Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ξεσπασματα θυμου


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα:) Θα ηθελα να ρωτησω πως αντιμετωπιζετε τα ξεσπασματα θυμου. Τι εννοω! Η κορη μου ειναι κοντα τριων χρονων και εχει τρομερα ξεσπασματα. Δηλαδη για παραδειγμα πρεπει να τη ντυσω για να παμε να ψωνισουμε και ουρλιαζει τρεχοντας σ' ολο το σπιτι φωναζοντας "φυγεεε". Κοριτσια εχω προβλημα, δε μ' αφηνει να τη πλησιασω, οτι και να της πω η απαντηση της ειναι ΟΧΙ. Εχω ερθει στα ορια μου, δεν αντεχω και επειδη ακριβως δε μπορω να την αντιμετωπισω γιατι δεν ξερω πως, την αφηνω να ουρλιαζει μεχρι να ηρεμησει:( Ο αντρας μου λεει πως την χαιδευω πολλη, η μανα μου λεει να μη της παω κοντρα, εχω μπαρδευτει πολλη:blink: Στενοχωριεμαι οταν τη βλεπω να κανει ετσι και δε ξερω τι να κανω. Να αδιαφορησω, να της φωναζω κι εγω οταν φωναζει, να τη δειρω, τι να κανω? Χανω τον ελεγχο πια. ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικη μου ειναι 5,5 οταν με αγνοει και με φτανει στα ορια μου πεφτει καμια στα οπιοσθια. Οταν περναει "ο μεγαλος θυμος" το συζηταμε μαζι και συνηθως παραδεχεται οτι ¨δεν ηταν καλο παιδι¨ . μερικες φορες για τιμωρια δεν της βαζω dvd η δεν της αγοραζω παγωτο (το καλοκαιρι)Καταλαβαινει οτι εκανε διαολια και μαζευεται. Μετα ειναι μες τη γλυκα και τη μετανοια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΙΜΠΙΜΠΟ ΜΟΥ, ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΑΚΛΑ ΣΟΥ! ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ, ΝΑΖΑΚΙΑ, ΝΑ ΔΕΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ! ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΑΩ, ΤΟΥΛΑΧΣΤΟΝ ΜΙΣΗ ΩΡΑ! ΥΠΟΜΩΝΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΘΗΜΩΝΕΙΣ! ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ. ΟΥΤΕ ΤΟ ΞΥΛΟ, ΟΥΤΕ ΟΙ ΦΩΝΕΣ ΘΑ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ. ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ. ΝΑ ΣΕ ΕΚΝΕΥΡΙΣΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα bell με την αγαπημενη μου Χιονατη στο προφιλ:) Ευχαριστω που απαντησες! Δεν ξερω ειλικρινα τι να κανω μ' αυτο το παιδι:huh: Δε μπορω να πω οτι την εχω κακομαθει γιατι απεχθανομαι τα κακομαθημενα παιδια, ισως επειδη πιστευω οτι αν τη δειρω, τη μαθαινω να δερνει γι αυτο κι εγω αδιαφορω την ωρα του ξεσπασματος με την ελπιδα να σταματησει. Αλλα ωσποτε θα γινεται αυτο? Κατι πρεπει να κανω γιατι αν αυτα τα ξεσπασματα γινουν πχ στη παιδικη χαρα εγω τι πρεπει να κανω? Πως να αντιδρασω? Να σου πω τι εγινε το σαββατο. Αντι να τη βαλω εγω τιμωρια(κακως που δε το εχω κανει ποτε) με επερνε απ' το χερι και μ' εβαζε και καθομουν στο κρεβατι:ohmy: Εκεινη στο σαλονι, οταν μ' εβλεπε και πλησιαζα μ' επερνε απ'το χερι και με καθηζε στο κρεβατι "εσυ στο κρεβατι σου" μου ! Απο τη μια να γελαω και απ' την αλλη να κλαιω με τη καταντια μου:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και να ξερες ποσες φορες ερχομαι κι εγω στα ορια μου.

κι εμενα ειναι μολις 11 μηνων...αλλα πολυυυ τσατιλας:P

ειναι φαση ομως,ξαφνικα καταλαβαινουν οτι μπορουν να αντιδρασουν,οτι γινονται ανεξαρτητα...

τωρα τα λεω για να τα ακουω κι εγω,αλλα προσπαθησε να μενεις ηρεμη,να δειχνεις οτι δε σε επηρεαζουν οι φωνες.

δινε της 2,3 επιλογες ωστε να μη λεει συνεχεια οχι,πχ θες να παμε βολτα και να σε ντυσω η να κατσουμε σπιτι...

