Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόβλεψη φύλου!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια..Ξέρω ότι υπάρχουν πολλες θεωρίες σχετικά με την πρόβλεψη του φύλου του μωρού και σαφώς και δεν τα πιστεύουμε. Ετσι για την πλάκα μας όμως, ποια σημάδια δείχνον ότι έχεις κορίτσι και ποια αγόρι;; Μη μου πείτε για την ΄κοιλιά αν είναι μυτερή ή όχι! Μέχρι να φανεί η κοιλιά μου θα έχω μάθει και το φύλο! Κάτι διαφορερικό ξέρετε; Έλα να πέσουν οι προβλέψεις!!!!!:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατα ενα ποσοστο ισχυει αναλογα με το ποτε εγινε η συλληψη σε σχεση με τη ωορρηξια,το εχουν πει και γιατροι,οχι βεβαια οτι ειναι και στανταρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw auto pou kserw einai auto :exeis glukinh sto prwsopo h exeis "asximinei" ?an exeis ginei pio glukia pio fotinh pio omorfh einai agori an exeis xasei lamsh ,ebgales spirakia den eisai opos eisai kanonika (den lew teras alla elaxistes diafores) einai koritsi giati pernei apo thn omorfia sou .

egw pantos eixa glukinei polu kai hmouna shgourh oti htan agori opos kai epalitheutika .to idio kai h pethera mou mou eipai kai pisteue kai apo thn peira ths eidai poles egumonouse kai panta etsi htan .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΕ πως οι κοιλιες των κοριτσιων γινονται πιο "απλωτες" ενω των αγοριων τουρλωτες-μυτερες... :unsure::ohmy:

Αλλοι λενε πως οταν γλυκαινει το προσωπο μιας γυναικας θα κανει κοριτσι.Αλλοι το αντιθετο γιατι λεει το κοριτσι "παιρνει" την ομορφια :huh::unsure:

Επισης εχω να εξομολογηθω κατι που ειναι μεγαλη βλακεια αλλα ειχα παθει σοκ γιατι εβγαινε....

Ενα κολπακι που κανεις στο δεξι χερι μιας γυναικας με το σταυρο(τον βαφτιστικο μας σταυρο με την αλυσιδα).Να μη σας πω λεπτομερειες αλλα σε οποιον το εκανα ειχε βγει το ποσα παιδια ειχαν κ τι φυλλου,με ποια σειρα(εννοω κ σε ανθρωπους που δε γνωριζα καλα)...Επισης "ελεγε" πως το 1ο μου θα ειναι κοριτσι(και περιμενω την μπεμπα μου :unsure: )

Πλεον δεν πιστευω τιποτα! Νομιζω πως ειναι "χαζες" αν και διασκεδαστικες αυτες οι προβλεψεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nomizo ki ego gia ti mera sullipsis xero.An ertheis se epafi prin tin ooryxia pianeis koritsi ,konta stin ooruxia pianeis agori.

Kai kati gia tis ligoures.An theleis suneheia gluko einai koritsi an theleis almuro agori.(nomizo).

Tyrogaridaki anarotiesai ti einai to new baby sou?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανονικα οταν εχεις αγορι αγριευει καπως το προσωπο γιατι οι ορμονες του ερχονται σε αντιθεση με αυτες της γυναικας,ενω με το κοριτσι γλυκαινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι πως αναρωτιέμαι τι να είναι!!Θέλω πάρα πολύ να είναι κοριτσάκι! Αυτό με την αλυσίδα το ξέρω κ εγώ! Και μάλιστα μου έδειξε δυο, πρώτα αγορι κ μετά κόρίτσι!!!λές να πιάσει;;; μακάρι...πάντως αυτό με την ωορρηξία δεν το πολυπιστεύω ...γιατί για τον γιο μου κάναμε πριν την ωορρηξία σίγουρα, αμέσως δηλαδή μετά την περίοδο!! Που υποτιθεται ότι είναι κορίτσι, εγώ είχα αγόρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω ακούσει κάτι σχετικό με την ωορρηξία.Δηλαδή οτι οταν έχεις ωορρηξία υπάρχουν μεγαλύετερες πιθανότητεςγια αγόρι.Και αυτό γιατί τα σπερματοζωάρια ψ(αρσενικά)δεν αντέχουν για πολύ την θερμοκρασία του κόλπου.

Αντιθέτως τα σπερματοζωάρια υ(θηλυκά)είναι πιο ανθεκτικά και''ζουν''περισσότερο:laugh:

Φυσικά τίποτα απο αυτά δεν είναι στάνταρ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω ακούσει κάτι σχετικό με την ωορρηξία.Δηλαδή οτι οταν έχεις ωορρηξία υπάρχουν μεγαλύετερες πιθανότητεςγια αγόρι.Και αυτό γιατί τα σπερματοζωάρια ψ(αρσενικά)δεν αντέχουν για πολύ την θερμοκρασία του κόλπου.

