Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένα αισιόδοξο μήνυμα για όσες προσπαθούν!


Recommended Posts

Καλησπέρα γλυκιά παρέα του mammy!

Είμαι η Βίλλη και μόλις έγινα μέλος.

Παρακολουθώ τις συζητήσεις σας εδώ και δυο εβδομάδες και διαπίστωσα οτι πολλές κοπέλες προσπαθούν για μωράκι :)

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την ιστορία μου και την εμπειρία μου.

Προσπαθούσαμε με τον σύζυγο απο το 1994 για παιδάκι.Δυο χρόνια προσπαθήσαμε φυσιολογικά αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Το άγχος και η αγωνία ήταν σε τεράστια ποσοστά.

Αποφασίσαμε να κάνουμε σπερματέγχυση το 1996.Συνολικά κάναμε 3 χωρίς κανένα αποτέλεσμα.Η επόμενη μας κίνηση ήταν η εξωσωματική γονιμοποίηση.Πάντα το ίδιο άγχος και μετά κλάμα και απογοήτευση,επί εφτά φορές και πάλι χωρίς αποτέλεσμα.

Το 2005 ένα συγγενικό μας πρόσωπο αντιμετώπισε ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα υγείας και εμείς μέσα στην στεναχώρια μας σταματήσαμε τις προσπάθειες για παιδάκι.

Οσπου ήρθε η πρώτη καθυστέρηση.Εγώ σίγουρη πως αποκλείεται να είμαι έγκυος δεν το ανέφερα καν στον σύζυγο μου.Μετά απο 15 ημέρες καθυστέρησης έκανα ένα τέστ εγκυμοσύνης το οποίο ήταν...ΘΕΤΙΚΟ!!!:woohoo:

Εκείνες τις στιγμές ένιωθα πως δεν πατούσα στην Γη!!!Ήμουνα στον ουρανό,ο ποιο ευτυχισμένος άνθρωπος στον κόσμο!

Η μεγάλη έκπληξη όμως ήρθε στον πρώτο υπέρυχο όταν διαπιστώσαμε πως περιμένουμε δίδυμα!:woohoo:

Δεν θα πω ψέματα,η εγκυμοσύνη ήταν αρκετά δύσκολη(και λόγω ηλικίας)αλλά ήμουνα πάντα με ένα χαμόγελο.

Σήμερα τα αγγελάκια μου είναι 3 ετών και εγώ πανευτυχής χαιδεύω την κοιλίτσα μου,που κρύβει ακόμα έναν μικρό θησαυρό!:P

Ναι καλά καταλάβατε.Ξαναέμεινα έγκυος ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ(στα 45!)

Θα ήθελα να πω στις κοπέλες που προσπαθούν να μην αγχώνονται(αν και ξέρω πως δεν γίνεται).Θετική σκέψη κορίτσια και όλα θα πάνε καλα!!!

Θα χαρώ πολύ να τα λέμε με όλες!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΒΙΛΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΜΥΝΗΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕΣ ΜΕ ΕΜΑΣ.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ!ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥ Η ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose25 έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΒΙΛΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΜΥΝΗΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕΣ ΜΕ ΕΜΑΣ.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ!ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥ Η ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ:)

rose ευχαριστώ πολύ!:)

Πραγματικά έχω πολύ όρεξη για τα παιδιά ίσως επειδή όλα αυτά τα χρόνια ήταν η μεγαλύτερη επιθυμία μου!;)

Εσύ είσαι μανούλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιλλη καλως μας ηρθες!!!!! να σου ζησουν τα ζουζουνακια σου και με το καλο να ερθει και το μικρουλι ζουζουνουλακι!!!! γερα και τυχερα και τα 3 να ειναι!!!!!! :)

εισαι πολυ τυχερη...εζησες το απολυτο θαυμα...ετσι??? :) να ειστε γεροι να τα χαιρεστε τα μπουμπουκακια σας, σε μενα προσωπικα εδωσες πολυ δυναμη για την συνεχεια της προσπαθειας!!! :) εισαι φατσα μανουλα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζήσουν όλα τα αγγελούδια σου, να' ναι γερά! Πράγματι είσαι η καλύτερη απόδειξη πως αν θέλεις κάτι πολύ θα το καταφέρεις αργά ή γρήγορα. Ο Θεούλης δεν ξεχνάει κανέναν, ποτέ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είστε τόσο γλυκές!

Μπροστά στον ρατσισμό που έχω συναντήσει για την ηλικία που έγινα μαμά,τα λόγια σας είναι βάλσαμο!

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΛΛΗ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ!!:) ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ!!:cheer: ΜΟΥ ΑΝΑΠΤΕΡΩΣΕΣ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΟΥ!!;) ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!:cheer::P ΝΑ ΣΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΛΟΙ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΙ!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) Βίλλη μου καλως ήρθες στο forum!

