Μετάβαση σε περιεχόμενο

na to pistepsw?


Recommended Posts

geia sas kai pali koritsia!tin proidoumeni ebdomada dimosieysa ena arthro gia ton pono sto stithos to opoio exei pristei ap oti ipologizo 3-4 meres meta tin oorixsia mou...ti na sas po akomi prismeno einai periodo perimeno apo to sabbato pou mas erxetai mexri ti deytera...exthes san na min mou eftane oti eimai se anamena karbouna...pao na xsiristo kai blepo sorry an aidiasete,ygro san ayto tis periodou otan trexei to aima...se aspro omos...ta ygra mou einai san tis oorixsias...to stomaxi mou kompos...2 mpoukies kai stamatao..problima me to stomaxi den eixa pote...ti na po re koritsia...na to pistepsw?exei kanei kamia noritera to test ki an nai poio?eixe kamia prixsimo sto stithos apo noris?tha pao douleia ayrio kai i douleia mou apaitei na sikono polla barh opote an iparxei moraki den tha ithela me tipota na tou kano kako!na kano to test ti lete?eixe kamoia tetoia simptomata?please help!:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ Η ΞΕΝΙΑ. ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣ ΠΟΝΟΣ ΤΟΣΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΚΑΙ ΑΥΞΗΣΗ ΒΑΡΟΥΣ 1-2 ΚΙΛΑ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΑΓΗΤΟ. ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΙΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ Η β ΧΟΡΙΑΚΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΕΝΑ ΨΕΥΔΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΕΧΕ ΤΟ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristo xenia mou...ebala ena kilaki ki ego alla kai prin tin periodo bazo 2...i koilia pita omos oute ena mikro fouskomataki re gmt...hehhehe soutien den mporo na balo nomizo tha skaso...sinithos to stithos mou prizetai prin tin periodo 5 meres tora pristike 2 bdomades prin gi ayto trelathika!anyway eyxaristo gia ti simbouli!filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gai, στη θέση σου κι εφόσον η δουλειά σου έχει τέτοιες απαιτήσεις, θα πήγαινα για μια εξέταση χοριακής αύριο κιόλας! Είναι η μόνη που δείχνει 100% σίγουρο αποτέλεσμα, ακόμα και πριν την καθυστέρηση. Αν είσαι έγκυος, που το εύχομαι ολόψυχα, θα δείξει, έστω και λίγο!

Εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα! :)

Και να προσέχεις στη δουλειά σου γενικώς! Τα πολλά βάρη δεν κάνουν καλό στο "σύστημά" μας.. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω.. Θεωρητικά αυτό δείχνει 5 μέρες μετά τη σύλληψη (προσοχή, μετά τη σύλληψη, όχι μετά την επαφή), άρα αν είσαι έγκυος λογικά θα δείξει, έστω και αχνό. Αλλά υπάρχουν περιπτώσεις γυναικών που ήταν έγκυες και έδειξε αρνητικό.

Γι'αυτό δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στα τεστ - γι'αυτό και σου είπα για χοριακή. Πες πως το κάνεις το τεστ, βγαίνει αρνητικό και πας στη δουλειά και κάνεις ότι κάνεις. Κι αν είσαι έγκυος;;; Γιατί να το ρισκάρεις;

Σου ξαναλέω, αν δεν έλεγες αυτό περί βάρους στη δουλειά κλπ, δε θα σου έλεγα τίποτα απ' όλα αυτά, θα σου έλεγα περίμενε μερικές μέρες πριν κάνεις τεστ ή χοριακή. Αλλά το να σηκώνεις βάρη και ειδικά στην αρχή της εγκυμοσύνης είναι ιδιαίτερα επικίνδυνο, γι'αυτό και το συζητάμε. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai bre crazy kai mena ayto einai pou me agxonei ti na po fobamai min apogoiteyto kiolas...blepeis prospathoume me ton antra mou 1misi xrono tora...xoris na xoume kapio problima..kai skeftomai oti to problima einai ta bari..rotisa to giatro mou kai mou eipe oti sti sillipsi den pezei rolo...ti na po...proxtes eida ston ipno mou ena stauro ki ena mentagion dipla dipla...mou exoune pei oti simainei egimosini...makari eyxaristo kai pali an exo nea tha sou steilo filakia

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To self-clear deixnei 5 meres

meta tin syllipsi,

oxi to clear-blue!

To dieukrinizw, min ginei kanena lathaki...

Emena mou edeikse axno alla thetiko

mia ebvomada prin tin periodo.......!!!

Tha sou proteina test farmakeiou

logw tis douleias sou SOS

((an den exeis ypomoni))

kai to prwi xoriaki ksana-SOS.......!!!

To varos se pithani kyisi

einai katastrofiko!!!

