Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΣΤ ΠΑΠ- εεε....παλι χαζομαρα θα πω...????


Recommended Posts

να βρε κοριτσι;α μη με βρισετε!!! ξερετε τι σκεφτηκα παλι???? τη δευτερα εχω κανονισει να παω στο γιατρο για τεστ παπ και υπερηχο,ετσι για ελεγχο! ΑΝ...λεω ΑΝ εχει γινει συλληψη(γιατι ειχα και καλη ψυχολογια αυτο το μηνα), υπαρχει περιπτωση με το τεστ παπ και τον υπερηχο και τελοσπαντων με οτι μου κανει ο γυναικολογος να μου κανει καμια ζημια στο ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟ σπορακι???????????? :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι βρε ζουζούνι!!!

Ίσα ίσα που με τον υπέρηχο μπορεί να το δει το σποράκι σου μεσα στη μήτρα, αλλιώς αν είναι ακόμα μέσα στη σάλπιγγα δεν σου το αγγίζει κάν, δεν περνάει μέχρι εκεί το ματσουκάκι του υπέρηχου.

Και όσο για το ΠΑΠ, είμαι σχεδόν σίγουρη πως ούτε και αυτό ενοχλεί, αλλά καλού κακού ρώτα και το γιατρό σου.

Μην μου αγχώνεσαι!!! Μακάρι να δεις στην οθόνη του ιατρείου ένα "φασολάκι" καρφιτσωμένο στη μήτρα σου!!! χι χι χι!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο φανταζεστε?????????? αχ αχ αχ!!!!! τελειο θα ειναι!!!!!!! θα το βγαλω φοτο με το κινητοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!! (καλε μαζεψτε με.....που θελω να γινω και μανα,η ημιτρελη!!!)!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατσε κατσε γιατι αργω να παρω μπρος!!!!

δηλαδη το σπορακι φαινεται ακομα και στην σαπλιγγα???? αχου το μωρε.......φαινεται μια σταλιτσα πραγματακι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι όχι!! Δε φαίνεται στη σάλπιγγα, γιατί δε μπαίνει εκεί το εργαλείο, με την καλή την έννοια!! χι χι

Περίμενε όμως, μιλάμε πάντα για κολπικό υπέρηχο, ναι??

Αυτός βλέπει μήτρα και ωοθηκούλες...

Καλή καλή καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι για κολπικο υπερηχο λεμε!!! με το εργαλειο(με την καλη εννοια!!)

οποτε δεν θα το δει ετσι και εχει γινει συλληψη μεχρι εκεινη την ωρα ε?????? οχι τιποτα αλλο,να γλιτωναμε τεστ,χοριακες κτλ!!!

και εδω κολαει το τραγουδι....και ας με λενε τρεληηηηηηηηη σαγαπαω πολυ και σε νοιαζομαι!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τον κολπικό υπέρηχο θα δει αν είσαι έγκυος ή όχι, ακόμη και έγκυος να είσαι θα σου κάνει τεστ παπ, δεν επηρεάζει τίποτα. Εγώ δλδ όταν πήγα στον γιατρό λόγω κύησης μου έκανε και τεστ παπ.:)

Ευχάριστα αποτελέσματα....:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουαου!!!! ποπο τελεια θα ειναι!!!!!! μακαρι!!!! δεν θα το σκεφτομαι για να μην παει γρουσουζια και για να μην αγχωνομαι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΤΙΛ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕΣ!!!:laugh: :laugh:

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ.ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ,ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ''ΚΟΥ-ΚΟΥ'' ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω πως θα επηρεαστεί, αν έχει προκύψει σποράκι που το εύχομαι ολόψυχα!! Αλλά καλού κακού ενημέρωσε τον γυναικολόγο ότι κάνετε ελεύθερα κι αν υπάρχει πρόβλημα και θα σου πει πιο σίγουρα!!

Κοριτσάρα, κλείνω τώρα γιατί φεύγω για Αθήνα και θα ξαναμπώ το απόγευμα!! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο αν μου κανει κουκου θα τρελαθω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! πολυ ψωνιο μωρο θα ειναι!!!!! μη δει καμερα και οθονη,αμεσως να πεταχτει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω πως θα επηρεαστεί, αν έχει προκύψει σποράκι που το εύχομαι ολόψυχα!! Αλλά καλού κακού ενημέρωσε τον γυναικολόγο ότι κάνετε ελεύθερα κι αν υπάρχει πρόβλημα και θα σου πει πιο σίγουρα!!

Κοριτσάρα, κλείνω τώρα γιατί φεύγω για Αθήνα και θα ξαναμπώ το απόγευμα!! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα μικρουλα μου... αλλα εσυ ενημερωσε τον γιατρο σου...!!! Παντως αν ειναι πολυ προσφατο δεν νομιζω να φανει ακομα... δεν ξερω κιολας... μπορει να λεω και βλακειες...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου μην αγχώνεσαι, αν είσαι έγκυος θα φανεί ο σάκος εφόσον είναι νωρίς. Δεν υπάρχει πρόβλημα, έτσι κ αλλιώς και έγκυος όταν είσαι κολπικά σε εξετάζει τις πρώτες φορές. Μην ανησυχείς!!

Με τα καλύτερα νέα σου εύχομαι να γυρίσεις από τον γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mikroultsa ντοντ γουόρι ατ ολ! ;)

Εγώ έγκυος 7 εβδομάδων έκανα το ΠΑΠ. Είχα να κάνω 2 χρόνια και με αφορμή την εγκυμοσύνη μου έκανε ένα ο γιατρός να βρίσκεται!:P

Μου έκανε και καλλιέργεια τραχηλικού κι επειδή βρέθηκα θετική στο μυκόπλασμα, πήρα αντιβίωση και μου ξαναπήρε δείγμα από τον τράχηλο όντας σχεδόν 10 εβδομάδων. Και πάλι δεν πείραζε. Μου είπε όμως ότι δεν θα ξανακάνουμε (για να παρακολουθήσουμε το μυκόπλασμα -αν το ξέκανα :P -) γιατί από κει και πέρα δεν κάνει να σκαλίζουμε την έγκυο εκεί κάτω.

Άρα στην περίπτωσή σου (που αν είσαι έγκυος -ΜΑΚΑΡΙ- είσαι στην πολύ αρχή) το ΠΑΠ όχι μόνο δεν πειράζει, αλλά είναι και επιβεβλημένο εφόσον δεν έχεις κάνει τον τελευταίο χρόνο.

Καλά αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχου τι καλα νεα μου ειπατε!!!!! για να μην ανησυχω,και εγκυος να μην μεινω αυτο το μηνα(που μακαρι να μεινω), τουλαχιστον να ξερω τι παιζει!!!! να μην παω με τον φοβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...