Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λέτε να έπαθε τίποτα;;


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια..όπως καθόμουν ξαπλωμένη σήμερα στον καναπε με τον μπέμπη, εκείνος σηκώθηκε κ επεσε με τον ποπό του πάνω στην κοιλιά μου. Ενιωσα μια ενοχληση, και μετά το ξανάκανε...λέτε να έπαθε τίποτα το μωράκι μου;;; Λετε να πρέπει να πάω στο γιατρό;;Εϊναι μικρό βέβαια ακόμη αλλά κ πάλι δεν κινδυνευει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιρογαριδάκι μου μην ανησυχείς!

αυτό που μου είχε πει ογιατρός μου είναι ότι τα μωράκια είναι όπως τα ψαράκια μέσα σε γυάλα. Είναι προστατευμένα μέσα στο σάκο. Μη στενοχωριέσαι. Άσε που είναι και πολύ μικρούλη...

Μη στενοχωριέσαι. Είμαι σίγουρη πως θα πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki θα συμφωνησω με την angelmama . Προστατευονται απο το σακο. Μην αγχωνεσαι. Λογικο να αιστανθηκες ενοχληση εκεινη την ωρα. Απλα να εισαι προετοιμασμενη για πολλες τετοιες "πτωσεις" και να προσεχεις οσο μπορεις. :) Η φιλη μου που ηταν εγκυος και ειχε και ενα μπεμπη μεχρι κλωτσια εφαγε στη κοιλια. Αυτο να μην σου τυχει.

καλη λευτερια να χεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ θα συμφωνήσω με την AngelMama. Τα μωράκια μέσα στον σάκο είναι καλά προστατευμένα. Εγώ είχα φάει στον 6ο μια τούμπα... τι να σου λέω? Τραντάχτηκα ολόκληρη!!!

Πάρε όμως και τον γιατρό σου απλά να του το αναφέρεις που γνωρίζει το ιστορικό σου και για να είσαι εσύ πιο ήσυχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη ειχα ακουσει πως μια κοπέλα είχε παλινδρομη επειδή λεει μάλλον το έμβρυο χτύπησε στα τοιχώματα της μήτρας. Φοβάμαι μήπως με το ταρακούνημα ...πάει το καημένο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιρογαριδάκι μου, το έμβρυο που είναι μέσα στη μήτρα περιβάλλεται από τον σάκο. Οπότε αποκλείεται να χτύπησε στη μήτρα. Μη σε τρομάζει κάθε τι που λέει η κάθεμία. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!!! Ηρέμησε και μη στενοχωριέσαι. Πάρε τον γιατρό τηλέφωνο. Γι' αυτο τους πληρώνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε τραγανο μου και νοστιμο τυρογαριδακι..που το ακουσες παλι αυτο?:huh: παλινδρομη κυηση ειναι...

Παλίνδρομος κύηση ονομάζουμε την κύηση εκείνη που κατά τον υπερηχογραφικό έλεγχο δεν βρίσκουμε καρδιακή λειτουργία στο έμβρυο ή κάποιες φορές δεν βρίσκουμε έμβρυο στο σάκο κύησης.Η συνχότερη αιτία είναι προφανώς κυρίως τυχαίες και εν μερει κληρονομικες χρωμοσωματικές ανωμαλίες. .........καποια μικροβια κ αλλα τετοια!ακου χτυπησε στα τοιχωματα της μητρας!!!!! ειχα παλινδρομη κ δεν ειδα καν καρδουλα...κατι εγινε κ σταματησε η ανπτυξη του...δεν επεσα..ουτε με χτυπησε καποιος!

Η μητρα ειναι μεσα στην κοιλιτσα ..στην αρχη σαν αχλαδι..κ αντε τωρα που εισαι 6 εβδομαδων σαν μεγαλο πορτοκαλι...μεσα εχει το υγρο που κανει φοβερα πραγματα αλλα χρησιμευει και για να απορροφουνταιοι διαφοροι κραδασμοι κ χτυπηματακια!για φερε στο μυαλο σου ενα μικρο μπαλονακι με νερο...κ μεσα μια μπιλια...μπορεις να πιασεις την μπιλια?δυσκολο με το υγρο...πρεπει να σκασει το μπαλονακι..Πραγμα δυσκολουτσικο...Πρεπει να υπαρχει σοβαρη πτωση ή κατι αλλο σοβαρο(μικροβιο)..για να γινει κατι τετοιο!

η νυφη μου τρακαρε κ δεν επαθε εντελως τιποτε..μετα επεσε απο τις σκαλες...παλι τιποτε!!και τωρα πια περασε ο καιρος και εχω μια ανηψια μουρλια!!!

φυσικο ειναι να ενιωσες ενοχληση ..αφου ειναι ολα πρησμενα εκει μεσα...

φυσικο κ το πηδηγμα του δημητρακη σου που θελει παιχνιδακια!!

Θα προσεχεις λιγο στη συνεχεια τα...πηδηματακια του ομως ετσι?