Kali epityxia sou euxomai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gai μου,

Και η δική μου συμβουλή είναι να κάνεις τη χοριακή και να μην διακινδυνέψεις με το να κουράζεσαι πολύ στη δουλειά. Πιστέυω ότι η χοριακή θα το δείξει ακόμα κι από νωρίς. Πόνους στο στήθος αλλά και στην κοιλιά έχω κι εγώ, και επίσης όπως είπε η άλλη κοπέλα αισθάνομαι απίστευτο πρήξιμο στην κοιλιά - με στενεύουν τα παντελόνια μου! - χωρίς να έχω αλλάξει καθόλου διατροφή, και πάντα έτρωγα με μέτρο. Φαντάσου ότι φοβάμαι να ζυγιστώ!!

Μακάρι κοριτσάκι μου, να σου δείξει το αναμενόμενο η εξέταση σου και να καλωσορίσουμε κι εσένα στο "κλαμπ των φουσκωμένων γυναικών"! χι χι!

Τρέχα για χοριακή και καλά αποτελέσματα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια! Δεδομένου ότι σηκώνεις βάρη, τρέξε για χοριακή! Διαφορετικά θα μπορούσες να περιμένεις έως τη Δευτέρα...

Περιμένουμε νέα! Με τις ευχές μας! :) :) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gai καλησπέρα κι από μένα! Εγώ, μια βδομάδα πριν μάθω ότι είμαι έγκυος είχα πάρα πολύ πρησμένο στήθος και πολύ πόνο! Δεν μπορούσα σουτιέν, δεν μπορούσα χωρίς σουτιέν.. Επίσης, έπρεπε να περιμένω 40 μέρες από την τελευταία μου περίοδο λόγω μεγάλου κύκλου, είχα πολλά υγρά άσπρα, άοσμα και πηχτά! Αφού έλεγα.. αυτό ήταν! Μου ήρθαν! Αλλά όσο δεν την έβλεπα η ελπίδα ξαναρχόταν!! Επίσης, ένα πρωί, με τον καφέ μου κι 1 τσιγάρο που άναψα αηδίασα! Αλλά μόνο αυτό! Σ'όλη την εγκυμοσύνη δεν έχω ναυτίες ούτε εμετούς!

Θα σε συμβούλευα να περιμένεις μέχρι την Δευτέρα και να μην σηκώσεις βάρη στην δουλειά! Να τους πεις ότι σε πονάει η μέση σου κι ότι δεν μπορείς για μερικές μέρες δεν θα πάθουν και τίποτα! Ας το κάνει κάποιος άντρας! Και γνώμη μου, αφού έχεις ήδη βάλει μπροστά για παιδάκι να τα περιορίσεις τελείως τα βάρη γιατί μπορεί και να μην γίνεται εμφύτευση σωστή με το να σηκώνεις συνέχεια!

Σου εύχομαι καλή επιτυχία κοπέλα μου και σύντομα με καλά νέα! Να μην σου έρθει η περίοδος για τους επόμενους 9 μήνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

telika koritsia ekana to test(self clear)kai pio arnitiko den ginotane...pios xserei isos na arrostisa...to stomaxi pali extes to brady kompos kai o ponos pigainei pros ta kato san na mou erxetai i periodos...anyway tha exo mia krufi elpida mexri ti deytera!euxaristo oles gia tis simboules sas kai oses den einai akoma manoules eyxomai na ginoun sintoma!gi aytes pou einai eyxomai kali lefteria...an exo kana neotero tha sas po...eyxaristo kai pali filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gai μου κι εγώ την πρώτη φορά που έκανα το self clear μου είχε βγει αρνητικό.:( Και μάλιστα από την ημ/νια που θεωρεί ο γιατρός ότι συνέλαβα είχε περάσει μιαμιση εβδομάδα(πολύ παραπάνω δηλ.από τις 5 μέρες που ισχυρίζεται το τεστ.Τη δεύτερη φορά που το έκανα και βγήκε μια τόσο αχνή γραμμή που δεν ήξερα αν κάνουν πουλάκια τα μάτια μου από τη λαχτάρα είχαν περάσει 2 εβδομάδες από την ημ/νια του γιατρού και μία εβδομάδα από την ημ/νια που θεωρώ εγώ ότι συνέλαβα. :unsure: Κι επιπλέον για να σου δώσω ελπίδες ο μόνος λόγος που έκανα το δεύτερο τεστ ήταν ότι πόναγα τόσο από κάτω που πίστευα ότι όπου να 'ναι έρχεται η περίοδος, έτρεχα να βάλω σερβιέτα και η σερβιέτα έμενε άθικτη!:dry: Ω ναι γλυκιά μου gai!:cheer: :cheer: Τράβα αμέσως για χοριακή!Και όπως είπε μια κοπέλα ισχυρίσου ότι σε πονά η μέση σου για να μη σηκώνεις βάρη :ohmy: (απαπαπα Παναγία μου μακριάααα από τα βάρη) και μετά πρώτα ο Θεός τους λες σιγά σιγά τα καθέκαστα!Κοριτσάκι μου σου εύχομαι ολόψυχα (κι από εγκυμονούσα πιάνει ε!) να έχεις μέσα σου ένα φασολάκι καλό και ήσυχο σαν το δικό μου!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristw dominique mou!gelase pali ligo to xilaki mou hehehe..ti na po to mono pou me problimatizei kai exo mia elpida..einai pou to stithos mou pristike 2-3 meres meta tis epafes..etsi katalabe kai i mama mou oti itan eguos...pisteuo oti ean egine i emfyteysi egine to sabbato pou mas perase giati eixa ayti tin periergi blenna pou den exo xsanadei pote...ti na po mperdeytika tha kano ipomoni kai tha to pexso rakos sti douleia!eyxaristo polu gia tin ipostirixsi na sai kala esi kai to moraki sou!o ponos pou noiotho einai apo to stomaxi kai kataligei kato san tis periodou..mono pou einai pio psila..prin mou rthei ponaei xamila i mesi den einai o idios ponos,alla paromios...ti na po mporei na arrostisa...ayta ...eyxaristo kai pali filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρε για καλό και για κακό ένα clear blue.

