Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μου ζήτησε να κάνω έκτρωση!!!


Minnie_2

Recommended Posts

Ax βρε κορίτσια πήρα αρκετό κουράγιο απο την ιστορία της άλλης κοπελας που αναφέρατε πολλές απο εσάς!

Η σχέση μου ποτέ δεν ήταν η τέλεια.Πάντα είχε μικροπροβλήματα και διαφωνίες.Θα μου πείτε πως ξεκινάς να κάνεις οικογένεια με έναν άνθρωπο που δεν ταιριάζετε 100%;Νομίζω όμως πως αυτή την τέλεια αναλογία δεν την καταφέρνουν,παρά ελάχιστοι.

Θα κάνω ότι περνάει απο το χέρι μου για αυτά τα θαυματάκια...:) Κακώς που σκέφτηκα την έκτρωση:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 195
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Minnie_2 έγραψε:

Ax βρε κορίτσια πήρα αρκετό κουράγιο απο την ιστορία της άλλης κοπελας που αναφέρατε πολλές απο εσάς!

Η σχέση μου ποτέ δεν ήταν η τέλεια.Πάντα είχε μικροπροβλήματα και διαφωνίες.Θα μου πείτε πως ξεκινάς να κάνεις οικογένεια με έναν άνθρωπο που δεν ταιριάζετε 100%;Νομίζω όμως πως αυτή την τέλεια αναλογία δεν την καταφέρνουν,παρά ελάχιστοι.

Θα κάνω ότι περνάει απο το χέρι μου για αυτά τα θαυματάκια...:) Κακώς που σκέφτηκα την έκτρωση:(

δεν υπαρχει η τελεια σχεση...η μονη τελεια σχεση θα ειναι αυτη που θα εχεις με τα διδυμα ;);)

βαλε τικερακι καλε να παρακολυθουμε την εγκυμοσυνη και κανε τις βολτες σου στο forum θα βρεις πολλες μανουλες να σε συμβουλεψουν και να σε προετοιμασουν για το ξεκινημα

αντε με το καλο...συγχαρητηρια για την σωστη αποφαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι πρέπει να το δεις!! Κακώς πολύ κακώς!!!Κυρίως γιατί το επιδιώξατε! Δεν φταίγανε αυτά που ΄θέλανε να έρθουν ταυτόχρονα!!!:) Να ξέρεις ποτέ ένα ζευγάρι δεν είναι όλο μέλι γάλα!! Αρκεί γενικά να τα βρισκουν και να είναι ευτυχισμένοι μαζί. Θα βρεθούν πολλά προβλήματα στη ζωή σας και να που ένα παρουσίάστηκε(αν και εγώ δεντο θεωρώ πρόβλημα, βέβαια από άλλη οπτική ) και ο ένας από τους δύο σας χέστηκε ΄πάνω του στη θέα των δύο παιδιών..αν λοιπόν και εσύ φερθείς με πανικό και αδυναμία να δώσεις λύση στο πρόβλημα πάντα έτσι θα πηγαίνει...μείνε σταθερή..το επιδίωξε άλλωστε , εσυ δεν ήθελες εξ αρχής όμως δεν το βάζεις στα πόδια επειδή δεν είναι ένα αλλά δύο τα παιδάκια σας!!! Και εσύ ξαφνιάστηκες αλλά είσαι σίγουρη για την αποφασή σου!!Δεν υπάρχει επιστροφή...αν θέλει ακολουθεί! Ετσι πρέπει να του παρουσιαστούν για να καταλάβει ότι εκείνος έχει να επιλέξει..όχι εσύ!!!Και δε θα σε αφήσει..γιατί σε αγαπαέι και αυτό φάνηκε επειδή ήθελε παιδί μαζί σου! Πρέπει όμως εσύ σε αυτή τη δύσκολη στιγμή να του δώσεις να καταλάβει πως μπορείτε να τα βγάλετε πέρα. Πιάσε τον με το καλό και ρώτησέ τον τι τον τρομάζει πιο πολύ..δίωξε το φόβο του! Βρες μια καλή λύση για αυτό που τον ΄φοβίζει! Δώσε του και την πραγματικότητα ότι ναι θα είναι δύσκολο..αλλά θα έχετε τα μωράκια σας αγκαλιά!! Δυο μικρά τοσοδούλικα μωρουλίνια που θα τον έχουν τόσο μα τόσο ανάγκη..θα είναι ο μπαμπάς τους!!!!:) Κάνε τον να αιθανθεί περήφανος που θα γίνει μπαμπάς! Δείξε του ότι τον αγαπάς πολύ , πρέπει να νιώσει ασφάλεια, δείξε κατανόηση αλλά μην οπισθοχωρήσεις και για μια φορά μη ΄φτάσεις στον καυγά τουλάχιστον εσύ. ΝΑ είσαι ψυχραιμη και σιγουρη. Πραγματικά πιστεύω ότι ο άντρας νιώθει μπαμπας την ώρα της γέννησης!!:) Ευχομαι όλα να πάνε καλα΄!!!περιμένουμε με αγωνία να μας πεις πως εξελίσσεται η ιστορία!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλες κατω απο πιεσες του συντροφου τους το σκεφτονται και ακομα περισοτερες το κανουν

