Μετάβαση σε περιεχόμενο

APORIA


cat

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΡΩΤΑ Κ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cat έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΡΩΤΑ Κ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ?

Και εγω εχω ακουσει πως σε μερικες περιπτωσεις γινεται

αλλα

καλυτερα να αποφευγεις εκεινες τις μερες να κανεις sex εκεινη την περιοδο εισαι πολυ πιο ευαισθητη και ειναι ευκολο να δημιουργηθουν πληγες μεσα μολυνσεις και να τρεχεις και να μην φτανεις

καλυτερα ομως γι αυτο ρωτησε τον γυναικολογο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΙ ΣΠΑΝΙΑ- ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΗΛ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΩΟΡΥΞΙΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΟΥ, ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΖΗΣΕΙ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ....ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΕΠΕΜΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΕΞΗΓΗΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπανια αλλα ναι

ομως οι βλαβες που μπορει να σου δημιουργησει κατι τετοιο αν γινεται συχνα εχουν πολυ περισοτερες πιθανοτητες να εμφανιστουν πες το στο αγορι σου

Εχεις 27 -28 μερες για να κανεις ερωτα επελεξε αυτες εχεις και τις πενταπλασιες πιθανοτητες να μεινεις αν το θες εγκυος αν δεν παιρνεις καμοια προφυλαξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχει μικρη πιθανοτητα,κι εγω ξερω μια περιπτωση που συνεβη,εξαλλου τα σπερματοζωαρια ''ζουν'' εως και 5 μερες μετα την επαφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι αυτό που λέει η Alice. Τα σπερματοζωάρια ζουν κάποιες μέρες, οπότε αν ο κύκλος σου είναι μικρός ή αν η ωορρηξία σου γίνει νωρίτερα από το αναμενόμενο, τότε υπάρχει πιθανότητα να γίνει σύλληψη. Πάντως δεν είναι κάτι που συμβαίνει πολύ συχνά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα και κατά την διάρκεια της περιόδου, μπορεί να μεγαλώνει κάποιο άλλο ωάριο στην σάλπιγγα που πολύ ιθανόν να'ναι κι έτοιμο για γονιμοποίηση! Υπάρχουν πιθανότητες αλλά δεν πιάνει πάντα! Εδώ και με σίγουρη ωορηξία και δεν πιάνει! Στο λέω γιατί συνέβη σε μένα! Ήξερα ακριβώς την ημέρα της, έκανα αλλά.. τίποτα! Μετά από 2 μήνες έπιασα κι αφού το έβγαλα από το μυαλό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ξέρω εγγυημένα κι από μια καθηγήτρια μου από την σχολή γιατρό ότι ζουν 72 ώρες -ή 3 μέρες! Μας έκανε την ερώτηση κι εγώ με την διπλανή μου είχαμε απαντήσει αυτό επειδή το είχαμε διαβάσει σ'ένα βιβλίο και μας είπε ότι είναι σωστό! Τώρα βέβαια δεν ξέρω! Μπορεί και να είναι 5 μέρες και να μου διαφεύγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα,κι εγω αυτο που διαβασα μπορει και να μην ηταν εγκυρο,γιατι υπαρχουν και διαφορες θεωριες,παντως ζουν αρκετο διαστημα ωστε να προλαβουν μια πιθανη ωορρηξια μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κ γω απ οσο εχω ακουσει ειναι εξαιρετικα σπανιο αλλα συμβαινει.εξαρταται κ απο το ποτε μια κοπελα εχει ωορηξια,αλλα κ απο το ποσο ζει το σπερματοζωαριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...