Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΜΟΙΒΕΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΩΝ ΓΙΑ ΤΟΚΕΤΟ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΚΑΙ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ 2000(ΜΕ ΜΙΣΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ).ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΑΙΡΝΕΙ 3000.

ΣΤΗ ΜΑΙΑ 250 ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ 425. ΔΩΜΑΤΙΟ 4ΚΛΙΝΟ 1600 ΕΥΡΩ.ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΞΟΔΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ, ΚΛΠ.

ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 75
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Ego gennisa sto genesis sti thessaloniki k o ginaikologos mou mou pire 1000 euro. Stin timi tou domatiou itan k o anaisthisiologos k i amoivi tis maias, asxeta an o antras mou apo ti xara tou tis edose alla 200 euro lol

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια από ότι βλέπω ο δικός μου γιατρός με έσκισε.

Πλήρωσα 3.000 ευρώ και 300 η μαία την οποία ουσιαστικά μου επέβαλε. Διότι ως πρωτάρα δεν γνώριζα ότι δεν ήταν καθόλου μα καθόλου απαραίτητο...

Γέννησα στο ΛΗΤΩ....

Μάλλον πρέπει να αλλάξω γιατρό !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker έγραψε:

καλα με εχουν πιασει τα γελια με αυτα που διαβαζω.

λεω να παω να γεννησω στο χωραφι της γιαγιας μου με τον κτηνιατρο του χωριού.

σκεφτείτε με τοσα λεφτα που θα μας παρουν εδω στην αθηνα , πάμε στην κύπρο κάνουμε τις διακοπές μας , γεννάμε και πέρνουν τα παιδιά και την κυπριακή υπηκοότητα ώστε να ταξιδεύουν ελέυθερα.

τον κακομοίρη τον αντρα μου σκέφτομαι που δουλεύει 6 μήνες τώρα 8:00 - 22:00 όλη μέρα για να βγεί ο γιατρός , το νοσοκομείο και τα προικιά των μωρών. αν και αυτά κοιτάξαμε και πήγαμε σε εργοστάσιο και τα πήραμε σε τιμές χονδρικής. αν θέλεται σας λέω - ήταν να πάει και στο ΛΗΤΩ αυτό το εργοστάσιο που τα πήρα άλλα δεν τους συμφερε και άνοιξε δικό του.

αν γέννησε καμία στο ιασω με διδυμα ας μου πεί απλά ενημερωτικά πόσο της πήγε το μαλλί!

Σε εργοστάσιο? αχ σου ειναι εύκολο να μας πεις διεύθυνση και τηλ?μπας και μπορέσουμε να πάρουμε τα προικιά χωρίς να ξεπαραδιαστούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα στο ΕΛΕΝΑ εδωσα στν γιατρο 800 γιατι το ηθελα και τα αξιζε! στο νοσοκομειο εδωσα 900 γιατι εκατσα 9 ημερες σε 2κλινο, λογω το οτι η μικρη μου ηταν στην μοναδα και ηθελα να ειμαι κοντα της κια να την θηλαζω και απο το ικα δεν πηρα τιποτα για τον φυσιολογικο τοκετο!

στην μοναδα εδωσα 850 αλλα τα πηρα ολα πισω!

αν κανω 2ο μωρο λεεω να παω στ χωραφι να γεννησω μαζι με τον γιατρο μου μια και δεν πληρωενι τιποτα για φυσιολογικο τοκετο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ, Παναγία μου....

μονο που διαβάζω τις τιμές.... :S

Το Νοέμβριο εκανα στο ΙΑΣΩ μια λαπαροσκόπηση (εβγαλα μια κύστη απο την ωοθήκη) 2.000 πηρε το νοσοκομείο και 1.800 ο γιατρός (με απόδειξη για 900). Α, το δωμάτιο ήταν τετράκλινο και εμεινα 1 μέρα.