Πριν 2 μερες μια αλλη κοπελα μελος του forum εκανε εκτρωση επειτα απο πιεση του συντροφου της ηρθε εδω ανακοινωσε με χαρα την εγκυμοσυνη της και στο τελος μας ειπε οτι εκανε εκτρωση

Δεν ειναι οτι σκωτοσε μια ζωη αλλα σκωτοσε και ενα δικο της κομματι αυτο της ψυχικης της υγειας γιατι στην ουσια εκεινη τωρα τραβαει το λουκι της τυψεις αποδοκιμασιες και ισως να καταστρεψε και τον οργανισμο της

Οποτε κανε αυτο οπου σου λεει η καρδια σου εστω κι αν ειναι δυσκολος ο δρομος εσυ πρεπει να νιωσεις καλα με αυτο που θα κανεις και να πιστευεις οτι ειναι σωστο για τον Α η Β λογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minnie_2, κοριτσακι μου, καλως ορισες στο παρεακι μας και ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για την εγκυμοσυνη σου!!!:)

κοπελα μου γλυκια, ειναι πραγματι πολυ δυσκολη η κατασταση που βιωνεις, ομως η αποφαση πρεπει να ειναι ευκολη...;) φαινεται κοριτσακι μου ποσο πολυ αγαπας τα παιδακια σου!!! το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι τα αφησεις να ζησουν και να τα μεγαλωσεις μεσα στην ζεστη αγκαλια σου!!! να εισαι ΣΙΓΟΥΡΗ πως θα ειναι πολυ πολυ ευτυχισμενα, γιατι θα εχουν μια μανουλα σαν εσενα, που θα εχει αποδειξει ποσο δυνατη ειναι και πως ΟΛΑ μπορει να τα κανει για εκεινα!! μια μανουλα που θα τα αγαπα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, μια μανουλα ηρωϊδα, μια μανουλα προτυπο!!!;)

να εισαι σιγουρη, πως οταν με το καλο ερθουν στο κοσμο, θα γινεις ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος στο κοσμο!! η ζωη θα σε αποζημιωσει κοριτσι μου, αυτα τα παιδακια, τα παιδακια ΣΟΥ θα σου προσφερουν ΠΟΛΛΕΣ χαρες...;)

ευχομαι ολα να πανε καλα και να διορθωθουν, μα κι αν αυτο δε συμβει, να ξερεις πως το να μη σκοτωσεις τα παιδακια σου, θα ειναι Η ΜΟΝΗ σωστη αποφαση!!!;)

(συγγνωμη! υπηρξε ανθρωπος που σου ειπε οτι ειναι εγωϊστικο να τα κρατησεις???:angry: τι ηλιθιος κοσμος ΘΕΕ ΜΟΥ!!!:angry: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρα μου συγχαρητηρια για τα μωρακια σου και καλωςορισες!!!

κουκλα μου χαιρομαι που πηρες την σωστη αποφαση και θα στηρηξεις αυτα τα 2 υπεροχα πλασματακια να εισαι δυνατη και θα τα καταφερεις ειμαι σιγουρη γιαυτο!!!!!!!!!!!!!!

