Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βλαστοκυτταρα


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα θα ηθελα τη γνωμη σας για τις τραπεζες βλαστοκυτταρων.Προσπαθησα να ενημερωθω απο το ιντερνετ και οχι μονο αλλα περισσοτερο μπερδευτηκα παρα βοηθηθηκα .Τελικα εσεις τι πιστευετε αξιζει τον κοπο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν αποφασισεις, υπαρχουν και δημοσιες τραπεζες φυλαξης. Αυριο θα ρωτησω το γιατρο μου που τον εμπιστευομαι και θα σου πω αν αξιζει τον κοπο, γιατι κι εγω την ιδια απορια εχω.... να δωσω η οχι? και που?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.......

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΑΡΤΙΟ...ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΛΕΥΧΑΙΜΙΕΣ!!!!!ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ....ΙΣΩΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ...ΩΣΤΟΣΟ ΘΕΣ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.......ΕΝΩ ΣΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΝ ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ...ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΞΕΝΑ....

ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΑΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κατ αρχην ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση .Εγω προσωπικα δεν το εχω συζητησει με τον γιατρο μου ακομα στην επομενη επισκεψη ομως σιγουρα.Το μονο που εχω καταλαβει ειναι οτι υπαρχει μια ανεξηγητη κοντρα μεταξυ ιδιωτικων και δημοσιας τραπεζας βλαστοκυτταρων σε οτι αφορα την αξιοπιστια του ενος και του αλλου .Οι ιδιωτικες υποστηριζουν οτι στην δημοσια τραπεζα δεν φυλανε τα βλαστοκυτταρα σου για εσενα και αν χρειαστει σου δινουν απο αλλον συμβατο δοτη και η δημοσια τραπεζα υποστηριζει οτι δεν υπαρχει λογικη αν το παιδι σου που κρατησες τα βλαστοκυτταρα παθει λευχαιμια να τα χρησιμοποιησεις γιατι θα ειναι και αυτα λευχαιμικα μετα απαντουν οι ιδιωτικες κ.ο.κ Δεν ξερω εχω μπερδευτει παρα πολυ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

falassarna έγραψε:

KORITSIA ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.......

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΑΡΤΙΟ...ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΛΕΥΧΑΙΜΙΕΣ!!!!!ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ....ΙΣΩΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ...ΩΣΤΟΣΟ ΘΕΣ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.......ΕΝΩ ΣΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΝ ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ...ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΞΕΝΑ....

ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΑΜΕ...

SHMFWNW KAI O DIKOS MOU SXEDON TA IDIA EIPAI OTI DEN UPARXEI NOMIKO PLESIO KAI DEN EMPISTEUETE KAMIA .EGW ENA EXW NA PARATIRISW ...MONO EDW ATHHNA AKOUW STHN EPARXIA DEN UPARXEI TIPOTA KAMIA PIESH KAMIA ENIMEROSH ...TIPOTA ,MHPOS KATI PAIZETE PALU ME LEUTOUDAKIA!!!!!

ANAROTIEME H AMIRH .

PANTOS EGW DEN KRATISA GIATI H APOCH MOU EINAI AYTH 'GIA TA LEUTA TAKANEIS OLA..." MOU MIRIZEI MEGALH APATEONIA !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.εμεις οσοι ιατροι και οι δυο και ο ανδρας μου γυναικολογος δωσαμε τα βλαστοκυτταρα του μικρου μας και σκοπευουμε οταν μεγαλωσει να δωσουμε και τα δοντακια για τα μεσεγχυματικα κυτταρα.τα χρηματα ειναι πολλα μπροστα στην υγεια του μικρου δεν αξιζει τιποτα.αχριαστα να ειναι.1800 ευρω ας πεταχτουν σε μια 20ετια δε ξερουμε τι μας ξημερωνει.και αν σημερα θεραπευουν λευχαιμιες,δημιουργουν καρδιακο μυ,δερματικο ιστο ,κα σε μια 5ετια ποιος ξερει τι αλλο.μη ξεχναμε και τα εγκαυματα σε ποσα παιδακια εχουν προκαλεσει ανωμαλιες

οσο για τις δημοσιες τραπεζες ακομη και αν εχεις δορισει αν τα χρειστει θα πληρωσεις ενα μεγαλο ποσο γυρω στα 30000 ευρω.συν το οτι για να ερθουν να τα παρουν πρεπει να γεννησεις στο ωραριο τους.ειμαστε πολυ ανοργανοτοι σαν χωρα.στην Αμερικη ο Ομπαμα τις πρωτες ηεμρες της εκλογης του υπεγραψε για τη συλλογη και ληψη βλαστοκυτταρων διαταγμα.κατι περισσοτερο ξερουν οι αμερικανοι απο εμας τους Ελληνες,ας μην ειμαστε κουτοπονηροι.