Είχα υποψίες ότι μπορεί να είμαι έγκυος. Πήρα self clear και πιο αρνητικό δεν γινόταν.

Μετά έκανα clear blue 4 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε θετικότατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα gai συμφωνώ και εγώ με την AngelMama .Πάρε καλύτερα ένα clear blue γιατί και σε μένα μόνο αυτό βγήκε θετικό 3 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο .Ή το καλύτερα κάνε μια χοριακή να γλειτώσεις τα τζάμπα λεφτά.Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και περιμένουμε τα ευχάριστα νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GAI MOY ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ ΕΞΕΤΑΣΗ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θυμάμαι καλά το έκανα την μια μέρα πριν κάνω το clear blue.

Δεν θέλω να σου δώσω ελπίδες σε περίπτωση που δεν έχουμε μωράκι, αλλά πολλές την έχουν πατήσει από αυτό το τεστ.

Σου εύχομαι ένα μεγάλο +

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

les e?apo to stoma sou kaistou theou to ayti glukia mou!molis girisa apo douleia ptoma eimai eytuxos den sikosa kai polla simera...leo na perimeno mexri ti deytera an einai na erthei to moraki tha erthei etsi den einai?tha sas po molis matho!euxaristo oles sas kai pali filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia emfanistike i periodos telika i eleini:(( ti na kanoume ton allo mina pali tha prospathiso na peiso to giatro na mou grapsei kamia salpigografia ...leei na perimeno allous 2 mines kai meta blepoume giati eimai mono 25...euxomai ta kalitera gia sas!filakia kai eyxaristo gia tin ipostirixsi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχ!!!

:(

οχι γμ τη τρελα μου αμαν πια!!!! gai μου μη μασας, τον αλλο μηνα θα κατσει!!! αν δεν το σκεφτεσαι,γιατι αν το σκεφτεσαι και αγχωνεσαι αστα βραστα...(τα λεω σε σενα για να τα εμπεδωνω εγω!!!) σαλπιγγογραφια γιατι??? καλε ισα ημαστε στην ηλικια,πρεπει να ειμαι λιιιγο μικροτερη σου.μικρουλες ημαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

leo na kano ti salpigografia mpas kai anoixsei ligo i salpigga hahahhaa!apla den exo kanei akoma aytin tin exsetasi..kai paei enamisi xronos tora pou prospatho...oyf kourastika alla tha to kano to paidi fetos den tha mou xsefugei!heheheh na gelasoume kai ligo..eyxomai kai se sena sintoma ena sporaki stin koilitsa sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gai έγραψε:

leo na kano ti salpigografia mpas kai anoixsei ligo i salpigga hahahhaa!apla den exo kanei akoma aytin tin exsetasi..kai paei enamisi xronos tora pou prospatho...oyf kourastika alla tha to kano to paidi fetos den tha mou xsefugei!heheheh na gelasoume kai ligo..eyxomai kai se sena sintoma ena sporaki stin koilitsa sou!

Κοριτσακι μου δεν πειραζει που θα παει θα το τσακωσουμε το σπορακικαι εμεις...μια δυο τρεις που θα παει θα ρθει...

Οσο για την εξεταση εγω σου λεω να την κανεις δεν χανεις τιποτα και εφοσον προσπαθειτε και εναμιση χρονο καλο ειναι να ξερεις που βαδιζεις!!

Ευχομαι συντομα εγκυουλα!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...