τα υπολοιπα κοριτσια με καλυψαν πληρως σε οτι ειπαν συμφωνω 100%

τα παιδακια σου ειναι ηδη καλοδεχουμενα απο την μαμα τους θα εχουν εσενα στηρηγμα εσενα να τα αγαπας και να τα φροντιζεις μπορει να ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα θα τα καταφερεις...μονο αγαπη χρειαζονται και αυτην την εχουν ηδη γιατι αγωνιζεσαι γιαυτα

γλυκια μου σου ευχομαι πανω απο ολα να εχεις μια πολυ ομορφη εγκυμοσυνη και να ειναι υγιη τα μωρακια σου

οτι χρειαστεις μην διστασεις εμεις ειμαστε εδω για ολα ειμαστε μια μεγαλη οικογενεια

φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minnie μου, καλημέρα και από εμένα.

Είμαι μία ευτυχισμένη, 28χρονη, ανύπανδρη μητέρα ενός αγοριού 9,5 μηνών.

Με τον πατέρα είχα πάρα πολλά χρόνια σχέση, ο οποίος μόλις έμαθε για την εγκυμοσύνη… απλά… εξαφανίστηκε.

Νόμιζε ότι με αυτόν τον τρόπο θα μου έκανε ψυχολογικό πόλεμο για να μη το κρατήσω.

Εγώ από την πρώτη στιγμή ήμουν αποφασισμένη ότι αυτό το παιδί θα το φέρω στο κόσμο.

Αυτός και η οικογένειά του παρακαλούσαν να πάθω κάτι και να μη καταφέρω να το γεννήσω. Πόσο κακό και απάνθρωπο είναι αυτό… ήθελαν να με στείλουν στον χασάπη και να «ξεφορτωθούν το πρόβλημα».

Αυτός δεν ασχολήθηκε ποτέ με το παιδί και ούτε το επιδίωξα .

Αναγνώριση δεν μ’ ενδιαφέρει καθώς ένας πατέρας αδιάφορος και ένας πατέρας που δεν θέλει να προσφέρει τίποτα δεν μας αφορά. Θεωρεί το παιδί «μεγάλο βάρος» όπως είπε. Άσε που πατέρας δεν γίνεσαι με μία υπογραφή. Και πέρα από αυτό, αυτός δεν το θεωρεί δικό του παιδί …

Σκέφτηκα και εγώ αυτά που σκέφτηκες και εσύ…

Μήπως είμαι εγωϊστρια, τι θα του λένε στο σχολείο…

Αλλά να σου πω;;; Μακάρι όλοι οι άνθρωποι να κάναμε τέτοιες πράξεις από εγωισμό.

Μη στενοχωριέσαι τα παιδιά σου δεν θα σε κατηγορήσουν γιατί τα έφερες στο κόσμο… Το ότι τους έδωσες δικαίωμα στη ζωή δεν είναι κακό. Ίσα ίσα θα σ’ ευχαριστούν!

Το αποτέλεσμα…

Ο γιος μου μεγαλώνει σε ένα απόλυτα ισορροπημένο περιβάλλον, ήρεμο, ευτυχισμένο και χωρίς καβγάδες με μία μαμά, μία γιαγιά και 2 θείους που πραγματικά το λατρεύουν!

Αν και ζω σε κλειστή κοινωνία, όλοι ήξεραν τη σχέση μου μαζί του και δεν αντιμετωπίζεται το παιδί μου ως «αγνώστου πατρός». Άσε που μοιάζει και με τον μπαμπά του αρκετά.

Αν έχεις υψηλό εισόδημα… ούτε να το σκέφτεσαι…

Δυσκολίες θα υπάρχουν, αλλά το χαμόγελο και η αγκαλίτσα τους θα σε κάνει να μη το μετανιώσεις ποτέ.

Μία «ολοκληρωμένη» οικογένεια δεν σημαίνει ότι είναι πιο ευτυχισμένη από μια μονογονεϊκή οικογένεια… και που ξέρεις… μπορεί να βρεις έναν άνθρωπο που να σε αγαπάει αληθινά.

Δεν λέω πως ο πατέρας δεν χρειάζεται, αλλά αν δεν θέλει τι να κάνουμε; με το ζόρι;

Άλλωστε μπορεί ο άντρας σου να το μετανιώσει και να είναι δίπλα στα παιδιά σου.

Είμαι στη διαθεσή σου για οτιδήποτε. Αν θέλεις στείλε μου και π.μ. Ξέρω ότι βοηθάει πάρα πολύ να τα συζητάς με κάποιον που μπορεί πραγματικά να σε καταλάβει…

Μη διστάσεις. Θα χαρώ πολύ να σε βοηθήσω.

Να είσαι καλά και να προσέχεις τα μωρούλια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...

