Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μικρή αποκόλληση πλακούντα!!!!


Recommended Posts

:( Κοριτσια καλημέρα, ευτυχώς που μπορούμε εδω να μοιραζόμαστε τα προβλήματα μας.Μετα απο την πρώτη αποτυχία μου (πριν απο 2 χρόνια)τώρα είμαι στην 14 εβδομάδα. Είδα λίγο αίμα και έκανα υπέρηχο, μου είπε ο γιατρός για μικρή αποκόλληση πλακούντα, να κάτσω σπίτι με pre-par χάπια. Καμιά κοπέλα με παρόμοιο πρόβλημα?/ έχω πανικοβληθεί λέτε να τελειώσει έτσι και αυτή η εγκυμοσύνη ?:(
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΘΕΛΕΙ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΞΕΡΩ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ. ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ. ΑΛΛΙΩΣ... ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΞΑΠΛΑ ΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gastroula έγραψε:

ΑΧ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΘΕΛΕΙ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΞΕΡΩ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ. ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ. ΑΛΛΙΩΣ... ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΞΑΠΛΑ ΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..

Ευχαριστώ πολυ gastroula από το στόμα σου και στου θεού το αυτί !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΚΟΥΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ,ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΤΟΣΟΔΟΥΛΑ ΚΑΚΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ!ΕΧΩ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΙΑΝΥΕΙ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ!ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ειχα μια μικρη αποκοληση στην αρχη της εγκυμοσηνης μου.

εμεινα ξαπλα δυο βδομαδουλες και η αποκολληση αποροφηθηκε.

μην αγχωνεσε.ολα καλα θα πανε.

προσοχη και ξεκουραση.

απολαυσε τις περιποιησεις των αλλων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκούραση κι όχι βάρη! Το ξέρω, όλα τα κορίτσια αυτό λένε! Μην ανησυχείς όμως! Όλα θα πάνε καλά! Δεν είναι κάτι που δεν διορθώνεται! Καλή συνέχεια και μην μου στενοχωριέσαι γιατί το καταλαβαίνει το μωράκι ... Ότι χρειαστείς.. εδώ είμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν χρειαζετα αγχος, μονο ηρεμια.μην κανεις καθολου δουλειες και μην κουραζεσαι!μονο το μωρακι σου εχει σημασια.ολα θα πανε καλα.σου στελνω θετικη ενεργεια!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marilia mou kalispera agapi mou...

Min mou anxwnesai...

Xreiazesai poli ksekourasei...

Oxi na pianeis vareta pragmata...

Kai sunithws lene na eisai ksapla tis perissoteres wres...

Sou eyxwme ta kalitera agapi mou...

Kai kali sunexeia me tin egkumwsini sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρασα δύο αποκολλήσεις, μια μόλις μπήκα στην 14η εβδομάδα και μια στην 22η. Κρεβάτι, ξεκούραση, κι εγώ pre par πήρα, μην τρομάξεις από τις ταχυκαρδίες που θα σου κάνει...

Ηρέμησε, χαλάρωσε, δεν είναι τίποτα που να μπορέσει να σου στερήσει το μωράκι σου... απλά πρέπει να προσέξεις και να μην ξεθαρέψεις.

Όχι βάρη, όχι κούραση...

Εγώ πήρα το lap top στο κρεβάτι, βιβλία, dvd... και σηκωνόμουν μόνο για να πάω στο μπάνιο!

Όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...