Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μου ζήτησε να κάνω έκτρωση!!!


Minnie_2

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

Είμαι η Δήμητρα και νέο μέλος της παρέας σας.

Η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσα να γινόμουνα μέλος υπό άλλες συνθήκες.Να χαίδευα την κοιλίτσα μου ευτυχισμένη,χωρίς τα προβλήματα που έχω.

Αρχικά να σας πω πως έχω σχέση με έναν άνθρωπο 3 χρόνια.Τα πράγματα ανάμεσα μας ήταν πάντα αρκετά καλά βέβαια είχαμε πάντα αρκετές διαφωνίες καθώς είμαστε δυο διαφορετικοί χαρακτήρες.Αλλά δεν μπορώ να πω πως δεν είμασταν ευτυχισμένοι...Αντιθέτως μάλιστα.Πριν 5 μήνες αποφασίσαμε να παντρευτούμε.Μαζί με τις ετοιμασίες του γάμου είπαμε να ξεκινήσουμε ελεύθερες επαφές για παιδάκι.Εγώ γενικά δεν ήμουνα πολύ θερμή.Του έλεγα ας παντρευτούμε,να τακτοποιηθούμε και μετά βλέπουμε.Τελικά με έπισε λέγοντας μου για ζευγάρια που προσπαθούσαν χρόνια μετά τον γάμο τους:blink:

Ήταν τόσο καλός και τρυφερός που με έκανε να το ξανασκεφτώ.Ξεκινήσαμε λοιπόν τις ελεύθερες επαφές...Όσπου έμεινα έγκυος!Όλα μια χαρά.

Πάμε για το πρώτο υπερυχογράφημα και βλέπουμε οτι περιμένουμε δίδυμα.Απο εκείνη την στιγμή άλλαξε εντελώς!

Μου ζήτησε να κάνω έκτρωση.

Εγώ δεν θέλω...Είναι άδικο!Απο την ημέρα εκείνη κλαίω συνέχεια.Βλέπω μπροστά μου έναν άλλο άνθρωπο.Με απειλεί,μου φωνάζει,βρίζει,μετά πάλι γίνεται γλυκός...Εγώ δεν θέλω να τον βλέπω!

Τελικά μου είπε οτι δεν τα θεωρεί παιδιά του...

Δεν ξέρω τι να κάνω...Θέλω να τα κρατήσω!Δεν θέλω να πετάξω το θαύμα που έχω μέσα μου.

Για την σχέση μας έχω αποφασίσει.Δεν θέλω να τον ξαναδώ.Δεν σημαινει τίποτα απολύτως για μένα.

Όμως δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω:( Θα καταφέρω να μεγαλώσω δυο παιδιά μόνη μου;Και άραγε εκείνα πως θα νιώθουν με την απόρριψη του πατέρα;Όταν θα τα ρωτάνε στο σχολείο πού είναι ο μπαμπάς τους;

Είμαι σε άσχημη κατάσταση.Σας παρακαλώ βοηθήστε με...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 195
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλως ορισες !

δυσκολη κατασταση!

μηπως κ αυτος δεν ητανε ετοιμος για να γινει πατερας δυο παιδιων;

μηπως αλλιως τα περιμενε κ αλλιως ηρθαν ;

μηπως αναλογιζεται την ευθυνη για δυο παιδια,ταυτοχρονα,ειναι κ οι καιροι λιγακι δυσκολοι

Το λεω γιατι κ μια φιλη μου παντρεμενη χρονια με ενα παιδακι τωρα ειναι εγκυος σε διδυμα,ταμπλας τους ηρθε!:blink:

,γιατι μονο ενας δουλευει,κ οι γιαγιαδες ειναι μακρια

ομως ολα καλα,τωρα περιμενει να γεννησει,με το καλο

Θελω να πω οτι, ισως πρεπει να του δωσεις μια ευκαιρια κ να το συζητησετε λιγακι περισσοτερο το θεμα,ειναι κριμα να στεναχωριεσαι στην κατασταση που εισαι

