Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ξέρει κανείς για το HPV?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stroumfaki80 έγραψε:

Δήμητρα καλημέρα,

δηλαδή ο γιατρός σου, σου είχε πει να το κοιτάξει και ο άντρας σου και? Ήταν sin i οταν έκανες την θεραπεία ή απλά φαινόταν ο ιος?

και Έλενα εσυ το ξέρεις και μου λες επειδή το χεις περάσει ή από γνωστες σου.

Συγνώμη που σας ρωτώ απλα είμαι σε πολύ άσχημη ψυχολογική κατασταση, σε υστερία δηλαδή και δεν μπορώ να ζήσω φυσιολογικά.

α.. και οι γιατροί μου λένε ηρέμησε γιατί δεν υπάρχει λόγος. Αν ήταν δεν θα σε αφήναμε έτσι..

Έγω όμως δεν ...

Κοριτσακι μου γλυκο καλησπερα!Εγω τοτε ημουν μονη. Το ειχα κολλησει απο μια φιλη που συγκατοικούσα επειδη χρησιμοποιουσαμε τις ιδιες πετσετες. Εγω ειχα καθαρα κονδυλώματα. Μεχρι να γινω καλα δεν ειχα σεξουαλικες επαφες. Πρωτον γιατι ειπα "κριμα να κολλησω και καποιον αλλο" και δευτερον δεν μπορουσα κιολας διοτι η θεραπεια πριν 10 χρονια ηταν αρκετα επώδυνη. Πλεον ομως η θεραπεια εχει αλλαξει. Δεν κανουν αυτη που εκανα εγω. Δεν χρειαζεται να σου πω περισσοτερα! Η επιστημη εχει προχωρησει πολυ στο θεμα της θεραπειας.Περαστικα σου ευχομαι. Απ οτι καταλαβα εσυ δεν εχεις κονδυλωματα οποτε δεν χρειαζεται να σου πω κατι αλλο.Σε φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια από μένα. Έστειλα post και χθες αλλά διαβάζοντας όλες τις απαντήσεις σας σήμερα αποφάσισα να πω και γω πάλι τη γνώμη μου αλλά και τα παράπονα μου. Όπως είπατε και οι περισσότερες όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες εγώ για παράδειγμα είχα εξωτερικά ευτυχώς που τα κατάλαβα από μόνη μου γιατί τα ένιωθα κατά τη διάρκεια του μπάνιου. Μετά πήγα στη γυναικολόγο και μου είπε έχεις κονδυλώματα και φρίκαρα. Πραγματικά τρελάθηκα γιατί ενώ μου είχε πει η γιατρός μου δεν θα το συζητήσεις αλλά ούτε θα μπεις στο ίντερνετ εγώ δεν την άκουσα και το έκανα. ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑΛΟ. ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ. Διάβασα ότι τρελό υπήρχε, ένιωθα ότι ήμουν 1 βήμα πριν το θάνατο( μακριά από μας) έκλαιγα όλη μέρα. Τελικά τα πράγματα ήταν πιο απλά πήγα στο γιατρό τα κάναμε με λέιζερ( οκ ψυχοφθόρο άλλα όχι και κάτι τραγικό) και δόξα το θεό είμαι καλά τόσα χρόνια. Ο γιατρός μου στα Γιάννενα που πήγα(η γιατρός μου με έστειλε σε αυτόν γιατί ήταν ειδικός και με έβλεπε σε τρελή κατάσταση και θα είπε πήγαινε σε αυτόν!!) ήταν τρομερός, έκανα και κολποσκόπηση κάθε φορά που πήγαινα και εσωτερικά ήμουν μια χαρά εγώ είχα μόνο εξωτερικά. Η γιατρός μου έλεγε να δοξάζεις το θεό γιατί σου πέρασε ξυστά ήταν τόσο απλή η περίπτωση μου( την οποία εγώ την έκανα να φαίνεται τεράστια στο μυαλό μου αλλά τέλοσπάντων με έφαγε η τεχνολογία!!!!!) . Οπότε όλες μας δεν είμαστε το ίδιο. Το συζητάμε με το γιατρό μας και αυτός μας κατευθύνει τι πρέπει να κάνουμε. Οκ εμείς θα πούμε τη γνώμη μας αλλά μέχρι εκεί. Τώρα κάποια κοπέλα είπε ότι αν κάνεις εσύ θεραπεία δεν χρειάζεται να κάνει ο άντρας σου. Άσχετο το ένα με το άλλο. Άλλο η γυναίκα άλλο ο άντρας. Εμένα ο άντρας μου έβγαλε τώρα (μετά από τόσα χρόνια παρόλο που κόλλησα από αυτόν τον ιο) γιατί η άμυνα του έπεσε. Προχτές πήγε στον Δερματολόγο-Αφροδισιολόγο( εκεί παν οι άντρες) και του είπε ότι πρέπει να τα κάνει με λέιζερ και μου είπε και συ παρόλο που λες ότι είσαι οκ να πας στο γιατρό σου να το δεις μήπως έχεις ξαναβγάλει κάτι, απλά έλεγχο δεν είναι κακό. Που εγώ κάνω τα παπ μου και είναι τέλεια και κάθε χρόνο κάνω και κολποσκόπηση( δεν χρειάζεται αλλά εγώ θέλω να την κάνω). Απλά μας είπαν και ο γυναικολόγος και ο δερματολόγος να αφήσουμε τις προσπάθειες για αργότερα που θα φύγουν τελείως και από τον άντρα μου, και αυτό θα κάνουμε. Όμως σε όλες τις περιπτώσεις μπορεί να μην ισχύει αυτό. Αν ήταν να βγάζαμε εμείς το πόρισμα και οι φίλες μας τι τον θέλουμε το γιατρό????

