Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στο απόλυτο κενό...


Recommended Posts

Αχ ψυχούλα μου είναι συγκλονιστικό όλο αυτό που ζεις...

Συλλυπητήρια για τον αγαπημένο σου...

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και για την απόφασή σου να το κρατήσεις το μωράκι αυτό που στην ουσία είναι κομμάτι του αγαπημένου σου...

Καλή δύναμη σου εύχομαι καρδούλα μου και να αποκτήσεις ένα υγιέστατο και ευτυχισμένο μωράκι!

Για οτι χρειαστείς να ξέρεις οτι είμαστε εδώ, δίπλα σου !!!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 174
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

κοριτσάκι μου, συλλυπητήρια για τον χαμό

του αγαπημένου σου.

Ξέρω είναι δύσκολες οι στιγμές που περνάς.

Το μωράκι αυτό θα σου φέρει τόση χαρά.

Κρατησέ το, οι γονείς σου από φόβο σου λένε

να το ρίξεις.

Μη το κάνεις...

Τώρα όλα σου φαίνονται βουνό

κι όχι άδικα....

Όμως οι γονείς του αδικοχαμενου φίλου σου,

είναι στο πλάι σου και σε στηρίζουν.

Το ίδιο πιστεύω πως θα συμβεί και με τους

γονείς σου, οταν δουν πόσο πολύ

πιστεύεις στην απόφαση να μεγαλώσεις

αυτό το μπεμπάκι.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και ο Θεός να σου δίνει

δύναμη!!!

Κουράγιο κοριτσάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!:cheer: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ!!:) Ο ΑΛΚΗΣ ΣΟΥ ΘΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΑΠΟ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙ!!:):P

waiting the hapiness.... έγραψε:

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανταπόκριση και συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά είχα πάει μια βολτίτσα να ηρεμίσω...

Δεν μπορώ να του το κάνω αυτό...Δεν μπορώ να σκοτώσω το παιδί μας.

Θέλω να το φέρω στον κόσμο και να του δώσω τα πάντα

Μακάρι να τα καταφέρω να το μεγαλώσω χωρίς προβλήματα έστω και χωρίς τον μπαμπά

Το αγαπάω αυτό το μωράκι.Θέλω το καλύτερο!

Δεν με νοιάζει αν θα χρειαστεί να κάνω προσωπικές θυσίες...Είναι το μέλλον μου!

Αχ,απορώ πώς έφτασα σε τέτοιο δίλλημα.Θα το τάραξα το κακόμοιρο με όλες αυτές τις σκέψεις.

Θέλω να γίνω καλή μαμά,να αφιερωθώ σε αυτό το μωρό...Τα υπόλοιπα δεν έχουν σημασία.

Και ο Άλκης θα είναι κάπου εκεί ψηλά και θα χαίρεται για εμάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

syglonistiki i istoria sou...

lipame poli gia tin apolia sou.

eimai k ego mikri mama eimai 22 ,

en meri exei dikio o mpampas sou oti 8a xaseis pola pragmata ,otan ginese mama den zeis pia gia sena pano apo ola einai to paidi sou ,omos mono otan 8a to exeis stin agalia sou 8a mporeseis na katalaveis kai den 8a metanioseis stigmi...

to oti o suntrofos sou efige apo ti zoi kai tin idia stigmi mia kainourgia zoi dimiourgi8ike apo esas tous dio einai nomizo simadiako ,

k san romantiki tainia pou miazei i istoria sou prepei na exei omorfo telos

filia kouragio

PF7yp3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

waiting the hapiness.... έγραψε:

καντίνουαπευθύνθηκα σε site με μαμάδες γιατί είστε σίγουρα ποιο ευαίσθητες και μπορείτε να με καταλαβέτε...

Καπου αλλού μπορεί να μου λέγανε ''Σιγά μωρέ κάνε έκτρωση και συνέχισε την ζωή σου''

Γειά σου Ηλιάνα..λυπάμαι πάρα πολύ γι αυτό που σου συνέβη..είναι τρομέρο! Ευχομαι να έχεις δύναμη να προχωρήσεις μπροστά! Δυστυχώς δεν είμαι και πολυ καλή στα λόγια ...να ξέρεις όμως ότι καταλαβαίνω τον πόνο σου και σου εύχομαι ότι καλύτερο στη ζωή σου από δω και πέρα!

ΜΕτέφρα τα λόγια σου για να δεις καλύτερα τι θέλει η ψυχή σου...όπως είπες κι εσύ απευθύνθηκες σε σάιτ μαμάδων για να σε καταλάβουν..στην πραγματικότητα απευθύνθηκες κάπου που ήξερες τι θα πουν και περισσότερο προσδοκούσες να ακούσεις αυτό που θέλει η καρδιά σου...να σου πούμε να το κρατήσεις!!! :) Αφού το θέλεις κορίτσι μου...κλείσε τα αυτιά σου και ακολούθα τηνκαρδιά σου..κάτι ξέρει εκείνη! Εύχομαι να πάρεις τη σωστή απόφαση!!