ειχα πει σε ενα αντιπροσωπο απο τις ιδιωτικες εταιριες ακομη και τα δικα μας κυτταρα να τα χρησιμοποιησουν σε αλλο παιδακι αυτο που ζηταω να κατοχηρωθω ειναι αν τα χρειστω να μου βρουνε ιστοσυμβατα.

Συμβουλη μου ειναι παρτε τηλ σε οποιες περισσοτερες ιδιωτικες τραπεζες και ζητηστε να ερθουν να σας ενημερωσουν.η σωστη ενημερωση ειναι οτι το καλυτερο συν οτι δε σας υποχρεωνουν.

μη ξεχναμε γυναικες και εδω στην ελλαδα πριν ενα χρονο καπου στην Πρεβεζα μπηκε σε διαδικασια εξωσωματικης για να ειναι ιστοσυματο το εμβρυο που θα τεκνοποιουσε για τη συλλογη βλαστοκυτταρων για το αλλο της παιδι που ηταν αρρωστο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα χρηματα που περνει ο ιατρος απο τα βλαστοκυτταρα ειναι 500 ευρω.δε νομιζω οτι η ασκει καποιος ιατρος πιεη ειναι στη δικη μας ευχαιρια αν θα κρατησουμε ή οχι.

δε μου αρεσει αυτο που λετε μονο λευχαιμιες θεραπευονται,ειναι αχαριστια.τα εγκαυμαατ τα ξεχναμε στην Ιταλια εχουν γινει μεταμοσχευσεις δερματος.οι ερευνες ειναι πολλες για την Ευρωπη και την Αμερικη μη ξεχνατε στην Ελλαδα ειμαστε αιωνες πισω.Η επιστημη παει μπροστα,αν και απο οτι καταλαβαινω καποιοι ιατροι ειναι ανενημερωτοι.ας υπαρχουν τα βλαστοκυτταρα και αν τα χρειαστω πηγαινω εξωτερικο και κανω θεραπειες. δε ξερουμε τι μας ξημερωνει και τι θα γινει τα επομενα χρονια.μια φορα εχουμε την ευκαιρια,ειναι η επιλογη του καθενος,μπορω να σας πω πως αρκετοι συναδελφοι ιατροι εχουν δωσει τα βλαστοκυτταρα εδω στην επαρχια και ειμαι χαρουμενη που στην Αθηνα ενημερωνουν και καποιοι ειναι φανατικοι,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έχω μπερδευτεί με την όλη ιστορία των βλαστοκυττάρων και πιστεύω ότι υπάρχει εκμετάλευση, αλλά πάλι το ρισκάρεις; μια στις χίλιες αν χρειαστεί; σε χτυπάν εκεί που πονάς. Καλά, βέβαια εγώ ακόμα δεν έχω μείνει καν έγγυος, αλλά το σκέφτομαι από τώρα! Το πιο πρόσφατο που έμαθα πάντως είναι ότι στις δημόσιες τράπεζες είναι δωρεάν αλλά τα πας εσύ σ' αυτούς και αν χρειαστεί σου δίνουν από τα αποθέματα κι όχι από τα ίδια. Αλλά είναι το ίδιο (λένε). Τώρα, να πω την αλήθεια δεν έχω προσωπική πείρα, αλλά αν φτάσει εκείνη η ώρα με το καλό θα το ψάξω ΠΑΡΑ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΡΒΑΡΑ Κ. έγραψε:

καλημερα κοριτσια.εμεις οσοι ιατροι και οι δυο και ο ανδρας μου γυναικολογος δωσαμε τα βλαστοκυτταρα του μικρου μας και σκοπευουμε οταν μεγαλωσει να δωσουμε και τα δοντακια για τα μεσεγχυματικα κυτταρα.τα χρηματα ειναι πολλα μπροστα στην υγεια του μικρου δεν αξιζει τιποτα.αχριαστα να ειναι.1800 ευρω ας πεταχτουν σε μια 20ετια δε ξερουμε τι μας ξημερωνει.και αν σημερα θεραπευουν λευχαιμιες,δημιουργουν καρδιακο μυ,δερματικο ιστο ,κα σε μια 5ετια ποιος ξερει τι αλλο.μη ξεχναμε και τα εγκαυματα σε ποσα παιδακια εχουν προκαλεσει ανωμαλιες

