Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΑΡΟΣ ΕΜΒΡΥΟΥ!!!


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας! Είμαι η Κατερίνα, 28 ετών και είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι.Την Πέμπτη πήγα στο γιατρό για τον καθιερωμένο υπέρηχο και μας έβγαλε το βάρος του μωρού 1038 γρ. Μας είπε ότι είναι μεγαλούτσικο μωρό.Θα ήθελα να μου πείτε οι έγκυες τί βάρος είχαν ή έχουν τα δικά σας μωράκια για να συγκρίνω!!!Γιατί έχω ψιλοαγχωθεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κατερινα.Με το καλο σου ευχομαι.Το βαρος που λες εξαρταται απο το ποσο εβδομαδων εισαι.Παντως και εμενα στο γιο μου ετσι μου ελεγαν οτι ειναι μεγαλο μωρο και γεννηθηκε 3070 δηλαδη φυσιολογικοτατος.Μην αγχωνεσαι παντως,ο κουνιαδος μου γεννηθηκε 5 κιλα πραγμα που δεν πιστευω να συμβαινει σε σενα!:P Και παλι σου ευχομαι με ενα πονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κατερίνα! Αυτό το άγχος έχω κι εγώ για τη μπέμπα μου. Στις 21 εβδ ο γιατρός μας είπε ότι με 550γρ είμαστε μεγάλες.Δευτέρα πάω για β'επιπέδου,οπότε 8α σου πω πόσα έβαλε σε μια βδομάδα. Πάντως μου είπε να αποφεύγω τα γλυκά αν και μπορεί να στρώσουν τα πράγματα τους τελευταίους μήνες. Μην αγχώνεσαι πάντως.

thouli γκαρντασάκι?:P:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina mou geia sou agapi mou...

kai kalos mas vrikes...

Min anxwnesai agapi mou...

Mia xara einai to varos...

Emena o kwnstantinos mou stis 22 eudomadwn itane 900g...

Kai gennithiken 3170...

Kai i eleana mou stis 22 eudomadwn itane 750g...

Kai proxtes pou piga ston giatro eipen mou pws itane 2900...

Kai tin alli eudwmada gennaw stis 17/5/09...

Ase na doume posa kila tha vgei...

Filia agapi mou...

Kai kali sunexeia me tin egkumwsini sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 450ΓΡ.ΗΜΟΥΝΑ 21 ΕΒΔ.ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΠΕΜΠΗΣ ΔΗΛ.ΑΝ ΠΑΡΩ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΧΕΔΟΝ 4 ΚΛΙΑ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΞΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΣΤΙΣ 24 ΠΡΟΣ 25 ΕΒΔΟΜ.ΗΤΑΝ 720 ΓΡΑΜ. ΚΑΙ ΣΤΙΣ 27 ΕΒΔΟΜ.ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ 1054 ΓΡ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΑΥΤΟ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΝΑ 3500 ΚΙΛΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟΝ 9 ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΟΝΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΤΕ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι νομίζω ότι είναι φυσιολογικό! Εγώ στην β'επιπέδου που έκανα πριν 4 βδομάδες ήταν 557 γραμμάρια το κουτσουνάκι μου! Μας είπε ο γιατρός πολύ καλές μετρήσεις! Μεθαύριο θα πάω για το κλασσικό τσεκάρισμα, οπότε θα σου γράψω νεότερα! Είμαι 27 εβδομάδων! Και την Δευτέρα θα είμαι και 4 ημερών επιπλέον!

Καλή συνέχεια και με το καλό τα μωράκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σου γράψω, υπάρχει ένα ποστ που έχουμε φτιάξει με τις Αυγουστιάτικες μαμάδες! Κι εκεί γράφουμε τις επισκέψεις μας από τους γιατρούς, τα αποτελέσματα των εξετάσεων μας! Κάνε έναν κόπο και δες.. Σου παραθέτω το link:

http://mammyland.com/index.php?option=c ... 0&id=85901

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω η αληθεια ειναι πως δεν θυμαμαι ποσο ηταν σ'αυτην την την εβδομαδα αλλα και ο γιατρος και στην β επιπεδου μας λεγανε οτι ειναι φυσιολογικα στα κιλα και μας βγηκε η μπουμπου θηριο.

την περιμεναμε το πολυ 3600 και στην 37 εβδομαδα που γεννησα ευτυχως με καισαρικη μας βγηκε 4100 παραλαλω...

ναι ναι καλα βλεπετε 4100

δηλαδη αν επαιρνα ολο τον μηνα ποσο θα εβγαινε 6???????????:woohoo: :woohoo:

οποτε μια χαρα εισαι μην αγχωνεσαι.

οσο και να ειναι ειναι τελεια τα κουκλια μας.

να τα χαιρομαστε και εσυ με το καλο σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κι απο μενα!

Νομιζω πως το βαρος του εμβρυου σου ειναι φυσιολογικοτατο!!

Ο γιατρος σου τι σου εχει πει?

Εμενα η μπεμπουλα μου στις..

26 βδομαδες ηταν 1019 γραμ. και στις 30 βδομαδες 1508 γραμ.

Την παρασκευη που θα παω στον γιατρο (ακριβως στις 33 βδομαδες)

θα σε ενημερωσω για το ποσο εφτασε!!

Μην ανησυχεις για τιποτα! Γερα παιδια να φερουμε στον κοσμο κι οσο θελουν ας γινουν.

