Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΚΑ - ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΞΕΡΕΤΕ. ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2008. ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ, ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΗΣΕΩΣ, ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΛΟΧΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ, ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ 2009. ΚΑΙ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

Περιοχή: Μια Σαλονικιά που γύρισε στην Θεσσαλονίκη!!

Μηνύματα: 536

Προεπιλογή Re: Ανεργη εγκυος

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο ολγα-γιαννης

:lol: γεια σας. κοντευω να γεννησω και θα ηθελα να μαθω αν δικαιουμε καποιο επιδομα, τοκετου κλπ. δεν εχω εργαστει ποτε, δεν εχω καθολου ενσημα, υπαρχει κατι?

όλγα-γιάννης σας έχω απαντήσει σε αλλο ποστ που βάλατε

δικαιούστε μόνο το βοήθημα τοκετού το οποίο θα το πάρετε αφού γεννήσετε (στο εντυπο που επισυνάπτω λέει πως θα το πάρεις) και αυτό λόγω της δικής σου γιάννη εγγραφής στο ΙΚΑ.Γιατι για να δικαούταν και η γυναίκα σου τα επιδόματα κυοφορίας και λοχείας θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον 200 ένσημα τα τελευταία 2 χρόνια. Το λεει και στο έντυπό τους http://www.ika.gr/gr/infopages/downloads/toketou.pdf

΄Άνοιξε το έντυπο και διάβασε το και θα δεις

__________________

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Γεια σας!!!!

με προβληματισε η απαντηση σου...να ρωτησω κατι ακομα αν ξερεις βεβαια!!!

Εγω εχω 200 ενσημα τα τελευταια δυο χρονια ομως τωρα δεν εργαζομαι αρα δεν δικαιουμαι τα επιδοματα κυοφοριας- λοχειας;;

αν γνωριζει καποια κατι να μου πει...

σας ευχαριστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα δικαιουσαι ΤΑ 900 ΤΟΥ ΙΚΑ ( ΚΑΘΟΤΙ ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΜΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΒΡΙΟ ΑΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ Κ Η ΕΡΓΟΔΟΤΡΙΑ ΠΗΡΕ ΑΛΛΗ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ,ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΠΑΡΟΧΕΣ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ)

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 300 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ (ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΚΡΥΑΔΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ!)

ρωτα κατευθειαν !;)

οσο για το ΙΚΑ απο 53 μερες πριν τον τοκετο τα δινουν τα χρηματα.Δευτερα οπωσδηποτε να πας να ενημερωθεις , μην τα αφηνεις !!!

Α ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

flower12 έγραψε:

Γεια σας!!!!

με προβληματισε η απαντηση σου...να ρωτησω κατι ακομα αν ξερεις βεβαια!!!

Εγω εχω 200 ενσημα τα τελευταια δυο χρονια ομως τωρα δεν εργαζομαι αρα δεν δικαιουμαι τα επιδοματα κυοφοριας- λοχειας;;

αν γνωριζει καποια κατι να μου πει...

σας ευχαριστω...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΑ. ΕΙΜΑΟΥΝ ΣΕ ΑΝΕΡΓΙΑ. ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΩΣ 200 ΕΝΣΗΜΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ. ΠΗΡΑ ΟΟΛΑ ΟΣΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΟΥΝ, ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ, ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΛΟΧΕΙΑΣ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΒΑΡΑ;;;ΓΙΑΤΙ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ...

ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΙΚΑ..

ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΠΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ ΝΟΜΙΖΩ, ΠΗΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1300 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝΓΕΝΝΑ ΠΗΡΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2500 ΕΥΡΩ. ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΠΟΙΗΜΕΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα!Καλώς σας βρήκα.Έχω απορίες και χρειάζομαι βοήθεια!Είμαι άνεργοι και θα παίρνω επίδομα ανεργίας μέχρι και τον τρίτο του 2009.Περιμένουμε αν όλα πάνε καλά να γεννήσω τον Ιούλιο του 2010 πρώτα ο θες.Θα δικαιούμαι κάτι από το ικα?Τα Δούλευα μέχρι και τον Ιούνιο του 2009.Έχω τα 200 ένσημα αλλα δεν "χερωτι" γίνεται έχω μπερδευτεί.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!

