Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ??


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε?Καλα ξεκινησε ο Μαιος με δυο εγκυουλες μεχρι στιγμης...Αντε να ναι κ καθε μερα ετσι...

Εμενα ηρθε η αχρηστη η σιχαμερη η τρισκαταρατη τελικα σημερα το πρωι:angry: :angry:

Ετσι θα ξεκινησουμε την διαδικασια για εξωσωματικη και θα θελα τα φωτα σας...Για τα φαρμακα τα δικαιολογητικα που θελει το ικα ειναι σαλπιγγογραφια,2 σπερμοδιαγραμματα το ενα απο κρατικο νοσοκομειο κ το παραπεμπτικο απο τον γιατρο του ικα σωστα?Εμενα εχει γινει αφαιρεση της μιας σαλπιγγας κ η αλλη εχει καποιες συμφησεις αν κ το φαρμακο περασε αμεσως γιαυτο και οι προσπαθειες με φαρμακα τρεις μηνες τωρα αλλα τζιφος..Τα δικαιολογητικα παραμενουν ιδια κ με την αφαιρεση της μιας σαλπιγγας?Διαβασα καπου πως με προβλημα στις σαλπιγγες δεν χρειαζονται δυο σπερμοδιαγραμματα αλλα δεν αναφερει για αν υπαρχει μια σαλπιγγα τι ισχυει..ξερει καμια τιποτα??Το πρωτο σπερμοδιαγραμμα το καναμε τον Μαρτιο θα πρεπει τον Ιουνιο να γινει το δευτερο?

Γενικα μπορειτε να μου πειτε την διαδικασι σε μια τετοια περιπτωση??

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν δηλωσα οτι εκανα εξωσωματικη για να γλυτωσω ολα αυτα. πληρωσα τα παντα απο την τσεπη μου εκτος απο τα φαρμακα και τις εξετασεις γιατι αυτα μου τα εγραψε γιατρος του ικα. αυτος μου ειπε πως αν δηλωσουμε εξωσωματικη ειναι μεγαλη διαδικασια και θα μπλεξουμε. καλη επιτυχια.

φιλακια:laugh: :laugh: :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου προετοιμασου να εχεις γερο στομαχι για το ΙΚΑ,φοβαμαι πως θα σε ταλαιπωρησουν,ομως τοσα χρηματα κρατανε απο μας,να διεκδικησεις μεχρι δραχμης οτι δικαιουσαι και να τα παρεις!!!!Λογικα με μια σαλπιγγα πρεπει να σε προωθησουν σε σειρα εννοω [αν υπαρχει]για τις εξετασεις ολες που θα χρειαστει να κανεις!!!Πηγαινε εκει και ζητα να σου τα εξηγησουν ολα,ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν,αυτη ειναι η δουλεια τους αλλωστε!!!!

Παντως ευχομαι μια εγκυμοσυνη να προλαβει την εξωσωματικη!Φιλακιααααα:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

toniantoni έγραψε:

εγω δεν δηλωσα οτι εκανα εξωσωματικη για να γλυτωσω ολα αυτα. πληρωσα τα παντα απο την τσεπη μου εκτος απο τα φαρμακα και τις εξετασεις γιατι αυτα μου τα εγραψε γιατρος του ικα. αυτος μου ειπε πως αν δηλωσουμε εξωσωματικη ειναι μεγαλη διαδικασια και θα μπλεξουμε. καλη επιτυχια.

φιλακια:laugh: :laugh: :huh:

Toniantoni με μπερδεψες..ειχες κ συ εξωμητριο πριν?τα φαρμακα που σου εγραψε ο γιατρος δεν περασες απο επιτροπη για εγκριση?και αν ναι τι αλλο χρειαστηκες για την εγριση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ...katerina...!

Μόλις είδα το θέμα σου...Τελικά ξεκινάτε διαδικασίες για εξωσωματική ε? Για πότε το βλέπεις?

Σου εύχομαι να πάνε όλα πολύ πολύ καλά και σύντομα να δούμε ποστ σου στην κατηγορία "ανακοινώσεις εγκυμοσύνης"!!!

Φιλιά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου εγκυουλα μου τι κανεις?Αυτον το μηνα θα κανουμε τελικα αλλη μια προσπαθεια και αν δεν μας κατσει παλι τελικα ναι παμε για εξωσωματικηος μου...Ας κανουμε αλλη μια προσπαθεια ειπε... ετσι μου πε σημερα ο γιατρος μου και αν ειναι θα την κανω Ιουλιο επειδη εχω αδεια ολο τον Αυγουστο κ να μαι χαλαρη!!Βεβαια ελπιζω να τα καταφερουμε κ να μην χρειαστει αλλα κ να χρειαστει δεν με νοιαζει..

Ευχομαι μονο ειτε με τον ενα ειτε με τον αλλο τροπο να πανε ολα καλα!!

Φιλακια εγκυουλα!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε έχετε ακόμη μερικές προσπάθειες μέχρι Ιούλιο...Αχ, μακάρι να σας έρθει φυσιολογικά το μωράκι!!! Κι αν δε....ε, τότε θα το φέρουμε με το ζόρι τον Ιούλιο :silly: Μη σου πω θα φέρουμε και δύο που συνηθίζεται στις εξωσωματικές :) Όπως και να 'χει....είναι πολύ κοντά πλέον η ώρα! Τόσο κοντά που μου ΄ρχεται να σου πω συγχαρητήρια από τώρα :laugh:

Εγώ προς το παρόν καλά...την Παρασκευή πάω για υπέρηχο και ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα!

Όλα καλά θα πάνε κατερινάκι. Εσύ να είσαι ήρεμη όσο μπορείς και το μπεμπάκι έρχεται :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...