Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μου ζήτησε να κάνω έκτρωση!!!


Minnie_2

Recommended Posts

Πραγματικά πολύ δύσκολη η θέση σου. Και όχι τόσο για τον "δειλό" άντρα σου, αλλά περισσότερο για τους γονείς σου! Δεν πιστεύω αυτό που σου είπαν! Αντί να σε στηρίξουν. Στο κάτω κάτω είσαι η μόνη που δεν φταίς. Δεν ήταν ότι δεν πρόσεξες. Απλώς αλλιώς στα παρουσίαζε. Εγώ θα έλεγα, αφού από την αρχή συνειδητά ήθελες παιδί, να τα κρατήσεις και να παλέψεις. Είμαι σίγουρη πως κάποια στιγμή αυτός ο "άνθρωπος" θα έφευγε. Οι δειλοί φαίνοντα από μακριά. Καλύτερα τώρα που έμαθες τί ήταν!

Έχω θυμώσει πολύ μ' αυτόν και έχω λυπηθεί πολύ για τους γονείς σου.

Είναι πολύ δύσκολο να είσαι γυναίκα τελικά!

Κι όμως, οι γυναίκες είμαστε πολύ δυνατές.

Και μην ξεχνάς ότι έχουμε η μία την άλλη..

Καλή τύχη όποιο δρόμο κι αν διαλέξεις...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 195
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nickis έγραψε:

Αν τους δώσεις αγάπη θα είναι πολύ ευτυχισμένα.. Μην ξεχνάς ότι παιδιά που έχουν μεγαλώσει και με τους δύο τους γονεις, λεφτά κτλ δεν είναι ευτυχισμένα και ο μοναδικός λόγος είναι ότι δεν ένιωσαν στοργή και αγάπη..

Στο χέρι σου είναι αν θα είναι ευτυχισμένα. Πιστεψέ το και θα δεις πόση δύναμη θα ανακαλύψεις ότι έχεις. Έχε μόνο εμπιστοσύνη στον εαυτό σου.

Εγώ πάντως σου έχω απόλυτη εμπιστοσύνη.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ.......ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρατα τα μωρακια σου κουκλα μου και ολα θα πανε καλα μη φοβασαι τιποτα για ολα τα προβληματα παντα υπαρχει μια λυση!!!!και κατι απο προσωπικη εμπειρια αντρα βρισκεις ευκολα αλλα τα μωρακια δεν ερχονται παντα ετσι ευκολα,κρατα το δωρο σου και δε θα το μετανιωσεις,

η κουμπαρα μου κρατησε μονη της το μωρο της χωρις να εχει καμια απαιτηση απο τον πατερα και τα καταφερε ολομοναχη και τωρα ανταμειφθηκε γι αυτη την πραξη της με εναν υπεροχο ανθρωπο που γνωρισε, αγκαλιασε το μωρακι της και ολοι μαζι ευτυχισμενοι τωρα περιμενουν το 2 μωρακι.

δεν μετανιωσε ποτε ουτε για μια στιγμη!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς επειδή τα αγαπάω και νοιάζομαι πολύ για το μέλλον τους έχω αυτούς τους προβληματισμούς...

Έχετε δίκιο!Θα παλέψω και θα τα καταφέρουμε!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sou kai apo mena dimitra.ego den tha sou po ti na kanis.

thelo omos na sou efxitho pragmatika mesa apo tin kardia mou

opia kai na ine i apofasisou na ine afto pou eprepe na gini.

na exis dinami igia kai kouragio gia tin opia sou apofasi.

sou stelno mia megali agalia kai gia tous trisas????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυτερα να μην το κανεις και να φυγεις μακρια απο τον ανθρωπο αυτο

Εχω κανει εκτρωση για διαφορετικους λογους απο την δικη σου και ειναι κατι που δεν προκειτε να ξεπερασεις ποτε οσα παιδια και να φερεις στον κοσμο αργοτερα ( ειμαι εγκυος στην 35η βδομαδα )

