σα στρωματάκι που εφαρμόζει πάνω απο συρταριέρα),πάντες, υπάρχουν ωραίες κουνίτσες σα rilax πολύ βολικές, κουβερτάκια & αγκαλιάς! ...αχ δε θυμάμαι τώρα κάτι άλλο.

Αν σε κούρασα συγνώμη ,αλλά αν θυμηθώ & άλλα θα σου ξαναγράψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ΜΙΝΝΙΕ μου , όλα μαζί θελεις να τα μάθεις? :woohoo: :woohoo:

Σιγα΄- σιγά όλα θα γίνουν , να μην αγχώνεσαι προλαβαίνεις ανετότατα.

- Τα έπιπλα εγώ τα είχα παραγγείλει 1,5 μήνα πριν .

Σε οποιο μαγαζί και να πας θα σε κατατωπίσουν πλήρως,κάποια τα παίρνεις και άμεσα.

-Το καρότσι το πήρα 1 μήνα πριν ( μιλάω γαι τα pegperego ή chicco ) που πολλές φορες είναι ετοιμοπαράδοτα.

Σε συμφέρει να πάρεις τα καροτσάκια 3 σε ένα , είναι βολικότατα και σου βγαίνουν πολύ πιο οικονομικά.Περιλαμβάνουν πορτ - μπεμπε για τα βρεφάκια, καθισματάκι αυτοκινήτου - μέχρι να γίνουν περίπου ενός έτους- και καρότσι.Πάλι οι υπάλληλοι θα σου τα εξηγήσουν όλα και αν μπορείς επέλεξε ένα καρότσι που προστατεύει αρκετά από τον ήλιο και μια που περιμένεις διδυμάκια επέλεξε το πιο συμμαζεμένο καρότσι , εννοώ όχι τα ογκώδες!

- όσο αφορά τα ρουχαλάκια ξεκίνα με εσωρουχάκια , ολόσωμα φορμάκια, καλτσάκια , πανάκια γαι το ρέψιμο...Οτι θελήσεις και ότι απορία έχεις θα χαρώ να μου στείλεις μήνυμα, θα στα πω ολα ολα ολα!!Σε ποια πόλη μένεις?

Πάντως δεν είναι τραγικά , 3 βόλτουλες στα μαγαζιά είναι !!!Απόλαυσέ τες!!!!

Με το καλό σου ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαίνεται το άγχος μου ε;:blush:

Η αδερφή μου μου λέει οτι αν πάω σε κάποιο μαγαζί θα τα δω όλα εκεί και δεν θα χρειαστεί να έχω λίστα :huh:

Πάντως ευχαριστώ πολύ!:laugh:

Πολυκαροτσια για δίδυμα υπάρχουν;:huh: Γιατι όσα διδυμάκια έχω δει δεν είναι ποτέ σε πολυκαρότσια και λέω μήπως δεν υπάρχουν :blush::blush:

evipapa μένω στην Αθήνα.

Σήμερα λέω να πάω να ρίξω μια ματια στο mothercare.Να πάω ή θα είναι χαμμένος χρόνος;:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πας, δεν είναι χαμένος χρόνος.

Όλα τα εσώρουχα και τα ρουχαλάκια του γιου μου τα πήρα από εκεί.

Εχουν πολύ καλή ποιότητα , είναι βαμβακερά και δεν παθαίνουν τίποτα στο πλύσιμο.

Μένω στη Θεσσαλονίκη και το συγκεκριμένο μαγαζί με βόλεψε πολύ.Έχουν τα πάντα.

Υπάρχει Ποδηλατούπολη στην Αθήνα?Καρότσι και κρεβατάκια πήρα από εκεί.

