Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ & SERPAFAR


Recommended Posts

Λυπάμαι βρε Νikol μου! Πραγματικά!

Δεν πειράζει όμως, είναι καλοκαίρι, θα το χαρούμε και μαζί με τις χαρές του καλοκαιριού θα ευχαριστηθούμε και τις αγκαλίτσες!!!

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ μαλλον τζίφος η πρώτη δόση των serpafar. Τεστ ωορρυξίας θετικό 10/06/09 τετάρτη, μάλλον αύριο θα αδειαθετήσω και έκανα ένα clear blue αρνητικότατο σήμερα. Δίνει 95% επιτυχία αποτελέσματος μία ημέρα πριν. Η φάση είναι ότι έχω 37 θερμοκρασία το πρωϊ (μέτρηση από το στόμα) και είχα και αναγούλες.

Δεν ξαναασχολούμε. Σήμερα θα παω γυμναστήριο να ξεσπάσω. Θα πρέπει τώρα να με δει ο γιατρός για τυχόν κύστες;;;;; Εσας σας βλέπει σε κάθε κύκλο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax μωρε Μάρθα μου, εύχομαι να έχεις θετικά αποτελέσματα, εμενα η θερμοκρασία απο 37.2 έπεσε 36.6 την μέρα που αδιαθέτησα. Εχω σταματήσει κ τη γυμναστική για να μην χτυπιέμαι σε διάδρομο κ βάρη. Τίποτα τελικά είναι να σε θέλει....μέχρι κ σαλπιγγογραφία έκανα ενω ήμουν σίγουρη ότι είναι καλή για να αυξήσω πιθανότητες....τίποτα

Αυριο που είναι η 3η μέρα περιόδου πάω ΞΑΝΑ στο γιατρό να δούμε αν έχω κάνει κύστες...για να συνεχίσω στον 3ο μήνα serpafar...τον άλλο (τόσο αισιόδοξη είμαι) θα κάνω μάλλον σπερματέγχυση δεν μπορώ άλλο έχουν πάθει τα νεύρα μου....

Πρέπει να σε δει ο γιατρός για τυχόν κύστες πριν τα ξαναπάρεις.

Φιλιά Μάρθα μου εύχομαι να τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρία μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως γυμναστήριο πήγα. Σήμερα περιμένω να αδειαθετήσω. Η θερμοκρασία 36,9. Και γω θέλω να πάω σε άλλη μέθοδο γιατίέχουν και μένα γίνει τα νεύρα μου τσατάλια. Ο άνδρας μου είναι πιο ήρεμος.

Αν αδιαθετήσω σήμερα θα πάρω το βράδυ το γιατρό να μου πει. Έχω μπουχτήσει τελείως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα και άλλο τεστ σήμερα αρνητικό. Αν όντως το τεστ ωορρυξίας ήταν σωστό έχουν περάσει 15 ημέρες από τότε. Λογικά θα έρθουν σήμερα αύριο. Έπεσε και η θερμοκρασία 36,5. Θέλω να πάρω το γιατρό για να του πω τι έγινε αν θέλει να με δει για κύστες.

Ναι είμαι στεναχωρημένη. Υποτίθεται ότι με 3 χάπια τη μέρα επί πέντε ημέρες θα είχα πολλά ωάρια. Ούτε ένα δεν...;;;;;; Αμάν πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα μου η θερμοκρασία σου μου φαίνεται δεν μας τα λέει καλά ...εμένα όποτε πέφτει αδιαθετώ....τον προηγούμενο μήνα είχα 4 ωοθυλάκια κ φαντάζεσαι ονειρευόμουν και δίδυμα......αυτό το μήνα μόνο 1:( για να δούμε τον άλλο τι θα κάνω........... μην στεναχωριέσαι.

Εγώ 2 serpafar για 5 μέρες παίρνω.

Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα μου μόλις γύρισα απο τον γιατρό, τον ρώτησα για μια μικρή καθυστέρηση που είχα κ εγώ κ όπως το είχα καταλάβει οφειλόταν στην προγεστερόνη που παίρνω. (utrogestan) παίρνεις κ εσύ ?

Συζητήσαμε για κάτι πιο δραστικό γιατί έχουν σπάσει τα νευρα μου και μάλλον θα προχωρήσω σε σπερματέγχυση αν όλα πάνε καλά.

