Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

καλημέρα. κορίτσια θα θελα τη γνώμη και την εμπειρία σας για κάτι. Είμαι στην 39η βδομάδα και εδώ και μια δυο μέρες έχω πόνους περιόδου και πόνο στη μέση που ενίοτε γυρίζει προς τα μπροστά χαμηλά..η μπέμπα έχει πάρει θέση και μάλιστα καλή, ολο το κεφάλι της είναι στην πύελο και μάλιστα στριμώχνεται γιατί και στο γιατρό που πήγαμε εχθές φανταστείτε δεν μπορούσε να τη μετρήσει απο το κουλουριασμα που είχε φάει το παιδάκι μου...

τεσπα, άλλο έιναι το θέμα. χθες το βράδυ έιχα κατι περίεργα υγρά, καφετί χρώματος, ας πούμε σαν προεόρτια περιόδου. τα είδα κατά τις 10 το βράδυ αλλά και στις 4 το πρωί που σηκώθηκα για τουαλέτα και μάλιστα μου φάνηκαν πιο...ροζουλί ας πούμε. το ίδιο και στις 10 και γενικότερα οποτε πάω τουαλέτα στο σκούπισμα, όλο και κάτι βλεπω...πηρα το γιατρό και μου είπε οτι ειναι απο τον τράχηλο που προετοιμάζεται και προφανώς μαλακωνει? ξέρω γω...αν λεει δεν ειναι μεγαλη η ποσοτητα, που να βαλω σερβιέτα ας πουμε να μην παω στο νοσοκομείο..παράλληλα μ έχει πεθάνει για αλλη μια φορα η μεση μου, ειναι σαν να περιμένω περίοδο απο στιγμη σε στιγμή...

έχει συμβεί σε καμιά σας που έχει γεννήσει ?? δεν ξέρω τι πρεπει να περιμένω, δηλαδη αυτο μπορει να κρατήσει και μέρες ή ειναι θέμα...ωρων?? τα φώτα σας βρε κορίτσια, λέτε να γεννάωωωω??? :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως ναι marga μου... Άντε με το καλό και με έναν πόνο.

Και σε μένα πριν σπάσουν τα νερά μου, άφηγε μια βλέννη με λίγο αίμα, λίγο καφέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι πως τα περιγραφεις κι επειδη το εχω πολυ φρεσκο στο μυαλο μου (γεννησα πριν 50 ημερες) ναι μαλλον γεννας!

Κι εγω ετσι σαν κι εσενα 2 ημερες πονους περιοδου και βλεννες με ροζ καφε.

Αντε κοριτσακι μου με το καλο!!!!

(Α! Λενε οτι στα κοριτσια εχεις αιμα...)

Αντε αντε ωραια...

Α! παρε και τον γιατρο καλου κακου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ε ερχεται!!!!! αλλωστε ειναι κι ωρα της!! ειναι τα πιο γνωστα συμπτωματα μετα το σπασιμο των νερων κ τους πονους!!:)

αντε με το καλο να υποδεχθεις την :) κουκλιτσα σου!!Κι ολα φαινονται τελεια απ τα συμπτωματακια σου!!

αχχχ τι ομορφα!!!χαμογελα θα την δεις ..επιτελους!!! πολλες ευχες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: με το καλο κοριτσακι μου!!!:woohoo:

ευχομαι πολυ συντομα να κρατας το μικρουλι σου αγκαλια!!!:woohoo:

μ'εναν πονο!!!

ολα θα πανε καλα!!!

περιμενουμε τα νεα σου:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ!!!!!ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!!!!

ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου έχω νέα. το μεσημεράκι είδα και ροζ βλενες ακι μετά απο συνενόηση με το γιατρό μου, με εστειλε στο νοσοκομειο για να με εξετάσουν...εκει έκανα ενα doppler....διάρκειας 2 ωρών παρά κάτι! Ατελείωτο μου φαινονταν..ωρες ωρες νομιζα πως με ξέχασαν...αφηστε που ημουν ανασκελα ολη την ωρα και αισθανομουν οτι θα σπασει η μεση μου...τελος παντων, ειχα συσπασουλες και πονακια αλλα τελικα μετα 3 ωρες με εστειλαν σπιτι :( γιατι παλι ο τραχηλος δεν ειχε διαστολη...το αιματακι που ειχα και εχω ειπαν οτι ειναι προετοιμασια τραχηλου, ο οποιος ομως ηθελε δουλιτσα ακομα, εξ ου και δεν με κράτησαν...να σας πω την αληθεια μου, ψιλοαπογοητεύτηκα και στεναχωρήθηκα, νομιζα οτι θα γεννουσα μπορει και σημερα...δεν πειραζει ομως, η μπουμπου ειναι μια χαρα και θα βγει οταν θελει εκεινη, παρα την αγωνία του μπαμπά και της μαμάς της ! παντως οπως ειπε και η προισταμένη που με εξετασε κολπικα τρεις φορες μάλιστα ( βρε κορίτσια, πονάει οντως τόσο πολύ αυτό ή επειδή δεν έιχα διαστολή, μου φάνηκε εμένα?? να μην αναφέρω οτι εβαλε ενα σωρο σαπούνι...δεν ηξερα οτι το κανουν ετσι στο γαντι, για να γλιστράσει προφανως αλλα αυτο βεβαια εμεινε ολο μεσα και μετα με ετσουζεεε ) ειμαστε stand by και αναμένουμε...ίσως τις επομενες μερουλες να εχουμε κατι! θα σας πω παντως οταν θα εχω νεα...

σας ευχαριστώ πολύ ολες για τις ευχές και την συμπαράσταση σας

σας φιλω πολυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο κοπελα μου!!!Ε 39η βδομαδα νομιζω πως καιρος ειναι θελει κ η μπεμπα να δει την μανουλα της και τον μπαμπακα της!!!!

Φιλακια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε οπου ναναι ερχεται κι εσενα το μωρακι σου!!!:woohoo: Σημερα,αυριο...θα εχουμε γεννητουρια!!!!Με το καλο αγαπη μου και με τις ευχες ολων μας για εναν υπεροχο τοκετο!!!!φιλακιααα πολλα!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...