Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενήθηκε το κοριτσάκι μου!(hope_89)


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!:laugh:

Τελικά,ναι!-γέννησα και εγώ!!!:P

Το Σάββατο 23/5 ένιωσα κάποια περίεργα υγρά και πονάκια.Πήρα τηλ την γυναικολόγο μου και μου είπε να πάω στο ΜΗΤΕΡΑ(βέβαια εμείς σκεφτόμασταν το Έλενα αρχικά)

Πήρα τηλέφωνο τον άντρα μου και του είπα ''Στέλιο ΜΑΛΛΟΝ γεννάω!''.Ήρθε σφαίρα στο σπίτι και φύγαμε αμέσως.Εκείνος χλωμός και αγχωμένος εγώ πιο χαλαρή:) .Αφου να φανταστείτε στην διαδρομή μέχρι το μαιευτήριο τραγουδούσα και πονούσα συγχρόνως(κοιτα ΑΑΑΑ κοιτα με στα μΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑτια υπαρχουνε κομμαΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑτιΑΑΑΑΑΑΑΑΑ απο την καρδια μουΑΑΑΑΑΑ...:woohoo: ).Ο Στέλιος να με ρωτάει αν πονάω:silly: (μα κάνει κάτι ερωτήσεις!)

Φτάσαμε στο μαιευτήριο και απο κει και πέρα όλα λίγο πολύ είναι γνωστά.Με ετοιμάσανε,ακούσα την καρδούλα της μπέμπας,με εξέτασε μια μαία κτλ

Κάποια στιγμή εμφανίστηκε ένας άλλος γιατρός(και όχι η δική μου γυναικολόγος)μου συστήθηκε και μου είπε πως θα γεννήσουμε μαζί:blink:Οι πόνοι εντωμεταξύ είχανε γίνει φρικτοί και μεγάλοι σε διάρκεια.Το μόνο που ήθελα ήταν να γεννήσω!!!:blink:

Για να μην σας τα πολυλογώ,από την στιγμή που είπε ο γιατρός''Λοιπόν Νέλλυ ξεκινάμε''γύρω στις 15:00 μέχρι τις 23:00 έσπρωχνα!!!:blink:

Κορίτσια μου είχα απελπιστεί τόσο πολύ!:( Λέω πάει εγώ δεν θα γεννήσω ποτέ!Ανάμεσα στα σπρωξίματα,τον πόνο και τον ίδρωτα άρχισα να κλαίω,ούτε και εγώ ξέρω γιατί.Έσφιγγα το χέρι του άντρα μου,φώναζα και έκλαιγα.Ώσπου μετά απο 8 ώρες προσπάθειας ακούω τον γιατρό να λέει ''Να τη και η μικρή!Άργησε αλλά φάνηκε.Τώρα Νέλλυ τελειώνουμε αλλά θέλω λίγη υπομονή ακόμα.ΣΠΡΩΞΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ''

Ε κορίτσια εκεί τα είδα όλα.;) Ακούω ένα κλάμα και πραγματικά δεν το πίστευα!!!:woohoo: Και μετά την είδα...Το μωρό μου!Σκέφτομαι αυτές τις πρωτες στιγμές και βουρκώνω.Ήταν τόσο όμορφη!:woohoo: Κορίτσια πραγματικά εκείνη την στιγμη σκέφτηκα οτι αποκλείεται να υπάρχει κάτι τόσο τέλειο σ αυτόν τον κόσμο!:laugh: Μου την έδωσαν στην αγκαλιά μου και τα συναισθήματα δεν περιγράφονται;) Μετά την πήρανε για να την πλύνουν και πραγματικά ένιωθα λες και είχαν πάρει ένα κομμάτι μου:( Και το πιο χαζό;Φοβήθηκα μην μου την πάρουν και φυγουν!:woohoo: Δεν μπορώ να περιγράψω με λέξεις αυθτά που ένιωσα και νιώθω:laugh: Γεννήθηκε 23/5/09 στις 23:13 και ζυγίζει 2.850:P