οσο για τις δημοσιες τραπεζες ακομη και αν εχεις δορισει αν τα χρειστει θα πληρωσεις ενα μεγαλο ποσο γυρω στα 30000 ευρω.συν το οτι για να ερθουν να τα παρουν πρεπει να γεννησεις στο ωραριο τους.ειμαστε πολυ ανοργανοτοι σαν χωρα.στην Αμερικη ο Ομπαμα τις πρωτες ηεμρες της εκλογης του υπεγραψε για τη συλλογη και ληψη βλαστοκυτταρων διαταγμα.κατι περισσοτερο ξερουν οι αμερικανοι απο εμας τους Ελληνες,ας μην ειμαστε κουτοπονηροι.

ειχα πει σε ενα αντιπροσωπο απο τις ιδιωτικες εταιριες ακομη και τα δικα μας κυτταρα να τα χρησιμοποιησουν σε αλλο παιδακι αυτο που ζηταω να κατοχηρωθω ειναι αν τα χρειστω να μου βρουνε ιστοσυμβατα.

Συμβουλη μου ειναι παρτε τηλ σε οποιες περισσοτερες ιδιωτικες τραπεζες και ζητηστε να ερθουν να σας ενημερωσουν.η σωστη ενημερωση ειναι οτι το καλυτερο συν οτι δε σας υποχρεωνουν.

μη ξεχναμε γυναικες και εδω στην ελλαδα πριν ενα χρονο καπου στην Πρεβεζα μπηκε σε διαδικασια εξωσωματικης για να ειναι ιστοσυματο το εμβρυο που θα τεκνοποιουσε για τη συλλογη βλαστοκυτταρων για το αλλο της παιδι που ηταν αρρωστο

Εγω αναρωτιεμαι Βαρβαρα εφοσον εχοντας λεφτα εχεις προσβαση σε οποιαδηποτε πληροφορια(νομιζω με τα λεφτα μπορεις να καταφερεις πολλα) ποιος μου εγγυατε αν ενας παμπλουτος μαθει οτι το δικο μου παιδι ειναι συμβατο με το δικο του παιδι και δεν επιχειρησει να το αρπαξει! Ξερω φτιαχνω σεναρια αλλα δεν μου φαινεται ακατορθωτο!ειδικα οταν εχεις τα μεσα και παιζεται η ζωη του παιδιου σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και εμεις είμαστε στη διαδικασια που το σκεφτομαστε.. στην ενημερωση που είχαμε από αρκετους γιατρους η αποψη που κυριαρχησε ήταν η καταθεση των βλαστοκυτταρων χωρίς ενδοιασμούς χωρίς όμως να απορρίπτεται και η δωρεά σε δημόσια τράπεζα αρκει να κατοχυρώσεις την κάλυψη σου σε οποιαδήποτε κατασταση σου τυχει..

με το γιατρό μου δεν το έχουμε συζητησει ακόμα αλλά θα το θιξουμε μεσα στην εβδομαδα που έχω ραντεβου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναρωτηθηκα και εγω,δε με απασχολει ας τα δωσουν να σωθει καποιο αλλο παιδι αν τα χρειστω ομως ξερω οτι θα μου παρεχουν καποιο άλλο δειγμα ιστοσυματο με του παιδιου μου.Δε ξερουμε τι μας ξημερωνει.στις δημοσιες ταπεζες δεν κανουν τον ελεγχο των ιδιωτικων τοσο στο δειγμα οσο και στο γονεα και αν τα χρειστεις ακομαη και αν εχεις δορισει να ξερεις θα πληρωσεις για να τα παρεις το εχω ρωτησει και το ξερω.στις δημοσιες αν τα δώσεις ξερεις οτι θα πανε αδικα εχετε δει πολλα ατομα να εχουν βρει εκει?δεν ειμαστε Αμερικη δειτε τι εκανε ο Ομπαμα με το που βγηκε στην εξουσια.οι ανθρωποι ειναι μπροστα απο εμας ας,απο ολες τις γεννες που γινονται ας τα μαζευουν τα δειγματα τα νοσοκομεια γιατι δεν το κανουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έπρεπε να μαζεύουν από όλες τις γέννες τα βλαστοκύτταρα. Δυστυχώς εξυπηρετούνται μεγάλα ιδιωτικά συμφέροντα, γι΄αυτό και δεν πρόκειται να πραγματοποιηθεί το αυτονόητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΚΛΕΙΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ 1650 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΝΕ..ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΕΤΣΙ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΑΛΛΙΩΣ..ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΡΩΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΣΕ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΩ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ 1650 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΩ ΤΙΠΟΤΑ...ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ.ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΧΝΑΣ ΑΠΛΑ ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΜΙΑ ΑΓΟΡΑ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το δημοσιο ποτε λειτουργησε σωστα για να λειτουργησει και στο θεμα της υγειας και της επιστημης.και σε δευτερη εγκυμοσυνη θα τα κρατησω γιατι δε ξερουμε τι μας ξημερωνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποια συμφέροντα η ερευνα σε εμας ειναι εκατομμυρια χρονια πισω.και που τα συλλεγουν νομιζεται οτι κανουν τους απαραιτητους ελεγχους/?και αν τα χρειαστουμε γιατι τα πουλανε?αυτη ειναι η δημοσια υγεια?30000 ευρω αν τα χρειστεις απαραδεκτο και δε δινω τα 1800 να εχω το κεφαλι μου ησυχο?

