Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μου ζήτησε να κάνω έκτρωση!!!


Minnie_2

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 195
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημητρα καλημερα

Χαιρομαι πολυ που θελεις να συνεχισεις την εγκυμοσυνη σου παροτι το τοπιο ειναι θολο

Τι σου απαντησε στα παρακατω;

1.Αφου εσυ ηθελες παιδι γιατι αντιδρας ετσι;;

2 Αντιδρας με τον τροπο αυτο επειδη ειναι διδυμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Δημητρούλα μου!!!!

Χαίρομαι για την απόφαση σου να τα κρατήσεις :laugh: :laugh:

Και αυτό που με τρελαίνει περισότερο είναι το τικεράκι σου με τα διδυμάκια..........:):)

Φιλιά πολλά και για ότι θελήσεις είμαστε εδώ!:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα καλημερα κ απο εμενα,μπραβο σου για την αποφαση που πηρες να κρατησεις τα διδυμακια σου, κ σου ευχομαι μια καλη κ ηρεμη εγκυμοσηνη,οσο για τον συντροφο σου η γνωμη μου ειναι πως μπορει να τρομαξε λιγακι στη σκεψη δυο παιδιων πως θα τα βγαλετε περα η κατι τετοιο, δωσε του το χρονο να το σκεφτει κ ειμαι σιγουρη πως θα εχετε την ευτηχη καταληξη οπως κ της αλλης κοπελας στο παρελθον...;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis δεν πήρα καμία σαφή απάντηση που να με καλύπτει.

AngelMama κάνε κλικ πάνω στο δικό μου και θα σου βγάλει την ιστοσελίδα

Nickis και εμένα!!!:woohoo:

ninina δεν ξέρω...:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ή ειναι σε σοκ και γι αυτο αντιδρα ετσι..ή υπαρχει κατι αλλο που μας διαφευγει..

ελπιζω και πιστευω οτι ειναι το πρωτο

Φιλια..και γερα με τσαμπουκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Δημητρα και καλα κανεις..σορυ που επιμενω με το θεμα του πατερα

απλα ..οταν δεν καταλαβαινω κατι "τρελλαινομαι"..γιατι πιστευω πως οι ανθρωπινες αντιδρασεις παντα εξηγουνται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΤΕ..ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ..ΜΙΛΗΣΤΕ ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ...:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο, ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΡΕς ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ!!!!ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙΣ ΠΟΤΕ!!!ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥς ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!!!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΔΙΔΥΜΟΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MΠΡΑΒΟ κοριτσακι μου, ΜΠΡΑΒΟ, χιλιες φορες ΜΠΡΑΒΟ για την αποφαση σου!!!:woohoo:

εισαι αξια ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΩΝ!!!:woohoo: (οπως και η AngelMama μας!);)

οπως ειπαν και τα κοριτσια, εισαι ηδη μελος της οικογενειας μας και Ο,ΤΙ μα Ο,ΤΙ χρειαστεις, ειμαστε κοντα σου!!!;)

[ο κοσμος μιλαμε ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ηλιθιος, κομπλεξικος, ανεγκεφαλος!!!:angry: συγγνωμη που επανερχομαι, αλλα μου φαινεται ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ το οτι τολμησε καποιος να σου πει οτι ειναι εγωϊσμος -Κυριε των δυναμεων!!!-:blink: να θυσιασεις την ζωη σου για να φερεις στο κοσμο τα παιδακια σου!!! ειναι εγωϊσμος το οτι αντι να κοιταξεις τη παρτη σου, αποφασιζεις με καθε κοστος, να προσφερεις ζωη στα παιδια σου και 2 υπεροχους ανθρωπους στη κοινωνια!!!;) (γιατι θα ειναι ΥΠΕΡΟΧΑ τα παιδακια σου, με τετοια μανουλα!!);) συγγνωμη για το ξεσπασμα, αλλα τρελαινομαι μ'αυτους τους ανθρωπους!!!:angry: ]

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κοριτσακι μου!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexandra36 έγραψε:

Κούκλα μου καλωςήρθες στην οικογενειά μας.

Εδώ όλα τα κορίτσια είμαστε ενωμένα και πραγματικά στηρίζουμε η μία

την άλλη ουσιαστικά! Οπότε σίγουρα έχεις μία "οικογένεια" που θα σου συμπαρείστατε και θα είναι πάντα εκεί όταν τη χρειαστείς 24 ώρες το 24ωρο!

Τώρα στο θέμα μας ......

Τα διδυμάκια σου είναι ευλογία και το μόνο που χρειάζοντε είναι τη μητρική αγάπη. Αν τα παιδιά μεγαλώσουν με αυτή τότε θα είναι τα πιο πλούσια και πιο ευτυχισμένα στον κόσμο και ακόμα όταν έρθει η ώρα να αναζητήσουν τον πατέρα τους εσύ θα έχεις βρει τον τρόπο να τα θωρακήσεις και να μην πληγωθούν ποτέ κι από κανένα.