Ειναι πολυ σπανιο να συνεβη κατι ειδικα στη βδομαδα που εισαι..νομιζω θα σου το επιβεβαιωσει κ ο γιατρος σου!παρε τον ενα τηλεφωνο να σε ηρεμησει!

ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι!

αντε βρε χαμογελα μας!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πάλι tirogaridaki μου θα σου έλεγα να του κανεις ενα απλο τηλεφωνημα ετσι για να σου φύγει κ η ιδεα αν κ νομίζω οτι δεν θα υπαρχει απολύτως ΚΑΝΕΝΑ προβλημα...αλλα αν σου μπει η ιδεα........πολλά φιλιά κ καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε tirogaridaki πάρε ένα τηλέφωνο τον δόκτωρ . Τι είναι ένα τηλεφώνημα μπρος στα τόσα λεφτά που του σκας;

Αντε και μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι

Φιλιά και πες μας τι σου είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τυρογαριδακι μου εγω ειχα φαει μπουνια στην κοιλια απο ενα μικρο-θυριο σε ενα πολυκαταστημα και δεν επαθα κατι πονεσα λιγο αλλα ολα καλα

αν θες παντως να σου φυγει η ιδεα παρε ενα τηλ τον γιατρο σου αν και δεν πιστευω να εχει γινει κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tirogaridaki mou kalimera agapi mou...

Den pisteuw na epathen kati to mwraki stin kilitsa sou...

Wmos an fwvasai gia pare ton giatroulli sou agapi mou..

Sas euxwme ta kalitera...

Kai kali sunexeia me tin egkumwsini sou...

Filia...

Kai o theoullis mazi sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αγαπη μου εχω φαει εγω κλωτσιες στον υπνο μου ειδικα στο τριτο μωρακι απο τους γιους μου που δε φανταζεσαι!!Και σε προχωρημενη εγκυμοσυνη 7ο 8ο μηνα αλλα ολα καλα!!Μαλιστα μια φορα που ειχα παει στο γιατρο και του το ανεφερα μου ειπε να προσεχω ιδιαιτερα μετα τον 6ο πιο πολυ και να μη κοιμαμαι με τα παιδια(τρυπωναν μια με δυο φορες τη εβδομαδα στο κρεβατι μου ...μετα τους εβαλα απογορευτικο)!!Μαλλον πριν απο τον 6ο ειναι βαθια το μωρο και δε καταλαβαινει τοσο απο τρανταγματα..τι να πω...παρε το γιατρο σου καλλιτερα να σου φυγει η ιδεα..Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω να είναι κάτι που πρέπει να σε ανησυχεί! Εγώ από τις ανιψιές μου έχω φάει κάτι κλωτσίδια και κάτι σπρωξίματα στην κοιλιά, δεν λέγεται... Έρχονται οι καημένες να χαιδέψουν τον μπέμπη, και κατά λάθος σπρώχνουνε.. :) Και επειδή τώρα δεν τις παίρνω αγκαλιά, καθόμαστε στον καναπέ αγκαλίτσες και κάνουν κατι απότομα και τρώω κάτι ξανάστροφες.. Αφού λέω ο κακομοιρούλης μου ο Δημητράκης μου θα βγει μελανιασμένος από κει.. :laugh: :laugh: Και είμαι και σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, η κοιλιά μου τούρλα και πονάω κάθε φορά που γίνεται αυτό! Προσπαθώ να προστατεύομαι όσο μπορώ από τα αγαπουλίνια μου! Δεν το καταλαβαίνουν είναι μικρούλες! 3 χρ. και 2 χρ. !

Για να σου φύγει όμως το άγχος, πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό! Δεν είναι κακό, μην ντρέπεσαι! Τόσα λεφτά παίρνουν! Έδωσαν κι έναν όρκο... (Ιπποκράτη) που πρέπει να είναι έτοιμοι για όλους και για όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AngelMama έγραψε:

τιρογαριδάκι μου μην ανησυχείς!

αυτό που μου είχε πει ογιατρός μου είναι ότι τα μωράκια είναι όπως τα ψαράκια μέσα σε γυάλα. Είναι προστατευμένα μέσα στο σάκο. Μη στενοχωριέσαι. Άσε που είναι και πολύ μικρούλη...

Μη στενοχωριέσαι. Είμαι σίγουρη πως θα πάνε όλα καλά!

Συμφωνω απολυτα!!!!!!!!!!! :)

Αν παλι δεν μπορεις να ησυχασεις κανε ενα τηλεφωνημα στο γιατρο σου να σου φυγει το αγχος.

Παντως δεν νομιζω να επαθε τιποτα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυρογαριδακι θα σου πω και εγω οτι και τα κοριτσια....μην αγχωνεσαι καθολου...ειναι πολυ προστατευμενο εκει που ειναι...αλλα αν αγχωνεσαι τοσο πολυ παρε ενα τηλεφωνο τον γιατρο σου ...ισως σε κανει να νιωσεις καλυτερα....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...