Μετάβαση σε περιεχόμενο

To proto mas ruzaleuro (foto)


Recommended Posts

Εμεις σε εξι μερες κλεινουμε τον πεμπτο και ακομα γαλα πινουμε μονο....την πεμπτη που θα παω στην παιδιατρο θα την ρωτησω ποτε θα κανουμε και εμεις την πρωτη...μασα!!!

Να ειναι παντα γερη η μικρουλα σας και καλα τσιμπουσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

einai 4 1/2 minon,skeftika na tin valo ksaploti gia na min morei na tin ftusei,i alitheia einai oti eklaige stin arxi giati peinouse,ligo evgaze pio polu etroge,den mporo na po oti tis arese ,psiloksinismeni tin evlepa,eklaige afti evriska anoixto stoma k exona ego (atimi mama),ligo me tin koudounistra ligo tragoudaki efage olo to mpolaki,alla meta re koritsia ipie k 60 gr gala,aa katafera k tis edosa neraki me potiraki(den itan k polu enthousiasmeni),to ruzalevro to eftiaksa me nero (mou eipe i paidiatros)vasika einai anthos oruzis tis giotis fantazomai oti einai to idio ,avrio leo na to kano ligo pio pikto mpas k tin kratisei k den piei k gala...

savropinguinos ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ ΚΡΕΜΑ.Η ΣΩΣΤΗ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδα την κορούλα σου και ξεκαρδίστηκα! Και εμείς έτσι μούρτζος γινόμαστε!

Τα φρούτα της αρέσουν πολύ! Όμως η βανίλια (ΝΟΥΝΟΥ) όχι ιδιαίτερα.Βέβαια την τρώει αλλά όχι με την ίδια απόλαυση όπως την φρουτόκρεμα!

Είναι ζωηρή εν ώρα γεύματος και παιχνιδιάρα! Τί αυτιά, τί λαιμός, μύτη, ολόκληρη πάει για πλύσιμο και μαζί εγώ και ο μπαμπάς της! Ένας ταίζει και ο άλλος τραγουδάει και απασχολεί με παιχνίδια!

Την πρώτη φορά έκλαιγε απαρηγόρητα η καημενούλα, γιατί απλά δεν ήξερε να φάει! Αλλά χρειάστηκε 2 ημέρες ευτυχώς...

Άντε και σε άλλα γεύματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

les na ekana lathos?

Eimai σχεδόν σιγουρη οτι εχεις μπερδευτει....:dry::dry:

Και εμενα το μωρακι μου ξεκιναει απο την αλλη εβδομαδα κρεμουλα και μου εγραψε η παιδιατρος ριζαλευρο βανιλια της μιλουπα (μιας και πινουμε γαλα της μιλουπα)και εχτες η τρελομανα, πηγα στο σουπερ και κοιταξα ποια ειναι!!! :P:P:P Εχω πολυ ψωνιο τελικα!! Δεν κρατιεμαι να φαμε την πρωτη κουταλιτσα μας!! σημερα θα παω να της παρω κουταλακι και μπολακι!!! Αχχχ τα ζουζουνια μας πως μεγαλώνουν!!! :woohoo: :woohoo: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΧ tinky ΜΟΥ!!! ΤΡΕΛΟΜΑΜΑΔΕΣ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΟΜΟΡΦΟΥΛΙΑ ΜΑΣ!!!!

:cheer::cheer::cheer:

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΩΣ Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΑ ΚΑΙ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ :laugh: :laugh: :laugh:!!! ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΒΡΕΦΙΚΑ ΚΑΙ....ΤΙΝΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΝΚΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ :lol::lol::lol:

ΑΦΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΜΟΛΙΣ ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΕΣ "ΩΡΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ" Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ "ΩΡΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......ΠΟΣΑ;;;;:( "

ΧΑ ΧΑ ΧΙ!!!!ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΡΕΕΕΕΜΕΙΙΙ!!!!

ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΩ ΛΙΓΑΚΙ!!!:P

ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΒΔΟΜΑΔΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΦΑΓΑΚΙ :woohoo: :woohoo: :woohoo: !!!!ΕΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

telika den ekana lathos pira til ti giatro mas k mou eipe oti i vaniia tis nounou periexei gala 2is vrefikis ilikia k den to theloume afto gt mporei na prokalesei allergia sti mpoumpou,trome antho oruzis tis giotis ,i i ronia ...tis aresei...puxtouli puxtouli,alla re koritsia gt araionei oso pernaei i ora?mas pernei ligi ora na fame...anagkazomai k tis kano fresko giati nerouliazei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Savropinguine γεια και πάλι!Εμείς πάντως τρώμε κανονικά τη βανίλια της ΝΟΥΝΟΥ και δόξα το Θεό καμία αλλεργική αντίδραση.

Από φρούτα το κλασσικό τρίπτυχο εσείς;;;

Υπάρχουν διαφορές και στους παιδιάτρους, όπως και στους γυναικολόγους πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως τί θα φάμε;;;

Συνήθεια είναι και θεωρώ ότι καλύτερα οι στερεές, ιδιαίτερα με τη ζέστη τώρα!

Είναι και μικρές οι μπουμπούκες μας, οπότε μην αγχώνεσαι!

Σημασία έχει να μάθει σιγά-σιγά τον τρόπο να καταπίνει, να τρώει και όχι η ποσότητα τόσο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ρυζάλευρο είναι και παχύρευστο, οπότε πιο δύσκολο στην κατάποση αλλά και κρατάει χόρταση. Και η βανίλια, 50% ρυζάλευρο έχει, 150 τρώει εμένα, σπάνια 200.

Μια χαρά έφαγε! Είναι και μικρούλα! Γιατί όμως δίνεις γάλα από πίσω;;;

Αφησέ την καλύτερα για να συνηθίσει.

Πάντως γάλα μπόλικο πίνετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει 2 εβδομαδεσ ξαφνικα αρχισε να πινει γλ ,μεχρι τοτε ζητημα να επινε την ημερα 650 μλ,πηγαμε μια μερα χωριο κ ανοιξε η ορεξη της,αμα δεν τησ δωσω γαλα αμεσως σε μιση ωρα πειναει,δεν ξερω,δεν την κραταει καθολου μονο αμα το κανω πολυ πηχτο μα η γιατρος μου ειπε αραιο,αραιο ομως δεν το τρωει,νερο δεν πινει κ τι θα κανω,κ τα φρουτα δεν ηθελε σημερα,θα με σκασει,αυριο θα παει στο πρωτο της μπιτς παρτυ,αμα δεν χιονιζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευαριστουμε ,σκεφτομαι τι να της φορεσω τι θα ειναι καταλληλο για εν αμπητς παρτυ,να ειναι και ιν και τρεντυ το παιδι μου....ψωναρα η μανα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...