προσπαθησε να αποφυγεις τις ξυλιες και τα νευρα γιατι μονο αντιθετο αποτελεσμα θα φερουν

και παρα μα παρα πολυ βασικο,ΜΗΝ ΚΑΝΕΙς ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥς,δηλ μην της πεις ποτε"εισαι κακο παιδι ",μπορεις ομως να χαρακτηριζεις τις πραξεις της"πχ "η μαμα δεν ειναι χαρουμενη γιατι δε φερθηκες καλα σημερα"

αντε και πολυυυυ υπομονη;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Πρόσφατα είχα κάνει μια συζήτηση με το παιδίατρό μας σχετικά με το θέμα αυτό και μου είχε πει πως πολλά παιδιά ηλικίας από ενός έως τεσσάρων χρονών περνάνε "κρίσεις οργής" και είναι κάτι που αποτελεί στάδιο της ανάπτυξης του παιδιού. Άλλα παιδιά εκδηλώνουν τέτοιες κρίσεις πιο συχνά και έχουν μεγαλύτερη διάρκεια και άλλα λιγότερο συχνά. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά θέλει ήρεμους χειρισμούς και πολλή υπομονή.

Την ώρα που κλαίει και χτυπιέται, προσπάθησε να της αποσπάσεις τη προσοχή με κάτι άλλο π.χ. βάλε μουσική ή το αγαπημένο της dvd και αν δεις ότι το κόλπο δε πιάνει τότε αγνόησέ την! Άστην μόνη της στο δωμάτιο μέχρι να ηρεμήσει κι εσύ ασχολήσου με κάτι άλλο! Όσο λιγότερη σημασία της δώσεις τόσο πιο γρήγορα θα ηρεμήσει και σιγά-σιγά οι "κρίσεις" θα λιγοστέψουν! Το ξύλο δε θα βοηθήσει, αντίθετα θα χειροτερέψει τη κατάσταση.

Υπομονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παει παιδικο? Γιατι εμενα τσαμπουκαλευτηκε απο τη στιγμη που πηγε παιδικο! απο Σεπτεμβριο δηλαδη! κι εμενα μ απασχολει διοτι ερχεται οπου να ναι και το 2ο! Ε ρε γλεντια! τι με περιμενει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο αδερφός μου είναι 6 χρονών και είχε περάσει απο ένα στάδιου μεγάλου θυμού,άχσημης συμπεριφοράς και κρίσεων θυμού.

Του μιλάγαμε πάντα ήρεμα και η μόνη ποινή ήταν η τιμωρία.Το στάδιο αυτό διήρκησε δύο χρόνια περίπου(3,5-5,5)Τώρα έχει ηρεμήσει πάρα πολύ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καντινου, με τη κουκλα κορη. Δε νομιζω να ειναι ναζια, μακαρι να ησουν απο μια μερια να δεις πως κανει, σαν υστερικο:dry: Φοβαμαι οτι ειχε δικιο εκεινος ο "καλος γειτονας" που μου ειχε πει οτι εχω αποτυχει σα μανα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδικο δε εχει παει και δε ξερω αν θα τη στειλω ετσι οπως κανει.... Hope_89 θα κανω υπομονη θα βαλω και ωτοασπιδες για να μην ακουω και ο Θεος βοηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ, ΟΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ! ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΧΑΖΑ! ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΟΓΟΝΕΙΟΣ ΓΙΑΥΤΟ! ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ! ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ, ΝΑ ΔΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως το καλυτερο είναι να την αφήσεις και να μην της δίνεις σημασία.

Ο γιος μου 1 έτους ούρλιαζε στο καρότσι και δεν καθότανε.

Ο μπαμπάς μας τον έπαιρνε αγκαλιά ενώ εγώ του έλεγα να μην του μιλάει.

Ρωτώντας τον παιδίατρο μας είπε να μην του δίνουμε σημασία.Ίσως πρέπει να κάνεις το ίδιο με τη διαφορά πως μετά θα πρέπει να το συζητάτε για να καταλαβαίνει τι έκανε μιας που έιναι μεγαλύτερη.

Τι να σου πω έχω μικρή εμπειρία όμως επειδή τον βλέπω πως κινείται , δε σου κρύβω πως ψιλοφοβάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimerakia sas...

Egw pisteuw pws einai mia fasei zwis pou wmos tha perasei...

Den menoun etsi zwira gia poli...

Ypomoni manoulles mou...

Kai exoume na perasoume polla akoma...Xa xa Xa...

AXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXxxxxxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΥΟ Η ΤΡΙΩΝ ΕΤΩΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΡΝΗΤΗΚΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΝΟΧΛΗΜΕΝΟ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΙ. ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ! ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 2 ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ. ΜΕΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΡΝΡΙ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΤΗΣ ΑΡΝΗΤΗΚΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ. ΕΣΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΗΝ ΩΡΙΜΑΝΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΥΠΟΜΩΝΗ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Ο αδερφός μου είναι 6 χρονών και είχε περάσει απο ένα στάδιου μεγάλου θυμού,άχσημης συμπεριφοράς και κρίσεων θυμού.

