Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ξεσπασματα θυμου


Recommended Posts

bibibo έγραψε:

Κοριτσια καλημερα. Πρεπει να σας πω οτι αυτη τη βδομαδα ειναι πολλη ηρεμη η μικρη, σαν να ειναι αλλο παιδακι:) Ισως αντιδρουσε ετσι "υστερικα" γιατι της κοψαμε τη πιπιλα και ειχε νευρα:lol: Φαφαουλι κανω οσο υπομονη μπορω:S gastroula κι εγω την παρακολουθω αυτη την εκπομπη βεβαια ο αντρας μου λεει οτι ειναι βλακειες ολα αυτα.... Θα δειξει αν ειναι βλακειες γιατι οτι μπορω εφαρμοζω:silly: :lol::P

Καλησπέρα και πάλι! Το έχω ξανά κάνει αυτό το σχόλιο αλλά το κρίνω τόσο σημαντικό που είμαι ικανή να σας ζαλίσω! Αυτή η εκπομπή δεν είναι βασισμένη πάνω σε παιδαγωγικές αρχές. Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι αν εφαρμόζεις τα όσα βλέπεις εκεί θα επιβαρύνεται ακόμα περισσότερο η κατάσταση. Είναι πολύ σημαντικό να μαθαίνουμε τα παιδιά να είναι αυτόνομα, ανεξάρτητα. Η διαπαιδαγώγηση που προσπαθούμε να κάνουμε δεν αφορά μόνο το σήμερα, άντε να περάσει η μέρα και αύριο βλέπουμε. Βασιζόμαστε στο σήμερα για να καταφέρουμε ότι καλύτερο μπορούμε αύριο. Οιτακτικές που ακολουθεί αυτή η κυρία τσακίζει την προσωπικότητα των παιδιων. Βάζει στο κέντρο την ευτυχία και την ηρεμία των γονιών και στην άκρη αυτή των παιδιών. Και από όσο καταλαβαίνω το κέντρο του κόσμου σου είναι η κόρη σου και όχι ο εαυτός σου και αυτό είναι το σωστό για κάθε μητέρα ή παιδαγωγό. Σου προτείνω, λοιπόν, όχι μόνο να μην εφαρμόζεις τα όσα βλέπεις αλλά να μην παρακολουθείς καν την εκπομπή αυτή. Μπορείς να τα καταφέρεις μόνη σου, χωρίς τη 'βοήθεια' κάποιας που ούτε την ξέρεις, ούτε εκείνη ξέρει καν την υπαρξή σας. Φιλάκια :kiss: Πάω δουλειά :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...