AngelMama προς το παρόν οικονομικά είμαι καλά.Δηλαδη θα μπορέσω να ανταπεξέλθω.Το μέλλον δεν είναι και τόσο σίγουρο με την κρίση που περνάμε :unsure:

Τελοσπάντων!

Κρατάω οτι το παιδί σου αυτή την στιγμή βλέπει μόνο το ευτυχισμένο πρόσωπο της μαμάς του και δεν το επισκιάζει τίποτα.

Γενικά εσύ πώς τα πας;Τι δυσκολίες έχεις αντιμετωπίσει;Έχεις στήριξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μέλλον καλή μου για κανέναν δεν είναι σίγουρο.

Εγώ είμαι μία χαρά. Καλύτερα από ποτέ θα έλεγα, καθώς ξεκαθάρισε το τοπίο της ζωής μου. Απ΄ότι αποδείχθηκε ήμουν με έναν άνθρωπο ΤΖΑΜΠΑ.

Στήριξη έχω από την οικογένειά μου. Τη μητέρα μου και τα αδέρφια μου. Ο πατέρας μου δυστυχώς έχει πεθάνει.

Τώρα όσον αφορά τις δυσκόλίες, έχει να κάνει με το πως βλέπεις εσύ όλη την κατάσταση.

Εγώ θεωρώ ευλογία το ότι έχω ένα παιδάκι και δεν με σταματά τίποτα.

Δεν ντρέπομαι γι αυτό, ούτε και αισθάνομαι άσχημα.

Δεν έχω αντιμετωπίσει από κανέναν και τίποτα άσχημο. Άσε που είναι στο χαρακτήρα μου να μη το επιτρέπω αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι και ευτυχώς.

Τώρα τι θα γίνει στο μέλλον δεν ξέρω...

Αν θα γυρίσει μετανιωμένος αυτό δεν το γνωρίζω...

Αλλά και να γυρίσει, δεν θα είναι για το παιδί... για το τομάρι του θα είναι. Είχε πολύ χρόνο να σκεφτεί τι ήταν αυτό που πήγαινε να κάνει και τι έκανε μέχρι σήμερα που μιλάμε.

Εγώ πάντως αποφάσισα να συνεχίσω τη ζωή μου.

Με ενδιαφέρει το παιδί μου, εγώ και η οικογένεια μου να είμαστε καλά.

Όλοι οι άλλοι ας πρόσεχαν. Αυτοί χάνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minnie μου με μεγαλη χαρα διαβασα οτι εγραψες στο ποστ οτι γεννας κοντα στα χριστουγεννα και καταλαβα οτι εχεις αρχισει να κανεις ονειρα για τα μωρουλια σου τι καλο!!!!!!!!!!!!!

αν επιτρεπεται απο που εισαι και που θα γεννησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AngelMama έχεις δίκιο αυτός χάνει.

Εσύ έχεις το παιδί σου,που μεγαλώνει και καθημερινά θα σε δικαιώνει όλο και περισσότερο.

Είμαι της άποψης οτι ένας άνθρωπος δεν μπορεί να ''μπενοβγαίνει''στην ζωή ενός παιδιού όποτε θελεί.Το παιδί μαθαίνει σε κάποια σταθερά δεδομένα.Δηλαδή δεν γίνεται για 5 μήνες να έχει μπαμπά και μετά εκείνος να φευγει μη κρατώντας καμια επαφή,και να ξαναβλέπει το παιδί 2 χρόνια μετά!Ή έχει ή δεν έχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα δημητρα.Εχτες δυστηχως επρεπε να φυγω αλλα σημερα διαβαζω με πολυ χαρα οτι τελικα τα μωρακια μας θα ερθουν στον κοσμο :laugh: :laugh: .Συγνωμη για το "Μας" αλλα εδω ειμαστε μια οικογενεια :laugh: .Θα το διαπυστωσης με τον καιρο αυτο που σου λεω.Ειμαστε μια κανονικη οικογενεια με τα γελια μας τα κλαματα μας τους καυγαδες μας (σπανιοι βεβαια ευτηχως :) ).Καλος ορισες λοιπον στην οικογενεια το Mammyland και με το καλο να δεχτουμε τα μωρακια σου.Οτι μα οτι χρειαζτεις ειμαστε εδω για σενα και εγω προσωπικα.:) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!Minnie_2 περιμένεις δίδυμα! Τι ωραία!Να σου πω την αλήθεια δεν διάβασα όλα τα post παρά μόνο της 1ης σελίδας!Με τον άντρα σου δεν θα ασχοληθώ. Αφού εσύ θέλεις τα μωράκια θα τα καταφέρεις. Θα τη βρεις την άκρη! Θα δεις που και οι γονείς σου σιγα σιγα θα έρθουν με το μέρος σου. Θα συμφωνήσω λοιπόν με τη Moussa και θα σου πω και εγώ πως θα είμαστε εδώ για σένα!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalh mou apo xthes diabazw ta mhnimata apo thn arxh alla logo pou eixa agalia ton mikro na kimithei den mporousa na sou grapsw tipota .

