Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΝΑ ΚΑΝΩ TEST?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 3 ΜΕΡΕΣ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΗΡΘΑΜΕ ΜΟΝΟ 1 ΦΟΡΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ,ΜΟΝΟ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ.ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε υπομονή μέχρι την Δευτέρα και κάνε μια χοριακή εξέταση! Ποτέ δεν ξέρεις! Αυτή η μια φορά μπορεί να ήταν καταλυτική στο να έπιασε το σποράκι στην κοιλίτσα σου! Είναι η πιο αξιόπιστη εξέταση γι'αυτό στο γράφω! Τώρα αν δεν θες να δώσεις αίμα, κάνε ένα τεστ από το φαρμακείο! Τουλάχιστον να ξέρεις που βαδίζεις μήπως χρειαστεί να πας στον γυναικολόγο σου! Καλή επιτυχία σου εύχομαι κι ότι επιθυμείς αυτό να γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω το ιδιο θα σου πω, αυριο χοριακη, αλλα εγω δεν ειχα ποτε την υπομονη να περιμενω, οποτε τι εκανα, εκανα ενα τεστ το οποιο εβγαινε αρνητικο, ετρωγα μια σφαλιαρα, κλαμα κτλ, αλλα μεσα μου κρατουσα μια ελπιδα...ελεγα, καμια φορα κανουν λαθος τα τεστ ποτε δε ξερεις...μετα ερχοταν η περιοδος...2η σφαλιαρα...κλαμα κλαμα κλαμα...καποια στιγμη καταλαβα οτι ολο αυτο ειναι πολυ ψυχοφθορο...το μηνα που τελικα εμεινα εγκυος εκανα κατευθειαν χοριακη. Ειναι το μονο που δε χοραει αμφιβολια και θα ξερεις με συγουρια τι εγινε...

ευχομαι η καθυστερηση σου να διαρκεσει 9 μηνες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Καλωσόρισες στην παρέα μας:laugh:

Μια φορά χρειάζεται να έρεθςι σε επαφή για να μεινεις έγκυος οπότε μπορεί να έγινε το ευχάριστο!:P

Εγώ θα σου έλεγα να άφηνες να περάσουν ακόμη μια-δυο μέρες και να πας Δευτέρα-Τρίτη για χοριακή!:) Όμως επειδή κατάλαβα οτι ανυπομονείς,κάνε και ένα τεστάκι σήμερα;)

Εύχομαι τα καλύτερα!!!Περιμένουμε νέα σου:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εγω απο μια φορα εμεινα εγκυος. και η κολλητη μου επισης απο μια φορα αμεσως μετα την περιοδο. ποτε δεν ξερεις. εγω το εμαθα στην 7η μερα καθυστερησης και εκεινη την μερα αρχισε να με ποναει το στηθος. κανε ενα τεστ σημερα αν βιαζεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ.....ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΧΩ....ΑΠΟ ΤΑ 22 ΜΟΥ ΕΧΩ ΙΣΧΥΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ! ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 28 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΡΟΥΜΕ ΩΑΡΙΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ....ΑΠΛΑ ΒΓΑΛΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ.... :laugh: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaant έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 3 ΜΕΡΕΣ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΗΡΘΑΜΕ ΜΟΝΟ 1 ΦΟΡΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ,ΜΟΝΟ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ.ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ?

Ποτε μη λες ποτε! :)

Και εμας το μωρακι ηρθε μετα απο 15 μηνες και το μηνα που εμεινα εγκυος ηρθαμε μονο ΜΙΑ φορα σε επαφη!!

Να εισαι αισιοδοξη και ολα θα γινουν!! :)

Το τεστ ομως το εκανα αφου ειχα σχεδον 10 μερες καθυστερηση αφου και εγω ελεγα δεν ειναι δυνατον να ειμαι εγκυος!! ;)

Παντως το οτι σου ηρθε περιοδος αυτη τη φορα δεν σημαινει οτι ολα σταματανε εδω να εχεις πιστη και το νινι σου ειναι στο δρομο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΗ, ΓΙΑΤ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ. ΚΙ ΕΜΕΙΣ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ (ΤΑ ΛΕΩ ΣΕ ΣΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΚΙ ΕΓΩ!!) ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ, ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 2 ΜΕ 3 ΜΕΡΕΣ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ. ΕΧΩ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ ΣΤΟΝ ΕΥΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΤΗΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΧΩΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω και ευχομαι σε ολες να ερθουν οπως επιθυμουν. τωρα πως θα καταλαβω ποτε θα ειμαι στις γονιμες?γιατι εγω ειχα σταθερο κυκλο28 ημερων, γιατι ο αντρας μου εχει καποια φλεγμονη και στις γονιμες μερες παιρνει καποια ανιβιοση.ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΖΑΛΙΖΩ...ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ-ΤΑ ΜΗΝΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΠΑΝΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΜΕ ΣΤΕΙΛΑΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα..και καλωσηρθες στο mammy..Eyxoμαι τον επομενο μηνα να ανακοινωσεις ευχαριστα νεα.Προσπαθω και εγω εδω και αρκετους μηνες και το μονο που καταλαβα ειναι οτι το αγχος μας φταιει για ολα..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΝΧΩΝΟΜΑΙ.ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ...ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσόρισες στην όμορφη παρεούλα του Mammyland Mariant μου! Προσπάθησε να μην έχεις άγχος... μη γίνεις σαν εμένα, που κάθε φορά που αδιαθετώ πλαντάζω στο κλάμα... απόλαυσε τη διαδικασία, παίξτο και λιγάκι... ΑΝΕΤΗ "δε με νοιάζει.." κι έτσι, κι είμαι σίγουρη πως πολύ γρήγορα θα μας λες τη συνταγή!!! Καλή επιτυχία!!!

Αυτό που ρωτάς για τις γόνιμες σου μέρες και την αντιβίωση του άντρα σου, εφόσον έχεις σταθερό κύκλο, η ωορρηξία σου είναι την 14η μέρα και για την αγωγή του αντρούλη σου, έχετε μιλήσει με τον γυναικολόγο σου? Τί σας προτείνει εκείνος? Και μην επικεντρώνεστε μόνο στις γόνιμες μέρες, ναι? Συνεχώς θέλει προσπάθεια... 2 φίλες μου πιάσανε παιδάκι την επομένη που καθαρίσανε από περίοδο! Φιλιά και μη μου αγχώνεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariant mou kalimera agapi mou...

Kai kalos mas vrikes...

Kane ligi upomoni wpos sou exoun pei kai ta koritsia agapi mou...

An den deis periodo...

Tote trexa gia mia xoriaki...

Sou euxwme ta kalitera agapi mou...

Kai emeis edw tha se perimenoume...

Filia...

Kai o theoullis mazi sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου!! Εσύ κι ο αντρούλης σου να είστε καλά και θα έρθει το νινάκι σας!!

Να κάνεις υπομονή και όσο κοινότυπο και να ακούγεται, προσπάθησε να το βγάλεις από το μυαλό σου και τότε είναι που θα σου χτυπήσει για τα καλά την πόρτα η καθυστέρηση!! Καλή επιτυχία για την επόμενη φορά!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω ολες για την βοηθεια σας.ευχομαι σε οσες προσπαθουμε ο ΘΕΟΣ να μας χαρισει γρηγορα ενα baby και οσες εχουν παιδακια ο ΘΕΟΣ παντα να τα φυλαει.καλη δυναμη σε ολες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...