Του μιλάγαμε πάντα ήρεμα και η μόνη ποινή ήταν η τιμωρία.Το στάδιο αυτό διήρκησε δύο χρόνια περίπου(3,5-5,5)Τώρα έχει ηρεμήσει πάρα πολύ;)

....ειναι δηλαδη ενας μικρος θειος? πως ειναι μεε την ανηψια του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα περασαμε και εμεις αυτα και ευτυχως το ξεπερασαμε. Στην περιπτωση της κορης μου η λυση ηταν να την απασχολω συνεχεια με κατι καινουριο, να περναω πολυ χρονο μαζι της, να της μιλαω ηρεμα ακομα και οταν ημουν στο ΑΜΗΝ, να αγνοω τα ΟΧΙ της και να επαναλαμβανω συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.

Οταν δεν ηθελε να ντυθει της εδειχνα ενα σοκολατακι και της ελεγα οτι θα της το δωσω μολις βγουμε εξω. Θελει φοβερες αντοχες και να της δειχνεις οτι δεν σε εκνευριζει με τη συμπεριφορα της αλλα οτι ελεγχεις την κατασταση.

Κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχιζω:

Θελει κοινη γραμμη και απο τους δυο γονεις. Πρεπει οι αντιδρασεις σας να ειναι παρομοιες. Να ειστε απαθεις και ψυχραιμοι οταν εχει ξεσπασματα θυμου και να την επιβραβευετε οταν κανει κατι καλο. Και φυσικα το ΟΧΙ το δικο σας να παραμενει παντα ΟΧΙ.

Περιπου 2,5 χρονων τα εκανε αυτα και μολις ηρεμισε γεννηθηκε η αδερφη της και αντε παλι τα ιδια. Τωρα ειμαστε παλι στα καλα μας. Παιδια ειναι, δοκιμαζουν τα ορια τα δικα μας και τα δικα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου. AthinaK δυστυχως δε μπορω να μην δειχνω οτι αγχωνομαι με τη συμπεριφορα της γιατι ειμαι απο τη φυση μου αγχωδης τυπος. Με εχει αγχωσει γενικα η διατροφη της, η υγεια της, αν μου γινει κακομαθημενο ολα αυτα. Ειναι και μοναχοπαιδο, καταλαβαινετε τωρα ειμαι πανω της συνεχεια....... Θελω και δευτερο παιδι τρομαρα μου:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

hope_89 έγραψε:

....ειναι δηλαδη ενας μικρος θειος? πως ειναι μεε την ανηψια του?[/quote:917lj1tk]

Δεν την έχει δει ακόμα γιατί είναι αρρωστούλης και περιμένουμε να αναρρώσει.Αλλά μιλάμε καθημερινά στο τηλέφωνο και πλεον το μόνο μας θέμα είναι η μπέμπα:silly: Τι κάνει το μωρό,τι τρώει,αν παίζει(:woohoo: )και πολλά άλλα:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου bibibo με την ομορφη κορουλα , σε καταλαβαινω εν μερη . Ενα απο τα πράγματα που δεν αντεχω ειναι οι φωνες και η υστερια . Ηδη με την μικρη μου ωρες ωρες φτάνω τα μεχρι τωρα ορια μου ...

Θα καλοπεράσουμε βλεπω μιας και εχει συνέχεια αυτο ...

Δεν ξερω , δεν εχω ξεκάθαρη θεση ακομα πως θα το χειριστώ στο μελλον . Τωρα ευτυχως ειναι ευκολο ακομα γιατι μπορω και την αποσπώ , ξεχνιεται πολυ ευκολα .

Θελει πολυ δυναμη η ανατροφή ενος παιδιου ! Μια χαρά τα κανεις ολα γιατι απογοητεύεσαι ? Προσπάθησε να εισαι πιο χαλαρή ειναι κατι που τα παιδια το εισπράτουν .

Σου στελνω την συμπαρασταση μου και καλη δυναμη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

bibibo έγραψε:

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα:) Θα ηθελα να ρωτησω πως αντιμετωπιζετε τα ξεσπασματα θυμου. Τι εννοω! Η κορη μου ειναι κοντα τριων χρονων και εχει τρομερα ξεσπασματα. Δηλαδη για παραδειγμα πρεπει να τη ντυσω για να παμε να ψωνισουμε και ουρλιαζει τρεχοντας σ' ολο το σπιτι φωναζοντας "φυγεεε". Κοριτσια εχω προβλημα, δε μ' αφηνει να τη πλησιασω, οτι και να της πω η απαντηση της ειναι ΟΧΙ. Εχω ερθει στα ορια μου, δεν αντεχω και επειδη ακριβως δε μπορω να την αντιμετωπισω γιατι δεν ξερω πως, την αφηνω να ουρλιαζει μεχρι να ηρεμησει:( Ο αντρας μου λεει πως την χαιδευω πολλη, η μανα μου λεει να μη της παω κοντρα, εχω μπαρδευτει πολλη:blink: Στενοχωριεμαι οταν τη βλεπω να κανει ετσι και δε ξερω τι να κανω. Να αδιαφορησω, να της φωναζω κι εγω οταν φωναζει, να τη δειρω, τι να κανω? Χανω τον ελεγχο πια. ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑ

Καλημέρα! :cheer: Θέλω να ελπίζω ότι τα πράγματα έχουν ήδη ηρεμήσει με την κορούλα σας. Συμφωνώ με τα περισσότερα σχόλια που έχουν γίνει. Τα παιδιά από τη στιγμή που συνειδητοποιούν ότι είναι μια ξεχωριστή υπόσταση και προσωπικότητα, αρχίζουν να έχουν ένα σωρό συμπεριφορές που φέρνουν τους γονείς σε δύσκολη θέση και το κάνουν μόνο και μόνο για να εδραιώσουν την ανεξαρτησία τους. Είναι μια φάση που περνούν όλα τα παιδιά, όπως και αυτή στην ηλικία των τεσσάρων χρόνων που αρχίζουν να βρίζουν ή να 'κλέβουν' από τη τσάντα της μαμάς. Το λάθος δεν πέφτει σε καμία περίπτωση επάνω σας. Απλά θα πρέπει όπως σας έχουν ήδη προτείνει να δείξετε υπομονή και να μην τρελένεστε όταν αρχίζουν τα ξεσπάσματα. Αφήστε της λίγο χρόνο και χώρο να ηρεμήσει, διαφορετικά αν είσαστε από πάνω της συνέχεια θα χρησιμοποιεί αυτήν την αντίδραση για να σας εκμεταλλευτεί κάθε φορά που θέλει κάτι. Κατα τ'άλλα, είμαι αντίθετη με την τοιμωρία και τη στέρηση. Μπορείτε να την επιβραβεύετε όταν είναι ήρεμη, αλλά όχι να την τοιμωρείτε όταν δεν είναι. Αν χρειάζονται κάτι τα παιδιά είναι η αγάπη και η προσοχή των γονιών τους και θα την επιζητήσουν με οποιοδήποτε τρόπο. Μπορείτε, επίσης, να της εξηγήσετε ότι αυτό που νιώθει είναι θυμός και καθε φορά που θα νιώθει έτσι θα πρέπει να βρίσκει τρόπους να ηρεμεί. Βοηθήστε την να εξωτερικεύσει τα όσα νιώθει. Να μάθει να εκφράζει τα συναισθήματά της, να ξέρει τι νιώθει. Θα την ωφελήσει πολύ σε όλη της τη ζωή και θα μάθει και να συζητάει μαζί σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΗ ΤΗΣ ΝΤΑΝΤΑΣ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ ΣΤΟ ΣΚΑΙ. ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ. ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΞΕΣΠΑΣΜΑΤΑ ΘΥΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΙΛΑΕΙ, Η ΜΑΜΑ Η Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΤΙΜΩΡΙΑ ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΤΩΝ ΑΤΑΚΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΓΙΑ ΟΣΑ ΛΕΠΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ. 3ΧΡΟΝΩΝ- 3 ΛΕΠΤΑ. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΗΚΩΝΟΝΤΕ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΝ. ΤΟ ΞΑΝΑΠΙΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ. ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΣΟΥ. ΑΝ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΤΟ ΧΑΣΕΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΣΕ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ 4,5 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΙΜΩΡΙΑ. ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΤΗΣ ΤΙΜΩΡΙΑΣ ΚΑΘΕΣΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΞΗΓΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΗΚΑΝ ΤΙΜΩΡΙΑ. ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΙΛΑΣ ΑΦΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΣΥΓΝΩΜΗ. ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΥΤΗ Η ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΗ!! ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΑ, ΒΡΙΖΑΝ, ΧΤΥΠΑΓΑΝ, ΦΤΥΝΑΝ ΤΑ ΚΑΝΑΝ ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα. Πρεπει να σας πω οτι αυτη τη βδομαδα ειναι πολλη ηρεμη η μικρη, σαν να ειναι αλλο παιδακι:) Ισως αντιδρουσε ετσι "υστερικα" γιατι της κοψαμε τη πιπιλα και ειχε νευρα:lol: Φαφαουλι κανω οσο υπομονη μπορω:S gastroula κι εγω την παρακολουθω αυτη την εκπομπη βεβαια ο αντρας μου λεει οτι ειναι βλακειες ολα αυτα.... Θα δειξει αν ειναι βλακειες γιατι οτι μπορω εφαρμοζω:silly: :lol::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...