Μετάβαση σε περιεχόμενο

Nέα προσπάθεια! Συμβουλές?


Recommended Posts

Κορίτσια, ξεκίνησα τις ενέσεις για την πολλοστή προσπάθεια εξωσωματικής μου- νέος γιατρός, νέο κέντρο, νέα διάθεση! Αν και δεν είμαι "καινούρια" στην ιστορία αυτή, αναρωτιέμαι μήπως έχετε κάποια συμβουλή ως πρός τη διατροφή και γενικότερα το τρόπο ζωής μου αυτή τη περίοδο που παίρνω τα φάρμακα? Ξέρω ότι δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο, αλλά λέω μήπως και καμία "συμπάσχουσα" έχει κάνει καμιά ανακάλυψη..

Σας φιλώ όλες και..πάμε γερά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδριανή μου δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι για να σε βοηθήσω.

Σου εύχομαι ολόψυχα αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά και να αποκτήσεις το μωράκι ή τα μωράκια σου!!

Φιλιά και Καλή Τύχη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERA ANDRIANI!!!!!!

SE KATALABENO.TA PERASA K EGO PRIN ENA XRONO K TORA EXO ENA KORITSAKI

2 1/2 MINON!!!!!!!!!

EGO DEN ALLAKSA TIPOTA STIN DIATROFI MOY.TO MONO POY XREIAZETE EINAI HREMIA(KATHOLOY AGXOS) K NA SKEFTESE THETIKA....

OLA THA PANE KALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

K OTI XREIASTEIS EIMAI EDO!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου, πόσο χαίρομαι για σένα να ήξερες..όταν έχεις λίγο χρόνο, μήπως θα μπορούσες να μου πείς την ιστορία σου εν συντομία? Παίρνω πολύ κουράγιο με παρόμοιες ιστορίες που έχουν αίσιο τέλος..προσπαθώ να σκέφτομαι ότι κι η δικιά μου θα έχει ένα τέτοιο τέλος αυτή τη φορά! Να σου ζήσει η κορούλα σου και να'στε πάντα ευτυχισμένοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ Μιλίνα για τις ευχές σου, μου δίνεις μεγάλη χαρά που με σκέφτηκες! Για να δούμε τί θα δούμε αυτή τη φορά..ελπίζω να "δούμε" μωράκι/μωράκια όπως λές κι εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andriani ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andriani θετική σκέψη και αισιοδοξία είναι η μόνη "συνταγη" για την επιτυχία:)

Σου μιλάει η πείρα:laugh:

Δεν χρειάζεται να αλάξεις τίποτα στην διατροφή σου παρα μόνο αν προς το τέλος της θεραπείας παρουσιάσεις υπερδιέγερση.Τότε και ο γιατρός σου θα σου πεί να περιορήσεις το αλάτι και να αυξήσεις το λευκό κρεας.

Σου ευχομαι καλή δύναμη και καλή επιτυχία!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδριανή εύχομαι πραγματικά το καλυτερο δυνατό αποτελεσμα!!!

τη μονη συμβουλή που μπορώ να σκεφτώ είναι να μην έχεις αγχος και να σκέφτεσαι αισιοδοξα , σιγουρα και θετικά!!!!

με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andriani μου σου ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα.η δικη μου γνωμη(αν και δεν εχω παρομια εμπειρια..... ακομη)ειναι να τρως οτι σε ευχαριστει!!!!!εχεις καιρο να προσεχεις την διατροφη σου συντομα που θα εισαι εγκυος!!!χι χι χι!!!θα περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου

φιλακια πολλα και κρατα γερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑNDRIANI.ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΝΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΚΡΥΟΣΥΝΤΗΡΗΜΕΝΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΕΝΕΣΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕ ΤΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ.Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!!!! Ανδριανουλα μου να ηξερες ποσο σε καταλαβαινω και ποσο σε νιωθω!!! εχω περασει κ εγω τα ιδια!!! Τα καταφερα στην 4η προσπαθεια αφου πρωτα αλλαξα κ εγω γιατρο με αποτελεσμα να αλλαξει -πραγματικα ομως- η διαθεση μου!!!! Μου εφυγε λες δια μαγειας ολο το αγχος!!!!!! πότε ξεκινησα τις ενεσεις πότε εκανα ωοληψια και πότε εμβρυομεταφορα, ουτε που το καταλαβα!!!!!! (Ας ειναι καλα ο καλος μου!!!! ο γιατρος!!!)

και τωρα?? ΤΩΡΑ ειμαι στην 32η εβδομαδα και σε λιγοτερο απο 2 μηνες θα ερθει -πρωτα ο θεος- στο κοσμο η μπουμπου μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τετοια χαρα και τετοια ευτυχια δεν περιγραφεται!!!!

Λοιπον 1ον απεβαλε το αγχος σου, 2ον με τη θετικη σκεψη της παρεας του mammy και 3ον και σημαντικοτερο με τη βοηθεια του θεου, ειμαι πεπησμενη οτι ολα θα πανε καλα και σε λιγους μηνες θα μεγαλωνει το θαυμα της ΖΩΗΣ στα σπλαχνα σου.

Ξεχασα να συστηθω: Ειμαι η Αναστασια, 36 χρονων και μενω Πειραια. Οτι χρειαστεις ειμαι Ε Δ Ω !!! Φιλακια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ'αρχήν καλή επιτυχία... Και κατά δεύτερον μην αγχώνεσαι για την διατροφή! Να τρως κανονικά ότι σ'ευχαριστεί! Να αποφεύγεις να κάνεις καταχρήσεις σε λίπη, junk food, οινοπνευματώδη και αναψυκτικά!! Όχι να μην πιεις καθόλου!! Και πάλι καλή επιτυχία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια. Ούτε και εγώ καλή μου έχω να σου δώσω κάποια ιδιαίτερη συμβουλή. Το μόνο που έχω να σου πω είναι... οχι άγχος. Μετά απο 3 εξωσωματικές, οι δύο τελευταίες με κατεψυγμένα έμβρυα....διανύω την 31η εβδομάδα κύησης και τον Ιούλιο περιμένω τον πρίγκιπά μου. Για μένα όλη η διαδικασία ξεκίνησε τον Μάρτιο του 2008 και μετά απο έναν αγώνα ταχύτητας θα έλεγα, φτάσαμε εδώ που φτάσαμε, χωρίς να αφήσω μέρα να πάει χαμένη. Όλα όμως έγιναν χωρίς καθόλου άγχος, αλλα και με πολύ μεγάλο ενθουσιασμό για την κάθε νέα προσπάθεια.

Σου εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΝΔΡΙΑΝΗ.ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΜΕ ΣΕΝΑ ΚΙ ΕΧΩ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ.ΥΠΟΜΟΝΗ,ΟΧΙ ΑΝΧΟΣ,ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου, σε ευχαριστώ ππραγματικά για τις ευχές σου, σου εύχομαι κι εγώ με όλη μου την καρδιά την επόμενη εβδομάδα να πάνε όλα κατ'ευχήν, να έχεις τα πιό χαρούμενα νέα να μας πείς κι εμάς να χαρούμε μαζί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΤΤΥ, τη μεθεπόμενη εβδομάδα λοιπόν θα περιμένω με αγωνία τα θετικά σου αποτελέσματα για να μου δώσεις κι εμένα αισιοδοξία και χαρά! Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πόσο με χαροποιοεί η ιστορία σου..είμαι κι εγώ αισιόδοξη για την εξέλιξη αυτής της προσπάθειας..θα σας κρατώ ενήμερες και σε ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...