Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μέθοδοι αντισύλλυψης.


mirlitsa

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα, ήθελα απο καιρό να ρωτήσω για αυτό το θέμα που με απασχολεί.

Αλήθεια, εσείς τι μεθόδους αντισύλλυψης χρησιμοποιείται?

Ρωτάω γιατί την έχω πατήσει ήδη μια φορά με το προφυλακτικό :S και έμεινα έγκυος στο δεύετρο. Οχι ότι δεν το ήθελα, απλά θα το καθυστερούσα λίγο. Επίσης σκέφτομαι και την λύση του σπιραλ, όμως ο γιατρός μου δεν είναι ιδιαίτερα θετικός από την άποψη ότι σαν ξένο σώμα μπορεί να μην είναι και ότι καλύτερο. Είναι όμως μια πολυ καλή λύση!!!:unsure: Έχει καμια απο εσας εμπειρία γι αυτό?:(

Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολική αλλά με αγχώνει τόσο αυτό που ψιλοαπέχω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mirlitsa mou kalimera agapi mou...

re agapi mou exeis 2 paidakia???

Kai egw se liges meres tha ferw ston kwsmo to 2 mou mwraki...

Kai ta paidia mou tha exoune mono 14 misi mines diafora...

Auto thelame kontina se ilikia...

Auto akrivws skeutwme na kanw kai egw na valw spiral mwlis gennisw...

Epidi menw eukola egkuws kai eipa na perasoun 2 xronia kai meta gia to 3 mwraki pale...

Wmos kserw mia kopella pou einai auti tin stigmi egkuws me spiral mesa tis...

Kai den mporei na to vgalei twra,,,

Prepei na gennisei kai meta...

Ax re gmt den kserw ti na pw...

Wmos egw tha to dwkimasw kai oti ginei...

Den me xalaei...

An pali erthei to mwraki pio grigora einai dwro theou...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti na sou pw h asfalesterh methodos gia mena einai to progilaktiko ...10 xronia tora pote den mou etixe tipota .mporeis na pareis xapia alla prepei na ta perneis kathe mera na mhn ksexaseis oute ena .opoia methodo kai na skeuteis exei kapoia pithanothta .mono h apoxh den exei :laugh: :laugh: pantos gia na mhn exeis atiximata me to profilaktiko prepei na mpei sosta kai na to blepete kai kata thn diarkia ths epafhs .kapies fores kai emas spasane alla allaksame marka kai aythn pou xrisimopioyme einai polu anthektikh .mipos fteei h marka dokimasate kapoia alh an thes stile mou pm na sou pw pia espase kai pia pernw .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά βρε Τζοάννα, δεν κατάλαβα τι έγραψες, έμεινε έγκυος η φίλη σου με σπιράλ??? Είναι δυνατόν?:blink:

Μήπως τελικά κι αυτό δεν είναι ιδιαίτερα αξιόπιστο?

Σίγουρα το προφυλακτικό είναι το καλύτερο, αν το τοποθετείς σωστά δεν γίνονται ατυχήματα. Εμείς Αφροδίτη χρησιμοποιούμαι durex. Να σου πω και την άλήθεια όμως με ενοχλεί λιγάκι.:dry:

Με αγχώνει το όλο θέμα γιατί δεν θέλω να μείνω έγκυος ξαφνικά χωρίς να το έχω στεφτεί.Αν αποφασίσουμε για τρίτο θέλω να γίνει σωστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις κοριτσια στην αρχη της σχεσης μας χρησιμοποιουσαμε προφυλακτικο. Μετα επερνα αντισυλλιπτικα και ηταν και πολύ βολικα οχι μονο ως προς την προφυλαξη αλλα και σε θεμα περιοδου, μαλλιων και δερματος.

Δυο φιλες μου εβαλαν σπιραλ και δεν το αντεξαν πανω απο μια εβδομαδα. Ο καθε οργανισμος φυσικα ειναι διαφορετικος. Δεν ξερω εγω παντως δε θα το δοκιμαζα. Η αποφαση ομως ειναι δικη σου εδω θα ακουσεις πολλες διαφορετικες γνωμες. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...