xerome polu pou eisai toso dunath ,euxome me olh mou thn pshxh na paramineis panta toso dynath kai na mhn se ligisei kanenas .

na kaneis panta auto pou sou leei h kardia sou kai to einai sou oti eina sosto kai na mhn akouseis pote tis asxetes kakoboules paremboles .

ta mwra sou tha einai perifana gia sena kai tha exoun ena sosto protipo gia thn zwh tous .

tha se stiriksoume oles ,eisai pia mesa sthn oikogeneia mas .

euxome se kapoia shnantish na ta poume kai apo konta an isai athhna !!!filakia:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Βούλα και Δημητρούλα(συνονοματη!)

Αφροδίτη μπορώ να πω οτι είμαι σε πολύ καλύτερη κατάσταση απο οτι εχτές!Νιώθω πιο δυνατή...Θα τα καταφέρουμε!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.....

ΜΙΝΝΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ...........ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΒΑΘΙΑ!!!ΟΜΩΣΣΣΣΣΣΣ ΕΣΥ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΔΥΝΑΤΗ!!!!Ο ΚΥΡΙΟΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...........Η ΣΙΩΠΗ ΠΡΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ....ΕΣΥ ΟΜΩΣΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΙΣ 2 ΟΜΟΡΦΕΣ ΨΥΧΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΗΡΕΜΗ ΧΩΡΙΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣ!!!ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ Σ'ΑΓΑΠΑΝΕ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΕΙΤΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ..ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΚΥΛΗΣΟΥΝ ΟΜΑΛΑ!!!ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!!!!ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΚΟΙΤΑΣ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΧΝΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ.......ΚΑΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΟΣΟ ΤΥΧΕΡΗ ΣΤΑΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΣΤΑ ΧΑΡΙΣΕ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ....

ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣ ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΣΟΥ,ΕΔΩ ΣΕ ΚΑΛΟΣΟΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.....ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ..........ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΙΝΙΑ ΣΟΥ!!!!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπούλα μου καλή σου μέρα και από εμένα. Είναι δύσκλολο αυτό το πράγμα που βιώνεις αλλά το πιο άδικο όμως είναι να κάνεις έκτρωση. Είναι δύο αγγελούδια και δεν φταίνε σε τίποτα να τα σκοτώσουν κάποιοι που δεν αναλαμβάνουν τις ευθύνες τους( για τον άντρα σου μιλάω). Μην το κάνεις σε παρακαλώ. Υπάρχουν ζευγάρια που δεν μπορούν να κάνουν παιδιά και τους τρώει το μαράζι. Ο θεός έχει για όλους τους ανθρώπους μην φοβάσαι πως θα τα βγάλεις πέρα στην ζωή σου. Μια θεία μου πριν καιρό βίωνε τα ίδαι με τα δικά σου και ήθελε αρχικά να κάνει έκτρωση και το κράτησε και στις 12 Μαίου 2009 γέννησε ένα υγιέστατο κοριτσάκι και τώρα το έχει στην αγκαλίτσα της και της ζητάει κάθε μέρα συγνώμη και κλαιει γι αυτό που σκεφτόταν για το αγγελουδι της. Εμένα η γνώμη μου είναι να μην κάνεις έκτρωση αφού δεν το θες και η ίδια. Γιατί μια ζωή εσένα να σε πνήγουν οι τίψεις για έναν άντρα που δεν θέλει άλλο ένα παιδάκι?Δηλαδή αλλό ένα αγγελούδι θα του χαλούσε την Ζωή?Η απόφαση είναι δική σου πάντα και κάνε ότι το καλύτερο για σενα νομίζεις. Εμείς θα είμαστε δίπλα σου.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...