Στην γέννα περιμένω να μας "σκίσει" ο γιατρός γιατί τον ρώτησα αν μπορώ να κάνω jaccuzzi (το οποίο μου απαγόρευσε βέβαια) και έμεινε με το στόμα ανοιχτό που έχουμε στο σπίτι... :silly:

και φυσικά δεν βλέπω και εγώ καθόλου τον αντρούλη μου, γιατι μπήκαμε στο σπίτι μας πρίν από ένα χρόνο και εχουμε πολλά δάνεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΚΑΘΑΡΗ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΧΡΕΩΝΕΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ.....ΖΗΤΑΝΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΟΚΕΦΑΛΑ ΤΟΥΣ!!!ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!ΕΜΕΝΑ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ Η ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ!ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΝΤΕ Κ ΚΑΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΟΥΝ ΟΤΙ Η ΜΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΠΑΞΑ!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γέννησα πριν εναμιση χρόνο στο Μητερα και έδωσα 2000 στο γιατρο και 450 στη μαια με καισαρικη και επισκληριδιο και αλλα 2000 στο νοσοκομειο σε τρικλινο. Διλαδι τορα με τα διδυμα θα διπλασιαστει h τιμη;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΕΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΙΑΒΑΖΩ.ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΝΑ ΣΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙΣ ΕΚΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ...Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ Π[ΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΜΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΕΚΕΙ ΣΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ 1700 ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΟΥ ΛΕΤΕ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ Π[ΑΩ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ...ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ?ΣΑΜΠΩΣ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?3 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΠΙΤΑΚΙ.ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΦΑΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω γενναω τον Νοεμβριο στο Ιασω. Η γιατρος μου ζητησε 2500 ειτε γεννησω κανονικα ειτε με καισαρικη και δεν πληρωνω επισκεψη οταν παω στο ιατριο της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμενα θα μου παρει 1000 ευρω μαζι με μαια ανεξαρτητως καισαρικης η φυσιολογικου.....θα γεννησω στο ιασω και δεν μου περνει επισκεψη καθε φορα που παω στο ιατρειο της........βεβαια αυτη η τιμη ειναι λογω συναδελφικοτητας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Ρόζι..

Σε επαρχιακές πόλεις τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά κ οικονομικά!!Εγ'ω είμαι ήδη στον μήνα μου,η κορούλα μου θα έρθει στον κόσμο σε κλινική,η οποία μαζί με τον αναισθησιολόγο θα κοστίσει 1250 ε κ ο γιατρός μας θα πάρει άλλα 1000.

Πάντως πιστεύω οτι όπως κ να χει να επιλέξεις αυτό που σε εκφράζει κ θα σε κάνει να νιώθεις πιο καλά κ άνετα.Όσο κ αν κοστίσει αξίζει τον κόπο κ μόνο που θα έρθει μια νέα ψυχούλα στη ζωή.

Απόλαυσέ το...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Γέννησα 2 φορές . Σε μονόκλινο λουξ δωμάτιο , φυσ. τοκετός, χωρίς επισκληρίδιο, με αμοιβή γιατρού , όλο όλο το πακέτο... 2700 και τις 2 φορές. Αυτά από κλινική της Λάρισας. Καλα στην Αθήνα έχουνε ξεφύγει τα πράγματα:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα γεννουσα στο θριασιο που ειναι ο ενας μου γιατρος (γιατι στο μητερα που εχω τον δευτερο ηθελε πολλα και δεν ειχα!!)στο θριασιο μου ζητησε 700 ευρω τελικα ομως γεννησα στο αλεξανδρας εκτακτα και δεν πληρωσα μια (εκανα καισαρικη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικη μου γυνακολογος για να γεννησω σε κλινικη της πολης μου μου ζητησε 1.100€ και 250 για την μαια που εχει και αν θελω την διαλεγω. αν γεννησω π.χ. στο Ιασω θελει 1.500€. σε καθε επισκεψη μου παιρνει 40€. για αναισθησιολογο δεν ρωτησα αλλα τον ξερουμε καλα και στην γυναικα του κανω ολες τις μικροβιολογικες εξετασεις οποτε φανταζομαι δεν θα μας πιασει τον πωπο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Natasa T τα διδυμακια μου ειναι μια χαραλουλα . ευτυχως μονο οενας ειναι αταχτούλης και κλωτσαει συνέχεια. εσυ πως τα πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Simfona me ton timokatalogo tou giatrou mou an genniso fisiologika k meino se 3klino stin Geniki kliniki i amoivi tou tha einai 800 euro k i timi tou domatiou 1350 euro, episkliridios 270 euro xoria vevaia to ti tha xreosoun gia farmaka klp klp. Aaaaaa episis episkepseis ston ginaikologo mou plirono tis 5 protes mono apo 40 euro oi ipoloipes dorean.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pantos exei diafora koritsia to triklino me to monoklino....pera tou oti mporeis na exis to moro mazi sou sto monoklino....den se enoxloun oi upoloipoi...eixa dosei riti entoli se filous k suggeneis oti stin kliniki den thelo polu kosmo k opoios erthei se ores episkeptiriou.....eixa fortothei sto kefali...ti mana tis apenanti pou itan ekei apo to proi mexri to vradu k ton antra tis alinis paali apo to proi mexri to vradu....ena mpanio den mporouses na kaneis...evgaza to stithos k thulaza mprosta ston allo...oxi tha katso na skaso...giafto tin alli fora monoklino...tha sfixtoume ligo parapano ....xixi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