Φυσικά είχαμε και τα απρόοπτα που θέλω απλά να αναφέρω.Το επόμενο πρωί μπήκε η μαμά του Στέλιου στο δωμάτιο μου και με έβρησε με τα χειρότερα λόγια.:unsure: Δεν κατάφερε όμως να χαλάσει την μαγεία!:laugh: Μόνο που δώσαμε έντολη στο μαιευτήριο να μην λένε οτι είμαστε εκεί γιατί δεν είχαμε όρεξη να ακούσουμε κάτι ανάλογο πάλι.Ήρθαν και οι γονείς μου;) Και μάλιστα τρελαθήκανε γιατί η κοπέλα στις πληροφορίες τους έλεγε πως δεν είμαστε εκεί και τελικά κατέβηκαμε εμείς και τους πήραμε.:) Αν σας πω οτι κάνανε σαν τρελοί με το μωρό θα το πιστέψετε;;) Δεν το περίμενα

Τώρα είμαστε σπιτάκι μας με την μπουμπού μας!:laugh: Είναι αρκετά ήσυχο μώρο και απο ότι βλέπω και πολύ υπναρού.Δεν μπορώ να το πιστέψω οτι την έχω μαζί μου!!!:woohoo: Απο την στιγμή που γυρίσαμε είμαστε και οι δυο πάνω απ την κούνια.Κάτι μου λέει οτι δεν θα κοιμηθούμε και το βράδυ χιχι

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 195
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νελλυ να σας ζησει αγαπη μου η κορουλα σας καλοτυχη κ γεματη υγεια να εχει για παντα, η αληθεια ειναι πως αναστατωσες λιγακι τα κοριτσια που θελανε να σας βρουν κ δεν μπορουσανε αλλα αφου υπηρχε συγκεκριμενος λογος οκ φτανει που ειστε κ οι 3 σας θα πω εγω καλα...φιλακια....:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!!

Τώρα σε σκεφτόμουν και ετοιμαζόμουν να στείλω PM.

Χαίρομαι που πήγαν όλα τέλεια!!

Δεν θέλω καθόλου να σχολιάσω την συμπεριφορά της 'πεθεράς'...

Μένω στο ότι ήρθαν οι γονείς σου!

Εύχομαι κοριτσάκι μου να είσαστε πάντα καλά και ευτυχισμένοι!

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nέλλυ μου, να σας ζήσει η κουκλίτσα σας, η κοριτσάρα σας.. :lol: μαζί με την ανηψούλα μου γενεθλια θα έχει.. σε ταλαιπώρησε λίγο. αλλά τέλος καλό όλα καλά.

αυτό για την πεθερά σου και ποσο μάλλον τέτοιες ιδιατέρες στιγμές .. ΔΕΝ το καταλαβαίνω. :ohmy:

Σε σένα καλη ανάρρωση και καλή λοχεία!! φιλιάαααα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια συγχαρητηρια συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!να σου ζησει το κοριτσακι σου!!να την δεις οπως μα οπως επιθυμεις!!!!!!!!μπραβο κοριτσακι μου!κοιτα την οικογενεια σου τωρα και μην δινεις σημασια σε "μικρους" ανθρωπους!!!!να'στε παντα καλα και αγαπημενοι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpi76 μου να χαιρεσαι τα παιδάκια σου!:kiss:

boulou όπως είπε και ο savropinguinos ξυδάκι:silly:

Nickis μου:kiss: :kiss: :kiss:

ninina χιχι το έμαθα οτι προκάλεσα μια αναστάτωση;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλυ μου συγχαρητήρια! Έγινες μανούλα! Στο μητέρα ήσουν τελικά?!?! Και 2 γλυκα κοριτσάκια από την παρεούλα μας έφαγαν τον κόσμο να σε βρουν για να σου δώσουν από κοντα τις ευχές όλων μας!! Σε σκεφτόμασταν πολύ γλυκά όλες αυτές τις μέρες!! Φαντάζομαι θα διάβασες στο προηγούμενο θέμα τις ευχές όλων μας!

Η crazy Ρούλα και η μικρούλαχρήστος Ντάντη, εφτασαν μέχρι το μητέρα για να σε βρουν, αλλά μια "ξινή" στις πληροφορίες τους είπε πως δεν ήσουν εκει. Τώρα βέβαια ξέρουμε το λόγο! Δεν εφταιγε η κοπέλα.

Να σας ζήσει κοπέλα μου, ολα να είναι παραμυθένια για σένα και τον άντρα σου και ελπίζω να πάνε όλα καλα απο δω και πέρα με τους γονείς σου!

Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νελλη μου συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!:woohoo: :)

μπραβο κουκλιτσα μου πολυ χαρηκα με τα νεα σου!!!!!!!!!:)

να σου ζησει η κουκλαρα σου.......και ευχομαι ολα να πανε καλα απο δω και περα......

με τους γονεις σου ολα καλα!!!!!:) μπραβο!!!!!!!!!

οσο για την πεθερα σου......να μην σε νοιαζει καθολου.....καποια στιγμη θα το μετανιωσει....

πολλα φιλακια και στην μπουμπου σου φυσικα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει το κοριτσακι σας!Το αγγελουδι σας!!!!!Να ειστε για παντα δεμενοι και ευτυχισμενοι οπως τωρα!!!!!

Αχ βρε κοριτσακι μου..Μακαρι να ειστε καλα και με τους γονεις σου και στους αλλους κερνα ενα ποτηρι ξυδι!!!!!

Φιλακια στη νεα μανουλα και στη ζουζουνα της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοπέλα μου !να σας ζήσει το μωράκι σας και σας εύχομαι κάθε ευτυχία!

Καλά , η πεθερά σου τί έπαθε και συμπεριθέρθηκε έτσι καλέ?? Παει .. δεν πάει καλά ο κόσμος !

Εσύ μη στεναχωρίεσαι όμως ! να προσέχεις τη μπέμπα σου και τον αντρούλη σου!

και πάλι να σας ζήσει .. !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλυ μου!!!Να σας ζησει το ζουζουνακι σας!!!!Σας ευχομαι οτι καλυτερο στη ζωουλα σας!!!!Συγκινηθηκα παρα πολυ!!!!!!Σας ευχομαι υγεια αγαπη και τα καλα ολου του κοσμου!!!!!!Να ειστε παντα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου

να σου ζήσει η κουκλιτσα σου

και να είναι γερή και να χαιρόσαστε!!!

Καλή λοχεία εύχομαι σε σένα.

Είδες που σου είπα ότι με το καιρό οι γονείς σου

8 αλλάξουν στάση?

Εύχομαι να είναι είναι πάντα στο πλάι σας.

Όσο για τη πεθερά, έχω να πω ...

μάλλον δε 8α πω τίποτα γιατί εκνευρίστηκα με τη στάση της.

Ντροπή της...

να είσαστε πάντα καλά οι τρεις σας

και να προσέχετε ζουζούνια μου.

Φιλάκια πολλά πολλά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ καταρχάς ευχαριστώ για τις ευχές!Και ργώ το έμαθα πριν απο λίγο και στεναχωρήθηκα πάρα πολύ:( Τρέχανε οι κοπέλες και άφαντη εγώ:(

bourique να σαι καλά γλυκιά μου!:P

Anastacia ,ακριβώς δεν σκοπεύω να ασχοληθώ με κανέναν;)

SOFIA μου ευχαριστώ!Δεν ξέρω τι έπαθε,πρόβλημα της:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩΠΩΩΩΩ!!!ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ!!!ΝΕΛΛΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΑς!!ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΔΕΣ!!!Ο ΚΑΛΟς ΘΕΟΥΛΗς ΟΛΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ...ΑΙΣΧΟς ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΔΑΝΕΙΚΑ ΕΙΝΑΙ!!!!ΝΑ ΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΝΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΟΤΥΧΗ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!:P:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλλυ να σου ζήσει η μπουμπούκα σου πάντα γερή να είναι και ευτυχισμένη. Η πεθερά μάλλον είναι λίγο προβληματική ε? αυτή θα χάσει! όλοι χαίρονται σε μια γέννα και πόσο μάλλον όταν πρόκειτε για το εγγόνι...!!!

Βάλε μας και μια φωτό να δούμε την ομορφούλα σου... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσακι να σου ζησει και να ειναι παντα καλοτυχη και υγιεις......και εσεισ γερη και δυνατοι διπλα τησ να την λατρευετε....;) :woohoo:

η πεθερα εχει φαει τα ποδια τησ αυτη θα χασει εσυ απο εδω και περα θα εχεισ μονο χαρεσ........

πολυ καλο αυτο που εγινε με τουσ γονεισ σου.........

φιλακια πολλα και παντα ευτυχισμενοι σασ ευχομαι οπωσ ειστε τωρα....:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...