Δεν σου λεω οτι δεν θα δυσκολευτεις με το μεγαλωμα και οτι δεν θα σου φαινονται βουνο ειδικα στην αρχη αλλα πιστευω οτι ο χρονος θα σε αποζημιωσει για την ταλαιπωρια που περνας και θα περασεις αργοτερα στην αρχη

Και οχι τα παιδια σου δεν θα ειναι δυστηχισμενα αλλα περηφανα που τα κρατησες οταν θα ρωτησουν για τον βιολογικο πατερα και τους πεις την αληθεια. Καλη δυναμη σε οτι και αν αποφασισεις να κανεις

Υ.Γ Ποτε δεν ειμαστε προετοιμασμενοι να γινουμε γονεις

Οταν ακουσα και τις δυο φορες οτι ειμαι εγκυος τα εχασα λεω τωρα τι κανω που βρισκομαι ποια ειμαι και η δευτερη μπορει να μην ηταν ακριβως συνηδητη προσπαθεια αλλα το ηθελα

Αν δεν θελεις την εκτρωση μην την κανεις αλλα ισως και ο συντροφος σου να τα εχει παιξει λιγο τωρα με τα διδυμα αλλα αν σε αγαπαει και αξιζει να μεινεις διπλα του θα σου συμπαρασταθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΕΡΧΟΜΕΝΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ.. ΑΦΟΥ ΗΘΕΛΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ..

ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΕ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ 2 ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΖΙ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ!

ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΜΟΛΙΣ ΓΙΝΟΥΝ ΠΑΠΠΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑΓΙΑ ΘΑ ΜΑΛΑΚΩΣΟΥΝ...

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ..ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙΣ...:)

ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΓΟΝΙΟ(ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ 2 ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΒΕΒΑΙΑ).

ΛΙΓΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΑΡΑΜΕΛΗΜΕΝΑ? ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ..

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!

ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έχεις δίκιο.Και οι ''σωστές''κοινωνικά οικογένειες δεν είναι πάντα σωστές.

Εγώ χτες κοίταγα ένα καροτσάκι διδύμων στο internet και έκλαιγα:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα μου καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Δεν χρειάζεται να σου πω κι εγώ τι να κάνεις!!!

Σου τα είπαν ήδη τα κορίτσια...

ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ !!! :woohoo: :woohoo:

Σε αξίωσε ο θεούλης να μείνεις έγκυος και να έχεις στην κοιλίτσα

σου διδυμάκια ενώ πολλές κοπέλες εδώ μέσα πασχίζουν στο να αποκτήσουν

ένα... :dry:

Είχα μια παλλίνδρομη πριν 3 μήνες...:(

Υπήρχε περίπτωση δίδυμης κύησης εξ'αρχής λόγω μιας ένεσης που είχα κάνει για πρόκληση ωορρυξίας...Αλλά τελικά προέκυψε ένα μωράκι το οποίο δυστυχώς στην πορεία μας έφυγε...

Οταν συζήτησα με τον άντρα μου, αφού μάθαμε για την εγκυμοσύνη και χωρίς να

έχω κάνει ακόμα υπερηχογράφημα, οτι υπήρχε περίπτωση να κάνουμε διδυμα λόγω της ένεσης, το οποίο το έμαθα μετά απο έρευνα που είχα κάνει στο ιντερνετ για την ένεση αυτή, κάπως ξίνισε...Δεν του άρεσε...Δεν μου το είπε αλλά ξίνισε η μουσούδα του...:angry:

Θύμωσα τόοοοοοοοσο πολύ μαζί του αλλά ο ίδιος με καθυσήχασε λέγοντας οτι θεωρεί τον εαυτό του ανώριμο και δεν νοιώθει έτοιμος για δίδυμα...Ένα παιδί είναι πιο εύκολο για πρώτη φορά απο τα δυο...Διπλή ευθύνη...Διπλά έξοδα...και άλλες τέτοιες χαζομαρούλες,γιατί έτσι τις βλέπω τις δικαιολογίες αυτές...Οταν χάσαμε το μωράκι μας στεναχωρέθηκε τόσο πολύ και ένιωθε τύψεις για όσα σκεφτόταν...