Υπάρχουν διπλά καρότσια στην αγορά.Πιθανότατα ο κόσμος τα παίρνει μεμονωμένα γιατί είναι αρκετά μεγάλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΒΡΕΦΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΤΙ ΠΗΡΑΜΕ ΜΗΝ ΑΔΙΚΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ :P .ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΗΡΑ. ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΛΥΝΑΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΠΡΟΙΚΑ ΚΤΛΠ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΠΩΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΨΩΝΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΗΡΑ ΠΕΡΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ (ΕΝΑ ΠΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΓΟΥΛΙΤΣΕΣ ΠΧ 5,5 ΕΥΡΩ) ΠΕΡΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΓΡΑΦΑΝ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΚΑΠΟΥ ΕΠΑΝΩ ΗΡΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΚΟΡΑΜΜΕΝΑ. ΠΙΚΕ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΑΡΑΓΩΝΗ ΣΕΛΤΕΔΑΚΙ ΜΕ ΡΕΛΑΚΙ ΡΑΜΜΕΝΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΑΨΕ ΤΥΦΛΗ ΡΑΠΤΟΜΗΧΑΝΗ ΚΛΩΣΤΕΣ ΝΑ ΚΡΕΜΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΤΙΒΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΑΠΟΥΝΙ ΞΕΘΩΡΙΑΣΑΝ (ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΑΙΝΑΝ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ) ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΑ JUMBO (ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ :angry: )ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΠΑΘΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΠΟΙΟΤΗΤΕΣ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΤΑ PREMAMAN. ΓΕΝΙΚΑ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΨΩΝΙΣΕΙΣ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΣΤ DRIVE ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ που έχω δοκιμάσει από παντού σχεδόν, έχω καταλήξει ότι το mothercare έχει τα καλύτερα και τα πιο μαλακά και ανθεκτικά φανελάκια και πυτζαμάκια-φορμάκια και έχει τις οικονομικές συσκευασίες των 6. Δεν παθαίνουν τίποτα..εγώ τα χάρισα και σε άλλο μωράκι και ήταν ακόμα καινούρια...Όσο για ρουχαλάκια μεγαλύτερης ηλικίας, εγώ ψηφίζω zara, ειδικά αν έχετε κοριτσάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Και εγώ περιμένω διδυμάκια και έχω πιθανή ημερομηνία τοκετού 30 Σεπτέμβρη.

Η απορία μου είναι τι ρουχαλάκια να αγοράσω χειμωνιάτικα?

Στο μαιευτήριο τι θα μου χρειαστούν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σας πρότεινα να κάνετε τα ψώνια σας

μέσω ίντερνετ....

Υπάρχουν αξιόλογα κ αξιόπιστα site

που έχουν τις μισές τιμές από εδώ

κ γρηγοροτερες παραδόσεις!

Πάρ'τε μια ιδέα από το olivers baby care . com

από το bimbomarket .it

k από το pingpong. com . . . θα ξετρελαθείτε!

Όσο αφορά στο www.mothercare.com

μόνο κερδισμενες βγαίνουμε!

Από Αγγλία οι αγορές κοστίζουν τα μισά

κ ΣΥΜΦΕΡΟΥΝ!!!

Καλά ψωνάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στο πρώτο μου παιδακι είχα πειραματιστεί με όλα τα ρούχα και όλα τα καταστήμα...Τελικά κατέληξα:

jumbo:Οικονομικά αλλά όχι και τόσο καλή ποιότητα και ακατάλληλα κατ'εμέ για μωράκια.Ανθεκτικά βέβαια ;)

ΗΡΑ:Ό,τι έχω πάρει μέχρι τώρα μου βγήκε καλό αλλά κρατάω και μια επιφύλαξη γιατι έχω ακούσει πολλά...:unsure: Δεν έχει μεγάλη ποικιλία σχεδίων και χρωμάτων

mothercare:Καλούτσικες τιμές αλλά σκίζουν απο ποιότητα.

Προτίμησε τα 100% βαμβακερά εσωρουχάκια για τα μωράκια σου και φρόντισε αυτά που θα ακουμπούν στο δερματάκι τους να είναι απόλυτα αξιόπιστα.Ααα επίσης εγώ προτείνω και βαμβακερά σεντονάκια.