Αν και θα σου τονίσω πως επειδή είσαι μικρή και θα έχεις ένα παιδί ,ίσως δυσκολευτείς να βρείς έναν νέο σύντροφο στη ζωή σου..αυτό είναι το πρόβλημα που βλέπω εγώ μόνο σαν νέα κοπέλα και μαμά που είμαι και καταλαβαίνω και ξέρω τι εστί να έχεις παιδί..όλα τα υπόλοιπα έχουν τη λύση τους! Αγάπη να υπάρχει και τότε έχεις βρει τηνπραγματική ευτυχία!!Ευχομαι να τη βρείς την ευτυχία σου αν και εγώ πιστεύω ότι δεν είναι μακριά και πως κ εσύ ξέρεις που είναι!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki το μόνο που δεν με νοιάζει τώρα είναι ο σύντροφος.

Δεν το σκέφτομαι καν

MarinaL όντως είσαι μικρομανούλα και εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης να σου τονίσω πως διώκωνται ποινικά όσοι πιέζουν μια μητέρα να οδηγηθεί στην έκτρωση!Είναι έγκλημα αυτό που κάνουν οι γύρω σου αν και δικαιολογούνται καθώς είναι γονείς και θέλουν το καλό σου..σκέψου!! Οιγονείς θέλουν το καλό του παιδιού τους!!Εσύ δε θες το καλό του δικού σου παιδιού;;; Και ποιος θα αποφασίσει γι αυτό αν όχι ο ίδιος ο γονέας;;;; Μην αφήνεις λοιπόν κανέναν να σου βάζει τέτοιες ιδέες!! Το μόνο που φοβάμαι είναι μην σου ξεκινήσουν πολέμο...με τη συμπεριφορά τους..καλύτερα να απευθυνθείς στο σύλλογο του Αγέννητου παιδιού..θα βρεις ουσιαστική και νομική στήριξη! Είσαι ήδη μαμα...και μια μαμά θέλει πάντα το καλό του παιδιού της!! Κανε το λοιπόν ,αφου αυτό κρίνεις εσύ σωστό!!!Ευχομαι όλα να πάνε μια χαρά και να δεις την ευτυχία στα ματάκια του μωρού σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki σε ευχαριστώ!

Μπήκα ήδη στο site του Συλλόγου Προστασιας Αγγένητου Παιδιού και πήρα σχετικές πληροφοριες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου γλυκό...

είμαι σίγουρη πως θ αλλάξουν

τις ιδέες τους όταν δουν

τη δύναμη που έχεις μέσα σου...

απλά ζορίζονται κι εκείνοι,

και θέλουν να υπάρχει ομαλή εξέλιξη

της ζωής σου και της ηλικίας σου

και να μη βασανίζεσαι από τόσο μικρούλα...

είναι μπερδεμένοι κι εκείνοι...

τους καταλαβαίνω...

όμως κανείς δεν έχει το δικαίωμα

ν αφαιρέσει μια ζωούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρειάζεται δύναμη πραγματική για να αντιμετωπίσεις ό,τι σου συμβαίνει!

Είμαι σίγουρη ότι την έχεις βρει ήδη μέσα σου!

Συνέχισε με το ίδιο σθένος κορίτσι μου...

car305pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά λυπάμαι για το χαμό του φίλου σου! Μπορώ να καταλάβω τί πλήγμα είναι για σένα! Είναι πραγματικά τρομερό αυτό που συνέβη!

Οσο για την εγκυμοσύνη είναι ένα δώρο του Θεού για σένα!Σου στειλε το αγγελούδι σας.... δεν μπορεί να είναι τυχαίο! Δε μπορώ να σου πω ΄τί θα κάνεις! Ξερω μόνο πως για μένα θα ήταν ο μόνος τρόπος να νιώσω ζωντανή και να ξαναβρώ νόημα στη ζωή υστερα από αυτη τη τραγωδία που συνεβη!

Χαίρομαι που αν και τόσο μικρή είσαι τόσο ώριμη και τόσο αποφασισμένη για το μωρούλι σου!

Ο,τι θελήσεις θα είμαστε κοντά σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συλληπητηρια για το χαμο του Αλκη ολα θα πανε καλα απο εδω και περα, θα εχεισ το μωρακι σασ αγκαλια που θα σου απαλυνει τον πονο....

σου ευχομαι μια καλη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι....

φιλακια ολεσ ειμαστε εδω για οτι χρειαστεισ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο κοριτσάκι μου γλυκό! Είσαι πολύ δυνατή! Θα τα καταφέρεις! Συλληπητήρια για την απώλεια του ανθρώπου σου... κάνε όμως κουράγιο και βρες τη δύναμη να δώσεις τον καλύτερό σου εαυτό στο ζουζουνάκι που μεγαλώνει μέσα σου! Θα είναι περήφανος κι ο αγαπημένος σου, που θα σας βλέπει από εκεί ψηλά!!! Για ότι χρειαστείς πες μας! Καλή δύναμη μικρή μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πάααρα πολύ για αυτό που σου συμβαίνει και μπορώ να σε καταλάβω.