700 παίρνει ο γιατρός μου για φ.τ. και 1100 για καισαρική.

Έκανα καισαρική.. 5 βράδια σε δίκλινο μόνη μου γιατί το ζήτησα, με 3 γεύματα και άλλαγμα σεντόνια κάθε μέρα και για μένα και για τον συνοδό μου, γυναικολόγο, αναισθησιολόγο, παιδίατρο, εξετάσεις αίματος δικές μου και της Μαρίας μου... 2950 ευρώ.

Τσάμπα πράγμα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker έγραψε:

κοριτσια αφηστε. το ιασω ειναι σκετο φαρμακι. κι εγω εκει θα γεννησω. εμενα μου το αφηνει δωρακι κατι στο περιπου μου ειπε. γυρω στα 4500 μαζι με το νοσοκομειο , αλλα !!!!!!!!!! - για 6κλινο , με φυσιολογικο τοκετο και χωρις μαια. εγω φυσικα ακουστε!!!!!!!!!!!! - θα γεννησω με καισαρικη - επισκληριδιο (λογω διδυμων - μου το ξεκαθαρησε η μαια οτι δεν τα αφεινουν φυσιολογικα να γεννηθουν πλεον τα διδυμα μονο σε ειδικες περιπτωσεις), με την μαια του που είναι σούπερ η κοπέλα και λεω να παω σε τετρακλινο. πόσο λέτε να μου πάει; ά!!!!!!!!!!! και το νοσοκομείο που πήρα τηλ μου είπε οτι θέλει άλλα 500 -700 για το δευτερο παιδί.

για πείτε μου , τι κανουμε;

Γιατι τα διδυμα δεν γεννιουνται φυσιολογικα;;;;; Ξέρω δύο πρόσφατες περιπτώσεις όπου δίδυμα γεννηθηκαν με ΦΤ. Βέβαια αυτό στη Γερμανία.

Εγώ και στις δύο γέννες μου πλήρωσα 250€ τη μαία και 64€/νυχτα στο νοσοκομειο για να εχω μονοκλινο.

Επιχειρηση ο τοκετος στην Ελλάδα και ειδικά στην Αθηνα. Κρίμα που αναγκάζουν τα ζευγάρια να ξοδεψουν τόσα χρήματα και να το σκεφτονται 100 φορές πριν κάνουν παιδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο γιατρος μου ζητησε 1700 και η μαια 300... εγω βεβαια επειδη ημουν πολυ ευχαριστημενη τους εδωσα και κατιτις παραπανω... το δωματιο ηταν μονοκλινο στο ιασω και πηγε καπου στα 6300 ευρω για φτ... χωρια τα βλαστοκυτταρα, ο αναισθησιολογος και καποιες εξτρα εξετασεις του μωρου...:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά εκεί στην Αθήνα τί ζητάνε βρε κορίτσια?Θα μου πέσουν τα μαλλιά με αυτά που διαβάζω.Εγώ γέννησα Σέρρες στο νοσοκομείο διότι ιδιωτική κλινική δεν υπάρχει με καισαρική και έδωσα αν θυμάμαι καλά γύρω στα 200 κάτι ευρώ χώρια που δώσαμε από μόνοι μας στο γιατρό μας..

Αν χρειάζεσαι 5 με 6.000 ευρώ σαφώς και το σκέφτεσαι να κάνεις οικογένεια!Ήμαρτον πια.Δεν ξέρουν τί ζητάνε μου φαίνεται...:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...