Αντιθέτως τα σπερματοζωάρια υ(θηλυκά)είναι πιο ανθεκτικά και''ζουν''περισσότερο:laugh:

Φυσικά τίποτα απο αυτά δεν είναι στάνταρ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω που εχω γεμισει σπυρακια και νιωθω ενα χαλι...τι θα κανω????με βαση τη μια περιπτωση κοριτσι γιατι παιρνει την ομορφια και με βαση την αλλη αγορι λογω της αντιθεσης των ορμονων....παντως παλια μια γνωστη μου ειχε κανει αυτο με το σταυρο και της ελεγε 1 κοριτσι και τωρα εχει 3 αγορια:P εμενα μου ειχε δειξει ενα κοριτσι....αλλα το θεμα ειναι σε ποιο μηνα φαινεται το φυλο στον υπερηχο τελικα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!!!!και εγω εχω ενα αγχος τι θα ειναι.....οχι για μενα αλλα για τον αντρα μου(θελει κοριτσακι)εμενα παλι δεν με νοιαζει γερο να ειναι και ας ειναι αγορακι παλι.......σχετικα με αυτα που λετε στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα αρκετα σπυρακια αλλα μικρα σε ολη την εγκυμοσυνη που εγω δεν ειχα ουτε ενα!:( και αρκετους εμετους......τωρα εχω ελαχιστα σπυρακια κανα δυο και καθολου εμετους!!!!:) ......για διαφωτιστεμαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 έγραψε:

αχ!!!!!!!και εγω εχω ενα αγχος τι θα ειναι.....οχι για μενα αλλα για τον αντρα μου(θελει κοριτσακι)εμενα παλι δεν με νοιαζει γερο να ειναι και ας ειναι αγορακι παλι.......σχετικα με αυτα που λετε στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα αρκετα σπυρακια αλλα μικρα σε ολη την εγκυμοσυνη που εγω δεν ειχα ουτε ενα!:( και αρκετους εμετους......τωρα εχω ελαχιστα σπυρακια κανα δυο και καθολου εμετους!!!!:) ......για διαφωτιστεμαι!!!!
γενικως εχεις γλυκανει;μαλλον ο ανδρας σου θα χαρει,πας για κοριτσακι,μην με παρετε με τις ντοματες,δεν ειμαι μεντιουμ αλλα ετσι νομιζω,με το καλο και το δευτερο
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μπορω να καταλαβω ακομα...αλλα σιγουρα δεν εχω τη φατσα που ειχα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου.......μακαρι.......σε ευχαριστω.......οτι επιθυμεις!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamaka_4 έγραψε:

Κορίτσια εγώ έχω ακούσει κάτι σχετικό με την ωορρηξία.Δηλαδή οτι οταν έχεις ωορρηξία υπάρχουν μεγαλύετερες πιθανότητεςγια αγόρι.Και αυτό γιατί τα σπερματοζωάρια ψ(αρσενικά)δεν αντέχουν για πολύ την θερμοκρασία του κόλπου.

Αντιθέτως τα σπερματοζωάρια υ(θηλυκά)είναι πιο ανθεκτικά και''ζουν''περισσότερο:laugh:

Φυσικά τίποτα απο αυτά δεν είναι στάνταρ;)

Συγνώμη μια διόρθωση: ΧΧ (θηλυκό) ΧΥ (αρσενικό)

αν επιθυμείς πιο πολύ γλυκά είναι ένδειξη για κοριτσάκι και αν επιθυμείς αλμυρά αγοράκι!!!

Αν έχεις, σε σταθερό κύκλο, ωορηξία την 14η μέρα και επαφή την 12η έχεις κοριτσάκι και αν έχεις επαφή την 14η έχεις αγοράκι!!! αυτό επειδή τα αρσενικά σπερμ. ταξιδεύουν πιο γρήγορα από τα θηλυκά και ναν δεν βρουν ωάριο αυτοκαταστρέφονται. Τα θηλυκά είναι "τα ζώα μου αργά" έτσι φτάνουν την 14η μέρα όταν υπάρχει ωορηξία και γονιμοποιούν το ωάριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

mamaka_4 έγραψε:

Συγνώμη μια διόρθωση: ΧΧ (θηλυκό) ΧΥ (αρσενικό)

αν επιθυμείς πιο πολύ γλυκά είναι ένδειξη για κοριτσάκι και αν επιθυμείς αλμυρά αγοράκι!!![/quote:26jg5rwb]

Χαχα συγνώmη κορίτσια για το λάθος αλλα συγχρόνως μίλαγα και με τον άντρα μου!:laugh:

Εγώ θέλω καθημερινά το γλυκό μου!Λέτε να είναι κοριτσάκι;:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aυτο με την ωορηξία μου το ειχε πει και εμενα μια φαρμακοποιος αλλα σε μενα δεν επιασε...........

Και τα δυο τα παιδακια μου με σταθερο κυκλο 26 ημερων τα επιασα την 12η ημερα.

Το ενα ειναι κοριτσι & το αλλο ειναι αγορι.

Στην κορη μου ειχα απο την αρχη απο την κορυφη ως τα νυχια ενα πρηξιμο :angry: και ειχα αγριεψει και στο προσωπο.