Εγώ είμαι 20,ο σύντροφος μου 22 και το μωράκι μας γεννήθηκε στις 23/5/09.

Η στάση και απο τις δυο πλευρές ήτανε χάλια ώσπου αρχίσαμε μια νέα ζωή μόνοι μας.Μέχρι τώρα σταθήκαμε τυχεροί.Στις 7 Ιουλίου ''πετάμε''για Γαλλία οπου αρχίζει μια καινούργια ζωή...;)

Πάλεψε για αυτό το μωρο(αν και βλέπω οτι είσαι ήδη έτοιμη να το κάνεις).Δεν θα το μετανιώσεις ποτέ...

Ό,τι χρειαστείς εγώ είμαι εδώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

waiting the happiness.... έγραψε:

bebadomama τα πάντα

Δεν θα αφήσω κανέναν να μπει ανάμεσα μας είτε αυτός είναι μελλοντικός σύντροφος μου είτε οποιοσδήποτε άλλος.Πλέον θα λαμβάνω αποφάσεις μόνο σαν μαμά και μόνο για το καλό του παιδιού μου.

Αυτή την στιγμή δεν με νοιάζει τίποτα άλλο

αφου σκεφτεσαι ετσι τοτε μου ακουγεσαι ετοιμη να γινεις μαμα.Αρχισε σιγα σιγα να ηρεμεις γιατι το μωρο μεσα σου χρειαζεται μια ηρεμη μαμα:) για να αναπτυχθει σωστα.Πηγαινε και στο γιατρο σου για να αρχισεις τις εξετασεις που κανουμε ολες σε αυτη τη φαση.Η φροντιδα για το παιδι ξεκινα απο τωρα. Καλη σου τυχη και σε σενα και στο μωρο σου:)και οτι χρειαστεις,οποια απορια εδω ειμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου, εγω θα σου πω οτι αν πραγματικα τον αγαπουσες αυτον τον ανθρωπο τοτε να το κρατησεις γιατι είναι το μονο δικο σας που εμεινε και θα σου τον θυμιζει. ενταξει δεν ειναι ολα ευκολα θα ζοριστεις αλλα θα πρεπει να εχεις και βοηθεια. οσο για τις σπουδες μην τις παρατησεις γιατι θα το μετανιωσεις και στο μελλον θα βλεπεις το παιδι σαν την αιτία που σε εκανε να μην κανεις τα ονειρα σου. εγω οντας φοιτητρια παντρευτηκα γιατι τον αγαπαω τελειωσα την σχολη και με το που περασα σε μεταπτυχιακο εμεινα εγγυος. Κανω μεταπτυχιακο και μια δευτερη εκπαιδευση και είμαι και εγγυος, δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευτυχια, ειμαστε οικονομικα πιεσμενοι γιατι δεν δουλευω αλλα είμαστε ευτυχισμενοι. Με επιμονη και υπομονη μπορεις να κρατησεις το μωρακι σου και να σπουδαζεις κι ολας θα νιωσεις πραγματικα ομορφα και πολυ δυνατη. εξηγησε στους γονεις σου πως θα νιωθεις σε ολη σου τη ζωη αν κανεις εκτρωση και οτι αν σε βοηθησουν να το κρατησεις θα συνεχισεις και την σχολη σου, αυτο φοβουνται μην τα παρατησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ... ΤΟ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΛΗΓΜΑ. ΕΙΔΙΚΑ Σ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΡΥΦΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ. ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΟΥ... ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Σ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΣΟΥ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιανα μου,τα συλληπητηρια μου.Τραγικη η ιστορια σου.Απο οτι καταλαβα την αποφαση σου την εχεις παρει για το μικρουλη που εχεις στην κιλιτσα σου,και πιστευω οτι εχεις παρει τη σωστη.Ειμαστε ολα τα κοριτσια διπλα σου!Σου ευχομαι να σου ερχονται ολα καλα απο εδω και περα! κανε κουραγιο και οταν με το καλο ερθει το ,μωρακι σου στον κοσμο οι γονεις σου θα αλλαξουν γνωμη!φιλια Ιωαννα81

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ!

Δυστυχώς δεν θα ξαναγράψω στο φόρουμα σας παρότι ειναι πολύ ζεστό και φιλόξενο.

Ειπα την ιστορία μου σε ενα αλλο φορουμ μαμαδων και με πετροβολήσανε γιατι πιστευουν πως οσα εξεφρασα με το μηνυμα μου δεν ειναι αληθινα.

Με αλλα λογια οτι μπήκα για να διασκεδάσω και εφόσον πονάω δεν θα έπρεπε να είμαι σε ένα φορουμ.

Δεν θέλω να δημιουργηθει παρόμοια κατασταση και εδω.

ειλικρινα λυπάμαι πολύ

Σας χαιρετω και σας ευχαριστω για την συμπαράσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...