Εγώ προσωπικά ύστερα από τέτοια συμπεριφορά δεν θα μπορούσα ούτε να τον ανεχτώ κι αυτό όχι γιατί καβγάδισε η φοβήθηκε, κτλ, αλλά γιατί επέλεξε έκτρωση για τα παιδιά του! Ούτε να το γράψω δεν μπορώ.......

Δηλώνει πολλά για το χαρακτήρα που κρύβει μέσα του και που πάντα εκεί θα είναι....!!!!!

Είναι προτιμότερο σε μονογονεική μα υγιή οικογένεια παρά με πατέρα που ΄δεν τα ήθελε...!!!!!!!!!!1

Η φύση μας έχει προικίσει με τρομερή δύναμη και ένα ένστικτο αλάνθαστο.

Προχώρα εσύ και τα παιδιά σου και μη φοβάσαι τίποτα.

Θα είσαι μια μέρα τόσο περήφανη γι 'αυτά!

Ότι θέλεις είμαι στη διαθεσή σου!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κουκλα μου πηρες την καλυτερη αποφαση και ειμαι σιγουρη οτι δε θα το μετανιωσεις ΠΟΤΕ,σου ευχομαι τα καλυτερα για σενα και τα μωρακια σου!!!!!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο σιγουρα το να κρατησεις τα παιδακια σου ειναι η σωστοτερη αποφαση.ειδικα οταν μια εγκυμοσυνη κυλαει ομαλα και δεν τιθενται λογοι υγειας.οσον αφορα το συζυγο μην το δενεις κομπο οτι σου ειπε... οι αντρες τις περισσοτερες φορες λενε πραγματα απλα για να τα πουν εκεινη τη στιγμη... μπλοκαρε -πιεστηκε και ξαμολυσε μια κοτσανα απεριγραπτη... αλλα σιγουρα θελει μια ευκαιρια..ειμαστε ολες απολυτες κι εναντιων των αντρων κι εγω πρωτη και καλυτερη αλλα βρε κοριτσια μαζι τους δεν κανουμε κ χωρια δεν μπορουμε!!! εσυ τωρα βρισκεσαι και κατω απο τον κατακλυσμο των ορμονων-βιωνεις το καθετι πιο εντονα κι ενοχλεισαι απο τα παντα-νοιωθεις πιο ευαλωτη-οτι πνιγεσα -... παρτο αλλιως!!! εαν δε σου λεει πια ο αντρας σου τιποτα για εκτρωση ηδη εχει σκεφτει κ προσπαθει να συνηθισει την ιδεα.γιατι αυτος δεν βιωνει οτι εσυ απλα ακουει οτι του λες:θα κανουμε διδδυμα!δεν τα εχει στην κοιλια του.για αυτο λενε τα κοριτσια οτι ο αντρας γινετε πατερας οταν γεννηθουν τα μωρα.μην τον στησουμε στον τοιχο απο τωρα... χωρις πιεση δειξτου οτι εχεις κι εχει τα κοτσια να τα βγαλετε περα μια χαρα.σαν οικογενεια.μην τον διωχνεις με την σταση σου.φτιαξ το κλιμα ετσι ωστε να μπορεσεις να καταλαβεις που κολλησε-βλεπεις οι αντρες διαφερουν κατα πολυ απο εμας στον τροπο σκεψης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια για την αποφαση σου να φερεις στο κοσμο τα μωρακια σου...Ειμαι σιγουρη οτι η αγαπη σου γι αυτα θα σε οπλισει με την δυναμη να τα καταφερεις. Θα συμφωνησω βεβαια με τη πασχαλιτσα ως προς το οτι ο συντροφος σου ισως να χρειαζεται τον χρονο του προκειμενου να συνειδητοποιησει την καινουρια κατασταση. Στο λεω αυτο γιατι και εμενα ο συντροφος μου μεχρι πριν απο μερικους μηνες ουτε που ηθελε να ακουσει για μωρο. Θεωρουσε οτι δεν θα μπορουσε να ανταπεξελθει. Φυσικα ηταν μια δυσκολη περιοδος, με πολλους καβγαδες και γκρινιες απ την πλευρα μου. Βλεπεις με εμας τις γυναικες ειναι διαφορετικα τα πραγματα. Η αναγκη μας να φερουμε στον κοσμο ενα παιδι υπερβαινει καθε εμποδιο, εγω τουλαχιστον ενιωθα οτι τιποτα δεν θα μπορουσε να με σταματησει. Εδω και τρεις μηνες εχουμε ξεκινησει προσπαθειες και μπορω να πω οτι πλεον αγωνιά το ιδιο ή και περισσότερο απο μενα. Μιλησε μαζι του, κανε τον να νιωσει ασφαλης, εμεις οι γυναικες ειμαστε παντα πιο δυνατες και συχνα χρειαζεται να μεταδιδουμε αυτην μας την δυναμη στους αντρες μας προκειμενου απο κοινου και ως ομαδα να φτασουμε στο επιθυμητο αποτελεσμα. Σου ευχομαι ολοψυχα το καλυτερο για σενα και τα μωρακια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπραβο σου κοπελα μου για τη γεναια σου αυτη αποφαση!!Εισαι δυνατη και αυτο εχει φανει τωρα!!Μην ααμφιβαλλεις λοιπον για το αν θα τα καταφερεις !!Σου ευχομαι καλη εγκυμοσυνη και να βρεις εναν ανδρα ανταξιο σου στο μελλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κι'απο μενα Δημητρα... διαβασα το θεμα σου και πιστευω πως πηρες την σωστη αποφαση... ο αντρας σου μπορει και να αλλαξει σταση και να το σκεφτει καλυτερα και τελικα να εξοικειωθει με την ιδεα των διδυμων... αν κανεις ομως εκτρωση και μετα το μετανοιωσεις δεν θα μπορεις να το αλλαξεις... και στο κατω κατω δεν φταινε δυο αθωες ψυχουλες επειδη ο αντρας σου δεν τα ειχε υπολογησει ολα... σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα απο δω και περα, και με τα μωρα, και με τον αντρα σου, και με την οικογενεια σου...:) φιλακια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα όλα τα ποστ και ειλικρινά χαίρομαι για την απόφαση που πήρες! Επίσης θα ήθελα να σου πω, όσον αφορά τον μπαμπά των παιδιών.. δως του μια ευκαιρία να μετανιώσε! Αν φυσικά το κάνει! Ίσως του ήρθε κεραμίδα με τα 2 μωρά! Εδώ καμιά φορά μ'ένα και τα χάνουν.. Άντρες!! Αν πάλι δεις και δεν αξίζει τον κόπο.. αφιερώσου στα μωράκια που θα έρθουν.. Είναι ότι καλύτερο! Όσον αφορά την οικογένεια σου... Μόλις τους δείξεις τον υπέρηχο.. μόλις τα αισθανθούν να κλωτσάνε.. θα δεις πως θα κάνουν... !!!!