Υπαρχουν και στο εξωτερικο τραπεζες ψαξτε το και απο εκει.προχθες ξεγεννησε καποια ο ανδρας μου και ειχε ενα κουτι απο Γερμανια για συλλογη καντε το και εσεις για να μην υπαρχει η αμοιβη του ιατρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλησα με το γιατρο μου χθες! Η απαντηση του? "ανεπιφυλακατα σου λεω ναι, να δωσεις" μου συστησε ιδιωτικη εταιρια. Θα το κανω! τοσα λεφτα σπαταλαμε δεξια κ αριστερα! στα 1660 ευρω θα κολλησουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα θα κανεις οχι γιατι στο προτεινε ο ιατρος σου μα για την υγει του παιδιου σου.αποψη μου ψαξε το λιγο με τις εταιριες ζητησε τους να ερθουν να σε ενημερωσουν μη δεσμευσε.γιατι καποιες δεν ειναι αξιοπιστες.μπες στο ιντερνετ βρες οσες περισσοτερες μπορεις και ζητησε να ερθουν σπιτι σου να σε ενημερωσουν αυτους που θα δεις αντιπροσωπευουν την εταιρια.ενας τροπος να δεις την αξιοπιστια της εταιριας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δεν ειναι λογικο να υπαρχει τετοια διαφορα αποψεων μεταξυ δημοσιων και ιδιωτικων τραπεζων... σκεφτητε το... οι επιστημονες δηλαδη για ποιον λογο ασχολουνται με το θεμα; για το τιποτα; και οντως μπροστα στην υγεια των παιδιων μας τα 1800 ευρω δεν ειναι τιποτα... μια φιλη μου προτιμησε να μην κρατησει τα βλαστοκυτταρα του παιδιου της γιατι της φανηκαν πολλα τα χρηματα και μετα απο 2 μηνες αγορασε χαλια αξιας 2000 ευρω... πρεπει να μαθουμε να βαζουμε προτεραιοτητες στη ζωη μας... αχρειαστα να ειναι σιγουρα... αν ομως τα χρειαστουμε γιατι να μην τα εχουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να ενημερωθείτε σχετικά με το θέμα το βλαστοκυττάρων μπορείτε να παρακολουθήσετε την εκπομπή Χθες-Σήμερα-Αύριο της 30.11.2008 την οποία μπορείτε να κατεβάσετε από το :

www.megaupload.com/?d=OWJYKHVI

Πολύ ενδιαφέρουσα εκπομπή κατά τη γνώμη μου. Νομίζω στην εκπομπή είπε ο συμμετέχων από την αιματολογική εταιρεία ότι το κόστος για βλαστοκύτταρα από την ελληνική δημόσια τράπεζα είναι 3000, ενώ για βλαστοκύτταρα από τράπεζα του εξωτερικού είναι 30000. Γι' αυτό και υποστηρίζουν θερμά την ανάπτυξη της δημόσιας τράπεζας, ώστε να καλύπτονται οι ανάγκες από την ελληνική δημόσια τράπεζα.

Προσωπικά τα δώρισα στη δημόσια τράπεζα της Ακαδημία Αθηνών. Μας ενημέρωσαν ότι το 60% περίπου των συλλεγόμενων δειγμάτων δεν καλύπτει τις διεθνείς προδιαγραφές και είτε πετιέται, είτε διατίθεται στην έρευνα (εφόσον η μητέρα συναινεί σε αυτό).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...