Τώρα και τι δεν θα δινε για να κάνουμε διδυμάκια μετά την ατυχία που είχαμε...Οταν βλέπουμε διδυμάκια στο δρόμο κάνει σαν τρελός και στεναχωριέται γι'αυτό που σκεφτόταν...

Δώσε λίγο χρόνο στον άντρα σου, θα δεις που στην πορεία θα γλυκάνει...

Και αν δεν γλυκάνει, που δεν νομίζω, πάει να πει οτι δεν άξιζε να γίνει πατέρας των δικών σου παιδιών...

Σκέψου ώριμα...

Οτι χρειαστείς είμαστε στη διάθεση σου!

Προς το παρόν σου στέλνω μια γλυκιά αγκαλίτσα!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν φοβήθηκε...Πάντως εγώ δεν ξέρω αν θα μπορέσω να τον δω με τα ίδια μάτια.Την τελευταία εβδομάδα σταμάτησε να μου αναφέρει την έκτρωση.''Συμβιβάστηκε''.Αλλά και πάλι κάνει λες και δεν υπάρχουν τα μωρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalos irthes k lipamai poli pou iparxoun teloioi anthropoi..

aytos de itan pu se epeise gia paidi???????tora giati kanei piso...

k pou?sto idio tou to aima,,,,,k malista dio morakia...

eyxomai na einai kati prosorino k na sinelthei..

oxi oti xoraei sigxoresei alla...

eyxomai to kalitero gia sena...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι twins ηταν εκεινη η κοπελα κ εγω της ειχα απαντησει κ οντως χαθηκε..

υπαρχουν κ τετοιοι αντρες???μπορει να ακουγεται σκληρο αλλα δε λεγετε αντρας:angry: :angry:

ειναι δυσκολη αποφαση κ μπορω να καταλαβω την ψυχολογια σου επειδη ξεκινησες με αλλες προοπτικες..

ειναι δυσκολα απ τη στιγμη που κ οι δικοι σου ειναι αρνητικοι αλλα ρε γαμωτο εγω ειμαι κατα της εκτρωσης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalws hrthes sthn parea mas koritsaki!! :)

Gnwmh mou einai na krathseis ayta ta thaymatakia pou exeis

sthn koilitsa sou kai na apolayseis thn egymosynh sou oso

mporeis kalytera xwris na afhneis na se ephreazoun trita atoma.

Dem mporw na katalavw ti pragmatika einai ayto pou ekane ton antra

sou na allaksei stash alla ena tha sou pw...TIPOTA DEN GINETE TYXAIWS

SE AYTHN THN ZWH!! OLA GINONTE GIA KAPOIO LOGO!

Eimai sigourh pws afou ta theleis toso poly tha vreis ton tropo

na ta megalwseis.Tha einai dyskolo vevaia alla kaneis den eipe oti

den ginete.Ola ginonte arkei na to theloume poly! Mhn kaneis kati gia

to opoio tha metaniwseis meta. Kleise ta aytia sou kai proxwra me

psila to kefali! Sygnwmh an se kourasa...Filia!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΟΝΙΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ, Η ΜΑΝΑ ΣΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ...

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΗΡΘΕ ΑΠΟΤΟΜΟ...

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ...

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΝΤΙΔΡΑ ΑΛΛΙΩΣ..ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΛΛΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ!

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΟΙΠΟΝ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκλα μου καλωςήρθες στην οικογενειά μας.

Εδώ όλα τα κορίτσια είμαστε ενωμένα και πραγματικά στηρίζουμε η μία

την άλλη ουσιαστικά! Οπότε σίγουρα έχεις μία "οικογένεια" που θα σου συμπαρείστατε και θα είναι πάντα εκεί όταν τη χρειαστείς 24 ώρες το 24ωρο!

Τώρα στο θέμα μας ......

