Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ & SERPAFAR


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες! Βρε κορίτσια, δώστε τα φώτα σας. Είμαι 1ο μήνα με αγωγή με SERPAFAR, περίμενα περίοδο μέχρι χτες το πολύ. Δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά δεν καθυστερεί ποτέ, έρχεται πάντα νωρίτερα. Συμπτώματα είχα μέχρι πριν 2 μέρες, τώρα σταμάτησαν εντελώς. Έχω δέκατα την τελευταία εβδομάδα, από 37 μέχρι 37,5. Ρε κορίτσια μήπως το serpafar προκαλεί καθυστέρηση ή αλλάζει τον κύκλο? Υπάρχει καμία ελπίδα? Εχω τρελή αγωνία!Θέλω τόσο πολύ να ελπίζω αλλά φοβάμαι μην απογοητευτώ πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπαρχει μεγαλη ελπιδα να εισαι εγκυος...στο ευχομαι μεσα απο την ακρδια μου, εχω παρει 2 μηνες σερπαφαρ και ενω ειχα κυκλο 30-33 μερες με τα σερπαφαρ ειχα 28-29...κανε μια χοριακη, οποτε πιστευεις, αλλοι θα σου πουν με 5 μερες καθυστερηση, εγω θα σου πω...τωρα! δεν υπαρχει λογος να περιμενεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου ευχομαι να εισαι εγκυος...Εγω θα σου ελεγα να περιμενεις μεχρι αυριο και μετα να κανεις τεστ...Και εγω σε μια αναλογη φαση ειμαι, αν εξαιρεσεις την αγωγη. Τον προηγουμενα μηνα αδιαθετησα στις 26 μερες, σημερα ειμαι στην 27η. Μεχρι χθες πονουσε η κοιλια μου, σημερα ομως ελαχιστα, σχεδον καθολου..Λεω να περιμενω ως αυριο. Καλη επιτυχια σου ευχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα μου ευχομαι να εισαι εγκυος.....εφοσον ησουν σε αυτη τη θεραπεια λογικα θα ξερεις και ποτε ηταν η γονιμη σου μερα....αν ναι υπολογισε 14 μερες μετα πρεπει να ερθει η περιοδος.....αν εχουν περασει αυτες οι μερες τοτε κανε ενα τεστακι και ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!!!!!

φιλια και περιμενουμε νεα σου!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω πότε ήταν οι γόνιμες μέρες. Σύμφωνα με τον μέχρι τώρα κύκλο μου, έπρεπε να έχω αδιαθετήσει μέχρι χτες. Οπότε έχουν περάσει οι 14 μέρες από τις γόνιμες, απλά δεν ξέρω εάν αλλάζει κάτι στον κύκλο από τα χάπια. Μην τρέφω ελπίδες τζάμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκη μου, νομίζω πως πας καλά, εμένα με τα serpafar ο κύκλος απο 30-33 μέρες τον προηγούμενο ήταν 26 και αυτό το μήνα λογικα αφού θα κάνω ένεση pregnyl σήμερα το βράδυ θα είναι 28. Αρα θα έλεγα πως τα χάπια σε εμένα τουλάχιστον έχουν ομαλοποιήσει τον κύκλο και όχι το αντίθετο.

Πιστευω πως θα ακούσουμε καλά νέα, ποσα ωοθυλάκια είχες?

Ρε κορίτσια ας ακούσω μια εγκυμοσύνη με τα serpafar να μου ανέβει λίγο το ηθικό!!!!!!

μακαρι Χριστινάκη μου, φιλιά περιμένω με αγωνία νεωτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από το στόμα σου και στου θεού τ'αυτί!Μακάρι!Δεν έχω κάνει υπέρηχο, βασικά τα χάπια τα παίρνω υποβοηθητικά γιατί ωορηξία κάνει αλλά δεν μπορώ να συλλάβω. Οπότε απλά παίρνω τα χάπια, χωρίς ένεση ή υπέρηχο. Αυτό το έκανε και μία γνωστή, και ενώ το πρώτο παιδί το έκανε με εξωσωματική το δεύτερο το έπιασε τον δεύτερο μήνα με τα χάπια. Απ'ότι βλέπω στις περισσότερες μικραίνει ο κύκλος με τα serpafar. Για να δούμε ρε κορίτσια!Ευχαριστώ για τις ευχές σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να είσαι έγκυος κοπέλα μου να παίρνω κι εγώ θάρρος γιατί έχω απογοητευτεί. Βρίσκομαι στον τρίτο μήνα με serpafar και καταλαβαίνεις..