Ετρωγα συνεχεια σοκολατες.σοκοφρετες,κρουασαν και οτι ειχε σχεση με σοκολατα.Μου βρωμαγε ο κιμας και το κοτοπουλο:ohmy: .Δεν εφαγα καθολου σε ολη την εγκυμοσυνη......

Αντιθετα στον γιο μου ειχα γλυκανει παρα πολυ στο προσωπο,σοκολατα ουτε να την μυρισω,ηθελα αλμυρα συνεχεια και μπολικες σαλατες.

Αυτο που λενε για την κοιλια τωρα σε εμενα πετυχε ;)

Στην κορη μου ξεκιναγε απο την πλατη μου:silly: :silly: :silly: ενω στον γιο μου ειχα μονο μπροστα.Εμετο δεν εκανα σε κανενα απο τα δυο.

Τι να πω............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H αλήθεια είναι πως στον γιο μου όλοι μου λέγανε πόσο όμορφη είμαι. ΕΜετούς δεν έίχα αλλά ούτε κ τώρα έχω ίσως περισσότερη ανακατωσούρα τώρα. Επίσης έχω βγάλει σπυράκια όχι πολλά αλλά βγάζω κανενα που κ που ...τώρα για την κοιλιά...ατον μικρό μου ήταν πεταχτή σαν μπάλα του μπάσκετ.Τώρα δεν ξέρω τι κοιλιά θα έχω στο 2ο! Αν και η σύλληψη πιστεύω ότι έγινε άπό την ημέρα της ωορρηξίας κ μετά. ¨Οπως σας είπα στο μικρό μου η σύλληψη είχε γίνει πριν..τώρα ότι και να λέμε...λάθος θα είναι!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ΕΓΩ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΠΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ.ΜΕ ΒΑΣΕΙ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΝΑ ΕΝΑΣ ΑΓΟΡΑΡΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΚΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΤΡΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΜΠΕΜΠΑ! ΜΠΕΜΠΗΣ!! ΔΙΟΡΘΩΝΑ!! ΜΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ! ΕΧΩ ΓΕΜΙΣΕΙ ΑΚΜΗ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ... ΜΙΝΙΟΝ!! ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΑΝΤΡΑΚΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΙ... ΧΙΧΙΧΙ:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιστορίες γι'αγρίους!! :laugh: Λοιπόν.. να σου πω και την δική μου εμπειρία!! Με τον σταυρό μου βγαίνουν 3 παιδιά! Κορίτσι - Αγόρι - Κορίτσι! Με τέτοια σειρά! Είμαι έγκυος κι έχω αγοράκι! Η μόνη εξήγηση που δίνω, αν όντως βγαίνει το κολπάκι με το σταυρό είναι να έκανα μια γονιμοποίηση κι απλά να μην κράτησε και να μου ήρθε περίοδος χωρίς να το πάρω χαμπάρι! :laugh: Αλλά μάλλον μούφα είναι το κόλπο!

Κάτι άλλο που έκαναν οι παλιές, έβαζαν ένα ψαλίδι κι ένα μαχαίρι κάτω από τον καναπέ κι ανάλογα που θα καθόταν η εγκυμονούσα από πάνω λέγανε αν θα 'ναι αγόρι ή κορίτσι!

Με το πρόσωπο, εγώ γεμίζα συνέχεια σπυριά στην αρχή, τώρα είναι λιγότερα αλλά έχω! Το πρώτο τρίμηνο αισθανόμουν πολύ μπάζοοοοο!! Θαμπή επιδερμίδα, νεύρα μέχρι αηδίας κι όρεξη και για γλυκό και γι'αλμυρό! Τώρα μου λένε όλοι ότι έχω ομορφύνει! Αισθάνομαι κι εγώ όμορφα με το πρόσωπο μου, το σώμα μου γενικά χαίρομαι την εγκυμοσύνη μου! Λίγο τελευταία που βαραίνει το μωρό είναι ζόρι αλλά παλεύεται η κατάσταση! Οι ορέξεις μου είναι ίδιες! Και γλυκό θέλω κι αλμυρό! Εμετούς κι ανακατοσούρες δεν είχα ούτε μια φορά!

Σου εύχομαι κοπέλα μου να έχεις κοριτσάκι! Κι εγώ θέλω σαν τρελή να κάνω κι ένα κοριτσάκι μετά τον αντράκο μου! Πάντα ήθελα 2 κορίτσια κι ένα αγόρι! Ας κάνω ένα κι ένα! Δεν με πειράζει! Βέβαια κι αγόρι να μου βγει το 2ο δεν θα με χάλασει! Γερά να είναι!! Πάνω απ'όλα!

Κάνε λιγάκι υπομονή! Εμείς ήμασταν από τους τυχερούς! Μάθαμε φύλο κατά 95% στην αυχενική διαφάνεια! Πολύ νωρίς! Σου εύχομαι ένα υγιέστατο κοριτσάκι αυτή τη φορά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ....ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ 1Ο ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΣΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...