Τώρα ένα άλλο θέμα που το έχω βαρεθεί τόσο καιρό γι αυτό και το αναφέρω. Βρε κορίτσια αμάν πια ηρεμίστε λίγο. Κάθε μία λέει τη γνώμη της γιατί πιστεύει ότι με αυτό τον τρόπο προσπαθεί να βοηθήσει. Νομίζω ότι πρέπει να εκτιμάμε( και εγώ το κάνω) όταν κάποιος απαντάει σε κάτι που μπαίνει για συζήτηση. Δεν γίνεται πάντα κάποιες που δεν συμφωνούν με τη γνώμη κάποιων άλλων να μιλάν με τέτοιο ύφος, δεν είστε οι δασκάλες που θα βάλετε και τιμωρία. ΗΡΕΜΙΣΤΕ το έχω δει πολλές φορές αυτό!!!!!!!!! Και πολλές φορές δεν γράφω γιατί λέω αν δεν συμφωνήσουν θα με κράξουν. Μπορούμε να πούμε ότι κάποια κοπέλα αυτά που λέει δεν είναι σωστά αλλά με άλλο ύφος. Σας παρακαλώ εδώ έχουμε μια όμορφη παρέα λέμε τις χαρές μας τις στενοχώριες μας και χαλαρώνουμε. Δεν είμαστε για να ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ απλά να βοηθήσουμε όσο μπορούμε. Συγνώμη και για το δικό μου ύφος αλλά με στεναχωρει αυτό το πράγμα κάθε φορά. Σας αγαπώ πολύ φιλιά πολλά πολλά

Και μικρούλα μου εσυ ηρέμισε ναι??? Όλα ξεπερνιούνται με προσοχή και εμπιστοσύνη στο γιατρό.

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία Σ. έγραψε:

κορίτσια χίλια συγνωμη για το τεράστο μνα. Τωρα το είδα ότι είναι τόσο μεγάλο. Χίλα συγνώμη ναι????

Mαρια τιμωρία!:P :P Πλάκα κάνω ε!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...