καθημερινό test drive ή αλλιώς ανθεκτικότητα:Κάποια ρουχαλάκια απο το jumbo που μου είχανε κάνει δώρο στον μεγάλο γίνανε μετά απο λίγες πλύσεις τόσο άγρια που τα πέταξα και φυσικά δεν σκέφτηκα να τα φορέσω στον μικρό :angry: Απο τα υπόλοιπα μαγαζιά έμεινα πολύ ευχαριστημένη στο θέμα της ανθεκτικότητας.Ιδιαίτερα τα ρουχαλάκια της baby gap είναι ασυναγώνιστα!!!:silly:

markat θα χρειαστείς μόνο κάποιο ρουχαλάκι για να τα βγάλεις απο το μαιευτήριο.Ο καιρός όπως όλοι βλέπουμε είναι απρόβλεπτος οπότε εσύ κρίνοντας απο τις καιρικές συνθήκες θα βρεις και το καταλληλότερο ρουχαλάκι.Πχ αν έχει λίγο ψυχρούλα/αεράκι φόρεσε τους ένα ελαφρύ φορμάκι και ένα ζακετάκι.Και μόλις μπείτε στο αμάξι τους το ξεκουμπώνεις ;)

Δεν έχω κάνει ποτέ αγορές on line αλλά ακούω και απο φίλες πως αξίζουν και δεν είναι ''απάτη'';)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

-Πότε θα πρέπει να ξεκινήσω να κάνω τις πρώτες αγορές επίπλων,ρούχων και λοιπών πραγμάτων;

Λόγω του οτι περιμένεις διδυμάκια και θα βαρύνεις γρηγορότερα θα σου πρότεινα γύρω στα μέσα-τέλη του 7ου μήνα να ξεκινήσεις τις πιο ''βαριές''αγορές,που απαιτούν περισσότερο ψάξιμο.Παρείγγελε τα έπιπλα και το καροτσάκι.Απο ρουχαλάκια και άλλα ''αξεσουαρ''μην πάρεις πολλά(αυτό το λάθος είχα κάνει εγώ)γιατι θα σου φέρουν και δωράκια

-Τι θα χρειαστούν τα μωράκια απο ρουχαλάκια στην αρχή(γεννάω χειμώνα)

Πάρε 5-6 μακρυμάνικα φορμάκια,1-2 ζακετούλες,μπουφανάκι,σκουφάκι,γαντάκια,2-3 ζευγάρια καλτσούλες,7-8 εσωρουχάκια...Χμ,δεν μου έρχεται κάτι άλλο τώρα

-Τι τύπο καροτσιού να πάρω; Αυτό το καρότσι έχει η κουμπάρα μου και έχει βολευτεί πολύ:http://www.4uthesite.com/products.php?pid=8784&pc=1305

-Πόσα μπιμπερό,πιπίλες χρειάζονται;Σαλιάρες;

Εάν θηλάσεις πάρε περίπου 4-5 μπιμπερό...Αν δεν θηλάσεις σίγουρα θα χρειαστούν περισσότερα,ειδικά αν τα μωρά ξυπνάνε συγχρόνως και ανα τρίωρο ;)

Αυτά απο εμένα!Ελπίζω να βοήθησα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί «απάτη» παιδί μου οι on line αγορές;

Απατεώνες είναι εδώ στην Ελλάδα

που ότι έχει να κάνει με βρεφικά

κ παιδικά το ...ξεσκίζουν!

Εγώ παρηγγειλα το καρότσι

το πόρτ μπεμπε , το κάθισμα αυτοκινήτου

και οοοοολα τα σχετικά από το OLIVERS

παρέλαβα σε 1 εβδομάδα, άψογοι επαγγελματίες

και μισή τιμή όόόόλα!!!

Από το mothercare.com

παρελαβα την προηγούμενη εβδομάδα

τα φορμακια, σεντονακια, ρουχαλακια, μπιμπερόν

κουβερτούλες, ρούχα κ όλα τα απαραίτητα του μπεμπούλη μου

με 50% κέρδος!

Αξίζουν τα καλύτερα τα μωράκια μας

Κ ωφείλουμε να εχουμε τα ματιά μας ανοιχτά

Κ να μην πιανόμαστε κορόιδα...!

Μiracle-mama, συμφωνώ με τα 100% βαμβάκι..

