Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ??????ΚΑΝΕΙ?????


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ ΟΤΑΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΒΕΒΑΙΑ.....ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΡΩΩ ΟΤΑΝ ΒΡΩ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ.ΜΟΥΧΕΙ ΚΑΡΦΩΘΕΙ ΝΑ ΠΙΟ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΟ ΘΑ ΣΚΑΣΩ?ΚΑΝΕΙ?ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΕΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ Η ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ.ΑΥΤΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕ ΤΡΩΝ ΚΡΕΜΜΥΔΙ ΟΣΠΡΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ?ΒΑΣΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ?ΤΙ ΝΑ ΠΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ"...!!!

Φυσικα και να πιεις αναψυκτικο..

Μια παγωμενη λεμοναδα ή πορτοκαλαδα δε νομιζω να σου κανει

τοοοσο μεγαλο κακο.

Εγω πινω και τρωω απ' ολα.. και αν ολα παν καλα και θηλασω

παλι το ιδιο θα κανω..!

Οντως antroula εμεις τα κανουμε τραγικα ολα..! :)

(πιες κατι και για μενα γιατι εσκασα τωρα)!!

Φιλια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα αναψυκτικά επειδή έχουν το ανθρακικό μπορεί να προκαλέσουν πονάκια στο μωρό. Να πιεις, εννοείται με μέτρο και προτίμησε να το πιεις αμέσως μετά το θηλασμό, έτσι ώστε η όποια επίδραση στο μωρό να είναι όσο το δυνατόν λιγότερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τα κορίτσια για το όλα με μέτρο. Εγώ θηλάζω κανονικά (η μπέμπα είναι σχεδόν 40 ημερών) και τρώω και πίνω απ'όλα. Και τον καφέ μου θα πιω και το αναψυκτικό μου, εκτός από αλκόολ. Φροντίζω να είναι αμέσως μετά το θηλασμό βέβαια.

Αν δεις βέβαια ότι κάτι από αυτά πειράζει το μωρό και έχει πονάκια το κόβεις. Και η παιδίατρος μου είπε να τρώω απ'όλα, εκτός αν δω ότι κάτι από αυτά επηρρεάζει το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antroula

kalimera. Prin apo ligo diavaza gia tin frontida tou neogenitou k ton thilasmo. Anapsiktika elege pos prepei na ta apofevgoume logo dimiourgias kolikon sta morakia mas...alla milouse gia neogenita. Den xero poso einai to moraki sou alla fantazomai pos den exei provlimata me kolikous...ego an imoun sti thesi sou tha epina ena potiraki...e den nomizo toso pia na epireazei!!! Mia selida pou tha sou proteina k pou pistevo oti tha lisei polles apories sou einai i www.paidiatros.com, den xero an tin exeis idi vrei alla ego xtes tin anakalipsa!!!!

Filia polla ston mpempako sou!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΟΥ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΘΗΛΑΖΩ Κ ΛΟΓΩ ΚΟΛΙΚΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.ΟΧΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑ:ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΟΣΠΡΙΑ ΦΡΟΥΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ Κ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ Κ ΕΣΕΝΑ ΑΕΡΙΑ!ΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ Ε!ΑΥΤΑ ΦΙΛΑΚΙΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα όταν θήλαζα η μαια μου μου είχε πει να τρωω από όλα αλλά με μέτρο.Αν έβλεπα οτι κατι ενοχλει το μωράκι , το έκοβα ή το έτρωγα αμέσως μετά το ταισμα...

Πάντως ας μην οδηγηθούμε και σε υπερβολές,τίποτα δεν θα τρώμε?

Και θα κάνω μια απλη ερώτηση..Οι γυναίκες στην Ινδία που όλα τους τα φαγητά είναι τίγκα στο μπαχάρι,πιστευετε οτι δεν θηλάζουν?Μη σας τρελαίνουν οι γιατροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα τον θηλασμο και εως να επελθει ο επομενος μπορεις να κανεις και καμια καταχρηση ...τετοιυ τυπου μονο!

σκεψου ομως οτι τα αναψυκτικα εχουν πολυ ζαχαρη και αυτο δεν βοηθαει στην κυτταριτιδα μας :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Εμείς είχαμε ένα θέμα με την διατροφή μου. Αφού να φανταστείς έκοψα όλα τα γαλακτοκομικά λαχανικά σχεδόν τα πάντα και άρχισα να τα βάζω σιγά σιγά στη διατροφή μου , για να συνηθίζει το πεπτικό σύστημα του μωρού τις ουσίες με το μαλακό. Τώρα το μόνο που μας ενοχλεί και πάλη όχι στον προηγούμενο βαθμό είναι αν ποιο αγελαδινό γάλα. Η παιδίατρος μας το είπε είναι για να κάνουν ανοσία. Έχω πιει και ένα σφινάκι βότκα. Με αποκλειστικό θηλασμό όλα αυτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...