Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ..


Recommended Posts

Νόμιζα ότι ήμουν στη 7η υπολογίζοντας από τις 23 Μαρτίου που είχα τελευταία περίοδο!

Αλλά επειδή το μωράκι το έπιασα στην 21η μέρα και όχι στην 14η, ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να το υπολογίζω σαν να είχα στις 30 Μαρτίου περίοδο, δηλαδή μία εβδομάδα μείον, 6η εβδομάδα!

Εύχομαι όλα τα καλά!! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τη Δευτέρα που μας πέρασε και έκανα την τελευταία χοριακή (που τετραπλασιάστηκε ευτυχώς) θα πάμε να με δει την μεθεπόμενη Δευτέρα 25 Μαίου για τον πρώτο υπέρηχο. Κι εγώ μέχρι τότε δηλαδή δεν θα κάνω ούτε άλλη χοριακή ούτε τίποτα; Και πώς θα ξέρω αυτές τις 15 μέρες ότι όλα πηγαίνουν καλά και ότι εξακολουθώ να είμαι έγκυος; Ξέρω, είναι χαζή η ερώτησή μου αλλά έχω αγωνία... Έτσι, μου 'ρχεται να πάω να κάνω μία χοριακή μόνη μου αλλά θα πρέπει να την κάνω σε άλλο νοσοκομείο απ' αυτό που είναι ο γιατρός μου γιατί θα τον ειδοποιήσουν και θα γίνω ρεζίλι... Αλλά αν την κάνω αλλού μπορεί να έχουν διαφοροποίηση οι τιμές και να αγχωθώ χωρίς λόγο... Ουφ, μάλλον πρέπει να κάτσω στα αυγά μου (κυριολεκτικά!!!) και να περιμένω... Τι λέτε να κάνω βρε κορίτσια; (συγνώμη για τις χαζομάρες μου αλλά μόνο σε σας τα λέω γιατί αν τα πω στον φίλο μου ή στην αδερφή μου (μόνο αυτοί το γνωρίζουν προς το παρόν) θα με βρίσουν που δεν ακούω το γιατρό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια οι πρώτες εβδομάδες περίπου μέχρι την 10 είναι λίγο ζόρικες γιατί δεν ξέρουμε καθόλου αν όλα πάνε καλά και αν όλα είναι φυσιολογικά.Χαρά δεν είναι χαζομάρες αυτά που σκέφτεσαι ,πίστεψε με όλες τα έχουμε σκεφτεί,απλά η αλήθεια είναι πως καλύτερα να το αφήσεις λιγάκι,αν μπορείς να ξεχαστείς και με τίποτα άλλο (εγώ πάντως δεν μπορούσα) ,να περάσουν οι 15 μέρες και θα δεις που όλα θα πάνε πολύ καλά.Να σκέφτεσαι θετικά.Αν είναι εξωμήτριο θα αρχίσεις να έχεις έντονους πόνους στην κοιλιά αλλά και πίσω στην πλάτη,χαμηλά,όσο μεγαλώνει.Αλλά και πάλι γιατί να είναι εξωμήτριο,μια χαρά θα είναι όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...