Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ.....ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ Η ΟΧΙ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ...ΕΙΜΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΕΝΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΣΕ ΝΗΣΙ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ?ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ ΛΟΓΩ ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΚΑΡΑΒΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 4 ΩΡΕΣ....ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΑΣ?ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΑΚΙ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia_sia σε ζηλευω!

Εγω θεωρω οτι το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να φυγεις και να περασεις καλα!

Αφου η εγκυμοσυνη σου βαινει καλως και δεν εχεις καποιο προβλημα γιατι να μην το κανεις?

Σαφεστατα να ρωτησεις και τον γιατρο σου καθως αυτοι ξερουν καλυτερα αλλα εγω προσωπικα θα εφευγα!

Να περασεις καλα αν πας κοπελα μου!

Τετοιες ευκαιριες δεν χανονται γιατι μετα με το μπε-μπε σε περιμενει ζορι...

Φιλια!

Να προσεχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!Εγώ είμαι στον 5ο κ σκέφτομαι κ εγώ τον άλλο μήνα να πάω κανένα ταξιδάκι...δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αφού έχουμε κ καλή εγκυμοσύνη!Μπανάκια εμένα μου επέτρεψε ο γιατρός αλλά στα ρηχά κ φυσικά καθόλου έκθεση στον ήλιο μετά!Καλά να περάσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πας!!!!!! :)

Η γιατρος μου ειπε οτι μεχρι την 30 εβδομαδα μπορω να ταξιδευσω και με αεροπλανο. Τα μπανια μου τα επιτρεπει και σε θαλασσα και σε πισινα!! Αρα ειμαι της γνωμης να πας να περασεις τελεια και να μας διξεις και φωτο μετα :woohoo: !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sia_sia μου και εγώ την ίδια απορία έχω.

Επιστρέφω στην Ελλάδα τον Ιούλιο και θα ήθελα πολύ να πάω σε κανένα νησάκι τον Αύγουστο που θα είμαι 6 μηνών. Η μαία που με επιβλέπει εδώ λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα (με΄χρι στιγμής όλα καλά και στη δική μoυ εγκυμοσύνη). Και με το αεροπλάνο μου έχει επιτρέψει μέχρι την 28η εβδομάδα. Θα ρωτήσω όμως και την Ελληνίδα γιατρό, γιατί εδώ καμιά φορά πραείναι άνετοι.

Γενικά πάντως νομίζω πως αν το ταξίδι δεν περιέχει ταλιπωρία (π.χ. να χρειαστεί να στέκεσαι όρθια μέσα στη ζέστη) είναι ό,τι πρέπει γιατί σου φτίαχνει τη διάθεση και χαίρεται και το bebe!!! :lol::lol::lol: Αν είναι δε η μοναδική ευκαιρία να κάνεις μπανάκι σε θάλασσα καθαρή, μην το σκέφτεσαι καν! Πήγαινε και ευχαριστήσου το!!!!! B)

car305pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frosaki έγραψε:

Sia_sia μου και εγώ την ίδια απορία έχω.

Επιστρέφω στην Ελλάδα τον Ιούλιο και θα ήθελα πολύ να πάω σε κανένα νησάκι τον Αύγουστο που θα είμαι 6 μηνών. Η μαία που με επιβλέπει εδώ λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα (με΄χρι στιγμής όλα καλά και στη δική μoυ εγκυμοσύνη). Και με το αεροπλάνο μου έχει επιτρέψει μέχρι την 28η εβδομάδα. Θα ρωτήσω όμως και την Ελληνίδα γιατρό, γιατί εδώ καμιά φορά πραείναι άνετοι.

ο δικός μου γιατρός μου είχε πει να ταξιδεύω με όποιον τρόπο θέλω δεν υπάρχει πρόβλημα αφού η εγκυμοσύνη μου ήταν καλή. Αρκεί μόλις μπω στον μήνα μου να μην ταξιδέψω γιατί υπάρχει περίπτωση να γεννήσω εκεί που θα βρίσκομαι. Συγκεκριμένα μου είπε: μην πας στην Βραζιλία γιατί μπορεί να γεννήσεις εκεί, εκτός και αν το θέλεις να γεννήσεις εκεί!!