Ότι μα ότι χρειαστείς.. θα χαρώ να βοηθήσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και απο εμενα Δημητρα ,αυτος ο ανθρωπος δεν ηξερε τι ηθελε και

οτι εκανε ηταν παρορμητικο απ οτι καταλαβα, ηθελε παιδι γιατι πιθανον του αρεσε σαν σκεψη (? ),και μολις ειδε το υπερηχογραφημα τρομαξε του τυπου "πως θα τα βγαλω περα σκεφτηκε" (?).:angry:

καλο θα ηταν να το συζητησετε να ξεκαθαριστουν τα πραγματα και να ειναι καλυτερη και η δικη σου ψυχολογια για να φερεις στη ζωη τα πλασματακια που εχεις στην κοιλιτσα σου και αντιλαμβανονται καθε σου συναισθημα μη τα στεναχωρεις προφυλαξε τα γιατι απο τη στιγμη που εμεινες εγκυος εισαι μανουλα και αυτο ειναι υπεροχο ρωτα ποσες απο εμας προσπαθουμε και περιμενουμε εκεινη την υπεροχη ημερα που θα εχουμε καθυστερηση γι αυτο το λογο .θα σου πω ενα παραδειγμα μια γνωστη μου ειχε κανει εκτρωση στα 22 της ,αργοτερα παντρευτηκε 24 και μεχρι σημερα που ειναι 32 προσπαθει ακομα να κανει παιδι .Ισως αυτο το διπλο δωρο που σου χαρισε απλοχερα ο θεουλης να μη σου ξαναρθει.σκεψου μονο που θα τρεχουν γυρω σου θα σε φωναζουν μανουλα και θα τρεχουν να βρουν καταφυγιο στην αγκαλια σου :woohoo: :silly: :woohoo:

υ.γ. πιστευω πως αφου οι γονεις σου σε δουν να μη κανεις πισω δεν θα εχουν αλλη επιλογη απο το να σε βοηθησουν (παιδι τους εισαι)φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.:woohoo: ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ.:):):woohoo: ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ.ΦΙΛΑΚΙΑΑΑ:kiss: :kiss: :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης σκεψου οτι δεν πρεπει να αφησεις κανεναν να παιξει με την υγεια σου γιατι μην νομιζεις οτι η εκτρωση ειναι κ το πιο απλο πραγμα δεν ειναι εξαγωγη δοντιου .Δεν καταλαβα τι νομιζει αυτος ο "κυριος "οτι πηρε πουκαμισο κ δεν του κανει κ θελει να το επιστρεψει ? :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: δεν μπορω ουτε να το φανταστω αυτο .σκεψου μονο τα ζουζουνια σου καλη μου και η δυναμη της μανας ειναι πολυ μεγαλη και κανει σαν αγριο θηριο αν αντιληφθει οτι απειλουνται τα παιδια της .μη χαθεις απο το φορουμ πιστευω οτι ηδη εχεις παρει τη σωστη αποφαση:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...