Σου ευχομαι καλη επιτυχια σε ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχχχχ.Βασικα να σου πω ποσο λαθος ειναι.Ειπα να γραψω μια λεξουλα απο Μ αλλα το ξανα σκεφτηκα.Σε αυτο το σαιτ καλη μου στο λεω εξ αρχης οτι ειμαστε κατα της εκτρωσης που αυτο συνεπαγετε οτι δεν θα ακουσεισ μαλλον καμια να σου πει να τα ριξεις.Ξερω οτι θα ειναι πολυ δυσκολο για σενα με 2 παιδια αλλα...τα αγαπας,και σε αγαπουν..αν θελεις γραψε μας λιγα στοιχεια για σενα αν πχ δουλευεις κλπ.Εγω παντως στο λεω ευθης εξ αρχης κρατα τα παιδακια σου καλη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΙΝΝΙΕ!!!!

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.....ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ,ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ,Κ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΩΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ??????????????????Κ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΩΡΟ,ΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΜΕΤΑ?ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΧΑΡΗ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou Dimitra kalws irthes k sugxaritiria gia ta mwrakia sou!

Tha sou pw ti gnwmi mou.

Gia mena autos o anrthwpos den ithele pote na kanei oikogeneia giati an ithele twra tha ekane sxedia gia ta psidia tou k den tha sou zitage na skotwseis duo athwes psuxoules.

Den kserw ti skeftotan k se evale prwta sti diadikasia na prospathisete gia paidaki k twra na min ta thelei.

Gia mena kala ekanes k den thes na ton ksanadeis.

Na rwtisw i oikogeneia sou ti leei?Den mporei kaneis na se voithisei?

Sigoura tha einai duskola alla den eisai oute i prwti oute i teleutaia pou exei megalwsei moni tis paidia.

Na min anusixeis pws tha niwthoun giati esu tha ta megalwseis opws prepei k sigoura tha pareis k sumvoules apo eidikous pws na to antimetwpiseis.

Sou euxomai ta kalutera oti apofasi k na pareis k na eisai dunati!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Παρόλο που δεν ήμουν τόσο θερμή στο θέμα παιδί τώρα είμαι πολύ χαρούμενη!Θέλω να φέρω στην ζωή αυτά τα δυο θαυματάκια και να τα μεγαλώσω όσο καλύτερα μπορώ.Όμως δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω:(

Είμαι 27 χρονών.Έχω ένα αρκετά υψηλό εισόδημα.Οι γονείς μου είναι αρνητικοί και χαρακητιρστικά μου είπαν ''Εμάς μην μας ανακατέψεις σε τίποτα''.:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giati oi goneis sou einai toso arnitikoi?

Protimoun diladi na kaneis ektrwsi k ola kala?

Eilikrinaapogoiteuomai apo mia tetoia stasi k eidika twn goniwn sou pou kseroun pw einai na megalwneis paidi.