Μην βάζεις στο μυαλό σου αρνητικά πράγματα ...είμαι σίγουρη ότι δεν θα έχεις τίποτα....απλά η όλη διαδικασία παίζει με τα νευρα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν παίρνω τίποτα άλλο. Και γω θέλω κάτι δραστικό αν και ο άντρας μου λέει να του δώσουμε και άλλο περιθώριο. Εγώ πάντως δεν αντέχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ. Χάλια . Θα μιλήσω σήμερα με το γιατρό για να δούμε πως θα συνεχίσουμε.

Καλά είμαι πολύ απογοητευμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mάρθα καλημέρα είμαι η Σοφία,

παίρνω το θάρρος να σου στείλω γιατί βρίσκομαι στην ίδια ακριβώς θέση με σένα και μάλλον με πάρα πολλές κοπέλες. Προσπαθώ να ηρεμήσω αν και τρώω τις φρίκες μου κλαίω κοπανιέμαι και τα παίζω, δηλαδή σκέφτομαι αρνητικά. Η γυναικολόγος μου, με παρακολουθεί τις μέρες τις ωορρεξίας μου πρότεινε να κάνω και ένεση pregnyl για να είναι πιο συγκεκριμένη η ώρα που θα σπάσουν τα αυγουλάκια και θα πρέπει να έρθω σε επαφή με τον άντρα μου. Είμαι σε δίλλυμα δεν ξέρω τι να κάνω, αν και λέω το καλοκαίρι να μην κάνω ένεση, να το δώ από Σεπτέμβρη με Οκτώβρη. Πάντως αυτο που μου λένε όλοι είναι ότι δεν πρέπει ναγχωνόμαστε και να πιεζόμαστε. Δεν ξέρω τι να πω? Πως είναι δυνατόν να μην το σκέφτομαι.......!!!

Anyway, θα σε βοηθούσε πιστεύω να σκέφτεσαι πως δεν είσαι η μόνη κοπέλα. Και μην σκέφτεσαι απο τώρα για εξωσωματική πάλεψε το με απλούς τρόπους.. εκτος αν σε πιέζει η ηλικία σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

33 είμαι. Αλλά νιώθω κουρασμένη. Δεν το σκεφτόμουν έτσι πριν το Σεπτέμβρη που έπαθα την παλλίδρομη. Από εκεί και μετά άρχισα να το σκέφτομαι τόσο πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα καλημέρα,

βασικά γιατί δεν πάς στο γιατρό να σε ελέγξει για κύστες? Αν έχεις δεν είναι κάτι, φεύγουν με την περίοδο. Έγω δεν ξέρω αν κάνω καλά.. πηγαίνω στο γιατρό και βλέπει αν έχω αυγουλάκια (κάθε μήνα). Ο πρώτος γιατρός που ήμουν δεν μου το είχε αναφέρει καθόλου. Η γυναικολόγος που πηγαίνω τώρα θέλει να με βλέπει κάθε μήνα (μην θεωρήσεις για τα χρήματα.. δεν μου παίρνει) Αλλά θέλει να βλέπει πως πάω. Νομίζω πως είνια καλό αυτό. Δεν ξέρω αν θα με βοηθήσει θα δούμε. Για δοκίμασε το και εσύ μπορεί να σε βοηθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως πρέπει να περιμένεις βρε Μάρθα, τώρα σου μιλάει ο πιο αγχωμένος άνθρωπος που προσπαθεί να ηρεμήσει. Γιατί δεν περιμένεις να μιλήσεις με το γιατρό να σε παρακολουθεί για κάποιους μήνες και να βλέπει την ωορρεξία σου. Και δεν είσαι και μεγάλη.. Ξεκίνα να σε παρακολουθεί κάθε μήνα, που σ'αυτες τις μέρες που θα σε βλέπει θα σε ηρεμεί και θα σε εμψυχώνει κιόλας. Με στόχο να σου πει τις συγκεκριμένες μέρες που θα πρέπει να ρθεις σεπαφή με τον άντρα σου. Σκέψου το. Δοκίμασε το!!! Μην αφήνεις τις ελπίδες έτσι, έτσι σκέφτομαι εγώ, να εξαντλήσω ότι δυνατότητα υπάρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...