Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΧΝΟΣ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗΣ ΣΤΟ 2οΜΗΝΑ?


Recommended Posts

Εκανα τις εξετασεις τις πρωτες στην 8η εβδομαδα και ολα καλα ευτυχως αλλα μου βρηκανε ουρολοιμωξη όμως δεν εχω καθολου συμπτωματα!! πρεπει να ανυσηχω??? θα παω στο γιατρο σε 2 μερες αλλα αναρωτιεμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ουρολοιμωξη δεν ειναι κατι σπανιο στην εγκυμοσυνη

Μαλλον θα κανεις καλλιεργεια ουρων για να δουν με τι αντιβιωση αντιμετωπιζεται Ακου το γιατρο σου και μη φοβασαι

Εγω φοβομουνα να παρω την αντιβιωση (τα cECLOR) και προσπαθουσα να την αντιμετωπισω μονη μου Με αποτελεσμα η λοιμωξη να γιγαντωθει και να παρω οση αντιβιωση δεν ειχα παρει σε ολη μου τη ζωη

Στο 2ο μηνα δεν ξερω πως και αν αντιμετωπιζεται Ο γιατρος σου θα κρινει και αν σου δωσει αντιβιωση θα ειναι απο αυτες που επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη

Μη φοβασαι ειναι συνηθισμενη κατασταση απλα ακου κατα γραμμα το γιατρο

Ολα θα πανε τελεια!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι και δεν είναι τόσο κακό η ουρολήμωξη!

Να τηρείς τους κανόνες υγιεινής και θα σου πει ο γιατρός σου τι πρέπει να κάνεις!

Πάντως είσαι τυχερή που δεν έχεις τα συμπτώματα της!

Στην αρχή της εγκυμοσύνης μου έπαθα τραχηλίτιδα...

Είχα αγχωθεί αλλά δεν είναι κάτι σοβαρό!

Η γιατρός μου είπε οτι θα κάνουμε θεραπεία στο 3ο τρίμηνο!

Αν θέλεις, δοκίμασε 1 γιατροσόφι που ξέρω για την ουρολήμωξη!

Βράσε φλούδες από μήλο και πιες το ζωμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,ισως ειναι ατυπη ουρολοιμωξη γι'αυτο δεν εχεις συμπτωματα αλλα οσο νωριτερα το αντιμετωπισεις τοσο το καλυτερο και να πινεις πολλα νερα κατι που εγω δεν κανω και παθαινω σχεδον καθε χρονο κυστιτιδα:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αυσηχεις καλη μου και γω ειχα ουρολοίμωξη τον πρωτο μηνα της εγκυμοσύνης μου οπως εσύ..πηρα αντιβίωση amoxil500mg για 2 εβδομαδες αν θυμαμαι καλα και μου περασε!!και γω φοβομουν αλλα ο γιατρος με καθυσηχασε οτι δεν επιφερει βλαβες στο εμβρυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω ξεκίνησα με ουρολοίμωξη (μύκητες και μερική αποκόλληση την ίδια περίοδο!!) και πήρα αντιβίωση. Ξανάκανα εξετάσεις για να δούμε τι γίνεται και όλα καλά. Όπως είπε και η Pink θέλει πολλά νερά και να μην τα "κρατάς".

Φιλιά και .... "μη φοβού"!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...