Tha ta katafereis min anisusixeis!Na eisai dunati!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ranini ειλικρινά δεν ξέρω:( Έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ γιατί συνειδητοποιώ πως θα μεγαλώσω δυο παιδιά ΟΛΟΜΟΝΑΧΗ και πως να μου συμβεί το οτιδήποτε εκείνα θα βρεθούν στο δρόμο:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΚΟΥ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ 2 ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ.ΠΡΩΤΟΝ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ 18 ΗΜΕΡΩΝ.ΟΣΟ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΧΑΜΕ ΟΜΗΡΙΚΟΥΣ ΚΑΒΓΑΔΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.ΝΕΥΡΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΑΜΕ ΜΕΤΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΕΥΡΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΞΕΣΠΟΥΣΑΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟΟΝ ΑΛΛΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΣΤΡΩΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΛΟΓΙΑ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΦΟΒΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΠΟΛΥ.ΜΕΧΡΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΘΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΜΟΥ ΠΕ.ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΦΟΒΙΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ.ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΣΤΡΩΣΑΜΕ.ΑΠΟ ΤΟ 1 ΛΕΠΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΛΛΑΞΕ.ΕΓΙΝΕ ΤΡΥΦΕΡΟΣ ΣΚΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΑ ΜΑΜΑΔΕΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΤΛ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ.ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΜΑΓΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΧΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ.ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΧΤΥΠΑΣ ΥΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ.ΤΟ 2 ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΘΑΛΑΜΟ ΜΕ ΜΕΝΑ.ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΙΧΕ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΞΕΣΠΟΥΣΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΟΣΟ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ .ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕ.....ΠΟΙΟΣ ΑΝΤΡΑΣ?ΕΙΔΕΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΕΤΕ?ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΡΑ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΤΕΡΑΣ.....ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ...ΚΑΙ ΔΙΑΛΕΞΑ....ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΑ ΤΟΝ ΠΟΥ.......ΕΓΩ ΤΗΣ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ.ΠΑΛΗΚΑΡΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΜΑΤΙΟΥ ΤΗΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΙ ΕΜΕΘΑ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΙΔΟΠΟΙΕΙΣΕ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΕ.ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑ.ΜΗ ΣΩΣΕΙ.ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΤΗΣ.ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ????ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΛΑ.ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ 2ΠΛΟ ΕΓΚΛΗΜΑ.Η ΖΩΗ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ.ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΥΡΡΑΝΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΙΝΑΚΙ.ΑΛΛΑ ΠΟΣΑ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΧΑΣΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟΥΣ.ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥΧΑΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΟΥΣΑ.ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.......ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ,ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ Κ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!ΟΥΤΕ Η ΠΡΩΤΗ ΕΙΣΑΙ,ΟΥΤΕ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ(ΔΥΣΤΥΧΩΣ).Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΜΟΛΙΣ ΔΟΥΝ ΤΑ ΕΓΓΟΝΑΚΙΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΙΔΕΕΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να κάνω το καλύτερο για αυτά.Βλέποντας όμως μια μια τις πόρτες να κλείνουν δεν ξέρω αν τελικά θα είναι ευτυχισμένα αν τα γεννήσω.Τα θέλω σαν τρελή και ξέρω ήδη οτι θα μετανιώσω άν κάνω έκτρωση...:( Δεν θέλω να νιώσουν ούτε μια στιγμή την απόρριψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και από εμένα.πραγματικά είναι δύσκολες οι στιγμές που περνάς, κυρίως γιατί φαντάζομαι πως ο άνθρωπος που έχεις δίπλα σου δεν σου στάθηκε όπως θα περίμενες. αν θέλεις την άποψή μου προσπάθησε να κάνεις μια συζήτηση μαζί του και ίσως καταλάβεις αν απλά φοβάται ή αν ποτέ δεν εννοούσε ότι ήθελε οικογένεια. πάντως μη πάρεις βιαστική απόφαση.αν με το καλό γεννηθούν τα μωράκια σου, να είσαι σίγουρη-και πιστεύω ότι εκφράζω την άποψη όλων των κοριτσιών-πως όποια βοήθεια και να ζητήσεις θα την έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ:)

ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΚΑ ΠΟΤΕ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΤΕΡΑΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΠΡΙΝ?ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ...ΚΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΟΝΟΣ.ΣΕ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙΣ?Ε ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΠΕΣΤΟΥ.ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΧΟΡΤΑΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ...ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΕΔΩΣΕ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΘΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ.

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΜΩΡΑΚΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΕΤΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΖΩΕΣ ΔΥΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ,ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ.ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ.Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥΣ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΜΑΚΡΙΝΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΜΕΧΤΙ ΤΟΤΕ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ.

ΠΑΝΤΟΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΘΕΟΣ...ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑ ΞΑΝΑΔΩΣΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sigoura fovasai k mporw na to katalavw.

Omws na sou dwsw k egw ena paradeigma.

Exw mia fili 35 xronwn twra.

Eixe pantreutei ekane k duo paidakia k ksafnika o antras tis allakse k gia na min sta polulogw xwrisan.Ta paidia tis einai 11 k 9 ta megalwnei moni tis douleuei se mia douleia pou den einai k oti kalutero omws einai eutixismeni!!

K ta paidia tis episis.