Ότι καλύτερο για τα βρεφ´ακια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνώμη μου.. δε μου αρέσουν τα διδυμοκαρότσια που το ένα μωρό κάθεται πίσω από το άλλο... Μπορεί να είναι πιο εύχρηστα, πιο ευκίνητα, αλλά για σκεφτείτε και το μωρό που κάθεται πίσω.. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia υπάρχει και ένα είδος διδυμοκαροτσιου που τα μωράκια βρίσκονται το ένα αντικριστά απο το άλλο ή το ένα ψηλότερα απο το άλλο.Δεν μπορώ να πω κάτι συγκεκριμένο γιατί και εγω στον δρόμο τα έχω δει.Πάντως minnie,ρώτα τους πωλητές και για αυτό το είδος :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω διαβάσει, επίσης , ότι στα διδυμοκαρότσια

πρέπει κάθε φορά τα μωράκια να κάθονται

σε διαφορετική θέση (δεξιά - αριστερα)

για να μην συνηθίζουν το αδερφάκι τουσ

στο ίδιο πλάι τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mari λογικό! ;)

miracle και το αντικρυστά δε μου αρέσει. Το ένα ψηλότερα από το άλλο, χμ.. ναι, δε θα έλεγα όχι. Γενικά μου αρέσουν τα καρότσια που τα μωρά βλέπουν έξω. Αν υπάρχει επιλογή switch οκ, αλλιώς προτιμώ αυτά που τα διδυμάκια είναι το ένα δίπλα στο άλλο και κοιτάνε προς τον κόσμο.

Αλλά θα μου πεις οι οδηγίες είναι των πωλητριών και η επιλογή είναι της διδυμομάνας... εγώ τι ρόλο βαράω? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Αλλά θα μου πεις οι οδηγίες είναι των πωλητριών και η επιλογή είναι της διδυμομάνας... εγώ τι ρόλο βαράω? :P

Χαχα!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Καρότσι δεν νομίζω οτι θα αγοράσω, έχω ήδη δύο από τις κόρες μου.

Για τα ρουχαλάκια ανχώνομαι, πιο πολύ γιατί δεν τα έχω αγοράσει ακόμη..

τέσπα..

συμφωνώ απόλυτα για τα mothercare,πολύ καλή ποιότητα και προσιτές τιμές, αυτό το Σάββατο θα τα επισκευτώ να τελειώνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν αυτά που με βόλεψαν πολύ και στα συστήνω είναι:

Μπιμπερό Dr Browns. Βοηθάνε παρα πολυ με τους κολικούς και τη παλινδρόμηση. Εγώ τα έχω πάρει από το www.mybabycenter.gr. Τα έχει και το mothercare αλλά σε μικρότερη γκάμα. Επίσης από το ίδιο site έχω πάρει το μάρσιπο αγκαλιάς με σύστημα κουμπώματος και ο γιος μου (7 μηνών) το λατρεύει. Μου έχουν λυθεί τα χέρια!!!!

Πάρε πολλά πανάκια για το ρέψιμο γιατί θα βγάζουν γουλίτσες και εγώ είχα και πολλές σαλιάρες γιατί έβγαζε πολύ όταν ήταν νεογέννητο μέχρι 6 μηνών.

Επίσης για το μπάνιο έχω δοκιμάσει το αφρόλουτρο από χαμομήλι για μωρά απο το www.ecofamily.gr και είναι πολύ καλο και βιολογικο. Σούπερ είναι και η πετσέτα Cuddledry από το mybabycenter γιατι κουμπώνει στο λαιμο σου και έχεις χέρια ελέυθερα. Επίσης είναι και από οργανικό βαμβάκι.

Βασικά ψώνισε από το internet όσο μπορείς. Εχω πάρει απο πολλα site και ολα προσεχουν πολυ τη ποιότητα και έχουν πιο χαμηλές τιμές σε σχέση με τις τιμές καταστημάτων εδώ. Απάτη δεν είναι τα online καταστήματα αλλά τα μαγαζιά που χτυπάνε πολύ στις τιμές και λίγα αξίζουν από ποιότητα. Καλές αγορές!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίνα77

καταπληκτικό site το mybabycenter!

Mου αρέσουν τα sling Που έχει πολύ...

Είσαι ικανοποιημένη από την συνεργασία

την παράδοση κ την εξυπηρέτηση τους;

Σκεφτομαί να το παραγγείλω..

Με τις on line αγορές έχω βρει μοναδικά πράγματα

(για τον μπεμπη κ μένα) κ σε πόόόλυ καλες τιμές!

Επίσης τα relax που κουνιουνται μόνα τους

και έχουν κ μουσική

είναι ιδανικά για χαρούμενα μωράκια....

