Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μηπως βιαζομαι λιγο?


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Να κανω μια χαζη ερωτηση? Πρεπει να υπαρχει καθυστερηση για να φανει στη χωριακη μια εγκυμοσυνη? Δηλαδη αν εγω εχω την υποψια οτι ειμαι εγκυος θα πρεπει να περιμενω μεχρι να εχω καθυστερηση? Σας ρωτω γιατι σε κυκλο 26 ημερων ειχαμε επαφη με τον αντρα μου την 11η μερα και την 13η μερα. Εχω αγωνια λοιπον για το αποτελεσμα:unsure: Θελω παρα πολλη ενα δευτερο μωρακι, αν θυμαστε ειχα μια παλινδρομη τον Δεκεμβρη:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bibibo mou kalimera agapi mou...

To kserw pws enthousiazesai kai pws thes aron aron na kaneis mia xoriaki...

Wmos egw tha sou elega na perimeneis ligo akomi...

Logou psuxologia dikia sou meta...

Kalitera na deis an exeis prwta kathisterisei kai meta...

Sou euxwme ta kalitera agapoulla mou...

Filia...

Kai o theoullis mazi sou se oti ki an kaneis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bibibo μου καλημέρα και από μένα!!

Η χοριακή δείχνει 14 ημέρες μετά την πιθανή ημερομηνία σύλληψης! Νωρίτερα μπορεί και να μην δείξει! Σίγουρα όμως δείχνει μετά από 14 ημέρες! Δεν χρειάζεται να έχουμε καθυστέρηση!

Σου εύχομαι να δεις το αποτέλεσμα που θέλεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσα η χοριακη δειχνει κ μια εβδομαδα μετα τη συλληψη,αν εισαι εγκυος θα στο δειξει,με χαμηλη τιμη βεβαια αλλα θα στο δειξει.Αν εχεις υποψιες κ δεν κρατιεσαι με τιποτα(που το καταλαβαινω απολυτα) κ εισαι περιπου μια εβδομαδα μετα τη συλληψη,κανε χοριακη θα σου δειξει.Ευχομαι τα καλυτερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω παααρα πολλη για τις γρηγορες απαντησεις:) Απ' τη στιγμη που παλινδρομησε η εγκυμοσυνη μου το Δεκεμβρη εχω πεισμωσει παρα πολλη. Εβαλα στοιχημα με τον εαυτο μου το καλοκαιρι να με βγαλει εγκυουλα, μακαρι Παναγια μου να το κερδισω:unsure: Εχω και την κορη μου που μου χαιδευει τη κοιλιτσα και μου λεει "τι εχει η μαμα στη κοιλιτσα" κι εγω της απαντω "φαγητο εχει η μαμα στη κοιλιτσα" κι εκεινη μου λεει "οχι, μωρακι εχει η μαμα στη κοιλιτσα":P Συγνωμη αν γινομαι κουραστικη αλλα θελω το μωρακι μου πισω......:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα καλη μου!Αληθεια σε ποια μερα του κυκλου βρισκεσαι?Κι εγω πιστευω οτι δειχνει πριν την καθυστερηση αλλα ισως με χαμηλη τιμη!Χα χα χα χα αχου μωρε το κοριτσακι σου ετσι λεει?Τι γλυκο!!!Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οντως να εχεις ενα μωρακι στην κοιλιτσα!!!!Η Παναγια να βοηθησει!!!Δεν γινεσαι καθολου κουραστικη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν εχεις τοσο πολυ αγωνια κανε μια χοριακη!! :)

Σου ευχομαι παντως να ειναι ΘΕΤΙΚΗ και συντομα αγκαλια με το δευτερο μωρακι σου!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε τη χοριακή σου χωρίς άγχος (αν γίνεται) και μακάρι να έχεις σποράκι στην κοιλίτσα σου! Μήπως η μικρούλα σου είναι "για φάγωμα"???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα ειμαι στην 18η μερα του κυκλου, δεν εχω βεβαια καθυστερηση αλλα ειχα μια απορια. Οταν ειχα μεινει παλι εγκυος τον Οκτωμβρη απο την αρχη την προετοιμαζα για το αδερφακι της χωρις φυσικα να πηγαινει το μυαλο ποτε στο κακο, οτι δηλαδη υπηρχε περιπτωση να μη συνεχιστει η εγκυμοσυνη. Ισως να το θυμαται απο τοτε! Μακαρι να ειμαι εγκυος και να πανε ολα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bibibo μου (αχ! τι όμορφες παιδικές αναμνήσεις μου ξυπνάει το όνομα σου!)

Ο γιατρός μου μου ειχε πει να κάνω χοριακή 14 μέρες μετά την πιθανή σύλληψη, αλλά αφού τόσα κορίτσια σου λένε ότι δείχνει και νωρίτερα, τρέχα να την κάνεις!

Λυπάμαι πολύ για την περιπέτεια που πέρασες, σου εύχομαι αυτή τη φορά να σε βοηθήσει η Παναγίτσα και να σου πάνε όλα καλά!! Να παίρνεις δύναμη από την κορούλα σου και θα δεις ότι το αδερφάκι της θα ειναι στο δρόμο!! Καλά αποτελέσματα γλυκιά μου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΜΜΜΜ βασικα δεν εχουν περασει και πολλες μερες απο τις επαφες!Αχ δεν ξερω....να περιμενες λιγακι ακομα?Αν δεν μπορεις κανε αλλα μην το δεσεις το αποτελεσμα αν ειναι αρνητικο.Αν και εγω θα ακολουθησω την διαισθηση σου αλλα και της ζουζουνας σου!!!Μακαρι μακαρι καλη μου!!!!Και αν εισαι να πανε ολα καλα με την βοηθεια της καλης μας Παναγιας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπάθησε να κάνεις λίγη υπομονή, bibibo...

Μόλις σιγούρεψα ότι είμαι έγκυος και είμαι ήδη με συμπληρωμένη την 1η βδομάδα, όχι μέρα, καθυστέρησης...

Έτυχε απλώς σε αυτόν τον κύκλο μου (ενώ οι προηγούμενοι ήταν σταθεροί) να είχα καθυστερημένη ωορρηξία... αν δεν έμενα έγκυος, η περίοδος θα μου ερχόταν ούτως ή άλλως με μία βδομάδα καθυστέρησης...

Σκέψου αν έκανα χοριακή τη 18η μέρα θα έδειχνε 0!!!

Καλή τύχη σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλημερα σας, εχετε δικιο θα περιμενω να βγει ο μηνας ελπιζοντας και προσευχοντας να εχω καλα νεα... Η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι λιγο πρωτον γιατι η προηγουμενη εγκυμοσυνη παλινδρομησε και δευτερον χτες ειχα ενα ατυχηματακι στο σπιτι κι επρεπε να παω στο νοσοκομειο για ενεση ξιλοκαινης, ραμματα και δεσιμο χεριου...Πηρα τηλεφωνο και το γυναικολογο μου, του ειπα της μερες του κυκλου μου τις μερες επαφης και μ' απογοητευσε λιγο:dry: Μου ειπε οτι μια εγκυμοσυνη φαινεται μετα απο τεσσερις μηνες:unsure: Υπομονη λοιπον:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου εμενα εχει φανει σε κυκλο 25 ημερων περιπου που ειχα,στην 21 μερα του κυκλου εγκυμοσυνη με θετικη χωριακη αρα δεν χρειαζεται καθυστερηση!!ευχομαι καλα αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...