K an pantreuosastan k gennages k meta tou erxotan na se paratisei?Pali moni tha isoun.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τα καταφέρεις!!!

Κάνε αυτό που θεωρείς εσύ καλύτερο για τα παιδιά σου και μην επηρεάζεσαι απο κανέναν!

Είμαι εδώ για ό,τι χρειαστείς:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose αυτό σκέφτομαι και εγώ...Μπορεί να είναι η πρώτη και τελευταία μου εγκυμοσύνη και να μην ξαναέχω ποτέ την ευκαιρία να γίνω μανούλα.

ranini έχεις δίκιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κούκλα μου καταλαβαίνω ότι βρίσκεσαι σε δύσκολη θέση αλλά άκουσε αυτό που έχω να σου πω:

η μητέρα μου από διαφορετικές συνθήκες ,έμεινε μόνη στα 25 με τρία παιδιά 6, 4 και 2 ετών αφού ο πατέρας μου πέθανε σε ηλικία 35 ετών.

Δεν δούλευε τότε, βρήκε δουλειά, αντιμετώπισε την κοινωνία (μένω στην επαρχία 30 χρόνια πρίν) μας μεγάλωσε χωρίς να μας λείψει τίποτα, μας σπούδασε , είναι δίπλα μας σε όλα και τώρα είναι μια περίφανη μάνα που ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΠΑΝ για τα παιδιά της . Εύχομαι ανεξάρτητα από το τι θα γίνει με τον πατέρα να γίνεις μια τέτοια μάνα και όχι να κάνεις κάτι που μια ζωή θα μετανίωνεις.Μέσα μας έχουμε πολλές αντοχές και με τη βοήθεια του Θεού όλα θα πάνε καλά.

Διάβασε΄πόσες από μας θα ήθελαν να είναι στη θέση σου κ μην κλωτσάσ την τύχη σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέψου το πάρα πολύ καλά κοριτσάκι μου πριν κάνεις κάτι το οποίο πιθανόν θα το μετανιώνεις για όλη την υπόλοιπη σου ζωή..

Αυτή τη στιγμή είσαι ευλογημένη γιατί έχεις μέσα σου το θαύμα της ζωής.

Ξέρει ο θεούλης τί κάνει.. Θα φέρεις στο κόσμο 2 ανθρώπους και ο θεός θα στο ανταποδώσει. Για να γίνει όμως αυτό θα πρέπει πρώτα να το πιστέψεις εσύ.

Εύχομαι να σου φύγει γρήγορα οποιο βάρος νιώθεις τώρα και να ηρεμήσεις.

Τότε πάρε την αποφασή σου.

Εμείς εδώ είμαστε.. και στα καλά και στα άσχημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ.ΟΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΥΛΗΣΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΛΟΙΠΟΝ,ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΜΟΝΑΧΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΥΓΙΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΑΥΤΗ(Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ)ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΣΕΙΣ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ.ΟΤΙ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα θέλω πάρα πολύ!

Αλλά φοβάμαι για την ψυχολογία τους...Κατα πόσο θα είναι ευτυχισμένα.Δεν θέλω να κάνω έκτρωση:(:(:( Και αν θα τα καταφέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα Δήμητρα! Καλώς μας ήρθες :)

Εννοείται ότι τα παιδάκια σου θα είναι μια χαρά ευτυχισμένα γιατί θα έχουν μια μανούλα που τα αγάπησε από την πρώτη στιγμή! :)

Αφού πονάς και μόνο στη σκέψη της έκτρωσης δεν υπάρχει κανένας λόγος να το σκέφτεσαι ως επιλογή ειδικά από τη στιγμή που έχεις την οικονομική δυνατότητα να τα μεγαλώσεις ακόμα και μόνη σου. Αγάπη υπάρχει, λεφτά υπάρχουν (κακά τα ψέμματα κορίτσια χρειάζονται κι αυτά..) μια χαρά θα τα καταφέρετε - μη φοβάσαι τίποτα!!!