... Από ότι βλέπω τα χαίρονται γονείς κ παιδάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ,

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ,

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΙΝΑΙ:

ΕΠΙΠΛΑ=> 2 ΚΟΥΝΙΕΣ, 1 ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ,2 ΠΡΟΙΚΕΣ, 2 ΡΙΛΑΞ, 1 ΚΑΡΟΤΣΙ(ΑΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΙΣΗ ΤΡΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΔΗΛ. ΚΑΡΟΤΣΙ+ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ+ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΣΙ), 1 ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΙ ΕΝΑ ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΒΑΤΟ ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΟΛΙΣ ΣΑΡΑΝΤΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ

ΑΞΕΣΟΥΑΡ=> ΑΝ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ(ΕΓΩ ΠΗΡΑ 6-8 ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΙΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΕΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΤΣΙ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΑΡΑ ΕΣΥ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΠΑΡΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΤΡΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ), ΠΙΠΙΛΕΣ(ΑΝ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ), ΒΟΥΡΤΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΕΝΕΙΣ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ, ΓΑΛΑ ΣΕ ΣΚΟΝΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ( ΤΟ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΤΩΝ 900 ΓΡ. ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ 2 ΚΟΥΤΙΑ + 1 ΕΦΕΔΡΙΚΟ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ).

ΡΟΥΧΙΣΜΟΣ - ΥΓΙΕΙΝΗ=>

ΣΑΛΙΑΡΕΣ, ΕΣΩΡΟΥΧΑΚΙΑ ΠΑΡΕ ΚΑΜΙΑ ΔΩΔΕΚΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΣΕ ΤΑ ΣΤΑ ΜΕΓΕΘΗ ΜΙΣΑ 00+ ΚΑΙ ΜΙΣΑ 03+, ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΕΞΟΔΟΥ ΜΕ ΑΝΟΙΓΜΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ,ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ, ΖΑΚΕΤΑΚΙΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΙΑ, ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΧΟΝΔΡΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ, 2 ΝΧΟΥΔΩΤΕΣ ΚΑΙ 2 ΧΟΝΔΡΕΣ ΠΙΚΕ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΕΣ, 3-4 ΜΠΟΥΡΝΟΥΖΑΚΙΑ, ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ+ΣΑΜΠΟΥΑΝ 2 ΣΕ 1, ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙΑ, ΑΠΟΦΡΑΚΤΗΡΑ ΜΥΤΗΣ, ΨΑΛΙΔΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΝΥΧΙΑ, ΧΤΕΝΟΥΛΑ, ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΧΩΡΟΥ, ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΣΕ ΣΠΡΕΙ, ΕΝΥΔΑΤΙΚΗ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΣΩΜΑΤΟΣ, ΛΑΔΑΚΙ, ΦΙΣΑΝ ΠΟΥΔΡΑ ΣΕ ΥΓΡΗ ΜΟΡΦΗ, ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΣΥΓΚΑΜΑ, ΠΑΜΠΕΡΣ 4 ΠΑΚΕΤΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ, 3-4 ΠΑΚΕΤΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ.

ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ ΤΑ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗ Ν. ΙΩΝΙΑ ΤΟ EXCELLENT ΚΑΙ ΜΕΙΝΑΜΕ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΔΕΟΝΤΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ!!!!!!!!!

(ΚΟΥΝΙΑ ΑΠΟ 480=350, ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΑΠΟ 390=310,ΠΡΟΙΚΑ ΟΧΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ-GUY LA ROSE ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΜΗ ΤΩΡΑ, ΡΙΛΑΞ CHICCO ΜΕ ΔΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ 80=?, ΠΟΛΥΚΑΡΟΤΣΙ PEG PEREGO ΚΟΜΠΛΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 565 €, ΜΠΑΝΑΚΙ ΜΕ ΒΑΣΗ 80€=? ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ, ΑΠΟ 2.000 € ΜΑΣ ΤΑ ΑΦΗΝΕΙ 1.700 €)ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΙΣ ΠΛΕΟΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΤΙΣ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΕΣ.

ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΛΕΓΕΤΑΙ EXCELLENT ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΙΟΝΙΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΑΛΕΚΟΥ ΠΑΝΑΓΟΥΛΗ (ΠΡΩΗΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ) ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ 69 ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!!!!

ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΝ ΠΑΣ ΟΤΑΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΕΚΟΥ ΠΑΝΑΓΟΥΛΗ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΤΕΝΟ ΤΗΣ EUROBANK.

ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΟ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ Η ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΑΡΧΙΚΗ ΕΙΧΕ 480 ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ 350 ΩΣΤΟΣΟ ΟΙ ΚΟΥΝΙΕΣ ΤΟΥ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ 180 € ΟΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΥΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΣΧΕΔΙΩΝ ΚΑΙ ΖΩΓΡΑΦΙΩΝ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΣΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΠΑΣ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ ΤΩΝ 50-100 € ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ.

ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ, ΡΙΛΑΞ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΛΗΤΩ.

ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΣ ΚΑΙ Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΗ!!!ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ 1 ΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΕΞΟΔΟΥ, ΣΑΛΙΑΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ ΤΑ JUMBO ΜΑΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΑΣΠΡΟΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ. ΣΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΧΕΔΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑ!!!

ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΥΓΙΕΙΝΗ ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ ΜΕΙΝΑΜΕ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΗΤΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ MOTHERCARE ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΑΝ ΘΥΜΗΘΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΣΤΟ ΓΡΑΨΩ.:blink:

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑ!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou,oraio karotsi gia didduma exei i maclaren,polukarotsi min pareis den volevei,min pareis chicco,milao apo tin prosopiki mou empeiria panta ase pou den nomizo na exei gia didduma,afu tha genniseis xeimona pare upnosakous gia ta mora,i dikia mou itan monimos kseskepasti ta klotsouse ola mexri pou tis pira upnosako k ekane trellous upnous,ego saliares den xrisimopoiousa,oute goulies evgaze,aposteiroti mporeis na pareis tis nuk pou einai k atmomageiras opote k na thulaseis den tha paei xamenos...kala psonia...a k tha sou proteina na min psoniseis rouxa apo to jumbo...apopsi mou...k oti pareis na einai 100 % bambakero...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Μίνα77

καταπληκτικό site το mybabycenter!

Mου αρέσουν τα sling Που έχει πολύ...

Είσαι ικανοποιημένη από την συνεργασία

την παράδοση κ την εξυπηρέτηση τους;

Σκεφτομαί να το παραγγείλω..

Με τις on line αγορές έχω βρει μοναδικά πράγματα

(για τον μπεμπη κ μένα) κ σε πόόόλυ καλες τιμές!

Επίσης τα relax που κουνιουνται μόνα τους

και έχουν κ μουσική

είναι ιδανικά για χαρούμενα μωράκια....

... Από ότι βλέπω τα χαίρονται γονείς κ παιδάκια!!!

Marimari από εξυπηρέτηση είμαι παρα πολυ ευχαριστημένη και από τα προιόντα γιαυτο και το συστήνω τοσο πολυ. Θα επρεπε να μου δινουν ποσοστα χεχε!

Χωρις πλακα, εχω αγοράσει πραγματα που με εχουν βοηθησει πολυ. Το sling στο συστηνω ανεπιφύλακτα. Γενικά μου αρεσει που έχει κουμπωμα και οχι ring και εχει και επιπλεον κουμπωμα για ασφαλεια. Εγω παντως ετσι παω τραπεζες και γενικα εξωτερικες δουλειες. Του αρεσει και του ιδιου και δεν εχει γκρινιαξει ποτε. Τωρα εξαρταται και απο το μωρο... Αμα το παρεις πες μου πως σου φανηκε.

Επισης και η εξυπηρετηση του ecofamily ηταν πολυ καλή όταν παρηγγειλα. Και τα δυο site επικοινωνησαν αμεσα και εστειλαν πολυ γρηγορα τα πραγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ Μινα μου...

είμαι πόόόλυ υπέρ των on line αγορών και επειδή πάντα βγαίνω κερδισμένη, το ψάχνω πολύ1

Έχω ήδη το μάρσιπο της ΒΑΒΥ BJORN

και το SLING της BABYΚ . . . . (και τα 2 είναι στο site της mothercare.com)

θα σε ενημερώσω! Φαίνονται τόόόσο τέλεια όλα!

Ξανά σε ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...