Καλο υπολοιπο σου ευχομαι!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κατερινα εμενα στις 26 εβδομαδες ηταν 874 γραμμαρια και γεννηθηκε στις 40 εβδ και 1 μερα 3320 γραμμαρια.υπαρχουν και αποκλισεις στους υπέρυχους.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά δεν το πιστεύω!!Κατερίνα και εγω εχω ΠΗΤ στις 13 Αυγουστου και πήγα την Πέμπτη στο γιατρό!!Το βάρος του μωρού είναι 1002 γρ. Δεν έχουμε και μεγάλη διαφορά..Μια χαρά είναι το βάρος του μωρού μην ανησυχείς καθόλου. Και λιγο μεγάλο να΄ναι το μωρό μια χαρά θα είναι(..εγω γεννήθηκα 5 κιλά!!)

Αντε με το καλό τα μωρά μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ειλικρινα σας ζηλευω ολες σας κοριτσια!!! μια χαρα ειναι το βαρος του μωρου σου εγω τι να πω που στην 31η εβδομαδα που γεννηθηκε ο μπεμπης ηταν 1250??? μια χαρα ειστε φτου σας καλο υπολοιπο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 32 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΖΥΓΙΖΕΙ 2050 ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΜΕΓΑΛΟΥΛΗΣ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΑΝ ΠΑΡΩ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΣΤΟ ΕΝΑΤΟ ΟΤΑΝ ΜΠΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ 3 ΚΙΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΥ ΕΚΟΨΑΝ ΠΑΛΙ ΜΕΡΕΣ ΣΑΝ ΠΗΤ ΠΛΕΟΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ 29 ΙΟΥΝΙΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΒΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΒΓΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ σήμερα κλείνω την 35η εβδομάδα(πητ 18/6)κ στο χθεσινό υπέρηχο ο μπέμπης μου ήταν 2830!είναι μεγάλο μωράκι λέει ο γιατρός,αλλά κάτι με ανησυχεί΄στην 33η εβδομάδα ήταν 2500 κ δτην 31η 2 κιλά.τ'ωρα που η εγκυμοσύνη είναι πιο προχωρημένη γιατί πήρε αναλογικά λιγότερο βαρος; μήπως δεν αναπτύσσεται σωστά;ο γιατρός λέει πως όλα είναι μια χαρά,αλλά εγώ ανησυχώ..330γραμμάρια σε 16 ημέρες,για τη συγκεκριμένη εβδομάδα δεν είναι λίγα,όταν την τελευταία φορά πήρε 500γρ.σε δέκα ημέρες;;;ή μήπως λέω χαζομάρες;;;:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυτερα λιγοτερο βαροσ γιατι οπωσ ειπες ειναι αρκετα μεγαλο μωρο δεν πρεπει να σε ανυσηχει αν θα βαλει λιγοτερο αλλα να σε ανθσηχει αν θα βαλει περισσοτερο.εμενα μου ειπαν αν παρω ολο το μηνα θα βγει κανα 3800 με 3900 φαντασου το δικο σου πανω απο 4 κιλα και ξερεισ τι λενε αν ειναι πολυ μεγαλο μωρο φοβουνται για ταση για ζαχαρο.οποτε μην αγωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την Ιφιγενεια οσον αφορα τα μεγαλα μωρακια. Δεν ειναι ομως και κανονας! ;) Ο αντρας μου γεννηθηκε πανω απο 4 κιλα και τελικα η πεθερα μου ειχε ζαχαρο.

Ρε κοριτσια εμενα στη Β επιπεδου ηταν 450 γραμμαρια περιπου 20εβδομαδων και 6 ημερων. Καλος ηταν? Ποσο να τον περιμενω την αλλη εβδομαδα που θα παω και θα ειμαι 25 εβδομαδων και 1 ημερας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΓΙΑ ΖΑΧΑΡΟ ΑΠΛΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ...ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΜΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΑ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Η ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟΤΗΤΑ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ Η ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ.ΔΗΛ. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ.ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ 2020 ΣΤΗΝ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ 3800 ΣΤΗΝ 38 ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τι να πω?? Που στις 21εβδομάδες +1 ημέρα ήταν 391 gr :S .

Μήπως παίζει ρόλο που έχω πάρει μόνο 1,5 κιλό από τα 6 που είχα χάσει??? Αλλά δεν έχω όρεξη ... Εσάς σας έχει ανοίξει η ορέξη & αν ναι από πότε?:dry:

Αφού εχθές ο άντρας μου πήγε & μου πήρε pizza hut μπας κ φάω & έφαγα 1 κομμάτι & έσκασα...(ένω πριν την εγκυμοσύνη έχω φτάσει να τρώω & 4 κομμάτια):ohmy:

& αν το υπολογίσουμε κληρονομικά εγώ γεννήθηκα 3250 gr & ο άντρας μου 5100kg!!!

dev255pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΤΙ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΡΙΝ ΗΜΕΡΕΣ

ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 450ΓΡ.ΗΜΟΥΝΑ 21 ΕΒΔ.ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΠΕΜΠΗΣ ΔΗΛ.ΑΝ ΠΑΡΩ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΧΕΔΟΝ 4 ΚΛΙΑ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΞΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΣΤΙΣ 24 ΠΡΟΣ 25 ΕΒΔΟΜ.ΗΤΑΝ 720 ΓΡΑΜ. ΚΑΙ ΣΤΙΣ 27 ΕΒΔΟΜ.ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ 1054 ΓΡ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΑΥΤΟ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΝΑ 3500 ΚΙΛΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟΝ 9 ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΟΝΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΗΤΑΝ 2050 ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ 33 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙ Η ΜΑΝΑ.Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ 10 ΜΕ 12 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΗΤΑΝ 2300 ΚΑΙ 2020 ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΣΤΙΣ 36 ΚΑΙ 3ΜΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΓΕΝΝΟΥΣΕ ΑΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΤΟ ΠΟΛΥ 2800 ΜΕ 3 ΚΙΛΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΑΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΧΑΣΕ ΚΑΝΑ 5-6 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 3800

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...