Οι γονείς σου κρίμα που σου μίλησαν έτσι αλλά είμαι σίγουρη πως όταν με το καλό έρθουν τα εγγονάκια σαν τρελοί θα κάνουν ;)

Για το σύντροφό σου τώρα... το ξέρω ότι είσαι πικραμένη και απογοητευμένη αλλά δοκίμασε να του ξαναμιλήσεις, να του δώσεις να καταλάβει ότι μπορεί να μη το νοιώθει αλλά είναι ήδη πατέρας και αυτά τα μωράκια είναι τα παιδιά του! Πολλοί άντρες αργούν να το καταλάβουν αυτό.... τα πράγματα θα ήταν τελείως διαφορετικά αν κυοφορούσαν οι άντρες τα παιδιά...να δούμε τότε θα έκαναν εκτρώσεις με την ίδια ευκολία? Τι να πω...ελπίζω να ξεπεράσει το σοκ, να μετανοιώσει για αυτό που σου ζητάει και να γίνει ένας στοργικός μπαμπάς. Ακόμη κι αυτό να μη γίνει όμως, άστον και θα είσαι μια χαρά! Σε λίγους μήνες που θα έχεις τα μωράκια σου δε θα σε νοιάζει τίποτα άλλο... Για την απόρριψη που μπορεί να νοιώσουν τα παιδιά που λες έχεις καιρό.... αν χρειαστεί, θα μιλήσεις και με ειδικούς και θα φροντίσεις να μην επηρεαστούν αρνητικά.

Διδυμάκια ε? Τρέλα! :P

Εμείς είμαστε εδώ για οτιδήποτε θελήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ανεβάσατε το ηθικό:) Ευχαριστώ πολύ

Σήμερα μίλησα με κάποια γνωστή μου που μου είπε να μην φερθώ εγωιστικά.Εννοώντας να κάνω έκτρωση και να μην κρατήσω τα μωρά μόνο και μόνο απο πείσμα...Αλλά δεν είναι πείσμα!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν τους δώσεις αγάπη θα είναι πολύ ευτυχισμένα.. Μην ξεχνάς ότι παιδιά που έχουν μεγαλώσει και με τους δύο τους γονεις, λεφτά κτλ δεν είναι ευτυχισμένα και ο μοναδικός λόγος είναι ότι δεν ένιωσαν στοργή και αγάπη..

Στο χέρι σου είναι αν θα είναι ευτυχισμένα. Πιστεψέ το και θα δεις πόση δύναμη θα ανακαλύψεις ότι έχεις. Έχε μόνο εμπιστοσύνη στον εαυτό σου.

Εγώ πάντως σου έχω απόλυτη εμπιστοσύνη.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι 13 χρονια παντρεμενη και εκανα διδυμα μετα απο εξωσωματικη πριν απο 3 χρονια. σκεψου οτι αυτο το δωρο του ΘΕΟΥ ηρθε σε σενα χωρις να ταλαιπωρηθεις οπως εγω και τοσες άλλες. σκεψου πως αν κανεις κατι τετοιο ίσως οταν θελησεις να κανεις παιδι ξανα αυτο να μην ειναι το ιδιο ευκολο. αναρωτήσου για αυτον τον άνθρωπο και τελικά σκεψου πως τουλάχιστον σου έκανε ένα δωρο αυτά τα δυο παιδακια που μακαρι ολα να πανε καλα και να γεννηθουν υγιή. σιγουρα αξιζει τον κοπο να δωσεις την μαχη σου για τις ζωές που κουβάλας ακομα και αν το κανεις μονη σου.

μην παρεις μια αποφαση για την οποια μετανιώσεις πικρά .

ζητησε την βοηθεια της οικογενειας σου. κατι ακομα πολλοι ειναι οι αντρες που ενω φαινομενικα θελουν παιδια οταν αυτο γινει τοτε αλλαζουν . σκεψου οτι η αλλαγη αυτη θα μπορουσε να επελθει ακομα και μετα τη γεννηση των παιδιων. την ξαδερφη μου την παρατησε ο αντρας οταν το μωρο τους ηταν 10 ημερων!!!!!!!!!!!

κουραγιο ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...