ΘΑ ΣΑΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΩ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΗΔΗ ΨΑΞΕΙ...

ΟΛΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΤΕ ΤΑ 200 ΕΝΣΗΜΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΥΟ ΕΤΗ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΛΟΧΕΙΑΣ.

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΕΞΗΣ:

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ (ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ) ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΕ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜ. ΤΟΚΕΤΟΥ (ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 56 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ). ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΧΑΡΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ (ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΣΟΥ).

ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΜΙΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ (ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΧΑΡΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ).

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΥΝ. ΘΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΟΥΝ ΜΙΑ ΣΦΡΑΓΙΔΑ.

ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΤΙΚΑ:

ΛΗΞ. ΠΡΑΞΗ ΓΑΜΟΥ (ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΗ)

ΛΗΞ. ΠΡΑΞΗ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

ΑΔΕΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥ (ΕΙΝΑΙ Η ΒΕΒΑΙΩΣΗ)

ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΟΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ 3ΗΜΗΝΟΥ

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΔΟΤΗΘΗΚΕΣ

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΤΙΚΑ ΚΛΙΝΙΚΗΣ Ή ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ

ΑΣΤΥΜ. ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ

ΥΠΕΥΘ. ΔΗΛΩΣΗ (ΚΕΝΗ)

ΒΙΒΛΙΑΡΙΑ ΙΚΑ

ΕΝΣΗΜΑ 200

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΠΟΧΙΑΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΤΑΜΕΙΟ.

ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΑΞΥ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΞΥ.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΓΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΦΡΑΓΙΣΩ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΙΚΑ.

ΟΙ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΜΑΣ ΕΞΑΡΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΟΤΑΝ ΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΑΝ.

ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΙΑ 1 ΠΑΙΔΗ ΕΙΝΑΙ 100 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ (ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛΑΔΗ)

ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΑΛΛΟ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστώ πολύ.Το μονο που με ανησυχεί είναι ότι παίρνω επίδομα ανεργίας.Μέχρι και τον Μάρτιο.Δεν παίζει κανένα ρολο αυτό? :dry:

line_line_typew12_beg_d_typew6_time_1032667200_text_c5dfece1f3f4e520ece1e6df.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι καινούριο μέλος μια και μόλις έμαθα οτι είμαι έγκυος. Μόλις τελείωσα απο μια 8μηνη σύμβαση στη ΔΕΗ απ' όπου και έχω ακριβώς 200 ένσημα. Πήγα στον ΟΑΕΔ και έκανα αίτηση για επίδομα ανεργίας, το οποίο και διακαιούμαι. Γεννάω μάλλον άρχές Αυγούστου. Τότε θα είμαι ακόμη άνεργη, απλά δεν ξέρω αν θα παίρνω και επίδομα ανεργίας ή θα έχει τελειώσει. Τι δικαιούμαι απο το ΙΚΑ, όλες τις παροχές? Πρέπει να με εξετάζει και ο γυναικολόγος του ΙΚΑ? Γιατί, όπως και οι περισσότερες φαντάζομαι, έχω ιδιώτη γιατρό. Οποια μπορεί ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!!!

Ηθελα να ρωτήσω το εξής. Είμαι σε άδεια απειλούμενης κύησης απο το Σεπτεμβριο και θέλω να μάθω τι γίνεται με το δώρο Χριστουγέννων. Το παίρνω απο το ΙΚΑ? Αμα ξέρει καμιά ας με ενημερώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙ ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΣΟΥ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ . Χαίρομαι για το ικα γιατί εργοδότης μου είναι ο αντρας μου και ετσι απο εκει δωρο δεν εχει. χιχιχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΕΙΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΩΡΟ ΧΡΙΤΣΟΥΓΕΝΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...