Μετάβαση σε περιεχόμενο

5η εβδομαδα και ειδε μονο το σακο...τι γινεται??


Recommended Posts

Κοριτσακια καλησπερα...

Οπως σας ειχα πει η αδερφουλα μου εγκυμονει...Εχτες πηγε στον γιατρο και ειδανε στον υπερηχο μονο τον σακο και οχι εμβρυο. Η τελευταια περιοδος της ητανε 14/04/09 και της εδωσε ΠΗΤ 19/01/10.

Ο γιατρος ειπε οτι θα περιμενουνε αλλη μια εβδομαδα για να δουνε και το εμβρυο αλλα η αδερφη μου ανησυχει...Ο γιατρος ειπε οτι καμια φορα γινονται αυτα και το εμβρυο ακομα δεν φαινεται και δεν ειναι κατι κακο.

Η χοριακη που εκανε πριν απο 10 μερες την εδειξε 2-3 εβδομαδων...

Εγω δεν ξερω απο αυτα γιατι στην Αλεξανδρα με το που πηγα στην γιατρο μου μου εδειξε αμεσως το εμβρυο και ολα...

Ειχατε παρομοια εμπειρια?

Μηπως ειναι λιγοτερων εβδομαδων...?

Απεκλεισε την περιπτωση εξωμητριου ο γιατρος της...

Ανησυχω και εγω γιατι δεν θελω παλι η αδερφη μου να στεναχωρεθει...

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείτε Αννιώ μου...

Είναι νωρίς ακόμα για να φανει το έμβρυο

Πιθανότατα η σύλληψη να άργησε να γίνει...

Περιμένετε καμιά βδομάδα ακόμα...

Εύχομαι να πάνε όλα καλά στην αδερφούλα σου

και σε λίγους μήνες να κρατάς αγκαλίτσα το ανιψάκι σου :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι να πανε ολα καλα με την αδελφη σου

φυσιολογικα ειναι αυτα που γραφεις, αλλωστε κατα την 7η-8η φενεται το μωρακι..

με το καλο το ανηψακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου είναι μικρούλη ακόμα!Φαντάσου ότι εγώ ήμουν 7 εβδομάδων και πάλι με δυσκολία φάνηκε με κολπικό υπέρηχο!Λίγο υπομονή!Δεν χρειάζεται να αγχώνεται χωρίς λόγο!Καλή συνέχεια να έχει! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα στην 7η προς 8η εβδομάδα που πήγα είδαμε τον σάκο, μια πολύ μικρή γραμμούλα που μας είπε ότι αυτό είναι το μωρό μας! Με το ζόρι φαινότανε! Ακούσαμε και την καρδούλα του βέβαια, αλλά κόντευα σχεδόν 2 μηνών! Μην ανησυχεις , όλα καλά θα πάνε! Είναι νωρίς ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με όλες τις προλαλήσασες...

Και να σου πω τι είχε γίνει και με το Μαράκι μου...

Είχα ΤΕΡ 23-11-2007 και τον πρώτο υπέρηχο τον έκανα 07-01-2008, άρα ήμουν στην 7η εβδομάδα και δεν είχα δει έμβρυο, παρά μόνο σάκο. Οπότε, μάλλον δεν είναι κάτι ανησυχητικό, η 5η εβδομάδα είναι πολύ πολύ νωρίς για να φανεί το έμβρυο.

Όλα με το καλό να γίνουν!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα μου μην στεναχωριεσαι συνηθως μετα την 8η εβδομαδα φαινεται το μωρακι και εγω ειδα αδειο σακο και στην 8η βδομαδα ειδαμε μια κουκιδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχ!Τι μου θύμισες! Ακριβώς όπως η αδερφή σου την 5η εβδομάδα δεν έβλεπα έμβρυο, μαύρη μαυρίλα στο σάκο!Ούτε καρδούλα...και ήμουν να σκάσω.Ομως ο γιατρός το απέδωσε στο πάχος μου.Είμαι υπέρβαρη.Κι ενώ το θεωρούσα δικαιολογία, μου είπε να κάνω χοριακή για να ξεαγχωθώ και όντως οι τιμές της χοριακής ήταν πολύ καλές και η εγκυμοσύνη εξελισσόταν ομαλά.Είδες πόσες κοπέλες σου είπαν τα ίδια;;;Μην αγχώνεστε καθόλου λοιπόν!Ολα καλά πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ.ΕΑΝ ΗΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕ ΣΑΚΟ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΕΙΧΑ.ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΣΑΚΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟΥΣΑ.ΜΗΝ ΦΟΑΣΤΕ.ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΦΟΥ ΕΙΔΑΤΕ ΣΑΚΟ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ Κ ΕΓΩ ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ.

ΕΙΔΕ ΤΟ ΣΑΚΟ Κ ΕΝΑ ΣΤΕΦΑΝΑΚΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ (ΚΟΥΚΙΔΑ ΜΩΡΟ) ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΜΩΡΟ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΡΥΖΙ ΤΩΡΑ.

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...