Τα διδυμάκια σου είναι ευλογία και το μόνο που χρειάζοντε είναι τη μητρική αγάπη. Αν τα παιδιά μεγαλώσουν με αυτή τότε θα είναι τα πιο πλούσια και πιο ευτυχισμένα στον κόσμο και ακόμα όταν έρθει η ώρα να αναζητήσουν τον πατέρα τους εσύ θα έχεις βρει τον τρόπο να τα θωρακήσεις και να μην πληγωθούν ποτέ κι από κανένα.

Εγώ προσωπικά ύστερα από τέτοια συμπεριφορά δεν θα μπορούσα ούτε να τον ανεχτώ κι αυτό όχι γιατί καβγάδισε η φοβήθηκε, κτλ, αλλά γιατί επέλεξε έκτρωση για τα παιδιά του! Ούτε να το γράψω δεν μπορώ.......

Δηλώνει πολλά για το χαρακτήρα που κρύβει μέσα του και που πάντα εκεί θα είναι....!!!!!

Είναι προτιμότερο σε μονογονεική μα υγιή οικογένεια παρά με πατέρα που ΄δεν τα ήθελε...!!!!!!!!!!1

Η φύση μας έχει προικίσει με τρομερή δύναμη και ένα ένστικτο αλάνθαστο.

Προχώρα εσύ και τα παιδιά σου και μη φοβάσαι τίποτα.

Θα είσαι μια μέρα τόσο περήφανη γι 'αυτά!

Ότι θέλεις είμαι στη διαθεσή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες και από εμένα....

Εγώ να σου πώ δεν έχω πειστεί με την ιστορία. Πως είναι δυνατόν ένας άνθρωπος τόσο ένθερμος στο θέμα αποκτώ παιδί ξαφνικά αλλάζει εξ ολοκλήρου στάση ? Μήπως υπήρχαν προβλήματα στην σχέση και τελικά όταν ήρθε η εγκυμοσύνη αυτός έπαθε "black out" ?

Άλλη περίπτωση είναι να έχει βρει κάποια άλλη. Μου φαίνεται περίεργη τέτοια μεταστροφή.

Και εσύ που είχες τρία χρόνια σχέση μαζί του πως εξηγείς αυτή την αλλαγή? Μου φαίνεται τελείως παράλογο να τον ενόχλησε τόσο πολύ η δίδυμη κύηση... Γιατί όπως λες αυτός επέμενε για την εγκυμοσύνη...

Τέλος πάντων αυτά τα ξέρεις εσύ και εκείνος καλύτερα και ίσως είναι προτιμότερο να μην δημοσιοποιηθούν....

Προσωπικά για τον άντρα σου δεν έχω άποψη διότι μου φαίνεται τελείως παράλογη η συμπεριφορά έτσι τουλάχιστον όπως την περιγράφεις.

Όσο για τα μωρά ... κράτησε τα ... Θα τα καταφέρεις είναι σίγουρο... Μην σκοτώσεις δύο ψυχούλες... Τα παιδιά όταν έρθει η ώρα θα είναι απόλυτα πλάι σου... Μην σε απασχολεί η κοινωνία και το τι θα πει... Ούτως ή άλλως όλοι ψάχνουν να βρουν μεμπτά στους ανθρώπους για τους κατηγορήσουν χωρίς να κοιτάζουν τα δικά τους "στραβά"...

Καλή τύχη ... Και αν τελικά αποφασίσεις να τα κρατήσεις τα μωράκια σου ... ότι καλύτερο για αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΘΑ ΗΜΑΣΤΕ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΜΑΜΜΥ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΣΕ ΣΤΥΡΙΖΕΙ... ΕΠΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ, ΚΑΛΑ ΤΙ ΑΝΤΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΠΟΛΥ, ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ,ΜΗΝ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΔΥΟ ΖΩΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΕΣΥ ΘΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΡΩΤΗΣΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ Ε! ΒΕΒΑΙΑ ΤΙ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΥΤΟΝ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΣΥ... ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟΥΛΗ ΜΗΝ ΤΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΓΙ"ΑΥΤΟΝ... ΦΙΛΑΚΙΑ Κ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΔΩ ΗΜΑΣΤΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙς ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥΣ...

ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΣΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ minnie...ενα θα σου πω, θα κουραζεσαι, αλλα με ενα βλεμμα τους θα παιρνεις δυναμη και δε θα πονας...θα σου λειπουν χρηματα, αλλα με μια αγκαλια θα εχεις οτι χρειαζεσαι στον κοσμο...ακομη να σου πω, οτι μπορει να μη ξερουμε συγουρα αλλα αμα κανεις τοσο μεγαλο καλο και δε σκοτωσεις αυτα τα μωρακια θα γυρισει σε σενα! Μια καλη πραξη δε φερνει μια κακη...θα δεις, θα λιγισουν και οι γονεις σου, θα αλλαξουν τα πραγματα! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!

μη ξεχνας

αν τα κρατησεις θα δυσκολευτεις αλλα αν τα σκοτωσεις θα πεθανει ενα κομματι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minnie κορίτσι μου ένα πράγμα θα σου πω..ότι και να σου πουν οι γύρω σου, μόνο εσύ θα πονάς μέσα στην ψυχη σου για πάντα αν τα ρίξεις..να το ξέρεις! Θα πονέσεις πολύ ψυχικά παρά σωματικά!Όλοι οι υπόλοιποι την επομενη κιολας ημέρα θα νιώσουν τόσο ευτυχισμένη και εσύ τόσο πεθαμένη συναισθηματικά..ίσως να πέσεις σε κατάθλιψη..το σίγουρο είναι ότι θα σε στιγματίσει αύτή η πράξη για πάντα..Περυσι είχαμε μια κοπέλα στην οποία έτυχε η ίδια ιστορία με σένα. Εκείνη αποφασισμένη να το κρατήσει. Τελικά βρέθηκαν σε διάσταση με τον άντρα της και εκείνη ήταν αποφασισμένη για το παιδί της. Θα το κρατούσε!! Την είχαμε συμβουλευσει να τον πλησιάσει με ηρεμία, να δουνε το πρόβλημα μαζί, να δούν τον υπέρηχο των παιδιών τους αγκαλιά και να τα φανταστούν στην αγκαλια τους..να δουν την καρδούλα τους να πάλλεται..να δουν εν ολιγοις τα παιδάκια τους να μεγαλώνουν...τελικά τα βρήκαν πάλι..:) εκείνος μετάνιωσε πολύ γι αυτό που ζητούσε να κάνει η γυναίκα του!!Θέλω να πιστεύω πως καιο δικός σου θα λειτουργήσει το ίδιο. Αν εσύ κρατήσεις μια σταθερή απόφαση θα δεις πως θα νιώσει ασφάλεια! Παρουσιάσε του την κατάσταση όμορφα, δώσε του λύσεις στα προβλήματα που φοβάται, αλλά μείνε σταθερή! Η σταθερότητά σου θα του δώσει σιγουριά! Θα πιστέψει πως μπορείτε να τα βγάλετε πέρα! Ευχομαι ποτέ να μην μας πεις το χειρότερο...και όλα να γίνουν όπως πρέπει να γίνουν!!! Όσο για τους γονείς σου..είμαισιγουρότατη πως θα λυγισουν μπροστά στη θέα των εγγονών τους και πως αν τους πεις με όμορφο τρόπο πως θα ήθελες πραγματικά τη βοήθειά τους..πως όπως εκείνοι σε έφεραν στη ζωή έτσι και εσυ αγαπάς πολύ αυτά τα μωράκια και η βοήθειά τους θα ήταν υπερπολύτιμη για σένα..πιστεύω με μια ήρεμη κουβέντα όλα λύνονται!Άρκεί να ξέρεις πάνω από όλα εσύ τι θέλεις!Αν εισαι αποφασισμένη να τα κρατήσεις τότε όλοι θα αντιληφθούν τη σιγουριά σου και τηναυτοπεποίθησή σου και θα πειστούν για την αποφαση που παίρνεις!Ευχομαι να αρνηθείς να σκοτώσεις τα μωράκια σου..είναι κρίμα! ΠΟλύ κρίμα..Είσαι η μαμά τους! Πρστάτεψε τα! Το αξίζουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...