Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσακια αυτη την φορα δε γραφω για μενα αλλα για την αδερφουλα μου!

Οπως ειχα πει σε καποιες δημοσιευσεις ειχε μια ατυχια την ιδια εποχη που εγω ημουν εγκυος στην Αλεξανδρα μου. Ειχε παλινδρομη κυηση και δυστυχως εκανε αποξεση μεσα στο καλοκαιρι, τον Αυγουστο.

Τωρα ετοιμαζεται για τον γαμο της και παλι ξεκινησαν τις προσπαθειες με τον αντρα της.

Τωρα τελευταια που συζηταμε βλεπω εχει αγχωθει και μου λεει οτι εχει εναν κομπο στο στομαχι οτι ζαλιζεται κι οτι εχει συχνοουρια και υπνηλια. Περιμενει να αδιαθετησει στις 14 Μαιου αλλα της εχει μπει στο μυαλο οτι εμεινε εγκυος.

Σημειωτεον-και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη εμεινε με την πρωτη εγκυος.

Το θεμα ειναι δεν θελω να της δινω ελπιδες και μετα να απογοητευτει γιατι με ρωταει "Λες ρε?" και ειναι μεσα στην απορια.

Της ειπα να κανει τεστ αν και δεν εχει καθυστερηση ακομα.

Και τα συμπτωματα? Λετε να ειναι του μυαλου της? Η' μπορει να ειναι π.χ.3 εβδομαδων και να εχει οντως εγκυμοσυνη και συμπτωματα?

Δεν ξερω γιατι εγω πριν μαθω οτι ημουν εγκυος ειχα μονο πολλα νευρα και στομαχοπονο αλλα καθε γυναικα ειναι τελειως διαφορετικη.

Τα συζηταμε αυτα μεταξυ μας και ειπαμε να ρωτησουμε κι αλλες αποψεις.

Να κανει τεστ ή να περιμενει μετα τις 14 Μαιου αν δεν της ερθει???

Ανυπομονω να γινω θεια και να εχει η Αλεξανδρα μου ξαδερφακι!!!!!

Και εκτος απο αυτο θελω τοοοσο πολυ να ειναι εγκυουλα η αδερφη μου γιατι μου σταθηκε παρα πολυ σε ολη την εγκυμοσυνη μου παρα την ατυχια της.

Να φανταστειτε η ειρωνια ηταν οτι ειχε ΠΗΤ τοτε 5 / 3 και τελικα 5/3 γεννησα εγω την μικρη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου μακαρι να ειναι εγκυουλα η αδερφουλα σου!Φανταζομαι ξερεις πως απο συμπτωματα χιλια δυο ειχαν και εχουν εγκυουλες και μη... Οποτε τιποτα δεν αποκλειεται αλλα κ τιποτα δεν ειναι σιγουρο!

Εγω στη θεση σου θα την εκανα με καποιο τροπο να ξεχαστει να περασουν λιγο οι μερες.Γιατι φαντασου να βγει αρνητικο επειδη θα το κανει νωρις...?

Καντε κατι με την κορουλα σου ή για το γαμο της ή κατι αλλο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERA

AS KANEI LIGAKI IPOMONI MI KANEI TO TEST K EINAI NORIS K APOGOITEF8EI

EKTOS K AN 8ELEI NA KANEI XORIAKI I XORIAKI DIXNEI AN EIPARXEI EGIMOSINI META APO DEKA MERES POU EXEI GINEI I SILIPSI

TIS EFXOMAI OLOPSIXA NA EINAI EGYOULA 8A PERIMENOUME NEA SAS

FILAKIA KALI SAS MERA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αννιω μου.....ευχομαι πραγματικα η αδελφουλα σου να ειναι εγκυος και ολα να πανε τελεια αυτη τη φορα......οσον αφορα το τεστ θα σου προτεινα το self clear,εμενα μου εδειξε 5 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο.....η για πιο σιγουρα μια χοριακη.....περιμενουμε νεα σας και ευχομαι να εχετε θετικα αποτελεσματα.....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ θα συμφωνήσω με την Anastasia. Μακάρι να είναι έτσι αλλά είναι πολύ νωρίς. Θυμίσου πόσες περιπτώσεις έχουμε διαβάσει με τα τεστ.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να είναι όντως έγκυος η αδερφούλα σου!

ΚΑΙ Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου καλημερα.

Σου ευχομαι ολοψυχα η αδερφουλα σου να ειναι εγκυος.Την εχω περασει κ εγω αυτη τη διαδικασια κ καθε φορα που περιμενα να αδιαθετησω μου φαινοταν αιωνας.Γι αυτο το λογο επειδη η 14 αργει ακομα κ θελει τοσο πολυ να ξερει, θα σου προτεινα να κανει χοριακη.Εγω που ειχα μικρο κυκλο στην 26η ημερα που την εκανα ηταν θετικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Makari Anniw mou

MAKARI

na exei mwraki stin koilitsa tis..........!!!

As kanei ooosi ypomoni mporei

kai meta self clear.... Se mena edeikse

1 ebvomada prin tin periodo

(pou den irthe pote..!)!!!

Eyxomai na pane ola kala

k an gia kapoio logo, den..... Eeee, tote mesa

sto kalokairaki................!!!

Eisai spoudaia "aderfoula",,,

bravo sou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε κοριτσια! Και η αδερφη μου σας στελνει τα ευχαριστω της.

Τωρα το συζητουσαμε και ειπαμε να περιμενουμε...Εξαλλου εχει να γραψει προσκλητηρια,να ασχοληθει με τα περι γαμου, να νταντευουμε την Αλεξανδρα και θα ξεχαστει...

Εννοειται οτι θα σας πω νεοτερα...και μακαρι να ειναι ευχαριστα.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...