Φροσάκι, δεν ξέρω σε ποιά χώρα είσαι αλλά πιστεύω ότι οι Έλληνες γιατροί είναι πολλοί συντηρητικοί και δεν σε αφήνουν να κάνεις βήμα!! το θυμάμαι αυτό από την αδελφή μου όταν ήταν έγκυος, της είχε πει να μην πάει πουθενά!!! Ήμαρτον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi μου στο Λονδίνο είμαι, και προηγούμενες εμπειρίες που έχω από το σύστημα υγείας εδώ με κάνουν λίγο επιφυλακτκή ως προς τις συμβουλές που δίνουν (και δυστυχώς σε παραπάνω από μία περιπτώσεις :dry: )

Πάντως γνωρίζω ότι και στην Ελλάδα μπορεί να σε τρελάνουν με κινδυνολογίες, επομένως προσπαθώ να βρίσκω τη χρυσή τομή :)

Όπως είπα και στη sia-sia αν το ταξιδάκι θα της φτιάξει τη διάθεση και αφού όλα καλά με την εγκυμοσύνη, να πάει χωρίς δεύτερη σκέψη. Το άγχος κάνει περισσότερο κακό...

car305pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πας & να περάσεις καλά!

Με προσοχή ,όχι ηλιοθεραπεία & να πίνεις νερά.

Εγώ έχω ήδη κάνει μπανάκια με την άδεια του γιατρού.

Οσο για τα ταξίδια έχω διαβάσει ότι το αεροπλάνο & το καράβι είναι ασφαλέστερα από το αυτοκίνητο & μάλιστα με πολύ λιγότερες αναταράξεις... μην ξεχνάμε τις φοβερές λακούβες-σαμαράκια-κακοτεχνίες δρόμων κτλ που εγώ τραντάζομαι ολόκληρη κάθε φορά που πέφτω..

Απλα & εγώ & ο άντρας μου ψιλοφοβόμαστε πλέον να πάμε κάπου μακριά γιατί πρέπει να έχεις γρήγορη πρόσβαση σε κάποιο νοσοκομείο αν συμβεί κάτι.. & αν είσαι σε νησί χωρίς να έχουν την κατάλληλη υποδομή ώσπου να έρθουν να σε πάρουν ...

Εμείς δυστυχώς φέτος θα κάνουμε όσο το δυνατόν πιο κοντινές διακοπές ..κυρίως στο εξοχικό στο Λουτράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΠΑΑΑΑΣ!!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑΣ ΤΑΞΙΔΕΨΟΥΜΕ!!!!!!ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ!!!!ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΣΕ ΠΙΣΙΝΑ!!!!ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΑΝΕΤΑ!!ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia μου. ο 6ος ειναι περιεργος μηνας. αν ησουν στον 7ο θα σου ελεγα να πας σιγουρα αλλα καλο θα ηταν να προσεχεις λιγο περισσοτερο με χρι να κλεισεις και την 25η εβδομαδα. καλυτερα παρε την σιγουρη εγκριση του γιατρου σου. αν και αν εναι σαν τον δικο μου θα σου ελεγε: ουτε να το σκεφτεσαι. βεβαιωσου εαν πας οτι το τοπικο νοσοκομειο θα ειναι κοντα εκει που μενεις και οτι μπορει να δεχθει προβληματα εγκυμοσυνης αλλιως εγω δεν θα πηγαινα. δικη σου βεβαια αποφαση . σκεψου το καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΑ ΜΟΥ ΡΩΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ!!!ΚΑΘΕ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΗ ΚΥΗΣΗ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ!!!ΠΑΝΤΩς ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΟΛΟ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΤΙΠΟΤΑ!!ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΚΓΥΜΟΣΥΝΗ!!1ΜΑΚΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήθελα κι εγώ να πάω ένα ταξιδάκι αλλά τώρα πια το βρίσκω χλωμό!! Θα δείξει! Μπορεί να κανονίσω να πάω κάπου κοντά στην Αθήνα και μ'εύκολη πρόσβαση για πίσω! Για παράδειγμα, κάνα Ξυλόκαστρο που είναι καμιά ωρίτσα από Αθήνα και με αυτοκίνητο! Αν κι επειδή μένω Εύβοια καθημερινές, στα Νέα Στύρα, κι εκεί καλά είναι! Απλά δεν μου φαίνονται διακοπές γιατί εκεί είμαι όλο τον καιρό..

Αν σου επιτρέπει ο γιατρός σου.. να πας!! Και να περάσεις τέλεια!! Θα είναι καλό! Γιατί μετά.. τα κεφάλια μέσα! Εμείς πρώτα ο Θεός του χρόνου θα πάμε οπωσδήποτε με τον μπεμπάκο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sia mou kalispera agapi mou,,,

Pisteyw pws einai kalitera na rwtiseis ton giatroulli sou agapi mou...

Etsi gia sigourgia xilia tis ekaton...

Sou euxwme kali sunexeia me tin egkumwsini sou...

Kai an sou epitrepsei o giatros na pas,,,

Sou eyxwme na peraseis thaymasia agapoulla mou...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...