Τους 2 πρώτους μήνες ο κύκλος μου ήταν 28 μέρες ενώ κανονικά έχω 30-35.

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ Nickis για τις ευχές σου. Με έχει φάει η αγωνία. Κάποιες φορές λέω δεν μπορεί αφού δεν έχω ποτέ καθυστέρηση, είμαι έγκυος. Αλλά μετά φοβάμαι μήπως έχει αλλάξει κάτι με τα serpafar. Αν όλα πάνε καλά την Τρίτη θα κάνω χοριακή. Στείλτε την θετική σας ενέργεια!Καλη επιτυχία σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑ Κ. έγραψε:

Κοριτσάκια καλημέρα!Έκανα χοριακή, το απόγευμα περιμένω αποτελέσματα, άντε να δουλέψεις τώρα!
χριστινακι μου καλη επιτυχια.......θα περιμενουμε τα νεα σου μη μας ξεχασεις:blush:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλη μου μακαρι και μετα να παιρνουμε σειρα και οι υπολοιπες...

αμεσως μολις παρεις το αποτελεσμα βουρ στο mammy να μας ενημερωσεις!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα καλημέρα και καλά αποτελέσματα!!!

Εγώ όταν έπινα τα χάπια αυτά (για 3 μήνες) η περίοδος ερχόταν 3 μέρες πιο νωρίς.

Καλή τύχη σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσάκια θα τρελαθώ στο τέλος, επειδή είμαι παπατρέχας τα παθαίνω αυτά, λοιπόν έχω πάθει το εξής :

έκανα ένεση Pregnyl την 14η μέρα άρα ωορρηξία 16η μέρα, την 28η μέρα πήγα κ έκανα χοριακή κ βγήκε 0,8 δηλ. αρνητική περίμενα να αδιαθετήσω το ΣΚ γιατί τον προηγούμενο μήνα αδιαθέτησα 14 μέρες μετα την ένεση. Περιμένω κ σήμερα κ τίποτα ακόμα (2 μέρες είχα ενοχλήσεις) αλλά τίποτα. Πήρα το μικροβιολογικό μόλις κ μου είπαν να κάνω τέστ φαρμακείου με 6 μέρες καθυστέρηση κ ότι μορεί να την έκανα νωρίς.

Φυσικά δεν περιμένω καλά νέα γιατί κ με τεστ εγκυμοσύνης χθες αρνητικότατο ήταν.....αλλά δεν έχω καταλάβει πότε έρχεται περίοδος

14 μέρες μετα την ένεση?

ή 14 μέρες μετα την ωορρηξία?

κορίτσια όσες παίρνετε serpafar-pregnyl σε πόσες μέρες αδιαθετείτε?

Τι τραβάω η γυναίκα απο το στρες τα έχω μπλοκάρει όλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Nicol μου δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί εγώ πριν τα πάρω είχα κύκλο 30-32 ημερών. Όταν τα πήρα τα χάπια (για 3 μήνες) ερχόταν κάθε μήνα 3 μέρες πιο νωρίς. Την ένεση δεν την έκανα συγκεκριμένη ημέρα κάθε μήνα. Παρακολούθουσα με υπέρηχο.

Έίναι όμως δυνατό το μικροβιολογικό να σου συστήσει τεστ φαρμακείου? Μου φάνηκε κάπως βρε κορίτσι μου!

Αχ μακάρι να την έχεις κάνει νωρίς και τα δεδομένα να αλλάξουν!!!

Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

milinaki μου κ εγω αναρωτήθηκα τι μου είπαν:blink: ???

Ομως μετα απο 3 ώρες στο internet ανακάλυψα ότι τα utrogestan (προγεστερόνη) που παίρνω μπορεί να δημιουργήσουν μια μικρή καθυστέρηση, όντως σήμερα αδιαθέτησα...

φιλάκια ευχαριστώ για τις ευχούλες κ το ενδιαφέρον.:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...