Ηλικρινά βούρκωσα με την ιστορία σου, γενικά έχω γίνει πολύ ευαίσθητη μ'ότι έχει να κάνει με μωράκια και ειδίκά με τα μωράκια που έρχονται μετά από δυσκολίες και απογοητεύσεις. Εγω με τον άντρα μου προσπαθούμε 1,5 χρόνο αλλα ακόμα δεν έχουμε μωράκι. Ξεκίνησα τα serpafar αλλά προσπαθώ να το αφήσω λίγο από το μυαλό μου και να μην αγχώνομαι αν και η γιατρός μου είπε για μια ένεση pregnyl. Δεν τοχω αποφασίσει ακόμα.. Πάντως σου εύχομαι καλή λευτεριά και να καμαρώνεις πάντα τα παιδάκια σου και την οικογένεια σου. Συγχαρητήρια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 29.ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ!ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ?ΤΟ ΔΩΡΟ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ.ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίλλη, τι καταπληκτική η ιστορία σου;;;!!! :)

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, όλα να πάνε καλά και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας - είσαι μια πηγή αισιοδοξίας που σίγουρα πολλές από μας χρειαζόμαστε!! :kiss::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά αισιόδοξο μήνυμα!!!!!!!

Τα διδυμάκια σου , όντως αγγελάκια αφενός γιατί ήρθαν "μόνα τους", μετά από πολύχρονη προσπάθεια και αφετέρου διότι ήρθαν σε μια δύσκολη στιγμή (πρόβλημα υγείας του συγγενού σας) για να δώσουν ελπίδες ...

Χαίρομαι πολύ για σενα και για όσες κοπέλες δεν το βάζουν κάτω και προσπαθούν !!!

Με το καλό να έρθει και το τρίτο σας μπεμπε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίλλη καλώς μας ήρθες με τη γεμάτη ελπίδα ιστορία σου!!!

Τελικά όσο και να ...χτυπιόμαστε όποτε θέλουν αυτά έρχονται τα μωρούλια :)

Να σου ζήσουν τα διδυμάκια σου και με το καλό το αδερφάκι τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι υπέροχη και συγκινητική ιστορία!!!! Να χαίρεσαι τα διδυμάκια σου και με το καλό και το τρίτο σου μωράκι!! Υγεία πάνω απ'όλα και να χαίρεστε πάντα την οικογένεια σας!!

Όσο για το ρατσισμό που αναφέρεις.. δυστυχώς υπάρχουν πολλοί κακοί άνθρωποι! Κλείσε απλά τ'αυτιά σου!! Και πάνω απ'όλα να βάζεις την οικογένεια σου και κανέναν άλλον!! Τι πάει να πει 45 και νέα μαμά; Θέλημα Θεού είναι και να πάνε να κουρεύονται όλοι οι άλλοι!

Καλώς ήρθες κοπέλα μου στην παρέα του mammy.. Θα χαρώ να τα λέμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο!!

αυτες ειναι ωραιες ιστοριες!!!απο κει που δεν το περιμενεις ε??

πραγματικα μας εφτιξες τη διαθεση!!:laugh: με το καλο το 3ο νινι και να εισαι παντα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίλλη μου καλωσήρθες στην παρέα μας!

Να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό να υποδεχθείτε και το πέμπτο μέλος!

Τα λόγια σου βάλσαμο για αρκετές κοπέλες που προσπαθούν να βιώσουν τη μητρότητα!

Να είσαι πάντα καλά και έτσι, αισιόδοξη!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου βρε κοπέλα μου! Να δίνεις έτσι κουράγιο κι αισιοδοξία σε όλες εμάς που το παλεύουμε... και μας τρελαίνει το ρημάδι το άγχος κάθε μήνα! Άστο καλό... να χαίρεσαι την οικογένεια σου και με το καλό και το 3ο σου νινάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ,ΑΞΙΖΕΙΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!

ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ.

ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΑ 50.ΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ?Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΟΥ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ!!!!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ.ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ...

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Βίλλη και καλωσήρθες στην παρεούλα μας. Να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου και με το καλό και το τρίτο μωράκι σου!!!! Πραγματικά πολύ αισιόδοξο το μήνυμά σου. Είναι πολύ θετικό όλες εμείς που προσπαθούμε για μωράκι να διαβάζουμε τέτοια μηνύματα. :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Villi mou kalimera...

Kai kalos mas vrikes agapi mou...

Mpravw agapi mou...

Na sou zisoun ta paidakia sou...

Kai me to kalo to 3 mwraki...

Oso gia tin ilikia DEN EXEI SYMMASIA...

Extes stis eidiseis stin kupro eixen mia giagia pou gennise ta eggonakia tis...

Nai koritia epidi i kori tis den mporouse na kanei mwrakia...

Tis ta eixen kanei i mamoulla tis...

Villi mou sas euxwme ta kalitera agapi mou...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ohmy: ΠΩΠΩ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ.ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ 2ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!1:blush: Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΩΝ.ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΜΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΔΥΝΑΜΗ!!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ.:cheer:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...