Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια Καλημέρα,

Γνωρίζετε παρακαλώ τίποτα για το serparar;; Μου τα έδωσε ο γιατρός για να υπάρξει ωορρυξία. Είναι καλά;

Έχουν παρενέργειες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσι,το σερπαφαρ ειναι φαρμακο που βοηθαει την ωοθυλακειορηξια,δηλαδη να κανεις περισσοτερα ωαρια οποτε κ περισσοτερες πιθανοτητες για συλληψη..Παρενεργειες δεν εχει ιδιαιτερες ισως λιγο πρηξιμο,επισης εμενα η περιοδος οταν ερχεται η ρημαδα κρατα 3 μερες φουλ ομως κ 2 καθαρισματα...και πολυ πονος...Τωρα ειμαι στην αναμονη επρεπε να αδιαθετησω χτες βαση utrogestan αλλα ασ περιμενω λεω δυο μερες ακομη...αν αντεξω....

Σου ευχομαι καλη επιτυχια!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Martha1!

Εγώ πήρα serpafer τον προηγούμενο μήνα και θα πάρω και αυτό το μήνα. Συμπτώματα δεν είχα καθόλου. Πότε σου είπε να τα πάρεις; ένεση θα κάνεις;

Εγώ τα πήρα από την 5η έως την 9η μέρα του κύκλου μου, ένα πρωί-ένα βράδυ. Πήγα την 11η μέρα για υπέρυχο, είχα 3 ωοθυλάκεια και μετά από δύο μέρες έκανα ένεση pregnyl για να σπάσουν. Ήρθα με επαφή 36 ώρες μετά την ένεση. Δεν έγινε όμως τίποτα... Μου ήρθε περίοδος εχθές...

Θα ξαναπροσπαθήσω και αυτό το μήνα..

Καλή τύχη.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα μου καλημέρα

Εγώ πήρα τα serpafar για 6 μήνες και δεν μου κάνανε τίποτα βέβαια από οργανισμό σε οργανισμό διαφέρουν.Αλλά ο γιατρός μου είπε ότι εάν δεν κάνεις οωρηξία σε 2 μήνες θεραπείας σημαίνει ότι δεν σε πιάνουν και θέλεις άλλη θεραπεία.Παρενέργεις εγώ δεν είχα πέραν από λίγο πρήξιμο στα χέρια.Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και να έχεις σύντομα αυτό που ποθείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα.

Τα κορίτσια παραπάνω σου εξήγησαν τι ακριβώς είναι και έτσι δε θα σε κουράσω κι εγώ. Τα έχω πάρει κι εγώ και παρενέργειες δεν έχουν ιδιαίτερες. Εγώ θα σου πω ότι πρέπει να έχεις κάνει εξετάσεις για να τα πάρεις γιατί δεν είναι και τόσο αθώα.

Όταν λέω εξετάσεις, εννοώ πως θα πρέπει πρώτα να έχεις τσεκάρει ότι δεν κάνεις ωορρηξία.

Κάποιο κορίτσι σε παλιότερη δημοσίευση είχε γράψει ότι τα παίρνεις για τρεις κύκους το πολύ. Εγώ από μόνη μου τα σταμάτησα μετά από 3 κύκλους.

Σου εύχομαι να έχεις τα ευχάριστα νέα πολύ σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω όντως ωορρυξία. Έκανα το τελευταίο εμβόλιο αντιπατρικών 13/02/09. Ισχύς 3 μήνες. Από 04/01/09 μου ήρθε η περίοδος μόνο μετά από duphaston που μου έδωσε ο γιατρός στις 30/03/09. Έκανα εξήντα σχεδόν τέστ ωορυξίας αρνητικά. Τώρα πάλι από 30/09/09 κάνω τέστ ωορρυξίας, πάλι αρνητικό. Ο γιατρός μου ταέδωσε για να προκαλέσουμε ωορυξία να δούμε τι θα γίνει. Πέρασε σχεδόν το τρίμηνο. Τσάμπα το εμβόλιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...